^

Zdraví

Léčba eroze děložního hrdla pomocí laseru

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Laserová léčba cervikální eroze je moderní, bezbolestná a účinná metoda léčby onemocnění. Samozřejmě, tato metoda, stejně jako ostatní, má své výhody a nevýhody.

Cervikální eroze je známou onemocněním žen, která se vyskytuje tak často, že může soutěžit v prevalenci s běžnou zimou. Například každá druhá dáma mladší třiceti let, která navštívila gynekologa, se může "chlubit" takovou diagnózou.

Příčiny eroze děložního čípku mohou zahrnovat infekci, stejně jako fyzické / chemické poškození epitelu této části těla. Stává se, že eroze je vrozená, ale to není tak běžné.

Eroze se projevuje jako vada, která se vyskytuje na vnitřním epitelu děložního čípku - části orgánu, která se rozprostírá do vagíny. Onemocnění je charakterizováno narušením integrity sliznice. V některých případech však termín eroze děložního čípku je takový termín jako ektopie.

Ektopie je proces náhrady zdravých buněk mukózního epitelu děložního čípku (jeho vaginální část) buňkami, které jsou charakteristické pro cervikální kanál. Ujistěte se, že cervikální kanál spojuje děložní dutinu s pochvou.

Ne vždy eroze děložního čípku je považována za patologickou entitu. Například existují období, kdy je tento jev zcela normální a fyziologický. Patří sem čas puberty u dívek, stejně jako těhotenství. Pokud se však v jiných okamžicích života ženy objevuje eroze, je nutné zahájit proces léčby onemocnění.

Mnoho žen ignoruje léčbu eroze děložního hrdla - to neobtěžuje, nevyžaduje antibiotika, neodstraňuje od nepříjemných pocitů. Obecně nezasahujte do života. Mělo by se však pamatovat na to, že v mnoha případech začala rakovina děložního hrdla, a to jen s nevytvrzenou erozí. Takže stojí za to zvážit otázku: zacházet se lékem nebo nikoli?

V historii ženské erozní terapie existuje mnoho metod: od cauterization po radio wave. Jednou z nejslavnějších a nejoblíbenějších metod je ošetření eroze děložního hrdla laserem.

Výhody laserové odpařování se projevují následovně:

 • Nedostatek krve a bolesti.
 • Vysoký stupeň účinnosti, kdy je onemocnění odstraněno navždy jen jedním postupem.
 • Malé období zotavení.
 • Nedostatek deformací jizvy - jizvy a jizvy.
 • Přesnost dopadu na oblasti s patologickými procesy. Současně není zachycena zdravá tkáň děložního čípku.
 • Přítomnost minimálního rizika jakýchkoli komplikací.

Nevýhody laserové odpařování zahrnují následující:

 • Vysoké náklady na léčbu v porovnání s jinými způsoby léčby.
 • V některých případech vzniknou situace, kdy postup vyžaduje opakování kvůli relapsu, který se objevil.

Je třeba objasnit, že některá ze způsobů eliminace eroze zahrnuje dvě fáze: diagnostické a ve skutečnosti terapeutické. Totéž platí pro laserovou metodu ovlivňující cervix.

Diagnostická fáze je nezbytná k identifikaci příčin eroze. A přijmout vhodná opatření k jejich odstranění. V opačném případě, a to i s nejprogresivnějšími způsoby léčby, bude nemoc opět vznikají, smutně.

Metody diagnostiky v této fázi zahrnují komplexní vyšetření pacienta. Profesionálům doporučujeme, aby používali všechny dostupné metody k identifikaci příčiny onemocnění. Patří sem testy na různé infekce, vzorky hormonů, kolposkopie, vyšetření na cytologii a biopsie (je-li to nutné).

V lékařské fázi se používá samotný laser. Ale paralelně se provádí pomocná léčba eroze: například infekce, která by ji mohla způsobit, a tak dále.

Terapeutická fáze s použitím jakéhokoli způsobu boje proti erozi zahrnuje zničení ohniska onemocnění. Laserovou metodou, nazývanou také laserová odpařování, se pro tyto účely používá zařízení vybavené laserovým paprskem.

Tento způsob léčby se liší v tom, že lze tvrdit, že zbytek v boji proti nemocem. To znamená, že poté, co aplikace laseru, s výhradou všech podmínek úspěšné léčby, cervikální eroze není dodrženo. Laser odstraňuje všechny mutovaných buněk, což je dobrá prevence krční choroby. Laserové odpařování je také liší v tom, že lze šetrně zacházet děložní čípek, nezanechává jizvy, deformuje hadřík. Při správně prováděna laserové ošetření eroze patologického ložiska onemocnění je zcela odpaří, koagulace fólie odtrhne v nejrychlejším časovém rámci, a epiteliální tkáň hojí rychle, což minimalizuje výskyt jizev na děložní čípek.

