^

Zdraví

A
A
A

Loparness

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Lopeworm je charakteristické umístění ušních štítů - nedržují se dočasných kostí, ale vyčnívají, někdy velmi silně.

Z hlediska estetiky se tato vlastnost považuje za vadu a může často vyvolat vzhled různých komplexů spojených s reakcí ostatních na tuto vadu.

Epidemiologie

Přibližně polovina světových obyvatel se rodí s ušima vyčnívajícími v různých směrech, mezi nimi i chlapy a dívky. Nicméně, dívky úspěšněji skrýt tento nedostatek s dlouhými vlasy, takže se zdá, že uši jsou mnohem větší.

Ne všechny země mají špatnou špatnou chybu, možná jen od Evropanů. Japonci to považují za smyslnější lidi s vyčnívajícími ušima, v Koreji je ucho symbolem blahobytu, prosperity a přitažlivosti.

Uši moderního zástupce evropské rasy se v současné době považují za uši dlouhé 65 mm, šířky 35 mm a 15-20 mm dlouhé ušní laloky. Horní část zvlnění by měla být na úrovni oblouku obočí, dolní části laloku - na úrovni dolní části špičky nosu. Pokud je horní a / nebo spodní bod ucha umístěn nad (níže) jmenovitými úrovněmi, může být ucho považováno za velké. Osa ideálního sluchu při 20 ° je nakloněna zpět od čáry, která běží od horního okraje zvlnění přes ušní lano.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Symptomy lopouhosti

Znaky lopatek:

 • řešení úhlu tvořeného pláštěm ucha a časové kosti větší než 30 °;
 • Vyhlazené obrysy uší a antiflorní.

Nejčastěji vyčnívající uši jsou výsledkem nedostatečně vyvinutého, slabě vyjádřeného proudu (tuberkulu na vnitřním laloku vnějšího ucha umístěného oproti zvlnění). Antivirový přípravek může zcela chybět - v tomto případě celé ucho vyčnívá nebo do jisté míry - pak vyčnívá pouze horní část uší.

Jiné typy lopatky - vnější oko je zřetelně dáno vzhledem k nárůstu objemu a hmotnosti chrupavky, na které se nachází.

Příležitostně dochází k prohloubení laloku v důsledku růstu skořápky vnějšího ucha nebo rysů tvaru ocasu zvlnění.

Existují případy ottopryrenních uší v kombinaci s rovnoměrným zvýšením velikosti vnějšího ucha. Makrotia je poměrné ucho, jehož velikost neodpovídá velikosti kostí lebky. Toto ucho vypadá "normálně" pro tuto hlavu. Tento druh lopatky je známý rychlým růstem ucha nebo jedné části lebky. Tato patologie může naznačovat přítomnost syndromu von Recklinghausenova syndromu nebo abnormálních vaskulárních změn.

Deformované mohou být obě uši, někdy i jedna. Varianty deformace jsou velmi individuální, proto je v zásadě nemožný jediný lékařský přístup k odstranění této kosmetické defekty.

Lop-eared u dětí, většinou starat o jejich rodiče, ale v případě nevýznamnosti vady, není nutné žádat o chirurgickou péči. Za prvé, s růstem kostí lebky, tato vada může být méně znatelná a za druhé, můžete ji opravit výběrem vhodného účesu. Mnoho slavných lidí má podobnou vadu, ale nezabránilo tomu, aby se uskutečnily a získaly uznání.

Pokud však lopatka vytváří mentální nepohodlí a zabraňuje tomu, aby se dítě přizpůsobilo prostředí svých vrstevníků, měli byste se obrátit na plastickou chirurgii.

Etapy

Nutnost otoplastiky závisí na stupni vyčerpání, jsou jen tři.

 • První (není zřejmé okamžitě, uši jsou odděleny od temporálního laloku lebky pod úhlem ne víc než 30 °) - odstranění tohoto nedostatku dochází odstraněním přebytečné chrupavky tkáně v místě vybrání sluchátku;
 • Druhý (okamžitě patrné, úhel odchylky od spánkového laloku akutní lebky, ale v blízkosti přímé) - Tento případ je složitější, že spočívá ve vytvoření záhybů antihelix (ztenčování vyrábět chrupavky v antihelix zóně představovat záhyb, potom přišije).
 • Třetí (v uších vyčnívají v pravém úhlu) vyžaduje použití komplexní techniky, která zahrnuje jak odstranění přebytečné tkáně chrupavky, tak vytvoření záhybu proti vráskám.

