^

Zdraví

Kalusové krémy

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Kostičky na nohou a ruce - to je nepříjemná kosmetická vada, která způsobuje mnoho nepříjemností. Uvažujme o účinných prostředcích pro jejich odstranění, rysy aplikace. Corny jsou kondenzace horní vrstvy pokožky, která se skládá z mrtvých buněk. Nejčastěji se objevují na rukou a nohou. Příčinou a predispozicí mohou být: nepohodlná obuv, cvičení, ploché nohy, cukrovka, psoriáza, houbové nemoci, nadváha.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Indikace Krémy z kukuřice

Běhoun na rukou nebo nohou vyžaduje léčbu, protože způsobuje nejen nepohodlí a bolesti, ale také způsobuje kosmetické nepohodlí. Indikace pro použití krému proti kalichům jsou založena na těchto faktorech. Využijte to lépe po konzultaci s lékařem. Tím se zabrání nežádoucím nežádoucím reakcím a dosáhne se požadovaného terapeutického účinku.

 • Prostředky místní aplikace mají řadu výhod: rychlou účinnost a vysokou účinnost, přiměřenou cenu.
 • Mezi nedostatky lze poznamenat následující: riziko alergických reakcí, nejsou účinné u hlubokých plísní, dodržování pravidel použití.

Při výběru léku je třeba věnovat pozornost tomu, že obsahuje přírodní látky, to znamená bylinné přísady. Mohou to být různé esenciální oleje, vitamíny, močovina, salicylová kyselina a kyselina glykolová. Před použitím se doporučuje připravit: na vyprázdnění nohou nebo rukou ve vaně s mořskou solí a esenciálními oleji. To zvýší účinek drogy a bude účinnější.

trusted-source[10]

Formulář vydání

Existuje mnoho léků pro léčbu kukuřice. Odlišují se ve své účinnosti a složení. Pokud znáte jména krémů a mechanismus jejich působení, můžete vybrat nejlepší nástroj.

 1. Allpresan «Změkčovač kukuřice pro velmi drsnou pokožku nohou»

Obsahuje močovinu, panthenol a alantoin. Pomáhá s velmi suchou, trhlinou pokožkou, účinně zjemňuje těsnění, má keratoplastický efekt. Může být použit k léčbě diabetických nohou.

Aktivní látky rychle změkčují vrstvu zkorodované, ale neovlivňují život. Prostředek se aplikuje metodou aplikace ve vzdálenosti 5 až 10 cm, přičemž se udržuje 5 minut.

 1. Bielita «Péče o nohy»

Krém proti suchým kukuřičkám obsahuje takové složky: kyselinu močovinu, salicylovou a glykolovou kyselinu, olej z čajovníku, mentol, kafr a alantoin. Čistí suchou, tvrdou a popraskanou pokožku, má antiseptický, uklidňující a deodorizační účinek.

Léčivý přípravek je jemně nanesen na suchou pokožku a ponechán do úplného vstřebávání. Aplikujte až do úplného vyhynutí kukuřice.

 1. Floslek «Dr Rate»

Zklidňující lék na drsnou kůži nohou. Změkčuje, zabraňuje tvorbě trhlin a prasklin, změnám hub, vyrážce plenky. Normalizuje pocení, osvěžuje a hydratuje. Obsahuje antifungální a antibakteriální složky, škoricový olej a heřmánkový extrakt.

Lék musí být aplikován masážními pohyby na 1-2 kapky na problémových místech.

 1. Zelená lékárna
 • "Léčivé trhliny" - používá se k odstranění suchých kukuřiček. Vyživuje a zjemňuje, vytváří regenerační efekt. Obsahuje extrakt z rakytníku, vitamínů A, E a alantoinu. Chcete-li dosáhnout stabilního terapeutického účinku, musíte po nanesení léků podstoupit ponožky.
 • "Proti mozolům a kukuřičkám" - změkčuje a odstraňuje nadržené vrstvy kůže. Vhodné pro nadměrně suché, náchylné k výskytu epidermis kukuřice. Obsahuje: sibiřský cedrový olej, rozmarýn a jedlový olej, aloe. Zvlhčuje, tóny, uklidňuje, antisepticky.

