Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Masti pro bradavice

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 25.06.2018

Pokud bradavice, benigní novotvary na kůži nezpůsobují nepohodlí nebo estetické nepohodlí, je lepší se je nedotýkat. Navíc s časem mohou bradavice zmizet samy.

Často však tyto formace přinášejí nepříjemnosti a dokonce bolestivé pocity, zejména plantární bradavice. Vyšívání na kůži obličeje a na rukou se také nelíbí svým majitelům, obzvláště velkým, nebo když je několik. V těchto případech je lepší odstranit bradavice.

Moderní způsoby, jak se zbavit bradavic, jsou různé - od alternativních prostředků k radikálním zásahům. Přesto je lepší začít s použitím konvenčních léků z bradavic, je velmi pravděpodobné, že před operačním zákrokem nepřijde.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Klasifikace ATC

D11AF Препараты для лечения мозолей и бородавок

Indikace Masti z bradavic

Indikace pro použití masti z bradavic jsou běžné (vulgární) a adolescentní bradavice na všech částech těla, genitální bradavice, papilomy.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12]

Formulář vydání

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18]

Antivirotická masť z bradavic

Radikální metody, jak se zbavit bradavic, nejsou tak účinné jako masti antivirového účinku, které odstraňují nejen samotné útvary, ale také příčinu jejich výskytu. U zvláště velkých a bolestivých bradavic nacházejících se v místech, které způsobují nepohodlí a vyžadují okamžité odstranění, se po operaci používají antivirové léky k prevenci relapsů.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27]

Oksolinovaya masť

Aktivní složkou masti je viksotsid oxolin. Je určen k aplikaci na kůži a sliznice.

Oxolin ničí viry a chrání buňky před pronikáním do viru, čímž zabraňuje připojení viru k buněčné membráně.

Lék nemá žádné toxické vlastnosti, nesoustředí se v tkáních. Při aplikaci na kůži se absorbuje přibližně 5% přípravku. Vylučuje se močí do 24 hodin.

K dispozici v tubě - 30 g.

Používání masti Oxolin během těhotenství a laktace je povoleno.

Kontraindikováno s nesnášenlivostí vůči oxolinu.

Nežádoucí účinky po použití oxolinové masti jsou extrémně vzácné. Jedná se o jediný případ alergické dermatitidy, stejně jako povrch kůže z masti může získat modrý odstín (je snadné ho vypláchnout vodou).

Způsob použití: namažte bradavice a zdravou pokožku kolem 3% oksolinovoy masti před zmizením nárůstu (léčebný kurs od 2 týdnů do 2 měsíců). Může být použita na jakékoli části těla. Při léčbě plantárních bradavic se doporučuje vyparovat nohy a odstranit nekrotickou tkáň k účinnější léčbě.

Účinnost této masti dosud nebyla prokázána, existují efektivnější prostředky. Jeho pozitivní kvalita je bezpečnost díky nízké absorpci a nedostatečnému společnému působení na tělo.

Neskladujte více než tři roky v původním obalu, dodržujte teplotní režim, který není vyšší než 10 ° C, na tmavém místě. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Viferonová masť

Účinná látka mastného interferonu alfa-2 lidského imunomodulátoru potlačuje růst tělesných tkání a vývoj virů v buňkách. Mezi pomocné složky masti tokoferolu patří aceton a olej z broskvových semen, antioxidanty, které uvolňují zánět a obnovují normální rovnováhu kůže.

Systémový vliv na tělo prakticky chybí kvůli nízké vstřebatelnosti masti pro místní použití.

Vyrobeno v bance - 12g, tuba - 6g a 12g.

Použití přípravku Viferon Masť během těhotenství a laktace je povoleno.

Kontraindikace u kojenců a nesnášenlivost jeho složek.

Nežádoucí účinky z používání přípravku Viferon prakticky chybí, v případech zpracování sliznice může dojít k mírné rýmě, kýchání, pálení, které samy zmizí, když je droga stažena.