Je velmi důležité poznamenat, že takové pečlivé ošetření epitelu dělohy a jejího děložního čípku má pozitivní vliv na plnohodnotné menstruační, sexuální a reprodukční funkce žen. Není žádným tajemstvím, že jednou z nejčastějších příčin ženské neplodnosti je vzhled změn jizev v děloze. Podobné problémy vznikají u žen kvůli nesprávně zvolené nebo nedostatečně provedené terapii onemocnění.

Indikace pro léčbu eroze děložního hrdla pomocí laseru

Lze říci, že laserová léčba eroze děložního čípku je mnohem více indikace než kontraindikace. Někdy se v některých případech řada léčby rovná indikacím. To znamená, že můžete aplikovat například kryoterapii a chirurgii rádiových vln a laserovou léčbu, a to v zásadě není podstatné. Protože všechny techniky budou účinné a přinese požadovaný výsledek.

Stává se však, že existují indikace pro použití laserové odpařování, jestliže jiné metody jsou nežádoucí.

Indikace pro léčbu cervikální eroze pomocí laseru jsou následující:

 • Přítomnost cervikální dysplazie 1 nebo 2 stupně (skutečná eroze této části orgánu).
 • Změny v cervikální tkáni s tvorbou jizev.
 • Přítomnost leukoplakie - porážka sliznic těla s přítomností keratinizovaných segmentů epitelu.
 • Paralelní přítomnost cystů retenční povahy, tzv. Patch cysty.
 • Přítomnost paralelně s erozí endometriózy děložního čípku, stejně jako polypy, která "trpí" dolní třetinou cervikálního kanálu.
 • Doprovázení cervikální eroze cervikitidy v chronické fázi onemocnění - při absenci účinnosti konzervativní léčby.

Příprava na léčbu eroze děložního hrdla pomocí laseru

Neexistuje specifická a složitá příprava na odstranění eroze pomocí laseru. Ačkoli existují doporučení, která by měla být použita pro zvýšení efektivity "magického paprsku".

Zvažme tyto tipy podrobněji:

 • První fáze menstruačního cyklu je nejvhodnější pro provádění laserové evaporace. Tato touha je dána skutečností, že tkáně dělohy a jejích děložních čípků jsou během této doby nejschopnější. Je-li spolu s odborníkem správně nastaven čas pro tento postup, proces hojení tkáně bude rychlejší.
 • Sedm dnů před zahájením laserové terapie by měl být děložní hrdlo ošetřen speciálními prostředky, aby se zlepšila účinnost postupu.
 • Specialisté by měli upozornit pacienty, že po použití laserem jsou možné vaginální výpary s krevními nečistotami. Toto je považováno za normální, takže se nemějte bát.
 • V tomto případě by odborníci měli upozornit pacienty, že v případě velkého výtoku krve z pochvy byste měli vždy vidět lékaře, protože to není norma.
 • Doba návratu k aktivnímu životu po vypařování laserem je jeden týden.
 • V tomto případě musí odborníci uvést, že po úplném zotavení po laserové erozi trvá dva měsíce. V tuto chvíli stojí za to, aby se zdržel sexuálního styku s partnerem. Dále by měly být zakázány návštěvy plaveckých bazénů a plavání v otevřené vodě, stejně jako koupání.
 • Po čtyřech až pěti týdnech po ukončení léčby musíte podstoupit druhé kolposkopické a cytologické vyšetření. Odhalí účinnost léčby.

Příprava na léčbu eroze děložního hrdla laserem se nejpravděpodobněji provádí v správně přiřazené diagnóze příčin choroby, jak je podrobně popsáno výše.

Kdo kontaktovat?

Jak se ošetřuje eroze děložního hrdla?

Mnoho pacientů se zajímají o odborníky, ale jak se cervikální eroze ošetřuje laserem?

Laserová léčba eroze děložního čípku se provádí bez hospitalizace ženy, při místní nebo celkové anestezii (pokud existují důkazy). Přestože pacient obvykle nevyžaduje anestezii.

Doba trvání procedury je od patnácti do čtyřiceti pěti minut.

Správně provádějte odpařování laserem v intervalu mezi čtvrtým a desátým dnem po ukončení menstruačního výdechu z pochvy.

Postup samotné laserové výpary je následující. Specialista vloží laserový špiček do vagíny a přesměruje světelný paprsek přesně do postižené oblasti. V tuto chvíli se patologicky pozměněné buňky odpařují a malé kapiláry jsou "utěsněny", což zabraňuje krvácení.

