^

Zdraví

Masti pro alergickou dermatitidu

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 29.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Stále více lidí bez ohledu na věk trpí zvýšenou reaktivitou imunitního systému na látky, které způsobují alergické stavy, včetně dermatitidy.

Dermatitida - je odpověď organismu, který vyplývá z kontaktu kůže s různými mechanickými a chemickými stimuly, nebo mohou být spojené s vnitřní nerovnováhy v lidském těle v důsledku porušení metabolických, hormonálních poruch a patologických stavů gastrointestinálního traktu, ve formě lokalizované zánětu kůže.

Kožní oblasti postižené lézí musí být ošetřeny léčivými mastimi a krémy. Terapie začíná méně účinnými léky, a pokud neexistuje žádná pozitivní dynamika, uchýlí se k silným lékům. K dosažení účinné a přiměřené léčby musí pacient navštívit alergika nebo dermatologa.

Lékař určí typ zánětu kůže, zjistí příčinu, která ji způsobila, předepisuje testy a podle výsledků výzkumu vybere potřebné přípravky a masti. Mezi nejběžnější masti, gely a krémy patří: beponen, radevit; kožní uzávěr; Fenistil. Ve formě masti mohou obsahovat výtažky léčivých bylin, jakož i složky, které mají protizánětlivé vlastnosti, odstraňují bolest a usnadňují rychlé obnovení normální pleti.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Formulář vydání

Při léčbě alergické dermatitidy se doporučuje použití suspenzí, krémů, masti, gelů sestávajících z olejové tukové báze a různých účinných látek (hormonální složky, extrakty rostlinného a živočišného původu).

Bepanten. Nejčastěji se používá v následujících situacích: alergická dermatitida, řezy, škrábance, kousnutí hmyzem, dermatitis různých původů.

Krém se smí užívat během období těhotenství a laktace.

Jedinou kontraindikací je individuální přecitlivělost na složky přípravku Bepantin.

Doba skladování od data výroby je 3 roky, v závislosti na skladovacích podmínkách: suché, tmavé, nepřístupné pro děti; teplota vzduchu nejvýše 25 ° C.

Desitin je krém, jehož účinnou složkou je oxid zinečnatý. Doporučeno pro: streptoderma, škrábance, odřeniny, vředy, alergická dermatitida, herpes, ekzém.

Krém losotin. Složení: dexpanthenol, kyselina fenolová, diamid kyseliny uhličité, extrakt japonské sophory, mandlový olej, naftalan naftalan. Doporučuje se: šupinovitý lichen, zánětlivé patologické stavy epidermis, alergická dermatitida. Aplikujte dvakrát nebo třikrát denně na postiženou kůži. Jeho výhody - nehormonální prostředky, bez barviv a pachů, se nestanou návykové, rychle se vstřebávají, vhodné pro všechny typy pleti.

Doba používání krému (7-30 dní) závisí na závažnosti onemocnění, frekvenci relapsů a charakteristikách organismu. Přerušení mezi léčebnými cykly závisí na stabilizaci kožních podmínek. Má antipruritické a antiflogistické vlastnosti. Regenerační účinek se začíná projevovat nejdříve po 1-1,5 týdnu léčby a je stanoven pouze tehdy, když je používán cyklicky.

Citlivost na některé složky krému je důvodem, proč ji odmítnout.

Velmi vzácné nežádoucí příhody (slabé spáleniny v místě aplikace drogy). Doba použitelnosti od data výroby je 24 měsíců.

Naftaderm - tuhost 10%. Ve svém složení obsahuje naftalanový olej, který má antiflogistické a analgetické účinky při dermatologických onemocněních (atopická dermatitida, ekzém, furunkulóza atd.).

Kontraindikace: individuální citlivost na složky pokožky, nemoci vylučovacího systému, hemoragická vaskulitida, různé anémie.

Liniment je dovoleno užívat během březosti po jmenování lékaře. Nežádoucí účinky prakticky chybí.

Používá se externě. Aplikujte na tenké plochy dvakrát denně se světelnými pohyby bez tření. Délka léčby je striktně individuální, standardní od 3 týdnů do 1 měsíce. Když sucho a olupení pokožky může být rozmazáno změkčujícím krémem nebo přerušit postup po několik dní. Pokud se přípravek Naftaderm používá k léčbě dítěte, je nutné poslouchat názor specialisty.

