^

Zdraví

Odstranění bradavic pomocí dusíku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Nezáleží na tom, která část těla bradavice narůstá, způsobuje pouze jednu touhu - co nejdříve se jí zbavit. Mezi léčby patří odstranění bradavic pomocí dusíku, které se používá pro všechny druhy bradavic. Tato metoda expozice je vhodná i pro děti.

Novorozenec na kůži (častěji benigní) se nazývá bradavice, která se objevila v důsledku virových procesů v těle (virus papilloma). Bradavice jsou jednoduché, mladistvé (ploché), plantární.

K běžným nosit husté, suché struktury, bezbolestné novotvary, které mají nerovný povrch. Velikost se pohybuje od několika milimetrů až po velikost velkého hrášku. Běžné bradavice, které se navzájem propojují, mohou tvořit velké plaky. Často takové bradavice ovlivňují ruce.

Plantární bradavice jsou druhy běžných, nacházejí se v místech styku s botami, dochází při nadměrném pocení nohou. Je charakterizován bolestivostí, která brání volnému pohybu.

Mladistvé bradavice se objevují u dětí nebo v dospívání. Zaoblené nepravidelně tvarované uzliny pokrývají zadní povrch rukou, kůži na obličeji. Takové novotvary se mohou objevit v důsledku mechanického poškození kůže - škrábance, modřiny, řezy apod.

Potřebujete kontaktovat nemocnici, pokud: 

 • bradavka změnila tvar, barvu, velikost nebo byl pozorován současný výskyt těchto procesů; 
 • byla nalezena úzkost, krvácení; 
 • těžká bolest postižené oblasti; 
 • heterogenita barvy bradavic; 
 • v oblasti pocitu pálení bradavice, bolesti, svědění; 
 • dochází k nárůstu počtu bradavic; 
 • bradavice se šíří na místa, kde mohou být zraněni.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Odstranění bradavic pomocí kapalného dusíku

Technologie kryogestrukce nebo odstranění bradavic s tekutým dusíkem znamená zbavit se bradavic s nízkými teplotami. Metoda lokálního zmrazení vede ke smrti tkání.

Odstranění bradavic s dusíkem se provádí s dlouhou (až 30 cm) dřevěnou tyčí, na jejímž konci je umístěn bavlněný tampon. Aplikátor pro přívod kapalného dusíku může být ve formě zásobní nádrže s kovovým hrotem různých tvarů.

Účinek na bradavice je 10 až 30 sekund. Aplikátor je kolmý, může být lehce přitisknut na povrch formace. Aktivita dusíku kondenzuje strukturu bradavice, čímž je bledá. Po jedné minutě dochází k otokům a zčervenání ošetřené oblasti a po několika hodinách se objeví epidermální močový měchýř, který se snižuje po pěti až sedmi dnech. Místo bradavice se změní v hustou kůru, která je za deset až čtrnáct dní zcela odmítnuta. O nepríjemném novotvaru připomíná pouze bledě růžové skvrny.

Odstranění bradavice kapalným dusíkem metodou lisování (aplikátor je umístěn paralelně s oblastí působení a ošetřuje ho kruhovým pohybem) je použitelný pro novorozenecké novotvary. Tři nebo čtyřikrát cyklus léčby, z nichž každá trvá déle než dvě minuty, dosáhne snadného zjemnění pokožky. Exfoliace bradavic se vyskytuje přibližně za týden. Jediná péče o zmrazenou pokožku je třením oblasti 2% salicylalkoholu.

Studené ošetření příznivě ovlivňuje proces regulace metabolismu v těle, vede k tvorbě nových nezbytných hormonů, normalizuje celkový stav. Při aplikaci metody styku s krví nedochází, což eliminuje sekundární infekci tkání.

Odstranění bradavic s dusíkem má kontraindikace: 

 • individuální intolerance k dusíku; 
 • hypertenzní onemocnění; 
 • epileptické stavy; 
 • angiospasmus.