Masť se aplikuje na bradavici a oblast kolem ní třikrát nebo čtyřikrát denně. Doba léčby je pět dní (až do dosažení tohoto účinku).

Masť Viferon může být použita současně s jakýmikoliv prostředky používanými k léčbě infekce kožními a slizničními viry.

Skladujte v souladu s teplotním režimem 2-8 ° C, v tmavé místnosti po dobu jednoho roku.

Panavir masti

Léčivá látka gelu Panavir je extrakt z bramborových výhonků (hexózový glykosid), antagonista lidského papilomaviru.

Hexosidový glykosid má imunomodulační účinek, který aktivuje syntézu interferonu. Přeruší proces biosyntézy dceřinné DNA molekuly v infikovaných buňkách, což má škodlivý vliv na vývoj virů.

Má schopnost řešit jizvy a jizvy, používá se v komplexu terapeutických opatření po chirurgickém zákroku k odstranění bradavic, aby se zabránilo relapsům.

K dispozici v tubě - 3g, 5g, 10g a 30g.

Studie léku na laboratorních zvířatech neprokázaly negativní vliv na reprodukci a tvorbu plodu. Použití přípravku Panavir během těhotenství je přípustné za předpokladu, že přínos pro matku převyšuje možné riziko patologických stavů u plodu. Vzhledem k tomu, že farmakokinetika gelu nebyla dostatečně prozkoumána, pokud jsou během užívání tohoto léku předepsány kojící matky, kojení je přerušeno.

Kontraindikace k použití je senzibilizace na gelové složky a věk 0-17 let.

Při použití přípravku Panavir může dojít k mírnému zčervenání a mírnému svědění v oblasti aplikace gelu.

Používá se dvakrát denně od pěti do deseti dnů. O případech předávkování této masti z bradavic a negativních důsledků interakce s jinými léky není známo.

Uchovávejte 3 roky při teplotě 2-25 ° C na suchém, temném místě, který není pro děti přístupný.

Interferonová mast

Obsahuje dvě účinné složky: interferon alfa-2 lidský a komplexní imunoglobulinový přípravek, kombinovaný na bázi lanolinu.

Antivirový účinek lidského interferonu alfa-2 je pronikat do buněk a syntetizovat tam bílkovinu, která zastaví vývoj virů v jakékoliv fázi. Aktivuje vlastní imunitu proti bakteriím, virům, prvokům.

Druhou složkou je lyofilizát bílkovinného kolodu imunoglobulinů IgG, IgM, IgA extrahovaných z lidské krevní plazmy. V komplexním imunoglobulinovém přípravku je část IgM a IgA od 15 do 25%, což zvyšuje jeho účinnost v topické aplikaci.

Interakce složek mastí poskytuje dobrý antimikrobiální účinek uvnitř buňky a mimo ni kvůli přímé destrukci virulentních organismů a aktivaci jejich vlastní imunity. Vzhledem k významnému zvýšení hmotnosti proteinů v masti zůstávají interferony odolné vůči agresivnímu prostředí v místech infekce.

Vyrobeno v tubách a plechovkách - 5g, 10g, 30g.

Kontraindikováno s nesnášenlivostí přísad. Použití interferonové masti během těhotenství a laktace je povoleno.

Použijte jednou nebo dvakrát denně jeden až dva týdny. V případě velkého počtu genitálních bradavic a papilomů může být masť kombinována s destruktivní manipulací, a to jak před a po ní, aby se zabránilo relapsům.

Společné užívání masti spolu s antibiotiky a jinými léky je přijatelné.

Skladujte při teplotním režimu 4 - 10 ° C na tmavém místě po dobu delší než jeden rok.

Acyclovir masti

Monopreparace se stejnou aktivní složkou, syntetický analog purinového nukleosiddeoxyguanidinu, přirozeného prvku deoxyribonukleázy.

Podobnost acykloviru s jeho původem umožňuje interakci s virovými enzymy a přerušení procesu reprodukce viru. V infikovaných buňkách dochází k adiciční reakci zbytku kyseliny fosforečné, která vytváří monofosfát acycloviru. Guanylátcyklázy katalyzuje reakci konverze monofosfát difosfát, a několik buněčných enzymů - v aktivním acyklovir trifosfát, který je integrován do dceřiné deoxyribonukleasa viru, zastaví proces reprodukce.

