Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Léčba streptodermie u dítěte: účinné léky, masti

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.06.2019

Léčba streptodermy u dítěte má své vlastní charakteristiky. Za prvé, nemoc má tendenci k delšímu a relapsujícímu průběhu. Za druhé, nedostatek funkční zralosti imunitního systému a nedostatek otisku mikroflóry na taktice léčby. Děti musí předepisovat antibiotika s opatrností, kombinovat antibakteriální léčiva s probiotiky, která zajistí udržení a růst přirozené mikroflóry dítěte. Je nezbytné posílit prostředky, což umožní podporu celkové odolnosti a odolnosti těla. Při výběru místního léku je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože děti mají mnohem častěji než dospělí komplikace a vedlejší účinky ve formě alergických reakcí lokálního a systémového charakteru, vyrážek, edémů.

Co dělat, když streptoderma u dítěte neprojde?

Pokud streptoderma u dítěte neprojde, a vy nevíte, co dělat, je lepší hledat radu od imunologa, protože takový dlouhý průběh onemocnění může být spojen se strukturálními nebo funkčními poruchami imunitního systému, jeho nedostatkem tvorby a nezralostí. Imunolog by měl provést komplexní vyšetření a teprve poté může být zvolena vhodná léčba, pokud je to potřeba. Může být předepsán imunomodulační, imunostimulační, imunokorekční účinek.

Je také nutné konzultovat dermatologa nebo dermatovenerologa. Lékař může léčbu přezkoumat, možná existuje individuální rezistence mikroflóry k lékům, pak je třeba přiřadit analog. Někdy je příčinou nedostatečné dávkování nebo frekvence užívání léčiva. V tomto případě je třeba dávku zvýšit. V některých případech přidejte další léky a způsoby léčby, vyvinou komplexní léčebný režim založený na současných příznacích, závažném klinickém obrazu a dynamice pacienta. Často se vyžaduje, aby probiotika pomohla obnovit normální mikrobiocenózu u dítěte. Často se také uchylují k komplexní léčbě, která zahrnuje antibiotikum, antifungální činidlo a imunomodulátor. Potřeba jmenování antifungálního činidla se vysvětluje skutečností, že se houba často začíná vyvíjet v místě usmrcené patogenní bakteriální flóry. Antibakteriální látky - prostředky léčby a včasná prevence plísňových infekcí.

Kolik streptodermie je léčeno u dětí?

Rozhodně odpovězte na otázku, kolik streptodermie je léčena u dětí, je nemožné, protože délka léčby závisí na mnoha faktorech, včetně fyziologického stavu dítěte, jeho imunitního systému, věku, náchylnosti k chorobám, závažnosti patologického procesu, taktiky léčby. Léčba obvykle trvá jeden týden až několik měsíců. Léčba často pokračuje i poté, co hlavní viditelné symptomy patologie přestaly obtěžovat dítě, protože pouze obecné symptomy mohou zmizet a patologický proces se může objevit latentně v těle dítěte.

Domácí léčba

Doma, léčba zahrnuje přísné dodržování všech doporučení lékaře. V žádném případě nemůže samo-léčit, protože to může jen zhoršit situaci, nebo způsobit komplikace. Streptoderma je závažné onemocnění bakteriálního původu, které může postupovat, tvořit nová ložiska bakteriálního procesu, šířit se do jiných oblastí kůže nebo vnitřních orgánů. Léčba streptodermy je založena na antibiotické terapii. Předepsáno jako místní fondy na základě antibiotik a systémových léků zaměřených na účinky na tělo jako celek. Při komplexní léčbě je antibiotická léčba doplněna antimykotiky. Také předepsané probiotické přípravky zaměřené na obnovu mikroflóry, imunomodulátory pro poruchy imunitního systému.

Doma, alternativní léčby, homeopatické léky a bylinné decoctions mohou být také použity pro léčbu. Osvědčené různé obklady, aplikace, koupele pro léčbu, lokální prostředky pro léčbu postižené oblasti. Často připravují speciální bylinné nebo obecné přípravky, které posilují tělo, zabraňují rozvoji infekce a stimulují imunitní systém.

