^

Zdraví

Masti pro osteochondrózu

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Když v důsledku zhoršení přívodu krve do kloubů začne patologická změna okolní a vláknité chrupavkové tkáně, při lokální terapii těchto poruch se doporučuje použít masti z osteochondrózy.

Snížení syntézy chondrocytů (chrupavkové buňky) a vláknitých proteinů (kolagen), snižuje biomechanické vlastnosti chrupavky, a to může vést k odumření tkáně subchondrální kosti a destrukce kloubu. Ve všech případech je indikací pro použití mastí z degenerativních onemocnění disku - je přítomnost klinických příznaků, jako je bolest kloubů (bolest kloubů, často z uvedených dalších anatomických struktur); hypoestezie (ztráta citlivosti mechanoreceptorů v oblasti postižených kloubů); otoky tkání v okolí kloubu (zejména v období exacerbace); zánět; dynamické omezení kloubů.

Pro všechny, nejlepší mast pro osteochondrózu bude ten, který se bude vyrovnávat s těmito příznaky a nebude způsobovat nežádoucí účinky.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Formulář vydání

Bez ohledu na lokalizaci onemocnění jsou masti pro cervikální, hrudní a pánevní osteochondrózu stejná.

Doporučuje lékaři jména mastí z osteochondrózy:

  • Protizánětlivá mast na bázi osteochondróze nesteroidní protizánětlivá činidla (NSAID): (. Dikloran, Voltaren Emulgel, Diklak-gel, atd.) Mast diklofenak, Ketonal mast (. Valusan, Fastum gel Bystrumgel et al), Ibuprofen (Ibutop gely Dip reliéfní a kol.). Protože tyto látky proti bolesti, některé z nich mohou být použity ve formě masti během exacerbace degenerativních onemocnění disku.
  • Kromě toho je skupina výše uvedené přípravky NSAID narkózu masti osteochondrózu zahrnují masti mentol (Menovazin, Bom Bungay, Efkamon) a mast s na včelí jed Apizartron (Apifor, Ungapiven).
  • Zahřívání masti osteochondróza (přesněji, ohřívání nebo mestnorazdrazhayuschee) Kapsikam (Betalgon, Espoli), terpentýn mast, a většina výrobků obsahujících metol, kafr nebo včelí jed.
  • Mazi-chondroprotektory při osteochondróze: Chondroitinová masť (chondroitin, chondrasil, chondroxid), homeopatická masť.

Homeopatické mast osteochondrosis komplex reprezentován T znamená Účel a Traumel mast (a gel) vyrobené Biologische Heilmittel paty GmbH (Německo). Je třeba poznamenat, že protizánětlivý a analgetický gel Traumeel homeopatický již použitelný pro modřiny, krvácení, popáleniny, omrzliny a abscesy měkkých tkání, i když může být použita v případě problémů s klouby.

Heparinová masť se týká antikoagulancií a používá se při léčení křečových žil, tromboflebitidy, flebitidy, hemoroidálních kužely, subkutánních hematomů.

Dolobenová masť, kromě heparinu, obsahuje dimexid a dexpanthenol; doporučuje se použít modřiny, modřiny, protažení svalů nebo vazů.

Balzám na klouby nebo masti Dikulja doporučuje použít jako prostředek na masáž, která mzdové politiky za přítomnosti myositidy, artritidy a degenerativních onemocnění disku. Složení tohoto prostředku jsou zahrnuty řešetlákový olej a čaj strom, rostlinné extrakty (boky, kopřiva, heřmánek, aloe a kol.), Propolis a mumie, včelí jed, a medvědí žluči, a hydrolyzát kolagenu (lékařské želatinu) a dexpanthenol.

Masť Konopná síla na farmaceutické přípravky se nevztahuje, jde o gel pro nohy s mentolem, vitamínem E a levandulovým olejem.

Takzvaný zázrak mast Elena Seymovoy (v jiných provedeních se zobrazí název Valentine) - domácí směs rostlinného oleje, včelí vosk a vařeným vaječného žloutku, které nabízejí k léčbě vše od bolesti břicha a zácpa (přičemž v) k trofických vředů a ovariální cysty. S největší pravděpodobností, pokud bolest kloubů je vhodnější mast lidových předpis na houby, pro přípravu částicové sušené houby (100 g), které se homogenně smísí se 100 g vepřového sádla nebo ghí.

Nejnižší masti osteoartrózou, uvedené v hodnocení: Menovazin, terpentýn mast Bom Bungay, diklofenak mast, salve a mast chondroitin Hondrasil (tedy obsahuje stejný chondroitinsulfát masti Chondroxide dvakrát tolik).

Čtěte také:

trusted-source[6], [7]

Farmakodynamika

Farmakodynamika různých masti používaných pro osteochondrózu umožňuje vytvořit reprezentaci a jak tyto léky pracují s touto symptomatologií.

Analgetika a protizánětlivé masti na bázi Osteochondróza NSAID (diklofenak Ketonal, ibuprofen apod) ovlivňují zánětlivé mediátory (prostaglandiny) pro inhibici produkce, a tím i snížení zánětu a bolesti.

Analgetický účinek místních dráždivých látek na základě jejich dopadu na kůži receptorů a nervových zakončeních (která přerušuje signály bolesti), reflexní expanzních kapilár a krve do zraněného místa. Terpentinová masť obsahuje terpentinový olej z borovicové pryskyřice a stejným způsobem pracuje v apizartronové masti.