Účinek acykloviru se selektivně zaměřuje na biosyntézu deoxyribonukleázy viru. Acyclovir neovlivňuje obdobné procesy v lidských buňkách.

Masti aplikovaná na zdravý povrch kůže není zjištěna v krvi a moči, na infikované kůži - dochází k mírné absorpci. Vylučováno ledvinami (až 9,4% aplikované dávky).

K dispozici v tubách o hmotnosti 10 g.

Kontraindikováno s nesnášenlivostí přísad, těhotných a kojících žen, dětí do dvou let.

Způsobuje vedlejší účinky ve formě podráždění a otoku kůže a sliznic, které zmizí po zastavení používání masti. Při delším používání může být kůže pokožka.

Aplikace je stejná pro všechny věkové skupiny - vztahuje se na infikovaný povrch v intervalech 4 hodiny od pěti do deseti dnů.

Malá absorpce masti prakticky eliminuje možnost předávkování.

Současné použití s imunomodulátory zvyšuje antivirovou aktivitu.

Masť není aplikována na sliznice úst, nosu, očí, vagíny.

Udržujte v souladu s teplotním režimem 8-15 ° C, na suchém, temném místě, který není pro děti přístupný déle než dva roky.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32], [33], [34]

Masti pro odstranění bradavice

Salicylická masť

Tato masť je dobře známým prostředkem k odstranění bradavic. Aktivní složkou masti je kyselina salicylová, která odstraňuje zánět, dezinfikuje oblasti aplikace, odstraňuje keratinizované částice pokožky.

Vydáno v bance - 25g.

Během těhotenství může salicylová masť zacházet s malými částmi kůže v objemu nejvýše 5 ml (1 g). Před zahájením léčby byste se měli poradit se svým lékařem.

Salicylická masť se na bradavice rozloží jednou za dva až tři dny s denním objemem 10 ml (2 g), sterilní obvaz se aplikuje na ošetřenou oblast a fixuje se. Před každou léčbou se povrch bradavic uvolní z nekrotických částic kůže a dezinfikuje. Použijte masti, dokud nárůst nezmizí. Plantární bradavice se ošetřují po změkčování v teplé vodě.

Kontraindikace u dysfunkce ledvin, senzitizace na aspirin, v kojeneckém věku. Nepoužívá se k odstraňování krtků, bradavic na tváři a pohlavních orgánů, bradavic, na kterých rostou chloupky.

Salicylická masť může způsobit podráždění pokožky v oblasti aplikace, mírné zvýšení tělesné teploty.

Kyselina salicylová při použití společně s jinými činidly pro vnější použití zvyšuje jejich absorpci, ostří vedlejší účinky methotrexátu a antidiabetik, sulfonylmočoviny. Mast není vhodný pro použití ve spojení s resorcinolu (tání reagují za vzniku směsi) a oxid zinečnatý (reagují za vzniku nerozpustného salicylátu zinečnatého).

Skladujte při teplotě nejvýše 20 ° C po dobu nejvýše dvou let. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Zinkovou masti

Účinnou látkou masti je oxid zinečnatý, jeho suspense v ropě má antimikrobiální, adstringentní, změkčující a současně sušicí vlastnosti. Chrání povrch kůže před nepříznivými účinky, snižuje exsudaci.

Změní přirozené vlastnosti bílkovin a vytvářejí jejich spojení se zinkem. Podporuje proces syntézy kolagenu, který poskytuje sílu a pružnost pokožky.

K dispozici v plechovkách, v tubách - 20 g.

Použití těhotných a kojících žen je zcela přijatelné.

Kontraindikováno v případě akutních purulentních lézí povrchu kůže a / nebo přecitlivělosti na složky masti.

Nedopusťte masti do očí, první pomoc - dobře opláchněte vodou.

