Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Krémy pro zmírnění únavy, těžkosti a bolesti nohou

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Nohy ublížily a bobily u mnoha lidí. Pokud nebudeme mluvit o některých onemocněních nebo poruchách v těle, pak farmacie nebo kosmetické krémy z únavy nohy jsou docela schopné vyřešit tento problém. Otevírají a ochlazují. Oba typy snižují negativní příznaky a nepohodlí nohou.

trusted-source[1]

Indikace Krémy z únavy nohou

Únava a doprovodné nepříjemné pocity v dolních končetinách vyvolávají kyselinu mléčnou, která se akumuluje ve svalových vláknech v důsledku aktivní aktivity. Situace se zhoršuje, pokud jsou vlákna a mikrovníky poškozeny při zatížení. V takových případech existují náznaky použití krémů z únavy nohou.

Krémy pro únavu nohou se doporučují těm, kteří:

 • jsou zapojeni do "stálé" práce;
 • dělat dlouhé přechody pro pěší;
 • gravitační přenos;
 • nosit nepohodlné, nekvalitní boty s vysokým podpatkem;
 • jsou vystaveny vyvrtávání a dalším zraněním;
 • nosí dítě;
 • trpí křečovými žilkami, plochými nohami, neuralgickými poruchami dolních končetin.

Kosmetické přípravky se liší ve složení a konzistenci (masti jsou mnohem tlustší), ale pracují podobným způsobem: zvyšují krevní oběh v cévách a uvolňují křeče.

Zahřívací přípravky obsahují extrakty z horského pepře, hořčice, včelího nebo hadového jedu, methyl salicylátu - jako protizánětlivé složky. Stimuluje spánek krve, zahřeje, zabraňuje zánětu. Úspěšně se používají k prevenci sportovních úrazů. Léčba takových léků se nepoužívá okamžitě a po nějaké době po poranění.

Chladicí vnější přípravky obsahují oleje z eukalyptu, máty, kafru, alkoholu, analgetik, antikoagulancií, rostlinných výtažků apod. Jsou užitečné v prvních hodinách po poranění nebo pocitu únavy. Příjemné chlad, ale ve skutečnosti neznížte místní teplotu. Odstraňují zánětlivé a edemické jevy, stimulují místní krevní oběh a výživu, uvolňují unavené svaly.

Při absenci problémů s vazbami, cévami, klouby se lékaři nedoporučují používat kosmetiku. Pokud však obvyklé krémy stále nepomáhají, musíte hledat příčinu bolesti a nepohodlí, abyste je mohli kvalitě odstranit.

Formulář vydání

Názvy krémů z únavy nohou:

 • "Kaštan a propolis" od Zelené maminky;
 • S indickým kaštanem a sezamovým olejem SOS od Willows Roshe;
 • Virta s mentolem;
 • Od únavy 5 dní;
 • Čistá linie "Plantain";
 • Čistá čára "Odstranění únavy";
 • Bielita Foot Care pro úlevu od únavy;
 • PhytoBioTechnology "Leech a Sophora";
 • Cliven gel;
 • Ohromující a relaxační od Veda Vedica;
 • "Menthol" z Dushky;
 • "Mátová žula" z Dushky;
 • "Mentholovy Sanday" z Dushky;
 • "Sladká bazalka" od Sranrom;
 • "Včelí jed a chondroitin" od "Home Doctor";
 • Troxevasin mast-gel z časných křečových žil.

Drogistické prostředky pro unavené nohy: Kapsikam, Apizartron, Viprosal B Nikofleks, efamon, finalgon, Bangin, "Sophia" s extraktem z pijavice, heparin mast.

trusted-source[2], [3], [4]

Krém na nohy pro křečové žíly a únavu

Osvědčeným lékem na křečové v počátečních stádiích je troxevasin. Tento levný, ale účinný mast-gel se prodává v lékárnách, používá se také při léčbě hemoroidů. Vyznačuje se čerstvým zápachem, který se okamžitě vstřebává.

