^

Zdraví

Kardiorevmatologa

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

V medicíně jsou všechny profese důležité a nepostradatelné. Pro každé onemocnění je lékař, který dává potřebné diagnózy a metody jeho léčby. V tomto článku budeme hovořit o kardiorevmatologovi, odborníkovi, který ví všechno o nejdůležitějším orgánu lidského těla, který se nazývá srdce.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Kdo je kardiorevmatolog?

Podrobněji je kardiorevmatolog lékař, který se zabývá výhradně onemocněním srdce. Jeho působnost zahrnuje mnoho povinností. Provádějte diagnózu, předepište léčbu a monitorujte prevenci kardiovaskulárních onemocnění revmatického původu. Jak říkají, dejte všechny body nad "a" a zjistěte, co je revmatické onemocnění, které je zkoumáno podél a napříč kardiovaskulárním lékařem.

Obvykle se tato nemoc začíná v dětství, což vede k porážce srdce, kloubů a nervového systému, ale projevuje se mnohem později. Můžete se zbavit těla revmatického zánětu kloubů. Je to, díky bohu, ne vždy, rychle se uzdravuje bez jakýchkoli následků. Totéž se děje s porážkou nervového systému. Bez stopy a bez obtíží. Ať je to srdce. Jeho nemoc vede k smutným důsledkům. Objeví se srdeční onemocnění a časná zdravotní postižení. Streptokokové infekce, jako je angina pectoris, šarla, u nichž jsou děti nejvíce náchylné, jsou hlavními předchůdci revmatické horečky. Naštěstí ne vždy, když se tato nemoc dále rozvíjí. Obvykle postihuje osoby, které jsou nejčastěji náchylné k této nemoci. Dědictví hraje stejně důležitou roli, kterou přenášejí rodiče nebo blízcí příbuzní. Imunitní systém může chránit osobu, pokud je silná a silná.

Jistě máte otázku: "Existuje rozdíl mezi takovými lékaři jako kardiolog a kardiorevmatolog?" Odpověď je jednoduchá: "Není podstatné, ale existuje." První lékař je odborník, který studuje strukturu, funkci, srdeční a cévní onemocnění, jejich vývojové mechanismy, klinické projevy a diagnostiku. Druhý je zaměřen na srdeční onemocnění.

Kdy mám jít kardioreistatologovi?

Jak říkají, tím dřív, tím lépe. Pokud jsou první známky dokonce nejnebezpečnější, musíte je přemýšlet a brát je vážně. Pokud se člověk cítí bolest v srdci, v případě kontinuálního dušnosti, pro relativně malé fyzické námaze se zdá předčasné únavě a bušení srdce určitě měli přijít a poradit se s cardiorheumatology. Dokonce ani není velký, ale přerušovaný letargie, podrážděnost, časté špatné nálady a špatné spaní, příliš, může být první známky začátku onemocnění srdce.

Stojí za to objevit některé lékařské koncepty. Systémová vaskulitida (CB) je skupina onemocnění charakterizovaná systémovými vaskulárními lézemi se zánětlivou reakcí cévní stěny. Existují dva typy těchto onemocnění. Primární NE, ve kterém je systémová vaskulární nemoc považována za nezávislou chorobu, a sekundární centrální nervový systém, který se vyvíjí na pozadí nemoci. V řadě případů může být sekundární centrální banka důležitá v klinickém obrazu onemocnění.

První známky onemocnění srdce by v žádném případě neměly být ignorovány. Jakékoli porušení a výskyt dokonce malých příznaků onemocnění srdce naznačuje, že toto je signál, který srdce vysílá. To vše by mělo objasnit, že srdce a proces oběhu nefungují v dokonalém pořádku. Měli byste okamžitě jít k lékaři.

Pokud už víte o existenci nějaké nemoci v těle, pak vězte, že nebezpečí vás následuje "na patách". Ať už to chcete nebo ne, ale máte riziko srdečního záchvatu, můžete mít bolesti na hrudi, náhle přestane vaše srdce nebo selhání srdce. Je také důležité vědět, že jakékoliv poruchy v zásobování krví a metabolismu myokardu jsou hlavní příčinou nejčastějších srdečních onemocnění.

Jaké testy mám vzít, když zavolám kardiorematologa?

