^

Zdraví

Plastický chirurg

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Plastický chirurg je specialistou na lékařskou výchovu, který provádí operace, které obnovují tvar orgánu nebo části těla.

Korekce defektů ve vzhledu osoby - která se objevila v procesu nitroděložního vývoje nebo získaná v pozdějším životě - je oblast působnosti speciální chirurgické oblasti nazývaná plastická a rekonstrukční chirurgie. V první řadě počet plastických chirurgů zahrnuje osoby, pro které je plastická chirurgie jediným způsobem, jak se zbavit zjevných nedostatků, které vám zabraňují přizpůsobení se společnosti a normální život.

Dnes, nicméně, velká většina z těch, kteří se obracejí na klinikách plastické chirurgie (z toho více než 90% - ženy), kteří mají psychické problémy s osobním sebevědomím a ne vždy dostatečně vnímat jejich vzhled. V mnoha případech se lidé (zejména veřejní) nechtějí vyrovnávat s nevyhnutelnými věkovými změnami a mají tendenci vypadat mladší a atraktivnější.

V závislosti na úkolech, které mají být provedeny, má tato chirurgická specializace dva směry - rekonstrukční (nebo rekonstrukční) plastickou chirurgii a estetický plast. A plastický chirurg pracuje v jednom z těchto směrů.

trusted-source[1], [2], [3]

Kdo je plastický chirurg?

Plastický chirurg je lékař, který má rozsáhlé znalosti v oblasti medicíny, ale specializuje se výhradně na praktické zavádění široké škály různých technik, ať už je to plastikářský nebo estetický.

Metody rekonstrukční plastická chirurgie se používají k odstranění vrozených nedostatků, zhoršení vzhledu a omezení jakýchkoli funkcí, jakož i vnějších vad způsobených nemocemi nebo traumami. A estetické plastické chirurgie - jejich vlastní metody a jejich cíl - zbavit se nedostatek vzhledu a jeho přizpůsobení ke zlepšení sebepozorování člověka.

Je třeba poznamenat, že tyto techniky estetického plastu, který dnes stala významným ve většině plastických chirurgů na celém světě, se začala rozvíjet v druhé polovině XIX století, když v roce 1881 ve Spojených státech konala první na světě otoplastiky - Operace opravit uši zvadlý uši.

Již v roce 800 př.nl. V Indii korigovali nos a "zajíce rty". Takže plastová chirurgie se včera nezrodila. Dnes tento směr medicíny dosáhl nebývalých výšek.

Plastický chirurg je lékař, který si musí být vědom své odpovědnosti za vzhled pacienta.

Kdy mám jít do plastického chirurga?

Máte-li vadu vzhledu, mají významný vliv na vaše sebeúcta: velký nos, nepravidelný tvar zádech hrb na nose, znetvořené nos, asymetrie prsů, vrásky a jizvy.

Bezpodmínečné důvody k využití plastické chirurgie jsou výše uvedené vrozené malformace. Mnoho indikací, kdy by člověk měl jít do plastického chirurga, souvisí s důsledky různých poranění, které trvají ve sportu, při dopravních nehodách, při práci nebo doma.

Touha opravit, nebo že chyba ve vzhledu - kožní záhyby kolem krku a obličeji, na odchýlil septa, odstálých boltců, jizvy, jizvy, strie (pajizévky), visící břicho, atd. - jsou také důvodem pro návštěvy na klinice plastické chirurgie.

Jaké testy mám vzít, když půjdu plastický chirurg?

Před plánovaným a plně souhlasí s plastické chirurgie pacienta je třeba předat obecný krevní obraz, krevní skupina, Rh faktor, testování HIV, analýzu cukru v krvi, hepatitida A, B, C, a analýza moči. Což by objektivní údaje o rychlosti sedimentace erytrocytů, hladiny hemoglobinu, červené krvinky, bílé krvinky, retikulocytů a krevních destiček.