 • Společnost Fito BioTechnology aktivně využívala lékařské pijavice. Zejména jejich schopnost uvolňovat hirudin a hyaluronidázu, které zvyšují fluiditu krve, normalizuje oběh krve a lymfy v celém těle.

Krém na nohy z křečových žil a únavy se nazývá "Leech Extract" a používá jen tyto vlastnosti. Užitečné pro křečové žíly, tromboflebitidu, otoky. "Leech Extract" aktivuje metabolismus, zabraňuje tvorbě vaskulárního vzoru, eliminuje bolesti a nepohodlí v nohou způsobené fyzickým přetížením.

Balzám "Sabelnik" - ekonomická verze této značky. Účinně odolává varikózním změnám, zmírňuje únavu a otoky, zmírňuje bolest a stagnující jevy v dolních končetinách. Účinek krému na únavu nohou je založen na vlastnostech šavle a dalších léčivých rostlin (citronový balzám, pelyň, Kalanchoe, kaštan konský).

Balzám "Rastirka pro nohy" vyvinul ukrajinský výrobce "Home Doctor" jako další lék na křečové žíly a tromboflebitidu. Obsahuje výtažky z pijavice, kaštanu koně, mentolu, citronového oleje, vitamínu PP. Působí jako protizánětlivý, trombolytický, venotonický prostředek. "Rastirka" okamžitě odstraňuje nepohodlné pocity a při neustálém užívání lékové bolesti zmizí otupělost, žíly se skrývají.

trusted-source[5], [6]

Krém pro únavu a bolesti nohou

Zahřívací a relaxační krém z Veda Vedica (Indie) se skládá výhradně z přírodních složek. Obsahuje rozmarýn, sezamový olej, ricinový olej, kokosový, mandlový olej, vitamin E. Je plnotučné z únavu a bolest v nohách: revmatismu, kloubů, svalů, pohmožděná. Rychle ohřívá zmrzlé nohy, uvolňuje svaly, což umožňuje použití pro broušení před masáží.

"Včelí jed a chondroitin" je název balzámu pro apimassage. Jedná se o speciální způsob masáže, který kombinuje několik procedur s použitím různých včelích výrobků. Krémový balzám s včelím jedem má obecný léčebný účinek na klouby: snižuje zánět, bolesti, obnovuje pohyblivost.

Účinnost apimasáže je zlepšena dodáním biologicky aktivních složek přímo do problémových oblastí. To poskytuje trvalý protizánětlivý a analgetický účinek.

Chondroitin působí jako maziva pro klouby, podílí se na tvorbě chrupavčích tkání. Výsledkem je normalizace výroby kloubního mazání, aktivace regenerace chrupavky. Pravidelné používání se doporučuje po dobu 1 až 4 týdnů.

Takové vlastnosti vytvářejí tento produkt, vytvořený odborníky ukrajinské značky "Home Doctor", jedním z nejoblíbenějších rozpočtových krémů pro únavu nohou.

Krém pro únavu a těžkost nohou

Levný krém pro únavu a těžkost nohou - Péče o nohy vyráběná v Bělorusku. Pomáhá obnovit kůži, obnovit sílu a snadnou chůzi, eliminuje zápach, poskytuje půlhodinovou pohodu. Krém pro unavené nohy této značky obsahuje: olej z čajovníku - s baktericidními vlastnostmi, eukalyptus - jako léčebný prostředek, mátový olej - pro chlazení.

Bielita nabízí další prostředky pro nohy: chladící balzám pro "hořící" nohy - pro lidi s tímto problémem, a také pro horké léto. Vegetativní složky ulehčují únavu, tón, uklidňují, obnovují, změkčují a vysušují pokožku. Je ideálním nástrojem pro každodenní péči o nohy v létě.