Doba použitelnosti je 48 měsíců. Skladování vyžaduje suché, nepřístupné sluneční světlo, místo s teplotou vzduchu 4 - 8 ° C.

Protopik. Mast. Aktivní účinná látka - takrolimus. Používá se při léčbě difuzní neurodermatitidy v dětství, má antiseptické a antiflogistické účinky; bílý nebo nažloutlý odstín, homogenní bez strukturních inkluzí.

Farmakodynamika. Takrolimus zpomaluje funkci kalcineurinu. Reaguje s imunofilinem, což je intracelulární protein pro kalcineurin. Tato reakce zpomaluje fosfatázovou aktivitu kalcineurinu. Masť takrolimus neovlivňuje produkci fibrilárních bílkovin, takže nedochází k vyčerpání hlubších vrstev kůže.

Farmakokinetika. Takrolimus, pokud se používá topicky, prakticky není absorbován do systémové cirkulace. Aktivní látka s prodlouženým užíváním není tělem kumulována. Vzhledem k nízké absorpci je schopnost reagovat s plazmatickými bílkovinami v krevním řečišti zanedbatelná. Malé množství takrolimu, které vstupuje do krevního řečiště, je metabolizováno játry. Takrolimus se nehromadí v epidermis.

Přecitlivělost na složky mastí; gestační období; období laktace; Nethertonův syndrom jsou kontraindikace užívání.

Přípravek je aplikován zvenčí na postižené oblasti pokožky. Při styku se sliznicemi důkladně opláchněte vařenou vodou při pokojové teplotě. Nepoužívejte ve formě masti. Při extrémní opatrnosti přiřazujte pacientům v dekompenzacním stadiu selhání jater s výraznými lézemi kůže, děti do 3 let, zejména při aplikaci dlouhých kurzů.

Doba použitelnosti masti je 3 roky v podmínkách skladování doporučených výrobcem (suchá, tmavá místnost s teplotním režimem nejvýše 25 ° C). Nedoporučuje se používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na původním obalu.

Radevit je kombinovaná mast. Má antiflogistické, regenerační účinky. Snižuje svědění, změkčuje a nasytí horní vrstvy epidermis; stabilizuje procesy keratinizace a zvyšuje ochranné funkce epidermis. Složení: 10 mg retinolu, 5 mg tokoferolu a 50 mg ergokalciferolu.

Masť neobsahuje hormony. Indikace pro použití jsou: alergická dermatitida, praskliny, eroze horních vrstev epidermis, diseminovaná neurodermatitida.

Radevit se aplikuje na místo poškození dvakrát denně se silnou erytrodermou kůže s použitím hermeticky uzavřeného obvazu. Před aplikací radevit na mikrotrhlinky, oděrky a další vady pokožky jsou podrobeny antiseptickému ošetření. Kontraindikace - zvýšená citlivost na složky mastí; hypervitaminóza A, D, E v těle; s akutní dermatitidou (možná zvýšené lokální příznaky, hyperémie a svědění); během těhotenství; v období laktace. Neaplikujte synchronně s tetracykliny a kortikosteroidy, které snižují účinnost masti.

Uchovávejte masti na suchém, temném místě s teplotním režimem 4 - 10 ° C. Nevystavujte mrazu. Doba použitelnosti Radevita 48 měsíců.

Kožní uzávěr je k dispozici ve formě krému nebo gelu s antimykotickými, baktericidními, antiflogistickými, antiproliferačními vlastnostmi.

Je indikován: dermatitidy různého původu, hýždě erytém novorozenců, lupénka, ekzém, neurodermatitida, suchosti a olupování horních vrstev epidermis, a tuk suchý seborrhea.

Farmakodynamika. Léčivo má vlastnosti, které brání růstu bakterií. Zaměřit antimykotické lékové obavy Pytyrosporum ovale Pytyrosporum orbiculare, které způsobují zánět a nadměrné odlupování s lupénky a dalších kožních onemocnění.

Zinkový pyrithion inhibuje proliferaci epitelu, snižuje odlupování šupinatým lichenem a jinými dermatologickými onemocněními.

Farmakokinetika. Pyrithion zinek se může hromadit v oblastech pokožky s vnější aplikací, ale systémová absorpce se nevyskytuje v krevním řečišti, proto se v krvi mohou objevit stopy látky. Doporučeno pro použití u dětí od 1 roku.

