^

Zdraví

Komplikace po odstranění inguinální kýly

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 24.06.2018
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Bez ohledu na to, jak šetří metodu chirurgického zákroku, je operace operací. Ve větší či menší míře s použitím jakékoli metody existuje možnost vzniku komplikací po odstranění inguinální kýly.

Nejčastěji uváděné:

 • Infekce do rány. Zajištění operační rány. Profylakticky nebo pro úlevu, pacient bere antibiotika.
 • Porušení integrity cév, které vedou k atrofii varlat u mužů nebo problémům reprodukčního systému u žen.
 • Puffiness zóny, tvorba hematomu. Aby se předešlo nebo snížilo intenzitu procesu, je topná podložka s ledem umístěna na ovládaném místě po dobu několika hodin, ihned po nanesení švů.
 • Pokud se chirurg dopustil chyby, je možné poškození nervu. Pacient ztrácí citlivost v oblasti šourku (u mužů) a vnitřního povrchu stehna.
 • Porušení integrity spermatické šňůry, která může vést člověka ke ztrátě reprodukčních schopností.
 • Reakce onemocnění.
 • Trombóza hlubokých žil dolní nohy. Obvykle se tato komplikace projevuje u lůžkových pacientů.
 • Dropsy varlete.
 • Bolest.
 • Zvýšení teploty provozovaného místa.
 • Poškození lodí stehna.
 • Při výskytu jedné z komplikací na dobu neurčitou se prodlužuje doba zotavení pacienta.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Hoření po odstranění inguinální kýly

Operace byla provedena a pacient zahajuje fázi pooperačního zotavení a rehabilitace. Po uplynutí anestezie začíná pacient pocítit bolest v dolní části břicha. Možná pocit necitlivosti. Od 15 do 20 procent těch, kteří podstoupili operaci, může po odstranění inguinální kýly pociťovat drobný pocit pálení. Pokud neexistuje žádná patologická symptomatologie, pak se výše uvedené faktory vztahují k symptomům pooperační frekvence.

V řadě případů po operaci pacient trpí citlivou poruchou. Obvykle se úroveň citlivosti u těchto pacientů obnoví nezávisle po několika týdnech. Ve vzácných případech může trvat několik měsíců. Jednotlivé charakteristiky osoby a složitost operativního zásahu jsou zde spuštěny.

Porucha citlivosti, kromě spalování, se může projevit i necitlivostí, brněním, zvýšením citlivosti jednoho pacienta a snížením náchylnosti k jinému místu.

Ale stojí za to říct o svých pocátech ošetřujícímu lékaři. Koneckonců pocit pálení v oblasti rány na pozadí projevů jiných příznaků může také naznačovat infekci chirurgického stehu. V takovém případě lékař předepíše průběh antibiotik. A čím dřív se to stane, tím méně těla pacienta trpí.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

Bolest po odstranění

Již bylo řečeno, že syndrom bolesti a jeho intenzita velmi závisí na zvoleném způsobu operace a anestezii. Obvykle se pacient po čtyřech hodinách po operaci může pohybovat nezávisle. Současně však začíná bolet bolesti v oblasti švů.

Bolest po odstranění může být jiná.

 • Taková symptomatologie může svědčit o léčbě. Koneckonců měkké tkáně a nervová vlákna byly během operace poškozeny a zóna se stala citlivějším. Tato bolest je svalová nebo neurologická.
 • Vyvolá bolestivý syndrom a otoky tkání.
 • Harbinger recidivy. Riziko druhého provozu.
 • Může "mluvit" o rozdílu stehů. Pokud to není vizuálně pozorováno, je možné, že existují vnitřní rozdíly.
 • Došlo k chybě v resekci.

Opuch po odstranění

Malý otok po zákroku je normou. Chcete-li odstranit vznik otoku bezprostředně po aplikaci stehů v oblasti manipulace, aplikujte lahvičku s teplou vodou.

Ale jestliže se opuch po odstranění kýly začal vyvíjet ne bezprostředně po operaci, a později během rehabilitačního období, je nutné okamžitě kontaktovat lékaře. Ve skutečnosti je edém porušením odtoku lymfy nebo žilní krve. Ale také zažít zvláště, to není nutné. Obvykle je tento problém rychle a snadno odstraněn.

Zavěšení, bandáž nebo těsné připevnění na tání může zachránit situaci. Plátno by mělo být vyrobeno z přírodního materiálu (bavlna).

Medic může být také předepsán některý z léků, které mají anti-edematous vlastnosti. Jakýkoliv antihistaminika bude dělat. Obvykle je užívána na pilulku každých osm hodin. Kurz terapie trvá asi pět dní.

V protokolu léčby proti edému je předepsáno lék, jehož základem je vitamin D, který umožňuje rychlejší rozpuštění otoku.

Teplota po odstranění inguinální kýly

Operace se provádí a pacient vstoupí do rehabilitačního období. Ale tam bude teplota po odstranění tříselné kýly - je to vždycky špatný příznak, který lze říci, že tělo pacienta dostal nějakou infekci, která zahájila proces zánětu, a možná i hnisající.

Aby se zabránilo infekci a vývoji, předepsá lékař po ukončení jakékoli operace antibiotikum. Pokud se však teplota stále objevuje, okamžitě o tom informujte svého lékaře. Situaci přezkoumá a terapii opraví.

Bolest v varlata po odstranění

Další komplikací pooperačního období může být bolest v varlat po odstranění. Příčinou tohoto nepohodlí může být poškození nervu, které chirurg provedl při řešení úlevy. V tomto případě se citlivost postižené oblasti zvyšuje, což vede k bolestivému syndromu.

Výzva bolesti je schopná otoku, která je lokalizována v okolí v blízkosti varlat. V každém případě je nutné konzultovat odborníka a poradit s ním a odstranit nepříjemné pocity.

Dropsy po odstranění inguinální kýly

Hydrocelé nebo, jak říkají lidé, kapání je jedním z nejčastějších negativních důsledků zásahu.

Většinou je po odstranění inguinální kýly jednostranná. V tomto případě existuje asymetrie velikosti šourku. Případy bilaterálního hydrocefalu však nejsou jedinečné. Někdy velikost šourku dosahuje takové velikosti, že muž má problém v motorické činnosti.

Komplikace ve formě hydrocele je indikací pro rychlou intervenci. Konzervativní léčba v tomto případě je bezmocná.

trusted-source[9], [10], [11]

Nádor po odstranění

Vizuálně se kýla podobá novotvaru, což je docela daleko od medicíny, kterou člověk dokáže užít pro nádor. V závislosti na způsobu odstranění problému, anamnézy pacienta, fyzické kondici a stavu obrany těla se pravděpodobnost opakování může lišit.

Operace je však pro tělo stresem a jeho zotavení vyžaduje síly, které se zvyšují v objemu a konzumují tělo, což snižuje imunitní stav pacienta.

Je to takový obraz vývoje období zotavení a je schopen vyvolat nádor po odstranění kýly. Proto je odborná konzultace povinná.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.