Krém z únavy nohy "Džungka z mátové žuly" je vyráběn na Ukrajině. Navrženo pro péči, relaxaci, odstranění nepohodlí v unavených nohách. Má chladící účinek, obnovuje vodní rovnováhu, změkčuje a deodoruje. V podstatě jsou to dva v jednom: želé s hydratačním účinkem a krémem vzdušné konzistence, což vytváří optimální možnosti pro péči o unavené nohy. Při použití krému na noc je třeba nosit přírodní ponožky.

Podobné cíle stanoví Mentholovy Sanday stejné značky. Kromě toho se krém osvěží, změkčuje hrubou pokožku, dělá pokožku nohy jemnou a hedvábnou. Výsledek je dosažen díky obsahu přírodních olejů, zvlhčovačů, vitamínu E, esenciálních olejů. Aplikuje se nejen na nohy, ale i na nohu.

trusted-source[7], [8]

Krém na nohy pro únavu a edém

Pokud se nohy zvětšují kvůli nemoci, je nutné odstranit příčinu, tj. Léčit patologii. Ale v některých případech jsou edémy vytvořeny u zdravých lidí: s fyzickou námahou, dlouhými přechody a také během těhotenství. Tento problém lze řešit samostatně pomocí kosmetiky.

 • Úkolem krémů pro nohy z únavy a otoku je aktivovat odtok krve z dolních končetin a zmírnit napětí. Terapeutický a preventivní balzám od ukrajinské společnosti BioFitoTechnology obsahuje léčebné protahování lékařských pijavic široce používaných v kosmetice a farmacie.

Eliminuje křečové žíly, křeče, zarudnutí, otoky a další typy nepohodlí. Uklidňuje, tónuje, obnovuje pokožku, zpevňuje stěny nádob, zlepšuje vzhled nohou. Krém se používá jednou, pokud se edém vyskytne jen zřídka a jen kvůli těžké únavě nohou a denně - s častým otokem.

Na jedinečnou schopnost pijavice ovlivňovat tekutost krve je vzorec dalšího krému založen také na únavě nohou této značky, nazvanou "Leech Extract". Je vhodný nejen pro unavené nohy, ale i pro osoby s křečovými žilkami, tromboflebitidu, otoky končetin.

Girudo-Ven gel od Dr. Biokona (Ukrajina) obsahuje také extrakt z lékařské pijavice. Byla vytvořena k aktivaci krevního oběhu, k odstranění otoku a únavy. Po aplikaci drogy, bolesti, malátnosti, otoku zmizí, nohy jsou odpočívány a lehké. Při terapeutickém účelu se gel aplikuje až čtyřikrát denně, na dolní a dolní třetinu stehna. Musí se používat před spaním, protože aktivita ingrediencí je aktivována během noci.

Dobré krémy na nohy pro únavu a otok jsou "komfort mámy". "Sophia", stejně jako masti "Heparinovaya" a "Lyoton". Musí být intenzivně vtírá do nohy, jako je pohyb, v kombinaci s aktivními složkami krémy, lépe uvolnit, poskytne lymfatickou drenáž a občas zvýšit účinnost masáže.

Krémový gel z unavených nohou

Ukrajinská společnost "Aliance krásy" nalezla inovativní řešení chronického problému únavy nohou žen, které se cítí být skutečnými ženami jen na patách. Chladící krémový gel z odborníků na únavu nohou Pharma Bio Laboratory a nazvaný: "Vysoký podpatek". Obrazově řečeno, jedná se o záchrannou ambulanci pro uvolnění únavy a uvolnění po dlouhém pobytu v botách s podpatky.

Krém je uznáván jako univerzální ve svém receptu - pouze přírodní látky: odvarky a esenciální oleje.

 • Listový plantain s baktericidními a protizánětlivými vlastnostmi.
 • Řetězové kopřivy a vrby - pro ochlazování a únava.
 • Listy černého topolu, břečťanu a tymiánu s účinkem hojení ran.
 • Melissa, máta, levandule - pro ochlazování a aromatizace, což zvyšuje účinek léčiva.