Léky

Léčba streptodermy je založena na antibiotické terapii zaměřené na eliminaci patogenní mikroflóry a normalizaci obecné mikrobiocenózy. Léčbu antibiotiky je třeba brát vážně. Důležitou podmínkou je dodržování všech doporučení lékaře, přísné dodržování předepsaného léčebného režimu, protože jakékoli porušení zvoleného režimu vede ke skutečnosti, že mikroflóra není zcela zabita, což má za následek spontánní mutace, a ty bakterie, které byly dříve citlivé na předepsané antibiotikum, budou nyní odolné vůči němu. Ze stejného důvodu by neměla být opuštěna léčba, i když se stav zlepšil. Zlepšení stavu je způsobeno snížením počtu mikroflóry, nikoli však úplným zničením. Úplné zničení je možné pouze po obdržení celkové celkové dávky antibiotika, vypočtené v průběhu léčby. V opačném případě dojde po určité době k opětovné aktivaci mikroflóry, dojde k relapsu. Mikroflóra navíc mutuje a získává další vlastnosti, které se stanou rezistentními vůči dříve předepsaným látkám.

Zvažte nejběžnější antibiotika předepsaná dětem se streptodermou.

Masti a krémy pro streptodermu u dětí

Streptoderma u dětí je léčena pomocí různých vnějších prostředků. Nejčastěji předepsané masti a krémy. Jsou snadno použitelné, způsobují minimum vedlejších účinků, dávají maximální výsledek. Protizánětlivé, antibakteriální (antiseptické) masti se osvědčily dobře. Z antiseptických mastí nejčastěji předepisují Levomekol, akvaderm, Vishnevsky mast. Z protizánětlivých léčiv se upřednostňují nehormonální látky. V případě progrese onemocnění a neúčinnosti nehormonálních mastí se uchylují k hormonálním prostředkům. Zvažte masti a krémy, které lze použít k léčbě streptodermie u dětí.

Je to důležité! Před zahájením léčby se poraďte se svým lékařem. Některé léky lze předepisovat samostatně, jiné - jako součást komplexní léčby. V každém případě by léčebný režim měl být vyvinut výhradně lékařem na základě klinického obrazu patologie, souboru objektivních a subjektivních příznaků onemocnění.

Salicylová mast. Struktura zahrnuje krystaly kyseliny salicylové. Mast může být různých koncentrací - od 1 do 10%. Používá se k mazání postižené oblasti, třením do kůže kolem.

Těstoviny Teymurova. Prostředky, které strukturují oxid zinečnatý, krystaly kyseliny borité a salicylové, pomocné látky. Používá se pro vlhkou, neléčivou streptodémii se sklonem k relapsu. Vysychá pokožka, má dezinfekční účinek, deodorizující účinek.

Bílá rtuťová masti je poměrně nebezpečný, ale účinný prostředek k léčbě různých typů pyodermií, streptodermie.

Pasta lassara. Jmenován neúčinností konvenčních antiseptických a protizánětlivých léčiv. Prostředek obsahuje kyselinu salicylovou a oxid zinečnatý, které rychle uvolňují zánět, mají dezinfekční účinek. Vazelína a škrob obnovují pokožku a zabraňují riziku vedlejších účinků a komplikací.

Masť Konkov. Jedná se o antiseptické a protizánětlivé činidlo, které se používá k léčbě různých kožních onemocnění bakteriálního původu. Struktura zahrnuje látky jako ethakridin, rybí olej, med, březový dehet, destilovanou vodu. Opatrnost je třeba věnovat dětem, které mají sklon k alergickým reakcím, protože med může způsobit těžké alergie. Před zahájením léčby je lepší vyzkoušet mast na malé části těla.

Wilkinsonova mast. Je to směs dehtu, uhličitanu vápenatého, síry, čištěné naftalánové masti a zeleného mýdla s vodou. Tato mast má silný protizánětlivý a antiseptický účinek. Aplikuje se silnou, dlouho neprostupnou nebo tvrdou streptodermou, stejně jako pro prevenci plísňových infekcí.

Naphthalanum mast. Jedná se o komplexní směs uhlovodíků a pryskyřic, parafinu s vazelínou. Má změkčující účinek na pokožku, odstraňuje zánětlivý proces a antibakteriální infekci, zmírňuje svědění a bolest, rozpouští pečetě, jizvy. Když streptoderma způsobí tenkou vrstvu na postižené oblasti. Předepisuje se buď jako samostatná látka, nebo jako součást komplexní terapie, v kombinaci s jinými masti nebo léky systémového účinku.