Odstranění plantárních bradavic dusíkem

Bradavice na podrážkách mohou způsobit bolestivé pocity při chůzi, což je zvláště časté u dětí a nemusí se v žádném případě projevit. Často se objevují útvary na patě, patě, na spodní části prstů nebo na podložkách.

Odstranění plantárních bradavic s dusíkem na nohou je charakterizováno nejnepříjemnějšími pocity, vyžaduje pacientovi zvláštní pozornost a trpělivost v procesu remise. Někdy zduřený měchýř neumožňuje ani stát ve vzpřímené poloze.

Odstranění plantárních bradavic dusíkem vyžaduje delší expozici postižené oblasti. Cryodestrukce se opakuje až pětkrát s přerušením od tří do pěti dnů. Existují případy léčby bradavic na podrážkách trvající až šest měsíců. Odborník by měl ošetřit oblast tak, aby se mráz dotýkal těla bradavice a jeho nohou a zdravá kůže kolem formace zůstala nedotčena. Důležité je stanovit hloubku účinku tak, aby po kleodestrukci nebyly na pokožce žádné zbytky.

Je třeba si uvědomit, že plantární bradavice označuje virové onemocnění, které lze přenášet prostřednictvím předmětů pro domácnost. Některé novotvary na podrážkách se mohou vyvinout do zhoubného nádoru, takže když se objeví bradavice, poraďte se s lékařem.

Odstranění bradavic pomocí dusíku je účinnou metodou v rukou kompetentního dermatologa a juniorský zdravotnický personál nesmí tento postup provádět. Technologie léčby je široce používána v kosmetických a dermatologických institucích, vyznačuje se jednoduchostí a dostupností.

Odstranění bradavic s tekutým dusíkem se stalo populární u pacientů kvůli srovnatelné bezbolestnosti způsobu, kvůli vysoké terapeutické účinnosti a absence jizvy tkání.

Jaké jsou náklady na odstranění bradavic s dusíkem?

Odstranění bradavic pomocí dusíku je účinná, bezpečná a prakticky bezbolestná metoda. Z kvalifikace odborníka závisí na estetickém vzhledu kůže po proceduře, protože hluboké hluboké ochlazování může zanechat jizvu na tkáních.

Odstranění bradavic s dusíkem, cena se vytváří v závislosti na ploše léze jednoho prvku a celkovém počtu útvarů. Například, zbavit se bradavice až 2 mm bude stát v průměru 30-40 UAH, a pro zpracování 6-milimetru neoplasma, náklady budou 90-100 UAH. Čím větší je postižená oblast, tím vyšší jsou náklady na její zmrazení.

Jaká je reakce pacientů na odstranění bradavic?

Chcete-li odstranit bradavice, jsou komentáře pacientů smíšené. Individuální morbidita ve zmrazené zóně je zaznamenána až po uplynutí dvou dnů. Podle odborníků je to kvůli prahu bolesti určité osoby. Samozřejmě, děti cryodistruction se slzami. Účinnost této techniky však ocenili všichni pacienti, kteří podstoupili léčbu. V některých případech bylo pro dosažení maximálního účinku vyžadováno několik cyklů postupů. To se týká bradavic na chodidlech, stejně jako v případech nedostatečného dopadu na jednotlivé kořeny, které obnovují jejich růst.

Odstranění bradavic s dusíkem vede k dočasnému nepohodlí způsobenému zduřením močového měchýře, který v žádném případě nemůže být propíchnut a není žádoucí se ho dotýkat vůbec. Potěšuje to, že za dva dny blistry klesá. Někteří pacienti, paralelně s předepsanými imunostimulanty, vitamíny.

Samotní pacienti nedoporučují, aby se uchýlili k alternativním prostředkům ve formě šťávy z bobulí, směsi mouky a octa. Takové recepty korodují kůži a zanechávají na ní neatraktivní jizvu.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.