Gel-krém z únavy nohou má hustou strukturu, vstřebává se snadno a bez stop. Nohy se okamžitě zotaví, bolest klesá a kůže se zjemní.

Aplikujte ji zvláštním způsobem: nejprve rovnoměrně, masážní pohyby, rozdělte se v bolestivých oblastech, pak nechte silnější vrstvu, dokud se úplně neabsorbují.

Krém pro únavu nohou s chladícím účinkem

V krémách z únavy nohou s chladícím účinkem je zpravidla obsažen mentol. Chlazení zmírňuje bolesti v unavených kloubech, obnovuje pohodlí a pohodlí nohou. Jednou z těchto krémů je Virta s přírodními výtažky rostlin, které zmírňují stres po náročném dni nebo aktivním tréninku.

Krém z únavy nohou s chladícím účinkem "Chestnut and Propolis" od Green Mom má silnější efekt, který trvá dlouhou dobu. Pocit chlazení je ještě silnější, pokud nejdříve vytvoříte chladnou lázeň pro nohy. "Kaštan a propolis" se také používá pro modřiny - ke snížení bolesti a zabránění otoku.

Chlazení a uklidňující krém z unavených nohou a nohou polské značky Miraculum je inovativní lék se složením účinných látek, které poskytují rychlý klid a relaxaci. Okamžitě vstřebává a jemně ochlazuje kůži. Gel posiluje krevní cévy, takže je vhodný pro křečové žíly a pro expanzi kapilár.

 • Snižuje únavu, bez ohledu na její příčinu: nepohodlné boty, dlouhé procházky nebo fyzické přetížení. Zvlhčuje a vyhlazuje pokožku, zabraňuje suchu a prasklinám.

Rychle a efektivně odstraňuje únavový tzv. Ledový gel vyrobený společností Akileine Monaco. Náprava je klasifikována jako lékařská, profesionální. Je schopen odstranit i nejtěžší únavu po sportovních nebo jiných fyzických aktivitách.

Krém pokrývá nohy životodarým chladem a tonizujícím světlem a namáčí každou buňku pokožky. Akce je potvrzena "husími hrboly" na těle a celkový efekt připomíná koupání v pramenité vodě, osvěžující a zmírňující napětí. Tyto postupy se doporučují provádět jednou nebo dvakrát denně.

trusted-source[9]

Farmakodynamika

Farmakodynamika únavy krémy nohy se redukuje ve snížení nebo úplné zastavení nepříjemných jevů: únava, hmotnost, zánět, otok, bolest, srážení krve (v přítomnosti křečové žíly). Masti a krémy této skupiny zlepšují krevní oběh, tkáňový metabolismus.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

Farmakokinetika

Farmakokinetika krémů z únavy nohou není podrobně popsána. Je známo, že několik účinných látek vstupuje do krevního řečiště, které nemá systémový účinek. Vylučují se především ledvinami.

trusted-source[15], [16]

Používejte Krémy z únavy nohou během těhotenství

Opuch těhotenství u těhotných žen je v zásadě považován za normální jev, který způsobuje pouze nepohodlí. Můžete o nebezpečí mluvit jen tehdy, když se šíří do plic, spodního těla nebo celého těla. Tato situace vyžaduje diagnostiku a kvalifikovanou léčbu.

Při výběru krému pro unavené nohy pro těhotné ženy je hlavním kritériem bezpečnost pro ženu a její plod. Několik praktických tipů pomůže těhotným ženám vyrovnat se s tímto úkolem.

 • Získejte produkt s maximálním množstvím přírodních i nesyntetických složek.
 • Nejlepší ze všech - zvláštní linie pro budoucí matky.
 • Osvědčená a vysoce kvalitní značka.
 • Ve specializovaných prodejnách nebo lékárnách.
 • Na radu lékaře nebo jiného odborníka.

Zaměřme se na následující krémy.