 1. NUBAR «Callus-Rid T318»

Profesionální, ale nákladný nástroj. Skládá se z ovocných kyselin (mléčná, jablečná, citrónová, glykolová) změkčení a odstranění hrubý části, a mořských řas, extrakt aloe vera a celulózu. Před aplikací masti musí být problémové oblasti namočené nebo párované.

Tento přípravek se aplikuje v tlusté vrstvě a vrchol je zabalen polyethylenovým materiálem po dobu 3-5 minut. Poté odstraňte zbytky produktu a navlhčete pokožku.

 1. Sibiřská příroda

Krém "proti mozolům" pro nohy péče o pokožku. Vyrábí se na bázi sibiřského jedlového oleje, extraktu z kyselého Yakutu a bílého včelího vosku. Zjemňuje zdrsněnou pokožku, léčí praskliny, intenzivně vyživuje a urychluje regenerační procesy.

Lék je aplikován masážními pohyby na suché, čisté nohy. Frekvence aplikace závisí na stupni růstu kůže.

 1. Domácí lékař

Krém na nohy "Pro prevenci plísní a kuřat" s výtažkem z kůry bílé vrby a včelího vosku.

Zabraňuje nárazům a nepohodlím, které způsobují. Jeho složky mají protizánětlivý a zvlhčující účinek. Při pravidelné aplikaci se pokožka stává hladkou a příjemnou na dotek.

 1. Delia Kosmetika «Dobrá noha»

Kosmetický přípravek pro hrubé a popraskané nohy. Skládá se z 10% močoviny, což vede k intenzivnímu navlhčení.

Odlupuje hrubé kůže, osvěžuje, snižuje podráždění, normalizuje pocení. Můžete jej používat několikrát denně, otírat masážními pohyby.

 1. "Antimozolin"

Účinně změkčuje a léčí natoptyshi. Skládá se z těchto látek: olivový olej, extrakt z papáje a máta, řasy, močovina, esenciální oleje z čajovníku a majoránu, kyselina citronová a další složky. Minimalizuje bolestivé pocity, obnovuje pružnost a strukturu hrubých tkání.

Používá se až do úplného zmizení kuřat. Nedoporučuje se k nesnášenlivosti součástí. Dlouhodobé užívání může způsobit alergické reakce, které se vyskytnou po ukončení léčby.

 1. Bensalitin

Kombinovaný přípravek s antiseptickým, lokálně dráždivým a keratolytickým účinkem. Díky vysoké akumulaci v stratum corneum účinně změkčuje suchou pokožku. Hlavním indikátorem pro použití je kukuřice a kalice jakékoliv závažnosti. Před aplikací by měla být kůže pokryta a zakryta zdravou tkání pomocí vrstvy vazelíny nebo náplasti. Masť se aplikuje na místo poškození a pokryje se náplastí. Po 2-3 hodinách je náplast s léčivou látkou odstraněna. Kontraindikace použití v rozporu s celistvostí kůže a přecitlivělostí na účinné látky. Může vyvolat alergické reakce v místě aplikace.

 1. Krém z kukuřice "5 dní"

Používá se k odstraňování kukel a suchých kalic, které vznikají v důsledku dlouhodobého tření nebo tlaku. Zjemňuje horní vrstvu pokožky, takže ji lze bezbolestně odstranit. Obsahuje kyselinu salicylovou, lanolin a vazelínu. Masť je aplikována na ránu a pokryta omítkou po dobu 12 hodin. V případě potřeby opakujte postup. Změkčená kůže se snadno odstraňuje pemzou. Může způsobit mírné brnění. Pokud se však objeví pocit pálení nebo bolesti, musí se krém odstranit. Obvykle jsou tři postupy dostatečné k úplnému odstranění mozků.

Krém léčitel

Péče o nohy je velmi důležitá, protože vám umožňuje udržovat zdravou pokožku a vzhled dolních končetin, takže byste neměli chodit do pozadí. Krém Léčitel zvlhčuje a léčí praskliny, pomáhá při léčbě kukuřice a suchých mozolů. Obsahuje přírodní složky: Olivový olej, močovina, přírodní glycerin zvlhčující, vitamin E pro regeneraci buněk, vlaštovičník antimikrobiální, dubové kůry a tea tree olej. Taková kompozice označuje bezpečnost a účinnost léčiva.