Samotné protáhlé uši obvykle nemají vliv na zdravotní stav. Pokud je však vada jasně viditelná, dítě může čelit vzájemnému posměchu a špatně skrytým reakcím dospělých. Ne příliš výrazný nedostatek vzhledu může způsobit, že dítě vyvine komplex méněcennosti. Urážlivé přezdívky, uvíznuté od dětství, se mohou stát příčinou budoucích duševních patologií. Je-li dítě citlivé na posměch, urazení, plakání, pak by měl v zájmu svých budoucích rodičů uvažovat o tom, jak opravit tvar uší. Koneckonců je to v dětství a dospívání, že špičaté uši způsobují spoustu nepokojů.

Příležitostně může mít špičatost a následky komplikace - pokud se ušní svaly zvětšují, zhoršuje se ušima a vnímání zvuku se může zhoršit. V případech významné odchylky ušního skořápku od temporálního laloku se zvyšuje riziko častého zánětu středního ucha.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

Diagnostika lopouhosti

Přítomnost lopatky je vizuálně viditelná jak pro pacienta, tak pro jeho rodiče. Normální otolaryngolog může stanovit stupeň deformity, může se také poradit s možnými komplikacemi a doporučit způsob léčby.

Jestliže první návštěvy audiologist, například před definici dítěte v mateřské škole, lékař nevyjádřila k defektu, a pak dítě nebude stěžovat na bolesti nebo sluchových problémů, diagnóza není nutné. V případě stížností na akutní bolesti nebo nepohodlí v uších potřebujete pomoc.

Lékař bude zkoumat pacienta zkoumat příznaky a předepsat studii, potřebné laboratorní testy, aby se ujistil, že příznaky nejsou způsobeny komplikacemi jakýchkoliv chronických, zánětlivých, infekčních onemocnění, následky traumat. Instrumentální diagnostika v tomto případě - zobrazování magnetickou rezonancí, rentgenové vyšetření ušního skořepiny, otoskopie.

Nebo asymetrické vyčnívající uši jsou znaky některých vrozených vad, jako je výše uvedený syndrom Von Recklinghausen syndrom Shereshevscky - Turner (pouze pro dívky). K odlišení závažnějších onemocnění od kosmetické defekty existuje diferenciální diagnostika.

Pokud se rozhodne uchýlit se k otoplastice, je nutné provést vyšetření operačního chirurga, s nímž je nutné diskutovat o objemu operace. V současné době existuje počítačová diagnóza, která umožňuje zvolit postup pro operaci od typu a stupně deformace uší, struktury pokožky a věku pacienta.

trusted-source[14], [15]

Kdo kontaktovat?

Léčba lopouhosti

Chcete-li tento nedostatek napravit, konzervativní (bez chirurgického zákroku), semikonzervativní a chirurgickou léčbu.

Léčba bez chirurgického zákroku se provádí v dětství, kdy je ušní chrupavka stále elastická a ve většině případů může být její konfigurace opravena. Zvláště dobře je možné ji opravit od narození do šesti měsíců.

Existují příklady úspěšné korekce vyčnívajících uší u dětí do čtyřnácti let.

Návrh korekce lopatky je velmi různorodý. Oni mění tvar ucha kvůli pokračující stabilizaci správné polohy ušní chrupavky.

Semikonzervativní léčba spočívá v zavedení korekčního fixátoru ze slitiny titanu a niklu pod kůži ucha. Délka držáku je 1,5 cm, tloušťka je od vlasů. Hlavní nevýhodou této metody je vysoká cena fixačního materiálu a jeho kompatibilita s lidskými tkáněmi. Tato otázka je stále předmětem studie.

Operační léčba lopatky se rozšířila již v době, kdy plastická operace nebyla tak populární. Otoplastika není příliš složitá operace, téměř bez komplikací.

Kontraindikace otoplastiky: dysfunkce srdce a cév; alergie; diabetes mellitus a další poruchy endokrinního systému; podráždění pokožky v místech navrhované operace; neoplazmy; období akutních infekcí; trombocytopenie; ženy - během menstruace.

Obnova po chirurgickém odstranění lopatky obvykle probíhá bez komplikací, ale bez výjimky neexistují žádná pravidla. Organizmy jsou individuální, proto je nutné provést všechna pooperační pravidla doporučená odborníky a vše bude v pořádku.