Bezpečné krémy z únavy nohou pro těhotné ženy považují SOS od Yves Rocher. Obsahuje přírodní ingredience - indický gaštan, sezamový bio-olej, který aktivuje místní krevní oběh. Krém z únavy nohou této značky ochladí, eliminuje únavu, hydratuje, zjemňuje, vyživuje kůži nohou.

Krém nohy z únavy „mentol“ ukrajinského výroby Dushka obsahuje přírodní složky ke zmírnění únavy, prevence a podpatky suchost trhliny, což je v těhotenství velmi důležité. Krém se nanáší na suché nohy před absorpcí, zbytky se otírají lehkými pohyby. Masírovat chodidla a bérce, nastávající matka rychle cítit uvolněně a ulevilo, a neustálého používání „mentolu“ krém výrazně zlepší stav pleti.

Ostatní krémy doporučené pro matky, které jsou pro těhotné, jsou Mama Care, Mama Comfort, Sanosan a Guam DUO.

Nosit dítě je často doprovázeno únavou, bolestí, otoky nohou, zejména ve druhé polovině termínu. Důvodem je růst plodu, přírůstek hmotnosti, zvýšený stres na nohách matky, zvyšující se tlak na pánvi, což zpomaluje tok krve. Použití krémů z únavy nohou během těhotenství pomáhá eliminovat tento nepríjemný pocit.

Kosmetická exuberance může být rozdělena do několika skupin: krémy z únavy nohou, z křečových žil, od edému, univerzální. Rozdělení je podmíněno, protože tyto příznaky obvykle "nechodí" samy. Efektivní krém unavené nohy pro těhotné, musí předložit rostlinné extrakty, zejména, jírovce a lískový olej (jojobový olej, bambucké máslo, olivový, mandle), menthol, vitamínů a minerálů. A také další bezpečné složky, které mají pozitivní účinek na dolní končetiny ženy.

 • Balzám Mama Care se používá pro rychlé odstranění únavy a otoku, prevenci křečových žil. Díky dalším složkám získává pokožka na podrážkách jemnost a hladkost.
 • Balm Mama Comfort posiluje žíly, kapiláry, obnovuje krevní oběh, odstraňuje otoky a bolesti, ochlazuje pokožku.
 • Chladící krémový gel Sanosan snižuje otoky a únavu, ochlazuje, podporuje dýchání kožních buněk.
 • Guam DUO gel se doporučuje pro každodenní použití. Chladí, odstraňuje bolesti a podráždění, přebytečnou tekutinu. Pro zvýšení účinku je krém aplikován masírováním, ze zdola nahoru.
 • Tónování "9 měsíců" eliminuje stagnaci a otoky, brání křečové žíly. Obohacuje o užitečné látky, zvlhčuje a uklidňuje pokožku, ochlazuje a obnovuje svůj tón.

Kontraindikace

Hlavní kontraindikace užívání krému z únavy nohou je přecitlivělost na jednotlivé složky.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

Vedlejší efekty Krémy z únavy nohou

Nežádoucí účinky krémů z únavy nohou se projevují formou typické alergické reakce. Objevují se případy erytému a bronchospazmu po aplikaci samostatných léků proti edému.

Při aplikaci hořících krémů na velké části pokožky dochází k spálení a bolesti.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27]

Dávkování a aplikace

Krémy pro únavu nohou jsou používány pouze externě. Aplikujte čistými rukama na čisté nohy, zpravidla masážními pohyby. Existují však speciální funkce aplikace.

 • "Včelí jed a chondroitin" by měly být otryskány do úplného vstřebávání, pak obalit nohy vlněným šálkem a důkladně si umyt ruce mýdlem.
 • Chladicí přípravky by měly být aplikovány v tenké vrstvě bez tření; oni se rychle vstřebali.
 • Při nanášení mastných krémů v noci se doporučuje nosit ponožky.