Účinné látky masti Kapsikam - vanilinonamid (syntetická náhražka alkaloidu kapsicinového hořkého pepře), terpentin a kafr. Masti s mentolem také obsahují: methylsalicylát, tj. Zánětlivou kyselinu acetylsalicylovou (Bom-benga); kafr, hřebíček a eukalyptový olej (Efkamon); lokální anestetika benzokain a novokain (menovazinová masť).

Masti-hondroprotektory (chondroitin mast Hondrasil et al.) Jsou složeny z chondroitin 4-gidrogensulfat zvířete podobné endogenních sulfatovaných glykosaminoglykanů (z toho vytvořené tkáně chrupavek). Chondroitin sulfátové molekuly proniknou do tkáně chrupavky a kloubní tekutiny v důsledku dimethylsulfoxidu (dioxinu); stimulující chondrocyty vede ke zpomalení procesu degradace a syntézy aktivace proteoglykanů - základ matrice chrupavky.

Složení homeopatických mastí Účel T, který se rovněž týká chondroprotektivními, více než tucet komponenty, včetně výtažků z arniky, škumpa jedovatá Tox Rhus Toxicodendron (dráždící kůži), krytů hořkosladkého lilek Solanum dulcamara (obsahující triterpenoidů a steroidy), koloidní kyseliny křemičité (Acidum silicicum), sublimuje síry (síra), koenzym a, výtažky z pupeční šňůry a placenty tkáních skotu a dalších. Výrobce tvrdí, že homeopatický mast s osteochondróze má nejen boleuto akční řídí, ale také stimuluje obnovu tkáně chrupavky aktivací tvorbu nových chondrocytů.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13]

Farmakokinetika

Masť Diklofenak a ketonální masť se rychle vstřebávají do kůže, částečně vstupují do systémové cirkulace a váží se na plazmatické proteiny. Doba dosažení nejvyšší koncentrace účinných látek je téměř 120 minut. Metabolismus těchto léků se vyskytuje v játrech, produkty transformace se vylučují ledvinami během 1,5-2 hodin.

Po aplikaci působí mastné chondroprotektory (chondroitinová masť) také do krve a akumulují se v intraartikulární tekutině a chrupavce; biologická dostupnost chondroitinsulfátu je o něco více než 12% a jeho maximální obsah je zaznamenán po přibližně 3,5 hodinách. Vylučuje se z těla během jednoho dne močí

Farmakokinetika jiných mastek (terpentýn, cíl T, mentol nebo včelí jed) v pokynech pro přípravky nejsou vysvětleny.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19]

Dávkování a aplikace

Masti pro osteochondrózu se aplikují zvenčí aplikací malého množství léčiva na kůži v oblasti postiženého kloubu (snadno zabarvená):

  • masti obsahující gáfor, terpentýnovou masti a masti s včelím jedem - jednou denně;
  • masti Diclofenac, Keton, Kapsikam - dvakrát denně (1-2 g);
  • masti-chondroprotektory - 3-4krát během dne (sloupec extrudované masti 1-1,5 cm);

Homeopatická masť pro osteochondrózu Cíl T - až pětkrát denně.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34], [35]

Používejte Masti z osteochondrózy během těhotenství

Často se nedoporučuje používat masti z osteochondrózy těhotnými ženami. Masť Diklofenak je zakázán v posledních třech měsících těhotenství, ketonální masti, stejně jako masti s terpentinem, mentolem, gafem a včelím jedem - během těhotenství.

Podle pokynů by masti-chondroprotektory (chondroitinová masť atd.) Během těhotenství a laktace měly být předepsány pouze tehdy, je-li to naprosto nezbytné

Žádná homeopatická masť pro osteochondrózu by neměla být použita při léčbě těhotných žen, jako většina homotoxických léků.

Kontraindikace

Masti s NSAID (masť Diclofenac, Ketonální masti apod.) Jsou kontraindikovány při spasmech průdušek a alergické rinitidě a dermatitidě.

Masti s mentolem, Capsicum, Bon-benga, terpentinovou masti, masti. Účel T není aplikován na zvýšenou reakci na složky těchto látek.

Kontraindikační masti Apizartron zahrnují poškození kůže a dermatologické onemocnění, stejně jako problémy s ledvinami; masti - chondroprotektory pro osteochondrózu - akutní zánětlivé procesy v oblasti aplikace, alergie, kožní onemocnění, tromboflebitida.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24]

Vedlejší efekty Masti z osteochondrózy

Svědění a vyrážky může být za použití masti na bázi NSAID masti Kapsikam a cílit T chondroitin masti, masti s včelí jed (Apizartron) a terpentýnu masti.

Nežádoucí účinky masti s mentolem mohou být vyjádřeny obecnou slabostí, snížením krevního tlaku, závratě.

trusted-source[25], [26], [27], [28]

Předávkovat

V pokynech pro popsané léky nebyl zaznamenán jejich předávkování.

trusted-source[36], [37], [38]

Interakce s jinými léky

Masť Diklofenak a ketonální masti potencují působení antimikrobiálních a antimykotických činidel pro vnější použití.

Informace o interakci jiných mastek od výrobců nejsou poskytovány, doporučuje se však vyhnout se současnému použití jiných mastek a případných lokálních léků.

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43]

Podmínky skladování

Masti Diklofenak, keton, cíl T, Apisartron by měl být skladován při teplotě t <+ 25 ° C; mastné chondroprotektory - při t <+ 20 ° C; Masti s mentolem a terpentinovou masti - pro t <+ 15 ° C;

trusted-source[44], [45]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti léčiv je uvedena na obalu.

trusted-source[46], [47], [48], [49]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Masti pro osteochondrózu" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.