Otoplastika může být komplikovaná:

 • krvácení, které je normální, jako malé hematomy;
 • zánět, za přítomnosti jeho příznaků (horečka, pulzující bolest v uchu) - lékaři;
 • v místě operace se pokožka vylupuje, bubliny se objevují (obvykle to prochází samo);
 • alergie na antiseptiky k léčbě místa operace (obvykle jsou léčeny alergiemi);
 • jizvy, neúplné odstranění vady, nadměrná, asymetrie (může být spojen s individuální charakteristiky tkáně pacienta, že došlo k porušení pravidel péči). Ve velmi vzácných případech je nutné operaci opakovat.

Abyste předešli komplikacím, potřebujete:

 • vybrat zkušeného lékaře;
 • svědomitě provádět doporučení pro péči o pooperační ránu a pravidla chování po operaci.

Operační léčba loparootu se provádí jako obvyklý chirurgický skalpel a laserový paprsek. Obvyklý skalpel se dobře vyrovná s nepostitelnými vadami souvisejícími s rekonstrukčním modelováním uší. V jednoduchých typických případech kosmetické korekce je lepší vybrat laserovou operaci. Má několik výhod:

 • laserový paprsek, koagulace okrajů odříznuté tkáně, méně trauma, prevence ztráty krve, podlitiny, velké otoky, podpora rychlejšího hojení;
 • Švůra po laserovém paprsku je po měsíci neviditelná a po roce se úplně zmizí;
 • s korekcí laserem je pracovní pole jasně viditelné;
 • Operační zóna je absolutně sterilní, protože Tkaniny se dotýkají pouze laserového paprsku;
 • vysoká přesnost provozu, přilehlé oblasti kůže nejsou zraněny;
 • laserový skalpel řeší tkaninovou vrstvu vrstvou 2-3mm;
 • Laserová technologie umožňuje nejen rozptýlit tkáně, ale také připojit (biologické svařování).

Otoplastika je jednou z mála plastických operací, které jsou povoleny dětem - chrupavková struktura ucha je tvořena téměř čtyři až pět let. Obnova estetické formy uší je nejjednodušší druh otoplastiky. Doba trvání operace je obvykle kratší než hodina, malé děti pracují pod celkovou anestézou, děti starší 12 let dostávají místní anestezii.

Chirurgické postupy se provádějí s chrupavými tkáněmi, proto je krvácení zanedbatelné. Po operaci se nosí kompresní bandáž, která se nosí bez jednoho nebo dvou týdnů. Později můžete bandáž odstranit během dne, ale před spaním je nutné jej nosit. Tím se zabrání náhodnému poškození uší, které mohou děti během aktivní zábavy poškodit. Obecně platí, že během tohoto období je nutné dítě sledovat a omezit jeho činnost.

Kosmetická otoplastika se může provádět od okamžiku, kdy je velikost uší 85% velikosti dospělého (4-5 let) a dítě může vědomě chtít odstranit vadu. Nejvhodnější věk je 6 let. V dětství se chrupavčité tkáně ušní sliznice rychle splynou, obvykle nejsou žádné negativní důsledky. Hlavním požadavkem je sledovat pooperační režim, aby se předešlo zranění sluchu, dělení spojek, hematomů, jizev a jizev.

Léčba lopatky bez operace

Věk, na které je možné konzervativní léčba Droopy uší hodnocena jinak: většina odborníků tvrdí, že toto je v prvních šesti měsících života, se předpokládá, že je pravděpodobné, napravit tento nedostatek v prvních sedmi let života, a to i tam je důkaz pro odstranění zvadlý uši ve věku 14 let. Stává se, že tato vada není tak nápadná nebo úplně zmizí s růstem kostí lebky. Reklama korektorů sluchátka zaručuje, že se zbavíte i dospělých.

Metody léčení lop-and-go bez operace zahrnují: obvaz na uších nebo korektory pro lopatky (podšívka na uších lopatkových uší).

Bandáž se nosí na uších novorozence. V tomto období je chrupavka stále měkká, pružná a snadno deformovaná. Malou ottopryrennost lze upravit pomocí husté čepice nebo šátku. Pokrývky hlavy, které jemně zatlačují na uši, je třeba vždy nosit.

Korektory Arilis - rusko-finský vývoj, jsou vyrobeny z transparentního hypoalergenního silikonu. Existují možnosti pro děti i dospělé, dětský producent slibuje viditelný efekt po dobu tří měsíců, dospělí - o dva roky později.