Způsob aplikace - externě. Aplikujte tenkou vrstvu 2x denně. Průběh terapie difuzní neurodermatitidy je 3-4 týdny. Trvání léčby závisí na povaze onemocnění, závažnosti a rozsahu kožních projevů.

Krém je vhodný k použití po dobu 3 let, pokud jsou dodrženy podmínky skladování - na tmavém a suchém místě, které není pro děti přístupné při teplotě od 4 ° do 20 ° C.

Timogen je imunomodulační krém, který zmírňuje svědění a závratě s atopickou dermatitidou, dlouhodobým ekzémem. Mělo by být podáváno s opatrností, zejména u dětí. Jakýkoli imunostimulátor se používá výhradně pro lékařský předpis.

Aktivní složkou je alfa-glutamyl-triptophanum ve formě sodné soli. Plniva: kapalný parafin, polysorbát 60, vazelína, 1,2,3-propanetriol, xanthanová guma, propylparahydroxybenzoát, purifikovaná voda atd.

0,05% bílý nebo bílý se žlutou barvou.

Krém je aplikován zvenčí. Podle pokynů je denní dávka 2 g krému (aplikována ráno a večer na postižené oblasti bez tření nebo pokrytí bandáží). Trvání léčby - snížení lokálních projevů onemocnění, ale ne více než 20 dní. Kontraindikace: zvýšená citlivost na složky a aktivní složky krému.

Timogen se během těhotenství a během kojení nepoužívá. Případy předávkování přípravkem Timogen nebyly pozorovány. Údaje z pokusů naznačují, že přípravek není toxický.

Doba používání je 24 měsíců. Odkazuje na účinné léky. K ukládání krému je nutno dodržet následující podmínky: nedostupné místo pro děti chráněné před světlem při teplotě vzduchu 2 ° až 20 ° C.

Fenistil (Gel) označuje antipruritické léky používané k zastavení místních alergických projevů při dermatologických onemocněních. Fenistil má anestetický účinek (lokálně) s ekzémem, dermatitidou, kousnutím hmyzem, popáleninami.

Skládá se z účinné látky - dimethinden maleátu; plniva - alkilbenzildimetila chlorid amonný, disodná sůl, Carbopol 974 P (karbomer 974 P), propylenglykol, žíravina (30% roztok hmotnost / hmotnost), čištěná voda.

K dispozici v hliníkových trubkách o objemu 30 g s krytem ze syntetického polymeru.

Fenistil má homogenní strukturu. Transparentní gel bez specifického zápachu.

Díky gelové struktuře má rychlý terapeutický účinek (na několik minut dochází k úlevě od symptomů), maximální efekt trvá 1 až 4 hodiny.

Farmakokinetika. Má dobré dermoprolační vlastnosti na místní úrovni. Systémová biologická dostupnost - 10%.

V prvním trimestru (před 14 týdny) gestačního období je gél přísně povolen podle údajů. Od 14. Týdne těhotenství až do porodu, stejně jako během laktace se lék nepoužívá. Nedoporučuje se používat na místech s velkými lézemi, zejména v přítomnosti zánětu nebo krvácivého povrchu.

Fenistil namazat postižený prostor dvakrát až čtyřikrát denně.

Pokud používáte Fenistil na velkých plochách postižených oblastí, je nutné se vyhnout expozici ultrafialovému záření. Pokud léčba vykazuje nedostatek pozitivní dynamiky nebo zvýšené příznaky, poraďte se s dermatoložkou.

Skladujte za normálních podmínek pro masti a krémy a teplotu nejvýše 25 ° C. Pokud jsou splněny podmínky pro skladování, doba použitelnosti je 36 měsíců. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Exoderyl je antimykotický krém používaný k dermatitidě s nevysvětlitelnou etiologií. Indikace pro jeho použití - houbové kožní léze, šindele a alergická dermatitida.

Mastiformní forma léku je použita lokálně, externě. Lék je aplikován na čistou a suchou pokožku. Namažte zasažené oblasti a uchopte nějakou zdravou kůži.

Doba trvání léčby a frekvence kožní léčby jsou stanoveny lékařem individuálně.

Standardní masť se aplikuje 1 krát denně, nanesením tenké vrstvy a třením do pokožky až do úplného vstřebání.

Při místním užívání během těhotenství nezpůsobuje embryonální abnormality. Během těhotenství lze drogu použít, pokud předpokládaný přínos pro matku převyšuje možné riziko pro plod, který lékař určil. Dávka se užívá s opatrností v období laktace.