Přípravky na oteplování se nedoporučují pro použití na velkých plochách pokožky, zejména bez doporučení lékaře. Je důležité provést předběžný test na místě s jemnou pokožkou. Pálení a zarudnutí je potvrzení účinnosti, ale výskyt vyrážky nebo otoku znamená, že kůže takového krému na nohy není vhodná.

Schéma a způsoby použití terapeutických krémů nebo masti by měl doporučit lékař. V každém případě musíte postupovat podle pokynů, protože některé prostředky například jsou umístěny pod bandáží, zatímco jiné nemohou být žádným způsobem otepleny.

Zabraňte kontaktu s očima, sliznicemi a otevřenými poraněními.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32]

Předávkovat

Nejsou hlášeny případy předávkování krémy z únavy nohou. Riziko existuje pouze při použití léčivých přípravků, které mají ve vzorcích hořící nebo biologicky aktivní složky.

trusted-source[33], [34]

Interakce s jinými léky

Nedoporučuje se kombinovat terapeutické krémy s únavou nohou s podobnými výrobky jiných značek. Interakce s jinými léky nebyly studovány a ve většině případů nejsou nebezpečné.

trusted-source[35], [36], [37], [38]

Podmínky skladování

Podmínky pro ukládání krémů z únavy nohou se liší. Kromě standardních požadavků - čistého suchého místa s pokojovou teplotou vyžadují fondy s přirozeným složením zvláštní podmínky po otevření obalu. Takže "Mentholovy Sanday" a podobné přípravky jsou uloženy v temném chladném místě, pokaždé těsně uzavírající nádobu.

Jakákoli kosmetika, zejména obsahující hořlavé nebo chladící látky, by měla být pečlivě ukryta před dětmi a domácími zvířaty.

trusted-source[39], [40], [41], [42]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti krémů z únavy nohou je odlišná a závisí hlavně na složení. Standardní podmínky - od 1 do 2 let od data výroby. Na obalech krému "Mentholovy Sanday" a dalších výrobků Dushka uvedl datum vypršení po otevření nádoby: pouze 3 měsíce.

trusted-source[43]

Recenze

Více často než ne, zkušenosti v sociálních sítích jsou rozděleny na těhotné ženy, jejichž nohy jsou obzvlášť rozmarné. Ženy, které nedůvěřují kosmetickým výrobkům, používají alternativní metody místo krémů z únavy nohou, například bylinných nebo kontrastních koupek, teplé sprchy.

Následující názvy jsou uvedeny v pozitivním hodnocení krémů na unavené nohy, „Sofia s pijavice», L`Occitane, «Antistax“, ‚Mama Comfort‘, ‚Venolgon 911‘, ‚Trombotsid‘, ‚Horsepower‘ ‚9 měsíců‘.

Hodnocení krémů z únavy nohou

Krémy z únavy nohou řeší několik otázek: odstranění přebytečné tekutiny a pocit těžkosti, stimulace krevního oběhu a lymfy, zmírnění bolesti a nepohodlí.

Dále mají léky protizánětlivé, protiplísňové, hojivé, deodorizační, bakteriální, ochlazující, změkčující, nutriční vlastnosti.

Jedna z hodnocení krémů z únavy nohou je uspořádá v takovém pořadí:

 • Zelená matka;
 • Žíly;
 • Lavande Essentielle od Willows Roshe;
 • "Juniper" od "Pharmacy Agafia";
 • "Meloun meloun" od Oriflame.

Top 3 protikřečové léky - VarikoBooster, Varikosette, Lyoton 1000.

Krémy z unavených nohou mohou výrazně zmírnit nepříjemné stavy, kdy se nohy stanou těžkými, "buzz", bobtná a zraněná. Výběr kosmetiky je poměrně velký. Pokud krém nepomůže, pravděpodobně problém spočívá v některých porušeních těla, které byste měli mluvit s lékařem.


Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Krémy pro zmírnění únavy, těžkosti a bolesti nohou" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.