 • Indikace pro použití: eliminaci mozků a kuřat, hojení prasklin. Zjemňuje suchou pokožku, zmírňuje těžkost a únavu, normalizuje pocení. Obnovuje normální funkci buněk, ničí mikroby a záněty, zabraňuje vzniku infekce.
 • Po nanesení na místo léze, aktivní složky pronikají do hrubých buněk a krmí je vlhkostí. Díky tomu se pokožka stává měkkou a keratinizované plochy je možné odstranit. Krém by měl být aplikován na čistou pokožku a rovnoměrně se šíří po celém povrchu pomocí masážních pohybů. Tento přípravek se používá 2-3x denně, dokud problém úplně nezmizí.
 • Krém léčitele je charakterizován nestabilitou v interakci s vodou. To se vysvětluje uvolněním amoniaku a nepříjemným zápachem. Léčivo má alkalické pH, které negativně ovlivňuje typ mastné pleti. Před použitím produktu je proto lepší poradit se s dermatologem.

trusted-source[11]

Krém se soupeřil

Drsná, drsná kůže není jenom kosmetická vada, ale problém, který způsobuje bolest a vyžaduje léčbu. Krém se soustředil - účinný lék na odstranění této patologie. Compide má řadu výhod oproti podobným prostředkům:

 • Účinně hydratuje pokožku, výsledek je viditelný po prvním použití.
 • Kvůli kyselině mléčné a močovině, které vstupují do jejího složení, klepy a trhliny procházejí po dobu 4 týdnů. A dodržování preventivních opatření se už nezobrazuje.
 • Minimalizuje bolestivé pocity, zabraňuje vstupu infekce do rány.
 • Zlepšuje strukturu nehtů a zabraňuje vzniku plísňových infekcí na nohou.

Složení léčiva zahrnuje takové látky: kyselinu mléčnou, močovinu, glycerin, kyselinu stearovou a palmitovou, sorbitol, glycerylstearát a další. Compeed je snadno použitelný. K dosažení stabilního terapeutického účinku by měl být aplikován na plochy se suchou, popraskanou kůží a kalichy 2 krát denně. Výrobek má nemastnou strukturu, proto před jeho použitím se doporučuje parní kůži a ošetření pemzy. Dlouhodobé užívání může vyvolat závislost, což sníží účinnost léku.

Keratolytický krém proti kukuřici

Novým unikátním prostředkem k odlupování odumřelých kožních buněk je keratolytický krém z kukuřice. Droga vyživuje epidermis a obnovuje rovnováhu vody. Jeho složení zpravidla zahrnuje močovinu a kyselinu salicylovou. Přípravek může obsahovat lanolin, různé bylinné extrakty, esenciální oleje, kyseliny, vazelínu a další složky. V komplexu mají změkčující účinek.

 • Ovocné kyseliny a močovina - optimalizují vlhkost pokožky, zvyšují elasticitu, mají antiseptický účinek.
 • Přírodní esenciální oleje - změkčují a vyživují pokožku, zjemňují její hedvábnost.
 • Kyselina salicylová a rostlinné výtažky - mají fungicidní a antibakteriální účinky, zabraňují vzniku houbových chorob.

Populární keratolytické masti z kalů:

 1. "Antimozolin" - obsahuje kyselinu mléčnou a karbamid. Zvlhčuje a změkčuje natoptyshi. Pomáhá se zbavit nejen hrubé kůže, ale také nepříjemného zápachu díky přírodním složkám.

 1. "TianDe" je čínský kosmetický výrobek založený na hadovém tuku. Má antibakteriální vlastnosti a vlastnosti při hojení ran. Vhodné pro suché a mokré kalusy.
 2. "Neutrogena" je drahý, ale efektivní přípravek vyrobený v Norsku s močovinou jako aktivní složkou. Snižuje tloušťku keratinizované pokožky a zabraňuje vzniku kukuřice.
 3. "Bensalitin" - obsahuje kyselinu benzoovou a kyselinu salicylovou. Výrobek se aplikuje na tkáňové kožní těsnění v intervalu 1 až 2 hodin, utěsňuje zdravou kůži lepicí páskou. Pomáhá v krátké době k odstranění závady. Při použití na zanícenou nebo poškozenou pokožku může způsobit podráždění.
 4. "Namozol-911" - přípravek s rostlinnými složkami (extrakty z přesličky, čajovníku, muštu agaru), dezinfikuje a podporuje odlupování kukuřice. Vhodný pro ošetření suchých a zanedbaných kalic, léčí praskliny.