Levomekol působí proti velkému spektru mikroorganismů proti streptokokům, které jsou hlavním původcem streptodermy. Aplikujte pod kompresním nebo suchým teplem. Doporučuje se používat masti nejméně třikrát denně. Vedlejší účinky jsou velmi vzácné, lidský organismus je dobře snášen.

 • Tetracyklinová mast

Aktivní složkou je antibiotikum tetracyklin. Kurz se pohybuje od několika dnů do několika týdnů. Často předepsáno ve spojení s jinými masti zvlhčujícími, změkčujícími účinky. Při správném výběru dávkovacího režimu vám lék umožňuje rychle vyléčit streptodermu, zabránit jejímu opakování. Dávkování stanoví lékař na základě výsledků testů. Celý proces by měl také sledovat lékař. Chcete-li to provést, musíte sledovat výsledky v čase.

Výrazně schne pokožku, působí svíravě. Naneste na postiženou oblast tenkou vrstvou. Má antiseptický a protizánětlivý účinek. V žádném případě nesmí překročit dávku, protože může způsobit intoxikaci těla. Používá se výhradně na lékařský předpis.

 • Margantsovka

Tradiční dezinfekční prostředek, který se používá při různých onemocněních. Manganistan draselný je tmavě fialový červený krystal manganistanu draselného. Pro přípravu roztoku pro externí použití se několik krystalů rozpustí v malém množství teplé vody, dokud se nevytvoří mírně růžový roztok. Pak se používá pro léčebné koupele, mytí postižených míst, použití obkladu, ve formě aplikací. V těžkém stavu - 0,1-0,5% roztok manganistanu draselného pro mytí kůže a povrchů ran.

 • Streptocid

Streptocide, nebo jak to je také nazýváno, streptocide liniment, je prášek užitý na postřikovat rány, proleženiny, různá zranění a nemoci kůže. Aplikujte pouze externě. Hlavní indikací pro jmenování je přítomnost bakteriální infekce, zánětlivých a hnisavých septických procesů. Obvykle děti posypeme práškem, rovnoměrně ho rozložíme.

Masti používaná pro vnější aplikaci na postiženou kůži. Lze použít i pod obvazem. Má vedlejší vedlejší účinky: svědění, pálení. Pokud se u alergických reakcí může objevit vyrážka, kopřivka, dermatitida.

 • Baneocin

Je to mast nebo prášek, který má antibakteriální, protizánětlivý účinek. Nejčastěji se dětem doporučuje masti. Denní dávka - ne více než 1 gram. Masť nefrotoxická, to znamená, že může mít nepříznivý vliv na ledviny a močové cesty. Kontraindikován u dětí s onemocněním ledvin. K předepisování s opatrností pro děti do 5 let se doporučuje konzultovat s nefrologem. Mnoho lékařů se snaží předepsat svým dětem, které jsou méně nebezpečné, malým dětem mladším 5 let.

 • Fukorcin

Je to antiseptikum. Jedná se o kombinované činidlo, které má inhibiční účinek na bakteriální i plísňovou mikroflóru. Je to také prevence mnoha parazitárních onemocnění způsobených prvoky.

 • Gokoksizon

Je to kombinovaná antibakteriální látka proti epidermálnímu stafylokoku a pyodermálnímu streptokoku, které jsou hlavními původci streptokokových infekcí u dětí. Denní dávka je 1 gram. Může být aplikován přímo na kůži nebo na sterilní gázový obvaz. Negativní vliv na hormony, metabolické procesy. Může zpomalit metabolismus organismu, zpomalit růst dítěte. Při ošetřování streptodermy na obličeji se doporučuje aplikovat mast na místě. Kurz je 2-4 týdny.

 • Akriderm

Kombinovaná antibakteriální látka patřící do skupiny kortikosteroidů. Akriderm je blízko hyoxysonu. To je docela mocný nástroj, který rychle eliminuje infekci. Řada odborníků je toho názoru, že je lepší nepoužívat děti mladší 10 - 12 let. Hlavním vedlejším účinkem je, že lék narušuje metabolické procesy, zpomaluje růst a vývoj těla. Za zmínku stojí nežádoucí účinky: dermatitida, ekzém, alergické reakce.

Je to prostředek pro vnější použití, který rychle uvolňuje zánětlivé a alergické reakce, změkčuje pokožku. Nežádoucí účinky mají prakticky ne. Kompozice zahrnuje tuky, vosky, emulgátory. Vypouštěné děti od 4-6 měsíců. Naneste na kůži tenkou vrstvou 1krát denně.