V případech dlouhodobého užívání může dojít k svědění, zarudnutí, vyrážkám a případům izolace alergií.

Po vyčištění místa aplikace používejte dva až šestkrát denně. Bandáže můžete aplikovat na masti. Doba trvání léčby je individuální.

Známky předávkování z použití masti zinku nejsou známy.

Údaje o účinku společného použití masti s jinými léky nejsou k dispozici.

Zinkovou masti se uchovává nejvýše pět let v temné místnosti s teplotou nejvýše 15 ° C, nedostupné pro děti.

Masť je čistá

Džus celandinu od nepaměti odstranit bradavice. Tento nástroj je však k dispozici pouze v létě. V každém ročním období můžete použít balzám na čisticí prostředky, který poskytuje analgetický, hojivý a dezinfekční účinek. Zastaví krvácení a zánět, vývoj benigních novotvarů.

Vyrábí se v tubě o objemu 20 ml.

Čistota je toxická, proto by neměly být použity masti na bázi těhotenství a laktace.

Se zvýšenou citlivostí na masti rostlin je kontraindikována.

Masti mohou způsobit popáleniny.

Chcete-li odstranit bradavice, aplikujte balzám na ně jednou nebo dvakrát denně po dobu dvou až tří dnů, nejprve napařte bradavice a ošetřujte je škrabkou nebo pemzovou kamennou k odstranění hrubé kůže.

Neuchovávejte více než jeden rok na chladném suchém místě.

Masť Višnevského

Účinnými látkami masti jsou xeroby a dehet ve stejných částech, které mají dezinfekční, dráždivý a protizánětlivý účinek. Má léčebné vlastnosti, které stimulují proces dodávání krve do tkání.

Dodáváno v plechovkách - 100 g, trubkách - 40 g.

Použití během těhotenství a laktace se nedoporučuje.

Kontraindikováno v případě senzibilizace na fenol a přípravky na bázi tohoto přípravku, stejně jako na jakoukoli složku masti.

Dlouhodobá léčba přípravkem Višnevský masť může vést k alergickým projevům v místě aplikace, stejně jako k fotosenzitivitě.

Masť Višnevsky dvakrát nebo třikrát denně rozmazaný na bradavice Nahoře položte obvaz a dělá obvazy jednou za dva až tři dny. Léčba trvá, dokud nezmizí bradavice.

Získání masti na sliznici se nedoporučuje, po oblékání byste si měli dobře umýt ruce, abyste zabránili kontaktu se sliznicemi.

Předávkování může vést k alergiím.

Sdílení s jinými externími léky může mít negativní důsledky.

Uchovávejte maximálně pět let, dodržujte teplotní režim 8-15 ° C, v místnosti chráněném před světlem. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Ichthyolová masť

Účinnou složkou je ichthyl (sulfonát amonný asfaltový), který má protizánětlivý, dezinfekční a analgetický účinek. V oběhovém systému s vnější aplikací nespadá.

Vyráběné v tubách - 30 mg, kontejnery a plechovky - 25 mg.

V těhotenství se masti Ichthyol používají pouze podle pokynů lékaře. Kojené matky potřebují zajistit, aby masť nedostala dítě do úst.

Kontraindikováno při přecitlivělosti na složky masti a ve věku 0-11 let.

Občas může způsobit alergii.

Zpravidla se masť aplikuje na bradavici dva nebo třikrát denně, není třením, je uzavřena gázovým obvazem. Po ukončení procedury se doporučuje dobře umýt ruce, aby se zabránilo kontaktu mastí se sliznicemi.

Společné použití Ichthyolové masti s jinými vnějšími látkami, zejména s jódem, těžkými kovy, alkaloidy, může mít negativní důsledky.

Uchovávejte maximálně pět let, při teplotním režimu 15-20 ° C, v tmavé místnosti s nízkou vlhkostí.