Keratolytické topické prostředky by měly být aplikovány pouze na místo kalusu bez ovlivnění zdravých tkání nebo sliznic. Léčte lépe rukavice, ale pokud krém padne do rukou, důkladně je umyjte mýdlem. Produkt je jemně rozptýlen na mokrém, páleném potahu a nechá se stát 20-30 minut. Po odstranění zbytků masti může být kukuřice odlupována tuhým kartáčkem nebo pemzou a důkladně opláchnuta.

Krém pro suché kukuřice

Deformované a zhutněné v důsledku mechanického poškození kůže vyžadují léčbu. Problém není životním ohrožením, proto se mu velmi často nedává náležitá pozornost. Ale bez terapie začne natoptysh krvácet a přináší bolestivé pocity. V důsledku toho se objevuje chronický, tj. Suchý kalus, léčba, která je složitá a trvalá.

Nejčastěji vzniká porucha při nošení těsných bot, při práci s nástroji nebo při pravidelné fyzické námaze. V některých případech je problém příznakem jiných onemocnění. Může to být hypovitaminóza, to je nedostatek vitamínu A, diabetes. Velmi často dochází k suchým kalusům, houbovým onemocněním, abscesům, bradavicím, nádorům a dokonce psoriáze. Před zahájením léčby je proto nejlepší konzultovat odborníka na diagnostiku zhuštění kůže.

Léčba závisí na typu suchého kalusu:

 • Soft - má tvrdé jádro, ale kolem něj je zdravá kůže.
 • Tuhá - objevuje se na hladké pokožce a pokožce bez vlasů. Nejčastěji se nachází mezi prsty.

Zvláštní přípravky se používají k jeho odstranění. Nejčastěji jde o keratolytické krémy, které podporují rychlou a bezbolestnou exfoliaci stratum corneum. Účinnými vlastnostmi jsou 10% salicylová masť, která obsahuje kyselinu benzoovou a speciální misky a pleťové vody. Pokud je porucha doprovázena houbovou infekcí, je nutná pomoc dermatologa. Jelikož se kromě krému pro léčbu kryoterapie nebo laserové terapie používá.

Krém z suchých kukuřiček hluboce hydratuje pokožku, což vám umožňuje zbavit se vady. Hlavním pravidlem jsou každodenní postupy, až do zmizení kukuřice. Princip odstraňování je jednoduchý: hrubá epidermis by měla být změkčena teplou lázní a poté aplikována léčivá látka po zakrytí zdravé tkáně.

Topické topické přípravky pro léčbu suchých plísní:

 1. "Nemozol" - obsahuje keratolické složky (kyselina salicylová a kyselina glykolová), změkčuje a exfoliuje zesílenou pokožku. Má antifungální a antiseptické vlastnosti, potlačuje bakteriální infekce a podporuje hojení. Přípravek se upraví na náplast 1-2 dny, po kterém může být odstraněn pemzou nebo hrubým kartáčem. Pro úplné odstranění problému stačí 3 postupy.
 2. "Foot Relax" - odstraňuje hluboké a tvrdé kalusy, odstraňuje bolestivé pocity. Obsahuje kyselinu salicylovou a antiseptické složky. Pro dosažení trvalého výsledku se činidlo aplikuje na místo poškození, dokud problém úplně nezmizí.
 3. "Stop-kukuřice" - obsahuje kyselinu mléčnou, která účinně odstraňuje staré a suché kukuřice s kmenem. Nejčastěji se používá pro lékařské účely.
 4. "Bensalitin" je přípravek s antiseptickými, keratolytickými a lokálně dráždivými vlastnostmi. Léčivou látkou jsou kyselina salicylová a kyselina benzoová. Před použitím jsou zdravé tkáně potaženy náplastí a lék je aplikován na druhou vrstvu náplasti. Postup by měl trvat 1 až 2 hodiny, po kterém je přípravek odstraněn a aplikován hydratační přípravek.
 5. "Mosol" - topické léčivo s účinnými složkami: salicylová kyselina a kyselina benzoová. Má antimikrobiální vlastnosti, inhibuje sekreci potu a mazových žláz. Nízké koncentrace léčiva mají keratoplastický účinek a vysoký keratolytický účinek. Dermatotropní látka zmírňuje suchou kůži, pomáhá při léčbě kukuřice s kmenem. Nepoužívá se k přecitlivělosti na aktivní složky a k poškození integrity pokožky v místě aplikace. Krém se aplikuje 1-2 krát denně, dokud není keratinizovaná epidermis zcela odstraněna.