Vitamíny

Jediný vitamin, který lze užívat se streptodermou, je vitamin C, protože stimuluje imunitní systém, zvyšuje odolnost a odolnost vůči tělu. Kromě toho má vitamín C antioxidační vlastnosti, odstraňuje z těla volné radikály, metabolity, produkty intoxikace a rozklad látek. Nepříznivě ovlivňuje mikroorganismy, které na ně působí baktericidně nebo bakteriostaticky. Zbývající vitamíny pro streptodermu jsou kontraindikovány. To je způsobeno tím, že jsou růstovými faktory a působí jako živné médium pro bakterie, včetně streptokoků. Vezmeme-li tedy vitamin, situace pouze zhorší a přispěje k růstu patogenní mikroflóry, což je nárůst patologického procesu. Za určitých podmínek (po předchozí konzultaci s lékařem) mohou děti pít vitamín D, protože je to jeden z hlavních vitamínů, které poskytují úplnou imunitu, stejně jako růst a vývoj dítěte, tvorbu mikroflóry, imunitu a systém nespecifické rezistence. Bylo prokázáno, že děti s nedostatkem vitaminu D jsou náchylnější k nemocem, trpí infekčními procesy vážněji, mají protrahované zánětlivé reakce a častěji jsou pozorovány recidivy onemocnění. Nedostatek vitamínu D je navíc spojen s rizikem křivice.

Alternativní léčba

Pokud jde o alternativní léčbu, je považována za pomocnou léčbu, která může být velmi účinná v boji proti streptodermii. Než začnete aplikovat alternativní léčebné metody, měli byste se poradit se svým lékařem. Doporučuje se zahrnout alternativní prostředky do komplexní léčby střídavě s léky. Zvažte základní recepty.

 • Číslo receptu 1.

Doporučený odvar určený k požití. Denní dávka je 50 gramů denně. Složení obsahuje: kopřivy listy, rozdrcené květy měsíčku, heřmánek (o lžíci každé složky) ve sklenici horké vody. Doporučuje se pít lék před jídlem, pak jíst, pak pít asi 10-15 minut po jídle. Tento nástroj účinně odstraňuje bakteriální a zánětlivý proces, stimuluje imunitní systém, má antivirotika a antimykotika.

 • Číslo receptu 2.

Sklenice předehřátého kvasu (tmavý chléb) se přidává do lžíce kukuřičného hedvábí, fialových květů, malinových listů. Vše je důkladně promícháno, pevně přikryto víčkem, inkubováno 30-40 minut. Pijte lžíci 2-4 krát denně. Normalizuje mikroflóru, eliminuje infekční a zánětlivé procesy, zvyšuje lokální a systémovou imunitu.

 • Číslo receptu 3.

Čistá čištěná síra se smísí s mletými cvrčkami v poměru 1: 1, rozpuštěným ve vodkovém skle (přibližné podíly - 5 gramů prášku na 50 gramů vodky). Důkladně promíchejte, dejte dítěti pít 2-5 kapek 1-3 krát denně, v závislosti na závažnosti patologického procesu. Doporučuje se podat dvojnásobnou dávku na noc, rozpuštěnou ve sklenici teplého čaje s medem. Poté, co šel do postele, pokrytý teplou deku, spát až do rána. Průběh léčby je od 14 do 28 dnů.

 • Číslo receptu 4.

Tráva horolezce ptáka a prášek získaný z mletého vaječného skořápky se smísí v poměru 1: 2, poté se nalijí sklenicí rybího oleje (dříve přivedeného do varu), přivedou k varu a odloží. Trvejte alespoň 2-3 hodiny. Aplikujte přímo na místa postižená streptodermou 3 až 5krát denně.

Bylinná medicína

Existuje velké množství bylin, jejichž léčba vám umožní rychle se zbavit streptodermy. Navzdory tomu, že na první pohled jsou bylinky bezpečné a neškodné, musí být dodržována řada opatření. Za prvé, měli byste vždy podat zprávu o užívání bylin vašemu lékaři, protože mnoho z nich nemusí být kombinováno s léčbou. Za druhé, musíte pečlivě léčit výběr dávky, aby nedošlo k předávkování a intoxikaci. Mělo by se mít na paměti, že mnoho bylin má kumulativní účinek a začnou ovlivňovat tělo teprve poté, co se nahromadilo v těle. Zvažte nejúčinnější bylinky a jejich použití.