Betadinová masť

Účinná látka - povidon-jod, má baktericidní a fungicidní účinek. Aktivní proti virům a prvokům. Jak se dostává na kůži nebo sliznice, jod se uvolňuje z vazebného jodoformu a tvoří s bílkovinami buněk patogenních jodaminů mikroflóry. Tím, že poškozují buněčné membrány patogenních mikroorganismů tímto způsobem, přispívají k jejich zničení. Má silnou antibakteriální účinnost proti grampozitivním a gramnegativním bakteriím (s výjimkou tuberkulózy).

Při použití masti se jód prakticky neabsorbuje.

K dispozici v tubách - 20g.

Těhotné a kojící ženy by neměly být používány.

Kontraindikováno při hyperfunkci štítné žlázy a její adenom;

Dühringova choroba; děti do 1 roku; sesibilizatsii na jod a další složky masti. Při dysfunkci ledvin - opatrně.

Může vyvolat alergii.

Používejte dvakrát nebo třikrát denně, naneste na bradavice tenkou vrstvu.

Časté použití na velkém povrchu pokožky a sliznic může vyvolat systémovou reverzní absorpci jódu a dočasné zkreslení výsledků testování funkce štítné žlázy.

Nepoužívá se spolu s jinými antiseptiky, zejména alkalickými, enzymatickými a rtuťovými; s přípravky radioaktivního jódu.

Skladujte nejdéle tři roky při dodržení teplotního režimu 15-25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

trusted-source[35]

Bradavická masť pro děti

Neoplazmy u dítěte musí být předvedeny lékaři, je nebezpečné je odstranit bez diagnostiky. Obvykle mají děti bradavice a je lepší se je nedotýkat. Nicméně, pokud dělají dítě nepříjemné, můžete se pokusit zbavit se bradavic pomocí masti.

Při odstraňování bradavic doma je třeba dodržet několik jednoduchých podmínek. Děti se nedoporučují manipulovat s několika oblastmi pokožky najednou. Nemůžete se zbavit bradavic na tváři dítěte - vyhnout se škaredé jizvě je téměř nemožné. Také je třeba zvážit, že pro vyloučení bradavice nějaký čas (přibližně dva týdny) by měl projít. Musíte být trpěliví a experimentovat s různými prostředky. Pokud však po dobu dvou měsíců nenastaly žádné viditelné změny, masť by měla být zrušena.

Masta z bradavic pro děti by měla mít jemný účinek a na její součásti by dítě nemělo mít alergie. Při výběru masti je třeba pečlivě přečíst její složení. Doporučujeme konzultovat s lékařem. Použijte masti pouze v souladu s pokyny.

Chcete-li odstranit bradavice z dětí, můžete použít salicylovou masti. Dávka masti pro děti není větší než 1 ml denně. Kůže můžete ošetřovat děti starší než jeden rok.

Oksolinovaya mast má také jemný účinek a může být použita pro bradavice u dětí starších dvou let. Léčba bude dlouhá, až tři měsíce.

Tebrofen masť se také používá k odstranění vulgárních bradavic u dětí. Také z antivirových masti pro děti si můžete vybrat masti Viferon a masti Interferon.

V současné době existuje mnoho léků na bradavice, z nichž mnohé lze použít doma. Přesto se doporučuje konzultovat lékaře před začátkem léčby, bez ohledu na to, jaká je neškodná léčba, která se vám může zdát.

Farmakodynamika

Masty z bradavic způsobené akcí jsou:

  • odstranění bradavice, způsobující nekrózu jejích tkání, nicméně nevylučuje příčiny jeho výskytu - virus lidského papilomu;
  • protivirové masti, které zastavují reprodukci a růst HPV nejen v povrchových buňkách kůže, ale i v hlubších.

trusted-source[36]

Dávkování a aplikace

Všechny masti z bradavic se aplikují přímo na novotvar, antivirotika - také na zdravou pokožku asi 2-4krát denně (jak je uvedeno v návodu). Masti působí jemněji než kapalina. Z použití masti nejsou žádné jizvy a jizvení, s pomocí většiny z nich můžete vyčistit bradavice na obličeji.

Pro efektivnější působení masti před odstraněním bradavic na podrážkách jsou předtím parami v lázni.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42], [43]


Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Masti pro bradavice" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.