trusted-source[12]

Farmakodynamika

O tom, jak účinná lék může říct svou farmakodynamiku. Hovoříme-li o přípravky lokální aplikaci k odstranění kuřích ok, je třeba věnovat pozornost účinnosti zmírňování stratum corneum, prostupnost účinných látek, míru absorpce a vazokonstrikce. Vzhledem k tomu, že keratolytické krémy jsou velmi populární, budeme zkoumat jejich farmakodynamiku podrobněji.

 • Kyselina salicylová má antiseptické a protizánětlivé vlastnosti, změkčuje drsnou pokožku a urychluje hojení. Má antibakteriální účinky, které zabraňují vzniku houbových lézí.
 • Různé ovocné kyseliny a močovina - optimalizují vlhkost pokožky a její pružnost. Odstraňte nepříjemný zápach tím, že získáte deodorizační účinek.
 • Přírodní oleje (sójové, olivové, palmové) a kosmetické silikony - vyživují a zjemňují pokožku, obnovují její hladkost a uvolňují suchost.

Nejčastěji v složení léků jsou právě tyto složky. Pro zlepšení jejich působení je doporučeno před použitím produktu parní lázeň, masážní koupel.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

Farmakokinetika

Postupy absorpce, distribuce a metabolismu jsou farmakokinetika. Označuje biochemické procesy, které se vyskytují s léčivem po aplikaci na lokální léze. Keratolytické látky obsahují kyselinu salicylovou, která se rychle vstřebává do hlubokých vrstev pokožky a zvlhčuje je. Látka má lokální dráždivý, protizánětlivý a sušicí účinek. Jeho zvýšená koncentrace koaguluje mikrobiální proteiny, snižuje bolest a zlepšuje trofismus.

Přírodní kyseliny působí jako měkký peeling, změkčují a exfoliují mrtvou pokožku a dezinfikují ránu. Esenciální oleje změkčují a ošetřují pokožku. Krémy nepronikují do systémového krevního řečiště, protože mají nízkou absorpci, která může dosáhnout pouze hlubokých vrstev pokožky, změkčující suché kukuřice s kmenem.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22]

Dávkování a aplikace

Aby léčba byla účinná, je velmi důležité dodržovat pravidla pro užívání léku. Způsob, jakým se krém používá proti plísním, závisí na typu a zanedbání vady. Zvažme tento aspekt podrobněji:

 • Před aplikací krému se doporučuje pokožku změkčit v teplé lázni. Lze přidávat esenciální oleje, amoniak nebo mořskou sůl.
 • Na parní, čistou pokožku s masážními pohyby se aplikuje lék. Aby se pokožka lépe změkčila a mozky rychleji, postupujte po ponožkách.
 • Pokud se keratolytické krémy používají k léčbě, pak se aplikují pouze na poškozené povrchy, které dříve pokrývaly zdravé tkáně. Za tímto účelem je vhodná obyčejná omítka s otvorem pro kalus. Na ránu je přípravek aplikován a pokryt druhou vrstvou náplasti.

K dosažení stabilního terapeutického účinku by měl být postup prováděn denně. Tím se odstraní nabití pemzou nebo tvrdým kartáčem. Pravidelná dlouhodobá léčba je předpokladem pro odstranění suchých kuřat s kmenem.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37], [38], [39], [40]

Používejte Krémy z kukuřice během těhotenství

Keratinizovaná kůže na nohou nebo ruce, to je problém, který je znám všem. Zvláště akutní s obličejem během těhotenství. To je způsobeno zvýšeným namáháním ženského těla v důsledku rostoucího dítěte. Budoucí matka trpí častými otoky nohou, což vede k nattoidům a vodnatým mokrým mozolům. Bez náležité péče a léčby může tento problém vést k závažným následkům: houbovým onemocněním a různým infekcím.

