^

Zdraví

Odstranění bradavic

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Odstranění bradavic je otázkou, kterou mnoho lidí, kteří trpí tímto infekčním onemocněním, požádá přátelé nebo lékaři. Jaké metody a způsoby odstranění těchto nepříjemných výrůstků existují a které z nich mám použít? Nejdříve musíte zjistit, jaké bradavice jsou.

Bradavice (bradavice) se nazývají benigní formace epitelu. Vyvolávají je papilomaviry, které dnes představují více než 60 druhů. Mezi těmito viry a těmi, které mohou způsobit tvorbu maligních formací, je tak důležité určit problém "odstranění bradavic", aby nebyl aktivován patologický proces vedoucí k vážným následkům.

Tyto růsty mohou postihnout jakoukoli osobu, bez ohledu na pohlaví, věk nebo sociální status. Jedinou výjimkou jsou starší lidé, kteří vyvinou specifickou imunitu vůči těmto virům.

Vně mohou vypadat jinak, závisí to na místě od vzhledu, na stupni podráždění, kterému jsou vystaveni. Mohou být jednorázové a násobné, mohou se objevit náhle a prostě zmizí, některé typy novotvarů se usazují na lidském těle po dlouhou dobu.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Jak odstranit bradavice?

Aby bylo možné odstranit bradavice, musíte je rozlišit jednoduchými mozoly. Kukuřice nemá charakteristickou papilární strukturu, je hustší. Samozřejmě, odstranění bradavic - kontrola, diagnóza definice metody by měla vyřešit dermatologa.

Postup je možno provést pomocí laserové terapie, kryogeneze, elektrokoagulace, chirurgické excize.

Laserová terapie

 • Použití laseru je založeno na vlivu odpařování nebo laserové koagulace. Minimální komplikace (jizvy, hyperpigmentace), rychlost (2-5 minut), relativní bezbolestnost činí tuto metodu velmi populární.

Tento typ odstraňování bradavic je relativně nový, vysoce účinný a absolutně bezbolestný. Po ukončení procedury probíhá hojivý proces dostatečně rychle, nevzniká krvácení, riziko zjizvení a barvení je zanedbatelné. Pomocí laseru se provádí vrstvené odstranění bradavice s předběžnou lokální anestezií. Pomocí rázového vlnového nože jsou postižené segmenty odstraněny, aniž by došlo k ničivému působení na okolní tkáně. Na místě odstranění zůstává mírná deprese, která se během dvou nebo tří týdnů stává vyrovnaná. Po odstranění laseru po nějakou dobu (asi tři týdny) se nemůžete opalovat a koupat se v sauně a sauně. Kontraindikace k tomuto postupu jsou takové závažné patologie, jako je diabetes, onkologické nemoci, stavy imunodeficience, stejně jako těhotenství.

Elektrokoagulace

 • Odstranění bradavic pomocí elektrokoagulace je také rychlé. Postup je prováděn chirurgickým nástrojem - koagulátorem se smyčkou. Proud protéká smyčkou na zastavěnou hranu, odřízne se a místo řezu okamžitě koaguje. Zpravidla se vzdálený materiál posílá do histologie, aby se zjistily možné patologie a rizika ve smyslu dobré kvality nádoru.

Odstranění bradavic se provádí elektrokoagulátorem pod vlivem elektrod, které při zahřívání mohou eliminovat nežádoucí tvorbu. V postižené oblasti nejprve vznikne suchá kůra, která zabraňuje infekci a krvácení, které následně zmizí. Jizvy a jizvy na kůži po elektrokoagulaci nezůstávají. V případě, že bradavice byla velmi velká, může být na kůži patrné lehké místo, které následně zmizí. První týden po skončení procedury namažte vytvořenou kůru antiseptiky - například 5% roztokem manganistanu draselného, nemůžete kůru namočit vodou a dotýkat se rukama. Kontraindikace k postupu: herpes, onkologické onemocnění.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Kryo-destrukce

 • Odstranění bradavic s použitím kryogeneze. Pomocí dusíku při nízkých teplotách je neoformace zmrzlá. Doba zmrazení od 30 sekund do minuty závisí na velikosti a tvaru formace. Oloupou se a zmizí.

Odstranění bradavice se provádí pomocí kapalného dusíku, který je při teplotě set devadesát šest stupňů se záporným znaménkem, že má škodlivé účinky na postižené oblasti. Procedura má poměrně vysoký kosmetický účinek. V závislosti na technice postupu mrznutí může způsobit zničení a smrt tkání nebo zúžení krevních cév s dalším rozšířením kapilár, což přispívá k přítoku krve do postižené oblasti. Při hlubokém zamrzání je aplikátor fixován na bradavici a těsně přitlačován po dobu třiceti vteřin, v důsledku čehož jsou epiteliální buňky zničeny. Za účelem vyvolání pouze hyperemie pokožky bez destrukce buněk je aplikátor fixován na patologickou formu po dobu deset až patnáct sekund. Také pro tento postup použijte kryoaplikátor s kovovým hrotem. Před začátkem postupu se kůže ošetří sedmdesát procentním alkoholovým roztokem.

trusted-source[13], [14]

Chirurgické odstranění bradavic

Odstranění bradavic, chirurgická excize. Toto je místní operace. Provádí se na ambulantním základě. Po ukončení procedury se aplikují malé stehy, které jsou odstraněny po týdnu.

Pokud jsou bradavice velmi velké a zaujímají velkou plochu, předepisuje se chirurgický zákrok, což se provádí i tehdy, jestliže se jiné metody léčby ukázaly jako neúčinné. Se speciální ostrou lžící je poškozený segment seškrábán, který je pak ošetřen roztokem dusičnanu stříbrného. Škrábání lze také provést pomocí skalpelu s předběžnou lokální anestezií. Po operaci by pacient neměl opalovat a navštěvovat sauny a koupele během půlměsíce.