Doba použitelnosti - 70 měsíců.

Eplan - krém. Oblast působnosti: šupinovitý lišejník, ekzém, opar, akné, lehké popáleniny, svědění, dermatitidy různého původu, kousnutí hmyzem, jako ochrana proti chemicky agresivním činitelům. Droga účinně podporuje hojení ran, regeneraci kůže. Má antiseptický, analgetický, dermatoprotektivní účinek. Zabraňuje infekci, urychluje regeneraci po tepelných a chemických popáleninách. Je založen na solích lanthanu, polyalkoholu a jednoduchých sacharidů bez antibiotik, hormonů a analgetik.

Nemá žádné výrazné vedlejší účinky. Žádné kontraindikace pro dlouhodobé použití. Není toxický.

Kontraindikace - přecitlivělost na jednotlivé složky. Aplikujte metodu několikrát denně na léčbu postižené oblasti až do úplné obnovy zdravé pokožky.

Doba použitelnosti je 70 měsíců.

Masť z alergické dermatitidy na obličeji

Alergická dermatitida se projevuje spláchnutím, doprovázeným vyčerpáním, svěděním. Osoba má nejen fyzický, ale i psychologický nepohodlí. Proto potřebujete kontaktovat dermatologa pro odpovídající léčbu.

Nemoc má tři fáze:

  1. Ostré. Na obličeji jsou patrné: hyperemie, edémy, skvrny a vezikuly se serózním obsahem, pocit napjatosti pokožky, pocit pálení.
  2. Subakutní. Vznikají vezikuly, na jejich místě se tvoří křupky, kůže je vysušená a plstnatá, svědění se objeví.
  3. Chronické. Při absenci včasné komplexní léčby je onemocnění těžké léčit. Tento proces podléhá sezónním relapsům. Dermatózy v chronické fázi jsou doprovázeny odlupováním horních vrstev epidermis, suché kůže a její lichenizace. V takových případech je lepší aplikovat mastné formy přípravků a krémů na kůži. Pokud má proces akutní proud s vezikulární formou, otoky a mockliony, použijí se lotiony a aerosoly. Pro pokožku hlavy, pokožku obličeje, přírodní záhyby používejte aerosoly a lotiony, které neobsahují tukovou základnu.

Videstim. Používá se k: dermatitidě, ekzémovým projevům, cheilitidě, odřeninám a mikrotrhlině. Léčivou látkou je retinolpalmitát (vitamín A), který stimuluje regeneraci pokožky a zpomaluje keratózu. Pomocné látky a plniva obsaženy v masti: emulgující vosk, kapalný parafin, butylhydroxyanisol, 95% ethanol (roztok), propan-1,2,3-triol, čištěná voda, a další.

Videstim je k dispozici ve formě masti homogenní struktury, bílé nebo žlutavé barvy, balené v 35 gramech v hliníkových trubkách s víkem ze syntetického polypropylenu. Jedna tuba a návod k použití jsou umístěny v továrním obalu.

Farmakodynamika. Masť stimuluje proces zvyšování počtu epiteliálních buněk, čímž obnovuje epiteliální tkáň v hlubších vrstvách a inhibuje průběh keratózy. Malé dávky retinolu jsou absorbovány kůží a vstupují do krevního oběhu.

Indikace pro použití masti jsou: ekzematózní projevy, alergická dermatitida, mělké odření, mikrotrhlinky v horních vrstvách epidermis.

Kontraindikace k použití masti jsou: přecitlivělost na deriváty retinolu, další přísady; hypervitaminóza vit. A; zánět kůže v akutní fázi.

Nežádoucí účinky - zarudnutí, čerstvé vyrážky. Pokud se objeví některý z výše uvedených příznaků, přestaňte užívat.

Před použitím přípravku Widestim je třeba pečlivě přečíst anotaci o použití masti.

Způsob aplikace. Aplikací se dvakrát denně aplikuje na oblast kožních lézí. Masť rychle proniká přes horní vrstvy epidermis. Účinná látka dosahuje své maximální aktivity během 3 hodin po aplikaci a zůstává účinná po dobu 12 hodin.

Interakce s jinými léky. Nepoužívejte synchrónně. U léků, které tvoří součást retinoidů, vidíme, že aditivní účinek jejich aplikace vede k hypervitaminóze vit. A. Současné užívání přípravku Videstim a léků obsahujících tetracyklin je také nežádoucí. V lékárenských řetězcích můžete koupit masti Videstim bez předepisování.