Analýzy k předání jsou nesmírně důležité. Mají co dělat. Celkový protein, sérové proteiny podle elekrtofareza, C-reaktivní protein, protilátka protivostreptokokkovye antistreptogiluronidaza, antistreptokinaza, antistreptolysin, fibrinogen - tyto a další analýzy, které ihned provést. Dále, bez elektrolytů, které obsahují draslík, sodík, vápník, chlor, zkoušky acidobazická, index prothrombin, glukózu, cholesterol, triglyceridy, alfa-lipoproteinů, revmatoidní faktor, aminotransferáz AST a ALT ne. Buněčné a humorální imunity, vzorek Zimnitsky, denní produkce moči, index protrombin, močovina, vzorek Nichiporenko, Kakovskogo-Addis také velmi cenné analýzy, bez nichž je diagnóza a začne další léčba cardiorheumatology bude prostě nemožné.

Jaké diagnostické metody používá kardiorheumatolog?

Obecně platí, že každý kardioreventor má své vlastní metody léčby, ale zpravidla se mnoho z nich protíná a je dominantní v diagnostice srdečních onemocnění.

Tak, aby se dal potřebnou diagnózu, zpravidla se používají nejpamátnější způsobů, jak měřit krevní tlak v průběhu času, žilní tlak, průtok krve, zkontrolujte záznamy EKG, aby phonocardiography. Podle indikace můžete potom nastavit krevní kulturu pro sterilitu, vyšetřit na LE-buňky, provádět rentgenové záření a angiokardiografii, tetropolární rheografii a polykardiografii.

Co dělá kardiorevmatolog?

Z toho vyplývá odpověď, z níž vyplývá, že kardiorevmatolog, když se objeví známky revmatické horečky, může správně diagnostikovat a předepsat správné rozhodnutí. Hlavním předpokladem dobrého výsledku současné nezdravé situace je včasná výzva kardiorevmatologovi. To je jediný způsob, jak co nejdříve začít s léčbou, můžete se vyhnout novým exacerbacím a zastavit onemocnění srdce co nejdříve.

Hlavní směry kardiorevmatologické práce jsou následující.

První a druhá prevence a léčba kardiovaskulárních chorob je odpovědností tohoto lékaře. Kromě toho kardiorheumatolog pozoruje pacienty poté, co podstoupil operaci srdce, léčí a rehabilituje pacienty po infarktu myokardu, který utrpěl. Sleduje zdravotní stav pacientů, kteří mají nesrovnalosti v rytmu a vodivosti srdce.

Jaké nemoci kardiorevmatolog ošetří?

Mezi nemoci, které jsou v kompetenci kardiorevmatologů, lze přičíst: revmatoidní a chronickou artritidu, ankylozující spondylitidu, psoriatickou artritidu. O systémových onemocněních pojivové tkáně, které zahrnují reaktivní artritidu, systémový lupus erythematodes, sklerodermie, revmatismus, také ví, jak žádný jiný lékař.

O akutní revmatické horečce, osteartróze, onemocněních měkkých tkání muskuloskeletálního systému neslyší zvěsti. Bohužel jeho povinnosti zahrnují spoustu nemocí. Jedná se o nebezpečnou koronární onemocnění srdce a hypertenzi, srdeční selhání a revmatismus a revmatické srdeční choroby a revmatické a metabolické nemoci kloubů. Ale pokud je lékař dokonalým odborníkem ve svém oboru, je schopen, s Boží pomocí, všechny, dokonce i nejvíce zanedbané, na první pohled případy. Hlavní věcí je obrátit se k němu a dodržovat všechna doporučení lékaře.

Pokyny kardiologa

Onemocnění srdce nezbavuje nikdo a nelituje. Pro ni není na výběr. Ať už je to muž nebo žena, neexistuje žádný rozdíl pro nemoc. Proto, aby se zabránilo onemocnění, zabránit tomu, aby vyvíjel a udržoval zdraví pro vaše srdce po dlouhou dobu, stojí za poslech jednoduchých rad, které prodlouží mládí a dlouhověkost vašeho srdce.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

Takže první věc, přestat kouřit

Pokud jste žena a kromě toho jste zvyklí kouřit cigaretu, dva nebo dokonce více, pak byste měli z této "příjemné", ale velmi škodlivé zaměstnání opustit. Ne na chvíli, ale vždy. Statistiky ukazují, že ženy, které kouří ženy, mají infarkt 2-6krát častěji než nefajčiari. Situace může mít stále katastrofální důsledky, jestliže patříte k procentu, kteří vedle kouření užívají také perorální antikoncepci. Riziko srdečního záchvatu u této kategorie žen se zvyšuje o 40krát. Pokud kouříte s vaším manželem, požádejte ho, aby ho vzdal. Tím ušetříte a prodlužujete nejen svůj život, ale také život svého milovaného.