Při laserové terapii se používá laser CO 2, který provádí několik úkolů najednou:

 • Zničení patologického zaměření eroze.
 • Výskyt koagulačního účinku, tj. Koagulace nebo zhrubnutí patologické tkáně.
 • Stimulace regeneračních tkáňových procesů v děložním čípku.
 • Podporuje zlepšení funkce cirkulace v místě expozice laserem.
 • Redukuje proces oxidace-redukce v místě ošetření eroze.
 • Má protizánětlivý účinek na epitel během léčby onemocnění.

Tato multifunkční léčba podporuje rychlé zotavení ženy. Již týden po laparování laserem mohou dámy vést aktivní život a zapomenout na problém navždy.

Použití CO 2 laseru umožňuje dokonalejší proceduru laserové výparů, což se projevuje:

 • při řízení hloubky průniku nosníku,
 • v možnosti ovlivnit pouze patologické části epitelu,
 • komplexní účinek na sliznici, který byl zmíněn výše.

Kontraindikace léčby cervikální eroze pomocí laseru

Každá metoda cervikální erozní terapie má své vlastní indikace a kontraindikace. V některých případech mohou odborníci namísto laserové léčby uchýlit k chemické koagulaci, chirurgii radiových vln, kryoterapii a diatermokokulaci. Cauterizace proudem a argonem.

Taková doporučení mohou nastat v následujících případech, kdy není možné ošetření laserem. Kontraindikace k léčbě eroze děložního čípku laserem se vyskytují v následujících případech:

 • s krvácením,
 • s infekcemi, které postihují děložní a ostatní genitálie,
 • u zánětlivých onemocnění pohlavních orgánů akutní ženy,
 • s rakovinou děložního čípku,
 • s jinými zhoubnými formacemi dělohy,
 • během těhotenství,
 • v poporodním období.

Je velmi důležité správně diagnostikovat kontraindikace, aby se předešlo lékařským chybám a poškodilo zdraví pacienta. Proto by ženy neměly zanedbávat fázi diagnostiky příčin eroze děložního čípku. Stejně jako komplexní a podrobné vyšetření zdravotního stavu ženy, která za průchod jmenuje specializovaného gynekologa.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Komplikace cervikální erozní léčby pomocí laseru

Samozřejmě, i při nejmodernějších terapiích může dojít k nepředvídatelným a negativním účinkům. Komplikace laserové erozní léčby laserem jsou vyjádřeny v následujících možných účincích:

 • Výskyt jizvy nebo jizvy na místě bývalé eroze. Tento jev spíše není normou, ale výjimkou. Nicméně je zcela nežádoucí, protože může vést ke zhoršení zdraví žen. Obvykle se v těch případech, kdy se jizva stále objevila, byla způsobena velkou plochou expozice laserem nebo kvůli nízké kvalifikaci lékaře, který postup provedl.
 • Stává se, že povrch rány může být infikován různými bakteriemi, které způsobí zánět místo původní eroze. K tomu může dojít, pokud pacient nedodrží hygienické postupy doporučené specialistou po provedení laserové terapie.

Abyste se vyhnuli komplikacím po odpařování laserem, je třeba dodržet následující kroky:

 • Během léčebného období navštěvujte lékaře tolikrát, než se doporučuje. Nezapomínejte na rady odborníka, pokud byli jmenováni. Konstantní interakce se specialistou pomůže včas zahájit léčbu v případě zánětu.
 • Během jednoho a půl až dvou měsíců je nutné zastavit sexuální vztahy s partnerem, dokud není cervik plně rehabilitován.
 • Vyhněte se zvýšenému fyzickému namáhání - např. Cvičení na cvičebních strojích, v posilovně, nošení závaží a tak dále.
 • Zpoždění s koupáním, stejně jako návštěva saun, van a bazénů. Totéž platí pro plavání v otevřené vodě. Nejlepší je sprchovat se během dvou měsíců - to je nejbezpečnější hygienický postup pro bývalého pacienta.
 • Odmítněte používat hygienické tampony během menstruace. Vyměňte je za těsnění.
 • Koncepci lze provést až po uplynutí tří měsíců léčby tkání.
 • Podstoupte gynekologické vyšetření nejméně jednou za půl roku. Takové varování umožní sledovat stav děložního čípku a přijmout včas opatření k odstranění problémů.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

Náklady na léčbu eroze děložního hrdla pomocí laseru

Náklady na léčbu eroze děložního hrdla laserem závisí na několika faktorech:

 • Osada, ve které se nachází vybraná klinika,
 • popularita kliniky u pacientů,
 • prestiž instituce, tedy zaměřit se na zacházení s finančními elity.