Předávkování. Během používání masti nebyly pozorovány známky předávkování.

Uchovává se v místech nepřístupných přímému slunečnímu světlu s teplotním režimem +2 až +8 ° C. Droga od okamžiku její výroby je vhodná po dobu 5 let.

Retinická masť (0,05% a 0,1%) je dermatoprotektivní, antiseborrhoetická, zvláčňující, antiflogistická. Aktivní složkou je tretinoin (kyselina retinová). Tretinoin je derivovaná forma vitaminu A, která se podílí na regulaci buněčné proliferace, která inhibuje nadměrné sekrece mazových žláz, což přispívá k regeneračním procesům v kůži.

Nežádoucí účinky: hyperémie, otoky a výskyt čerstvých vyrážek. Je nežádoucí používat u rozsáhlých lézí; ženy plánující těhotenství; během těhotenství; během laktace. Pacientům, kteří užívají léky s léčbou retinoidy, se nedoporučuje předepisovat masti. Pacienti s anamnézou chronických onemocnění ledvin, jater, pankreatu, v přítomnosti srdečního selhání masti jsou předepisováni s opatrností.

Nepoužívejte spolu matici Retinoic a přípravky obsahující antibiotika tetracyklinové skupiny. Použití kortikosteroidních hormonů snižuje účinnost masti.

Dávkování a způsob podání. Vnější v podobě aplikací aplikovaných na léze pokožky dvakrát denně. Doba trvání léčby je od 1 do 3 měsíců.

Zvláštní instrukce. Na pokožce kolem očí, se zánětlivými procesy v aktivním stádiu exacerbace masti nepoužívá. Retinická masť není aplikována na sliznice.

Podle pokynů jsou podmínky pro skladování léku následující: tmavý suchý pokoj s teplotou vzduchu 2 - 8 ° C. Nevystavujte mrazu.

Doba použitelnosti léku je 24 měsíců. Datum výroby a datum vypršení jsou uvedeny na obalu. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

Masti z kontaktní alergické dermatitidy

Alergická kontaktní dermatitida je zánětlivé onemocnění horních vrstev epidermis způsobené přímým vystavením alergenům.

Onemocnění může být způsobena přímým kontaktem kůže s řadou produktů, které obsahují nikl (šperky, objekty s poniklovaného kovu, knoflíky, mincí, barvy na vlasy a určité potraviny, atd), latex (obuv, rukavice, dětské dudlíky a bradavky , anestezie, odvodňovací přípravky, infuzní systémy, inhalační masky atd.), léky, chemikálie pro domácnost atd. Chemická látka, která se dostává na kůži, způsobuje její podráždění a vyvolává alergickou reakci, která se projevuje zánětem. Stejně jako u jiných alergických reakcí dochází k kontaktní dermatitidě pouze u osob, které jsou předisponovány k této chorobě, jsou přecitlivělá na určité látky. Hlavní symptomatologií kontaktní alergické dermatitidy je zarudnutí kůže, svědění, váčky s obsahem seróz, eroze. Pro úspěšné léčení této choroby je nutné vyloučit kontakt alergenu s pokožkou; aplikace antiflogistických masti; antihistaminika.

Při zánětech kůže, erozi je nutné používat masti obsahující kortikosteroidy, které pomáhají snižovat záněty - Lokoid, Advantan, Elidel a další.

Elidel smetana - má antiflogistická vlastnost. Používá se k léčbě: atopické, alergické dermatitidy, ekzému. Hlavní účinnou látkou je pimecrolimus.

Lék je doporučen k použití při počátečním symptomatickém komplexu ekzému. Pomáhá předcházet zhoršení klinických projevů. Krém s jemnými masážními pohyby jemně potřísněte postiženou kůži ráno a večer. Pokud během 1,5 měsíce nedojde k pozitivní dynamice, pak k objasnění diagnózy, provede se druhé vyšetření pacienta u dermatologa nebo alergik. Doba trvání léčby určuje odborník.

Pokud náhodou dostanete krém na sliznici, měli byste je důkladně umýt vodou.

Kontraindikace - nepoužívejte přípravek Elidel u dětí do tří let, stejně jako: dysplastické a destruktivní kožní léze s možnou malignitou; léze horních vrstev epidermis infekcemi různých genů (viry, houby, bakterie); zvýšená citlivost na askomycin a pomocné složky krému; lamelární ihtyóza; generalizovaná exfoliativní dermatitida; stavy imunodeficience.