Je také třeba poznamenat, že nekuřáky, které mají manželé, kteří mají ve zvyku kouření, umírají častěji častěji ze srdečních onemocnění než ženy obklopené nikým, co kouří.

Sledujte cholesterol

V žádném případě ji nelze překročit. Cholesterol by neměl být nad přípustnou rychlostí. Nepředpokládejte, že je takřka jedna třetina všech dospělých amerických žen, jejichž hladina cholesterolu je překročena tak, že každá z nich má zvýšené riziko vzniku srdečních chorob.

"Proč je to nebezpečné?" - ptáte se. Snažme se to dokázat. Cholesterol je látka, která vytváří plaky v tepnách. Jestliže jeho hladina v krvi je 240 mg / dl, riziko vzniku srdečních onemocnění se zvýší několikrát než u zdravých lidí. Nebo abychom byli přesnější, méně než 200. Jedna studie nám umožňuje pochopit, že aterosklerózu koronárních cév poté, co se sníženou hladinou cholesterolu v krvi, může být podrobeno reverzní vývoj zdvojnásobil ve srovnání s úrovní cholesterolu.

Zbavte se nadměrné hmotnosti

Lidé, jejichž váha je 30% nebo více nad normou, mají riziko srdečního onemocnění a srdečního záchvatu mnohem vyšší, i když zbývající rizikové faktory chybí. Další studie ukazuje, že 10% snížení hmotnosti může mít za následek 20% snížení výskytu onemocnění srdce.

Sledujte svůj krevní tlak

Podle amerických studií má více než polovina žen nad 55 let vysoký krevní tlak. Proto pokud patříte k tomuto číslu, pak je možné zachránit srdce, pokud se díváte na váhu, zbavíte se přebytku a odmítáte konzumovat velké množství soli. V opačném případě budete potřebovat speciálně předepsanou léčbu pro kontrolu tlaku. Snižte tlak, nebudou náchylné k srdečním onemocněním.

Přesunout více

Fyzické cvičení jsou velmi cenné a užitečné. Proto pospěšte, jděte do sportu, pohybujte se více! Musíte rozvíjet své srdce, zůstat více ve vzduchu. Co nejvíce a častěji chůze, jog, plavat a jezdit na kole. Všechna tato cvičení vedou ke snížení krevního tlaku. Celkový cholesterol se snižuje a "dobrý" cholesterol se zvyšuje.

Snižte množství konzumovaného tuku

To platí zejména pro nasycené tuky. Vědci dokázali, a doktoři souhlasili s tím, že čím je obsah tuku vyšší ve stravě, tím rychlejší bude onemocnění srdce. Abyste tomu zabránili, jíst více a více ovoce, zeleninu, různé obiloviny. Navíc stojí za to snížit množství hovězího masa, slaniny a smažených potravin.

Přečtěte si další informace

Studie ukazují, že pokud je člověk zbaven normální lidské komunikace, ale riskuje, že umírá třikrát častěji ze srdečních onemocnění než osoba, která má ráda mluvit.

Vyberte profesionála

Stojí za zmínku, že kardiorevmatolog kardiothorematológa je jiný. Doktor by měl být, pokud není od Boha, pak alespoň ten, kdo zná pravdu na svém poli a má málo zkušeností za rameny. Proto předtím, než se poradíte s lékařem, snažte se najít hodného lékaře, aby byl profesionálním obchodníkem, který vám pomůže, pokud je to nutné!

No, konečně stojí za to říkat, postarat se o své srdce, nenahládejte ho a nemusíte se o nic starat. Vezměte si pravidlo, udržujte srdce v klidu a klidu. Pamatujte si, že i z nejtěžší situace vždy existuje cesta. Neexistuje žádný útěk z rakve samotného. Ale v blízké budoucnosti vás neohrozí, pokud se budete řídit všemi těmito pravidly, v okamžiku, kdy se obrátíte na kardiorevmatologa a podíváte se na svět a na lidi s laskavými, milujícími očima.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.