 • Číslo receptu 1.

Děti se streptodermou často předepisovaly odvar z léčivých bylin, které lze užívat ústně, a také k vnější léčbě postižené kůže. Nejjednodušší odvar je odvar z heřmánkového léku. Má antiseptické a protizánětlivé vlastnosti, což umožňuje jeho široké použití při léčbě pyodermie různého původu. Vaření heřmánkový odvar je poměrně jednoduché: přidejte lžíci heřmánkových květů do sklenice vroucí vody. Vše je důkladně promícháno, pevně přikryto víčkem, inkubováno 30-40 minut. Pijte lžíci 2-4 krát denně. Namazat oblasti postižené streptodermou může být až 5-6 krát denně.

 • Číslo receptu 2.

Výsev řepkového prášku (drcené kořeny a stonky), rozpuštěný ve sklenici vodky (přibližné podíly - 5 gramů řepkového prášku na 50 gramů vodky). Důkladně promíchejte, naneste tenkou vrstvu na postižené oblasti. Pití uvnitř se nedoporučuje.

 • Číslo receptu 3.

Květy a listy akátu se smísí v poměru 1: 2, poté se nalijí sklenicí vroucí vody, přivedou k varu a odloží. Trvejte alespoň 2-3 hodiny. Pijte na 2 sady ráno, poté po 3-4 hodinách.

 • Číslo receptu 4.

Místní lázeň se pro postiženou kůži osvědčila. To lze provést pouze v případě, že tělesná teplota není zvýšena a je v rámci fyziologické normy, stejně jako v případě, že nejsou žádné závažné vyrážky, exacerbace, akutní bolest, svědění a pálení. V opačném případě je lázeň lepší odmítnout, protože stát se může zhoršit. Je to docela jednoduché připravit koupel: odvar je připraven odděleně (asi 40-50 gramů květin a listů levandule se nalije vařící vodou, trvá na tom, dokud voda je teplá a pohodlná). Pak je malá mísa naplněna výsledným vývarem, tam zasažena postižená oblast. Pro zvýšení účinku a zmírnění vývaru přidejte 3-4 lžíce jídla nebo mořské soli. Je lepší používat mořskou sůl. Vezměte si koupel po dobu 10-15 minut, po které je nutné zajistit vyhřívané plochy suché teplo.

 • Číslo receptu 5.

Doporučuje se užívat slunečnicový nebo olivový olej jako základ, zahřát na teplotu asi 50 stupňů. Po tom, lžíce květin a semen měsíčku jsou přidány do horkého léku. Trvejte na tmavém místě po dobu 1-2 dnů, po kterém může být nástroj použit jako mast, která se aplikuje na kůži tenkou vrstvou. Průběh léčby je nejméně 15 dnů.

Homeopatie

Marně je homeopatie považována za bezpečnou a neškodnou. Použití homeopatie vždy vyžaduje promyšlený přístup, pečlivý výběr léčebného režimu, dávkování, způsob přípravy. Proto není možné předepsat si homeopatické léky. Je nutné se poradit s odborníkem, který zvolí optimální léčebný režim. Toto je základní preventivní opatření, které zabrání četným vedlejším účinkům. Zvažte některé recepty.

 • Číslo receptu 1.

Aby se odstranila souběžná bakteriální infekce, která je často pozorována u dětí proti streptodermě, doporučuje se každou hodinu vypít alespoň 50 ml čaje s medem a opláchnout krk teplým šalvějem (nemůžete pít šalvěj, protože může způsobit vřed). Navenek se k léčbě pokožky používá roztok kyseliny borité nebo boraxu 4-5krát denně. V noci se doporučuje aplikovat 2% roztok stříbra.

 • Číslo receptu 2.

Odebírají stejné množství vyčištěného písku a jílu. Vezměte asi 2-3 lžíce každé složky, přidejte 300 ml vroucí vody, promíchejte, trvejte alespoň 1,5-2 hodiny. Naneste tenkou vrstvu na postiženou kůži.

 • Číslo receptu 3.

Za základ se považuje přibližně 250-300 ml oleje z pšeničných klíčků. Pak přidejte o lžíci následujících složek: měsíčku květiny, aloe šťávy, sušené tyran květiny. Míchej, trvej alespoň hodinu. Pijte polévkovou lžíci dvakrát denně.