Korektory - vyráběné ve Španělsku, variace pro děti a dospělé se liší pouze velikostí, platí od tří měsíců. Děti slibují, že se zbaví hrbolku po dobu šesti měsíců, dospělí - vizuální korekce během nošení.

Korektory Arilis a Otistik nosí alespoň týden (může, pokud nezmizí - 10 dní), pak je nahradit novým.

Korektoři Otoplastika (arabské emiráty). Odlišuje se od předchozího, pokud jde o nošení (1-2 dny). Vydává se pro uši a samice.

V sadě s čtečkami jsou dodávána hypoalergenní lepidlo pro jejich upevnění na kůži hlavy. Velkro od špičatých uší vám umožní vést normální životní styl - umýt si vlasy, plavat v bazénu a na moři. Ty jsou nalepeny na čistou, odtučněnou kůži a odstraňují z ní vlasy na stejném místě.

Doporučuje se, aby byl korektor na suchém místě, protože Vlhkost brání dobré adhezi. Během procesu lepení je nutné vyhnout se vytváření vrásek pod korektorem. To může vést k vyrážce a poškrábání plenek.

Jak skrýt hrbolaté uši?

Zástupci krásné poloviny lidstva se dlouho naučili ukrývat vyčnívající uši pod vlasy a dělat různé účesy s lopatkami jak z krátkých vlasů, tak z dlouhých vlasů. Vlasy s lopouhosti stack tak, že řada vlasů se táhne od koruny k uších. Délka vlasů může být libovolná, ale musí pokrývat horní polovinu ucha. Kudrnaté a zkroucené vlasy dobře zakrývají vyčnívající uši, konce přímého ohybu směrem dovnitř. Dobré účesy, fazole a čtyřkolky, sesson, kaskáda, odstupňované účesy, symetrické i asymetrické.

Znovu v módě, styl grungeu, za předpokladu, že má několik rozcuchaných a rozcuchaných vlasů. V tomto stylu jsou vyráběny různé účesy, které skryjí vyčnívající uši a zdůrazňují stylový obraz.

Fanoušci dlouhých vlasů by je měli svázat v ocasu nebo opletí oplet těsně pod okcipitální dutinou, což umožňuje, aby se vlasy volně rozpadly kolem obličeje a částečně pokrývaly uši. Některé prameny můžete nechat poblíž chrámů, které je volně visí nebo krouží spirály. Pokud chcete vytáhnout vlasy v pony, že není nutné vybrat časové prameny vlasů a udělat vlasy, připevněte je na zátylku skrýt horní polovinu každého ucha.

Odvést pozornost od vyčnívající uši pomáhají náušnice-Blende a zvadlý uši, zejména módní náušnice Cuff, kteří v roce 2013 neměli připustit svou pozici a jsou obohaceny s řadou nových modelů.

A samozřejmě můžete skrýt své ušima s různými pokrývkami hlavy - nadšenci, baseballovými čepicemi, šály. Tato volba je vhodná jak pro ženy, tak pro muže, kteří dávají přednost sportovnímu stylu v oblečení.

Za přítomnosti hrbolů je lepší, aby muži měli průměrnou délku vlasů, která tuto nedostatečnost skrývá. Pánské účesy se špičatými vlasy pro střední vlasy naznačují obrovskou škálu účesů, včetně klasických účesů, které se na obchodních schůzkách nelze vyhnout.

Moderní pánská móda vítá používání grungeového stylu, absolvování, podání - možnosti jsou skutečně neomezené.

Prevence

Je nemožné zabránit tomu, aby se uši ukláněly, zejména vzhled vyčnívajících uší je podporován dědičností, což ani nelze předpokládat. Pokud se dítě narodí zvadlý uši, se má za to, že může pomoci nošení těsných klobouky nebo korektory ve velmi mladém věku (až šest měsíců), využití kompenzací v dětství může také poněkud snížit úhel odchylky od uší spánkové kosti lebky.

Obecně však nejdůležitější je přestat si všimnout svého nedostatku, ne komplexní, ne si stěžovat. Nejprve se přesvědčte o své neodolatelnosti, protože lidé kolem nás vnímají sebe, jak se sami vidíme.

Vnímat uši krysy ne jako vadu, ale jako zvláštnost, rys vzhledu. A pak lidé kolem sebe uvidí sebejistou, okouzlující osobu a neudržují si uši.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20]

Předpověď

Prognóza života v případě této patologie je příznivá! Tam je, nakonec, otoplastika - ne příliš těžké operace, návrat dobré nálady a důvěru.

trusted-source[21], [22], [23]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.