Použití krému během těhotenství. Elidel lze předepisovat během březosti, ale pouze po konzultaci s odborníkem. Potenciální riziko pro nenarozené dítě je minimální. Během klinických studií nebyl teratogenní účinek krému na plod.

Interakce s jinými léky. Vzhledem k velmi malému proniknutí účinné složky je systémová absorpce nepravděpodobná. Elidel neovlivňuje imunitní odpovědi po očkování. Kontraindikace aplikace na místo očkování. Aby se předešlo negativním interakcím se složkami jiných léků, měla by být Elidel s nimi užívána v různých časech.

Podmínky skladování. Podle pokynů by měl být přípravek Elidel uchováván v těsně uzavřené trubici v tmavém, suchém prostředí s teplotou vzduchu nejvýše 25 ° C. Zmrazení je nepřijatelné.

Doba použitelnosti je asi 2 roky. Při otevřené trubici je lék vhodný k použití po dobu 12 měsíců.

Advantan. Lék má lokální antiflogistický účinek, pomáhá snižovat projevy alergických reakcí, zpomaluje hyperproliferaci. Díky výše uvedeným vlastnostem má pozitivní vliv na horní vrstvy pokožky, čímž eliminuje zarudnutí, utahování kůže, otoky, vyrážky, svědění a pálení.

Je indikován k použití u alergických, kontaktních, atopických dermatitid, stejně jako u neurodermatitidy a ekzému.

Aplikuje se metodou aplikace na léze jednou denně. Standardní průběh léčby je od 3 do 5 dnů. Používání mastí po dlouhou dobu je nežádoucí.

Masť z kontaktní alergické dermatitidy

U dětí v prvních příznacích a projevech atopické dermatitidy aplikovat krémy, okluzivní obvazy s roztokem 1% taninu, Rivanol 1: 1000, nebo čerstvé čajové lístky černého čaje, následované nanesením zinku obsahující pasty, masti, masti po dobu 5-7 dnů.

V případě akutního zánětu s infiltrací a hyperemie, se doporučuje používat pasty a masti, které mají protizánětlivé a keratoplastickým účinky (Naftalan, kyselina salicylová, resorcinol, ichthamoli, Solcoseryl).

Pokud se spojí sekundární bakteriální infekce, je nutné použít masti s antibiotiky (lincomycin, ruzam, fucidin).

Při absenci pozitivní dynamiky je ukázána místní aplikace kortikosteroidních mastí, které mají antiflogistické, membránové stabilizační, vazokonstrikční a antiproliferační vlastnosti.

Používejte Masti z alergické dermatitidy během těhotenství

Nejdůležitějším úkolem léčby alergické dermatitidy během březosti je zmírnění svědění, zastavení projevů zánětlivých procesů a hyperémie. Při těhotenství je nutné užívat nejšetrnější léky, které nebudou mít negativní dopad na zdraví matky a budoucího dítěte. Často lékaři doporučují masti formy drog, krémy, gely obsahující steroidy.

Farmaceutický průmysl vyrábí širokou škálu mastičkových forem přípravků (pasty, gely, krémy a masti), z nichž si můžete zvolit nejúčinnější prostředky v každém případě.

Kromě léčivých přípravků je nutné používat přípravky, které mají zvlhčující, změkčující účinky, které se nanáší několikrát denně, aby se zabránilo vysušení a odlupování kůže. Hydratační krémy a náhražky mýdla (sprchové gely, pěny, krémové mýdlo) mají také pozitivní účinek, což snižuje podráždění a svědění. Není žádoucí provádět vodní procedury často, protože vyvolává suchou kůži.

Pro zmírnění příznaků jsou předepsány steroidní krémy nebo masti. Používají se na postižené oblasti pokožky. Můžete použít přípravky obsahující hydrokortizon-acetát nebo halogenované glukokortikoidní krémy se střední koncentrací. Výrobek by měl být použit v minimálních množstvích. Ideální je jedna - dvě malé trubky.

Během léčby mohou být antibiotika předepsána v důsledku infekce ekzému bakteriemi.

Steroidní krémy a silné masti mají teratogenní účinek, pokud jsou aplikovány s výrazným přebytkem dávky a množství. Děti se v takových případech mohou narodit s podváhou.

Jakákoli terapie by měla začít lékařskou konzultací.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Masti pro alergickou dermatitidu" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.