Používání krému proti plísním v těhotenství je povoleno při prvních známkách nepříjemného stavu. Léky a kosmetika mají nízkou absorpci a neprocházejí do systémového krevního oběhu, takže jsou pro matku a plod bezpečné. Aby byla lék skutečně účinný, použijte ji lépe po konzultaci s dermatologem.

Kontraindikace

Krém plísní a stejně jako jiné léky má kontraindikace k použití. Lék není používán, pokud:

 • Přecitlivělost na účinné látky
 • Dospělý věk pacienta
 • Alergická reakce těla (svědění, pálení, zarudnutí)
 • Porušení integrity kůže

Za přítomnosti výše uvedených kontraindikací se k eliminaci keratinizované pokožky používají přípravky jiné formy uvolňování nebo jiné způsoby léčby (kryozestrukce, laserová terapie), ale pouze po konzultaci s lékařem.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27]

Vedlejší efekty Krémy z kukuřice

Mnoho kosmetických prostředků, které používají na zvlhčení suché keratinizované pokožky, může vyvolat vedlejší účinky. Krémy z mouky vyvolávají takové reakce:

 • Pálení a brnění
 • Kožní vyrážky
 • Hyperémie
 • Svrbená kůže

Nežádoucí účinky jsou místní povahy, tj. Projevují se přímo v místě aplikace. Abyste je odstranili, doporučuje se snížit frekvenci užívání drogy nebo úplně zastavit léčbu. Dotknutá kůže by měla být opláchnuta mýdlovou vodou a konzultovat dermatologa pro výběr bezpečného přípravku.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32]

Předávkovat

Dlouhodobé užívání krému proti plísním nebo nadměrné frekvence jeho aplikace může vyvolat řadu nepříjemných příznaků. Předávkování je podobné nežádoucím účinkům. Pacient si stěžuje na lokální podráždění: svědění, pálení, zarudnutí. K odstranění nežádoucích účinků musíte přestat používat nápravu a samozřejmě konzultovat s dermatologem.

trusted-source[41], [42], [43], [44]

Interakce s jinými léky

Léčba mozků musí být složitá, což znamená interakce s jinými léky. Krém je zpravidla kombinován se speciálními táckami a stlačením pro změkčení pokožky. K tomu použijte přírodní rostlinné výtažky, esenciální oleje a další složky, které hydratují pokožku.

Je kontraindikováno současné užívání několika léků na jednom místě poranění. Vzhledem k tomu, že to může způsobit vedlejší reakce: pálení, svědění, vyrážka, zarudnutí. Keratolytické přípravky se nedoporučují používat s léky deriváty sulfonylmočovin, hypoglykemickými perorálními léky. Je to proto, že kyselina salicylová zvyšuje propustnost pokožky a zvyšuje absorpci jiných topických léků.

trusted-source[45], [46], [47], [48]

Podmínky skladování

Aby léčba byla účinná a nebyly zaznamenány žádné nežádoucí účinky, je velmi důležité nejen správně aplikovat léčivo, ale také sledovat podmínky uchovávání. Krémy pro odstranění kukuřice a nadržených vrstev pokožky by měly být uchovávány na místě chráněném před slunečním světlem a nedostupné pro děti.

Doporučená skladovací teplota je 5 ° C až 25 ° C. Lék by měl být v originálním těsně uzavřeném obalu. Nedodržení těchto pravidel vede k jeho zhoršení a ztrátě farmaceutických vlastností, což negativně ovlivňuje proces léčby.

trusted-source[49], [50], [51], [52]

Skladovatelnost

Krém pro kalichy je nejvíce dostupný, jednoduchý, ale zároveň účinný prostředek k odstranění nepříjemných vad. Při výběru léku je třeba dbát nejen na jeho složení, ale i na datum vypršení platnosti. Vhodnost je ovlivněna podmínkami skladování. Měly by se vyloučit po splatnosti léčivých přípravků nebo s vypršením trvanlivosti.

trusted-source[53], [54]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Kalusové krémy" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.