Navíc seznam testů, které musí být předloženy v souvislosti s plastickým chirurgem, zahrnuje: obecnou analýzu moči; analýza faktoru Rh a krevní skupiny; biochemická analýza krve pro celkový protein, elektrolyty, kreatinin, močovinu; provádí se hemostasiogram (vyšetření krevního srážení).

Je nutný krevní test syfilis (RW), HIV, přítomnosti hepatitidy B vyvolávajícího hepatitidu B (HBs Ag) a kauzálního agens hepatitidy C (HCV).

Jaké diagnostické metody používá plastický chirurg?

Vzhledem k tomu, že se plastická operace provádí pod celkovou anestézou, je určena elektrokardiografie (EKG), aby se vyhodnotil celkový stav pacientů, kteří se obrátili na plastického chirurga a změřil se krevní tlak.

V případě potřeby jsou předepsány rentgenové záření, ultrazvuk (ultrazvuk) nebo počítačová tomografie (CT), EKG, fluorografie a laboratorní diagnostika krve a moči.

Co dělá plastický chirurg?

Plastický chirurg se zabývá obnovením tvaru a funkce částí lidského těla, například nosu nebo hrudníku, břicha, uší, rtů.

Co dělá plastický chirurg při oslovení pacienta? První věc, kterou doktor zjistí, je důvod, proč se člověk musí uchýlit k plastu. Často tyto důvody nemají vážné důvody a svědomitý plastický chirurg jistě požádá pacienta / pacienta, aby motivoval jeho rozhodnutí. Koneckonců, podle psychologických ukazatelů, někteří lidé (s odchylkami psychiky) nemohou udělat plastickou operaci. A ti, kteří nejsou o opatřeních vnímáni při hledání vnější transformace, se tento druh zdravotních služeb nedoporučuje.

Plastický chirurg vyšetří pacienty a v závislosti na povaze nadcházejícího chirurgického zákroku předepíše kompletní lékařskou prohlídku a vhodnou přípravu na operaci. Mimochodem, před operací musí pacient podepsat smlouvu (dohodu), která označuje nejen veškeré informace o samotné operaci, ale také seznam lékařských doporučení, které jsou povinné pro provedení pooperační rehabilitace.

Je třeba poznamenat, že při vyšetření pacienta lze zjistit, že existuje určitá kontraindikace pro provedení plastické operace a operace se neprovádí. Například to platí pro operace augmentace prsu - pokud byl ultrazvuk diagnostikován s patologií mléčné žlázy. Mezi všeobecné lékařské kontraindikace k plastické chirurgii patří závažné kardiovaskulární onemocnění, vysoký krevní tlak, selhání ledvin, kožní léze purulentní povahy, diabetes a onkologie.

Navíc některé typy estetických plastů mají věkové hranice. Například, chirurgická korekce uší může být provedena po 9 letech, a tvar nosu - teprve po 18-20 letech. Zvětšení prsou je možné také po 18 letech, ale každý plastický chirurg ví, že změna tvaru prsů a zvýšení (či snížení), jejich velikost se nejlépe provádí již po porodu a kojící ženy.

Jaké nemoci léčí plastický chirurg?

Plastové chirurg pochutiny a nese operační korekci deformace tkáně v důsledku poranění, jakož i volitelného pacient stráví plastická operace odstranění celulitidy, změnit tvar nosu, úst nebo žaludku.

Otázka - co nemoc léčí plastický chirurg - lze připsat pouze na rekonstrukční, tj rekonstrukční plastické chirurgie. Rekonstrukční plast může částečně nebo zcela správná vrozené vady a vytvořit anatomické podmínky pro normální fungování orgánu, zatímco „rozštěpu“ (rozštěp palatal oblouk) „rozštěp rtu“ (heyloskhizise - vrozené palato-retní rozštěp), vrozené hypoplazie (microtia) nebo nepřítomnost ( Hanoteau) boltce nebo překáží dýchání nosem deformaci.

Léčba maxilofaciálních patologií provádí plastický chirurg během vícestupňové korekce horního okraje (cheyloplastika) a korekce oblohy (uranoplastika). Otoplastika umožňuje úplnou rekonstrukci oušku transplantací transplantace - zvláštním způsobem zpracované části kosterní chrupavky.

