^

Zdraví

Léčba psoriázy s octem

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Přírodní ocet na bázi ovocných kyselin - je to téměř univerzální a jedinečný nástroj, který se používá v alternativní medicíně a kosmetologii. Kvalitní ocet se získává přirozeným způsobem: fermentací za účasti kyslíku a kyseliny octové. Výsledná léčba je léčena a zabráněno mnoha nemocemi. Zvláště je možné léčit psoriázu octem. Připraví se v souladu formulace pravidel obsahuje hodně vitamínů, minerálů, esenciální oleje, aminokyseliny, alkoholy a organické látky, které se pošle upravenou nemocné kůži.

Může být ošetřeno okysličenými ložisky psoriázy?

Podle původu lze ocet rozdělit na ten, který byl získán průmyslovými prostředky, a domácí přípravu. V průmyslu se kyselina octová uvolňuje v ředění vodou 3%, 6% nebo 9%. Domácí ocot má nižší procento kyselin, ale jeho přínosy jsou mnohem hmatatelnější.

Jak je to vysvětleno? Faktem je, že v přírodním octě připraveném samostatně jsou uloženy mnohem užitečnější látky. V tomto případě může být produkt vyroben nejen z jablek, ale také z hroznů, dat atd.

Praxe ukazuje, že i obvyklé odření prakticky zdravé pokožky s vysoce kvalitními octovými kapalinami může člověka ušetřit ze svědění a zánětu popálením, kousnutím hmyzem.

Léčba psoriázy pomocí octa umožňuje zmírnit krusty a keratinizaci, vyloučit svědění a nepříjemné pocity, zmírnit stav pacienta. Během léčby lézí psoriázy se tuky minimalizují interakcí s kyselinou, takže kůže není přehnaná, ale očistí a posiluje.

trusted-source[1]

Recepty z octa pro léčbu psoriázy

Pro léčbu psoriázy s octem je možné použít následující užitečné recepty.

 • Bavlněný kotouč nebo ubrousek je silně navlhčen v octu jablečného jablka a jsou ošetřeny postižené oblasti pokožky. Tato léčba se opakuje denně v noci po dobu jednoho týdne. Po uplynutí 1 měsíce byste měli přestávku a opětovně podat průběh léčby.

Takové ošetření vám umožní vyčistit kůži mrtvých vrstev pokožky.

 • Zředte jablečný jablečný ocet s vařenou vodou z poměru 1: 5, přidejte k roztoku 1 polévková lžíce. L. Bylinky se střídají a umístí na chladné místo po dobu 5-6 dní. Poté, co trvá na tom, je přípravek používán externě pro lotiony na oblastech postižených psoriázou.

Namísto řetězce můžete použít trávu.

 • Pro zmírnění pokožky a rozsáhlých lézí psoriázy se používají acetické lázně. Ve vaně s teplou vodou nalijte 0,5 litru přírodního octa a ponořte do něj 10-15 minut.
 • U malých psoriatických plaků může pomoci následující předpis. Vezměte 100 ml jablečného octa, 1 polévku lžíce. L. Med a 2 lžíce. L. Půda v mouce z ovesných vloček. Přísady se smíchají a aplikují na postižené oblasti jednou denně po dobu 20 minut, poté se omyjí teplou vodou.

Externí léčba psoriázy se úspěšně kombinuje s přísunem jablečného octa uvnitř: 1 polévková lžička. Třikrát denně, rozpuštěno ve 100-200 ml vody. Kurz terapie trvá 2 týdny.

Jablečný jablečný ocot při lupénce

Jablečný ocet má masivní léčivé vlastnosti, protože našel celý sklad užitečných látek:

 • nezbytné stopové prvky ve formě hořčíku, železa, fosforu, vápníku, křemíku, fluoru apod .;
 • složení bohaté kyseliny (kyselina octová, kyselina mléčná, kyselina citronová);
 • uhličitan draselný, pektin;
 • vitamíny (skupina B, vitamíny A, P, C, E atd.).

Vlastnosti ocet jsou zvláště důležité pro psoriázu:

 • zrychlení místních metabolických procesů, eliminaci toxických látek;
 • baktericidní účinek, stabilizace rovnováhy povrchové flóry;
 • antimykotické působení;
 • obnovení tkání, eliminace nadměrné keratinizace a svědění;
 • zlepšení pokožky.

Ocet je přirozený prostředek, takže jeho použití nemůže poškodit tělo. Nicméně, pokud na kůži, kromě výskytu psoriatických erupcí, jsou vředy, řezy a další porušení integrity kůže, pak použití kyseliny v takových místech je nežádoucí.

trusted-source[2]

Masti pro psoriázu z vajec a octa

Vezměte čerstvé kuřecí vejce, vložte do čiré sklenky a nasypete octem (70%). Sklo je skryto v skříňce nebo na jiném tmavém místě a nechává se 5 dní. Během této doby se vaječná skořápka rozpustí a vajíčko si udržuje svůj tvar na úkor filmu.

Vejce se odstraní, vyjme z fólie a pečlivě se třepí přírodním máslem až do strmé směsi. Olej by neměl obsahovat sůl.

Dále v husté hmotě postupně doplňte podstatu, ve které bylo na vejce naléháno. Dobře promíchejte až do krémové konzistence. Výsledná masť se aplikuje na postižený povrch pokožky.

Před zahájením léčby psoriázou je třeba mít na paměti, že připravený přípravek může v místě aplikace způsobit těžké pálení a brnění. Z tohoto důvodu se nedoporučuje používat masti na zdravou pokožku nebo ji používat ve velkém množství, protože je možné dostat těžké popáleniny. Je lepší, pokud bude taková léčba pod kontrolou lékaře.

Vejce a ocot z psoriázy lze smíchat nejen s máslem, ale s vepřovým tukem (smaltz) a dokonce s vazelinovým olejem. V původním receptu je však krémové nesolené máslo.

Léčba psoriázy s ovocným octem

Přírodní domácí ocot může být nejen jablko. Je připravena na základě hroznů, dat, fíků, cukrové řepy a dokonce i melounu. Všechny druhy octového octa jsou užitečné svým vlastním způsobem. Ve většině receptů je ocet zaměnitelný: to znamená, že místo jablka můžete použít víno nebo hroznu.

Přinášíme vám ještě několik dalších receptů z psoriázy s použitím ocetového ovoce.

 • Vezměte gázovou ubrousku, nejlépe vícevrstvou. Ocet se mírně zahřeje, zvlhčí ho do ubrousku a nakradyvayut postiženou psoriatické plaky kůže (obličej - 10 minut, končetin a těla - 20 minut). Po uplynutí požadovaného času se ubrousek odstraní, ale pokožka není opláchnuta další hodinu. Takový postup by se měl provádět zřídka, nikoliv častěji než jednou za měsíc.
 • Vezměte dětský krém a promíchejte stejným množstvím ovocného octa. Výsledný produkt je před spaním mazán oblastmi postiženými psoriázou. Doba léčby - 2 týdny.
 • Velmi účinná koupel a koupele pro postižené končetiny jsou zvažovány. Ovocný ocot (100 ml na 1 l vody) a malé množství sódy na pečení se přidávají do procedury vody. Doba trvání koupání je 10 minut. Frekvence - denně nebo každý druhý den po dobu 2 týdnů.

Ve skutečnosti je mnoho takových receptů známo, protože léčba psoriázy s octem je považována za velmi populární. Důležité je, že ošetření se provádí vždy pouze s čerstvě připraveným vysoce kvalitním produktem a při použití esencí věnujte maximální pozornost tomu, abyste zabránili chemickým popáleninám.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.