 • Číslo receptu 4.

Ve vazelínovém oleji smíchaném s medem v poměru 1: 1 přidejte citronovou nebo citrusovou šťávu (100 ml), 20 ml čerstvé aloe šťávy, nalijte do lžíce rozdrcených listů a kořenů léčivé medicíny. Vařte 5-10 minut, používá se k rozmazání tenké vrstvy postižené kůže.

 • Číslo receptu 5.

V mírně zahřátém glycerinu (50 ml) přidejte vývar léčivého jetele (100 ml), nalijte lžíci nasekaných heřmánkových květů a ricinového semena. Vařte 5-10 minut, pijte 50 ml před spaním.

Dieta pro streptodermu u dětí

Když streptoderma by měla dodržovat stejnou dietu, která je předepsána pro infekční onemocnění. Za prvé je nutné omezit proteinové potraviny, protože působí jako živný substrát pro bakteriální mikroflóru. Za druhé, je nutné omezit vitamíny, s výjimkou vitamínu C a D. Doporučuje se jíst sacharidové potraviny. Mastné jídlo je také lepší omezit, protože vytváří značné zatížení pro tělo. Mléko a mléčné výrobky jsou také lepší omezit nebo zcela odstranit.

Optimální menu pro děti se streptodermou je vařené brambory, různé druhy obilovin (pohanka, rýže, proso, pšenice). Ječmenná kaše - nejužitečnější. Je také nutné připravit první kurzy - polévky, boršč. Maso a ryby by měly být odrůdy s nízkým obsahem tuku. Zelenina a ovoce mohou být konzumovány s mírou.

Pokud jde o nápoje, je lepší použít čaj s citronem, aloe džus nebo med, sušené ovocné kompoty, šťávy a nektary z rakytníku, granátového jablka, kalina, malin, ostružin a brusinek. Můžete pete citronovou šťávu. Jídla by měla být zlomková - je lepší jíst po kousku, ale některé, až 5-6 krát denně.

Je možné chodit se streptodermou u dětí?

U streptodermie je lepší poskytnout dětem karanténu, dokud nedojde k uzdravení. Zaprvé, streptoderma je onemocnění bakteriálního původu, které nějakým způsobem představuje určité riziko pro ostatní. Za druhé, streptoderma se vyvíjí u dětí se sníženou imunitou a zpravidla v pozadí asociovaných onemocnění. Odpověď na otázku: je možné chodit se streptodermou u dětí, nejprve je třeba pochopit, jaký druh chůze bude mít dítě. Pokud chce tedy matka vzít dítě do hlučné společnosti dětí, nebo jen na místo, kde je spousta lidí, je lepší tyto procházky vzdát až do úplného uzdravení. Pokud v teplém slunečném počasí matka vezme dítě, aby šla na procházku do lesa, k řece, na pole, kde v přírodě nejsou téměř žádní lidé, může taková procházka prospět dítěti. Pokud je počasí mokré, deštivé nebo studené a větrné, taková procházka nepřinese dětem žádnou výhodu a vy byste se toho měli vzdát. V silném mrazu, můžete chodit, ale ne na dlouho, a ujistěte se, že dítě není přehřátí.

Prevence

Prevence spočívá v přísné hygieně, řádné péči o pokožku a jejích končetinách (vlasy, nehty). Je nutné okamžitě detekovat a zastavit ohniska infekce, zánětlivé procesy, udržet odpovídající úroveň imunity. Děti by neměly mít nedostatek vitamínů, neměl by být nedostatek minerálů. Jídla by měla být vyvážená a kompletní. Je důležité podstoupit preventivní prohlídky, testy. Nemůžete supercool. Vždy byste měli dokončit léčbu jakýchkoli infekcí, zánětlivých procesů. Předpokladem prevence je udržení normální mikroflóry, zejména mikroflóry kůže. Je nutné zabránit progresi streptokokové infekce, protože je původcem streptodermie.

trusted-source[1], [2]

Předpověď

Pokud začnete léčbu streptodermy u dítěte včas, striktně dodržujte všechna doporučení lékaře, zpravidla je prognóza příznivá. Typicky může být streptoderma léčena lokální a systémovou antibiotickou terapií. V pokročilých případech se však mohou vyvinout závažné komplikace, včetně peritonitidy, bakteriémie, sepse.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.