Plastický chirurg je také schopen snížit jizvy po popáleninách, obnovit čelistní kost deformovanou purulentní maxilární sinusitidou nebo zničenou osteomyelitidou. Pacienti, kteří ztratili prsa v důsledku onkologického onemocnění, podstupují mamoplastiku. Lékaři specializovaných oborů (otolaryngologové, zubní lékaři, mammologové atd.) Jsou zapojeni do procesu léčby pacientů s takovými problémy.

Pokud jde o estetické, podle statistik Společnost estetické plastické chirurgie (z SEC), nejběžnější operace, které jsou prováděny pomocí plastických chirurgů - je odstranění tukové tkáně přebytkem (liposukce), stejně tak jako velikost korekce a tvaru prsu (mammoplasty).

Navíc velmi často provádí takovou plastickou operaci, jako je výtah na obličej a krk; korekce tvaru brady a lícních kostí; plastové víčka, obočí a rty; zvýšení objemu některých částí těla v důsledku použití vlastních tukových usazenin (lipofilling). Skalpel plastického chirurga je dokonce podřízený vnějšímu genitálu člověka.

Nejnovější technologie plastické chirurgie - minimálně invazivní endoskopické a hardwarové (ultrazvuk a laser) - umožňují provádět řadu povrchových operací bez švů a jizev.

Tipy plastického chirurga

Každý chirurg má úspěšné a ne velmi úspěšné operace. Medikální chirurg má 40% selhání. Neberte kliniku, ale specifický název plastického chirurga. Drahé - není vždy dobré.

Při výběru lékaře proveďte studii. Zkontrolujte licenci a zeptejte se na konzultaci. Zkontrolujte chirurga přes jiné nemocnice. Vyžádejte si o zkušenostech chirurga. Na internetu se můžete setkat s negativní zpětnou vazbou od soutěžitelů a pozitivní zpětnou vazbou, kterou klinikář napsal o sobě samém. Je velmi důležité, aby mezi vámi a doktorem vznikla důvěra, abyste mohli snadno spolupracovat. Zeptejte se na pověst chirurga a názory pacientů.

Při výběru kliniky se řídí jeho umístění a náklady. Uspokojí tě? Zjistěte, na co je klinická klinika hrdá.

Licence musí obsahovat název kliniky, právní adresu a úroveň akreditace.

Pokud podáváte žádost na kliniku v zahraničí, uvědomte si, že zákony jiné země se budou lišit od našich. Navíc budete muset překonat jazykovou bariéru.

Naučte se analyzovat a filtrovat informace, které obdržíte.

Navzdory tomu, že moderní plastické chirurgie dovolit provést úpravy vzhledu člověka, lékaře, plastického chirurga radu nezabrání těm, kteří jdou ke zvýšení poprsí, sní o tom, baculatější rty nebo přemýšlet, jak proměnit svůj tupý nos hrdý řeckého profilu ...

Se dobře podívat do zrcadla a přemýšlet o tom, co věta Mahatma Gandhi „Chcete-li změnit svět - začít u sebe“ označuje non-lidského vzhledu a jeho vnitřní podstaty. A tak začněte zlepšovat své lidské vlastnosti. Ano, je mnohem obtížnější než jít do plastické chirurgie, ale výsledky interní práce na sobě budou mít mnohem větší pozitivní efekt z hlediska zvyšování sebeúcty.

Plastický chirurg může změnit vzhled. Ale kromě možných fyzických komplikací po operaci nebo výsledky, které nesplňují očekávání pacienta, velmi často mají negativní psychologické účinky: naivní sen o zlepšení života následné setkání s realitou.

Takže, jak se většina odborníků domnívá, předtím, než půjdete plastickým chirurgem, měli byste o vašich problémech diskutovat s dobrým psychologem. Plastický chirurg vám pomůže vždy zůstat krásný a mladý, udržet si zezneradoostnost a aktivitu.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.