Chemická metoda

Takové metody odstraňování bradavic se velmi často nepoužívají a je to, že tvorba je ošetřena kyselinou nebo zásadou. Je třeba poznamenat, že při takovém postupu je dostatečně vysoké riziko poškození okolních tkání nebo infekce. Pro tyto účely je nejlepší použít kyselinu salicylovou, kterou lze koupit v lékárně.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19]

Odstranění bradavice pomocí alternativních metod

Odstranění bradavice alternativní medicíny se provádí za použití cibule, česnek a jablečný džus, kyselinu octovou, přírodní med, fytoterapeutické přípravků -. Grass měsíček, šalvěj, vlaštovičník, atd. Octová podstatě se smíchá s moukou a překrývá tvorbě by tedy nedošlo ke kontaktní směsi do zdravé oblasti pokožky.

Také pro odstranění bradavic v alternativní medicíně použít včelí vosk, česnek komprese. Je však třeba si uvědomit, že během procedury doma existuje riziko poškození zdraví, protože bradavice jsou onemocnění vyžadující odborné vyšetření a kvalifikovanou odbornou pomoc. Pokud jste infikováni bradavicemi, požádejte o pomoc dermatologa.

Odstranění bradavic lze provádět také pomocí chemodestrukce - za použití koncentrovaných chemikálií, odstranění pomocí rádiového nože, odstranění bradavic s cytotoxickými látkami. Výběr techniky, stejně jako samotný postup, provádí dermatolog. Se správnou diagnózou a provedením odstranění dosahuje účinnost 75-90%, v některých případech se tvorba opakuje a vyžaduje opakované odstranění a použití imunomodulační terapie.

Odstranění bradavic - taková otázka nebude čelit osoba, pokud se řídí jednoduchými pravidly prevence: 

 • Dodržování hygienických pravidel, a to jak osobních, tak i veřejných; 
 • Posílení imunity; 
 • Dodržování pravidel racionální výživy; 
 • Zanechání špatných návyků (nadměrná závislost na alkoholu, kouření); 
 • Zvýšení odolnosti proti stresu, vlastní metody autogenního tréninku, relaxace.

Příčiny vzniku bradavic

Před konkretizováním tématu "odstranění bradavice" byste měli určit, jaký typ viru a způsob jeho vzniku. Obecným názvem HPV virů je lidský papilomavirus nebo HPV-lidský papilloma virus. Nejčastěji je osoba infikována virem papillomu přímým kontaktem s nosičem viru nebo objekty, objekty, které tento virus nesou. Je třeba poznamenat, že nosič viru často nemá vnější příznaky onemocnění a bez toho, aby to věděl, infikuje mnoho kolem. Dále je třeba věnovat pozornost nebezpečí mikrotraumat, odřenin, řezů při návštěvě se setkává s velkým množstvím lidí - bazény, lázně. Malé škody na pokožce se staly jakousi "branou" pro pronikání papilomaviry do těla.

Způsoby infekce lze kombinovat do dvou skupin - domácí a sexuální. Sexuální cesta infekce nastane, když máte sexuální kontakt s infikovanou osobou, takže se objevují kondylomy. Také virus může být přenášen z matky na dítě během procesu narození, kdy jsou sliznice a ženy a děti zraněny.

Trasa domů je jakýkoli kontakt s infikovaným povrchem, ať už jde o domácí předměty nebo o řezání surového masa nebo ryb. Existují případy infekce v procesu neprofesionálního odstranění chloupků, kosmetických procedur, když se nástroje neřídí správně.

Tyto formace se neprojevují okamžitě, tj. Bezprostředně po infekci virem. Doba inkubace může trvat několik týdnů, někdy i měsíců.

Nejběžnější typy virů, které způsobují bradavice, jsou: 

 • 2 - s lokalizací na ruce; 
 • 1 a 4 - na chodidlech nohou; 
 • 7 je typické pro osoby zabývající se řezáním a zpracováním surového masa, "řeznický papilom"; 
 • 6 a 11 - kondylomy, léze hrtanu; 
 • 3, 5, 8, 9, 10, 12, 14 - vzácná onemocnění - verrujciformní epidermodysplázie a častější byt; 
 • 16,18, méně často virus 31, 33 - cervikální dysplazie (provokace jak benigního nádoru, tak patologického, maligního).

Odstranění bradavic - tento problém by se měl řešit s přihlédnutím k typu a typu viru, který je způsobil.

Typy: 

 • Jednoduché (verrucae vulgares) - lokalizované, suché, husté útvary, které se mírně zvedají nad kůží. Hodnota je obvykle malá, ne více než hrach. Často se slučují navzájem pro dvě nebo tři jednotky, bezbolestné. Lokalizace - ruce nebo chodidla nohou (verrucae plantares), kde jsou hustší a bolestivější; 
 • Mladistvé, ploché (verrucae planae, mladé neštovice). Zaoblený nebo poněkud nepravidelný tvar. Lokalizace na obličeji a ruce. Často mají vzhled uzlů; 
 • Condylomata (Condylomata acuminata). Růžová, malá, špičatá. Často se spojují do klastrů, které mají nohu. Lokalizace - genitálie, slabiny, oblast mezi hýždí; 
 • Věk (senilní). Nevirová etiologie. Lokalizace - tvář, krk, zřídka tělo.

Odstranění bradavic se provádí elektrokoagulací

trusted-source[20]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.