V takovém případě je třeba vzít v úvahu, že před zahájením laserové terapie je třeba se obrátit na gynekologa. Na kterých můžete identifikovat všechny důležité aspekty související se stavem zdraví žen a brát v úvahu potřebné nuance při provádění lékařských manipulací.

Takže v Kyjevě laserové odpařování eroze děložního hrdla se provádí v následujících klinikách:

Klinika "Hippocrates"

 • Náklady na proceduru je 1900 UAH.
 • Konzultace gynekologa - 225 UAH.

"Ústav klinické medicíny", síť klinik

 • Náklady na řízení je 1400 UAH.
 • Náklady na anestezii je 100 UAH.
 • Konzultace gynekologa - 180 UAH.

Lékařské centrum "Zdravá vlasť"

 • Náklady na řízení je 1450 UAH.
 • Konzultace gynekologa - 250 UAH.

Klinika LeoMed

 • Náklady na proceduru je 1800 UAH.
 • Náklady na anestezii je 330 UAH.
 • Konzultace gynekologa - 220 UAH.

Klinika také provádí akci - za cenu 1700 UAH. Klient obdrží:

 • vyšetření gynekologa,
 • video-kolposkopie s fotografickými snímky,
 • skutečný postup odpařování laserem pomocí anestézie.

Lékařské centrum "Adonis"

 • Náklady na proceduru je 1300 UAH.
 • Náklady na poradenství gynekologa je od 230 do 270 UAH.

V ostatních regionech Ukrajiny jsou ceny pro laserové odpařování následující:

Medibor Clinic, Zhitomir

 • Náklady na řízení je od 1400 do 1800 UAH. (v závislosti na stupni poškození děložního čípku).
 • Konzultace odborného gynekologa - 150 UAH.

Klinika plastické estetické chirurgie "VIRTUS", Odessa

Kliniky poboček jsou také zastoupeny ve městech Kyjev, Charkov, Dnepropetrovsk, Nikolaev, Cherson.

 • Náklady na řízení jsou ekvivalenty 250 eur.

Lékařské centrum "Veslava"

 • Náklady na řízení je od 400 do 500 UAH. (v závislosti na stupni poškození děložního čípku).
 • Konzultační specialista gynekolog - od 150 do 200 UAH.

Hodnocení léčby eroze děložního hrdla pomocí laseru

Je známo, že jakákoli, dokonce nejdokonalejší metoda léčby má své výhody a nevýhody. Proto doporučujeme seznámit se s recenzemi pacientů z lékařských klinik, které byly podrobeny laserovému odpařování. Před rozhodnutím o léčbě eroze děložního čípku laserem.

Komentář k léčbě laserové eroze je následující:

 • Catherine, věk 31 let: "Je velmi důležité zvolit si správnou metodu eroze. Laser ne vždy pomáhá. Stává se, že je postižena velká oblast děložního čípku a v těchto případech je nutné aplikovat kryoterapii. To všechno jsem se dozvěděl od lékaře, který se mnou zacházel. Poradil mi laser. Všechno proběhlo rychle, bez bolesti a dalších pocitů. Samozřejmě, kouř pocházel z pochvy a cítil, že ho spálil. Ale to jsou ty nejpodivnější okamžiky a všechno šlo dobře. Jsem velmi spokojen s výsledkem. Eroze mě už netrápí. "
 • Julia, 44: "Nejdůležitější je nejen vybrat kliniku s optimálními cenami. Důležité je sám odborník, na němž výsledek závisí. Měl jsem štěstí. Můj doktor je nejlepší. Bylo doporučeno jít k němu všichni přátelé, kteří byli léčeni laserem. Nyní jsem zapomněl na erozi a je dokonce divné, že si pamatuji, že jsem měl nějaké problémy. "
 • Oksana, 23 let: "Byly tam samozřejmě některé pocity v dolní části břicha. Ale předtím, všichni anestezovaní, takže pocity rychle prošly. Navíc jsem požádal doktora, aby se zastavil, kdybych byl nepohodlný a on to udělal. A tak jsem velmi potěšen. Všechno šlo rychle, neměla jsem ani čas na to, abych nic opravdu pochopila. Eroze mě teď netrápí. Děkuji doktorovi a zaměstnanci kliniky! "
 • Marina, 51: "Jednoduchá, rychlá a vysoce kvalitní. Nemohu říci nic špatného o tomto postupu. Jsem velmi rád, že jsem si zvolil tuto metodu eroze. "
 • Yaroslav, 35 let: "Bylo mi doporučeno kontaktovat lékaře a tuto kliniku. Ukázalo se, že všechno je v pořádku. Hlavním úkolem je dodržovat hygienu a přijet další zkoušky. Už jsem v pořádku! "
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.