Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Masti pro osteochondrózu

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Když v důsledku zhoršení přívodu krve do kloubů začne patologická změna okolní a vláknité chrupavkové tkáně, při lokální terapii těchto poruch se doporučuje použít masti z osteochondrózy.

Snížení syntézy chondrocytů (chrupavkové buňky) a vláknitých proteinů (kolagen), snižuje biomechanické vlastnosti chrupavky, a to může vést k odumření tkáně subchondrální kosti a destrukce kloubu. Ve všech případech je indikací pro použití mastí z degenerativních onemocnění disku - je přítomnost klinických příznaků, jako je bolest kloubů (bolest kloubů, často z uvedených dalších anatomických struktur); hypoestezie (ztráta citlivosti mechanoreceptorů v oblasti postižených kloubů); otoky tkání v okolí kloubu (zejména v období exacerbace); zánět; dynamické omezení kloubů.

Pro všechny, nejlepší mast pro osteochondrózu bude ten, který se bude vyrovnávat s těmito příznaky a nebude způsobovat nežádoucí účinky.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Formulář vydání

Bez ohledu na lokalizaci onemocnění jsou masti pro cervikální, hrudní a pánevní osteochondrózu stejná.

Doporučuje lékaři jména mastí z osteochondrózy:

  • Protizánětlivá mast na bázi osteochondróze nesteroidní protizánětlivá činidla (NSAID): (. Dikloran, Voltaren Emulgel, Diklak-gel, atd.) Mast diklofenak, Ketonal mast (. Valusan, Fastum gel Bystrumgel et al), Ibuprofen (Ibutop gely Dip reliéfní a kol.). Protože tyto látky proti bolesti, některé z nich mohou být použity ve formě masti během exacerbace degenerativních onemocnění disku.
  • Kromě toho je skupina výše uvedené přípravky NSAID narkózu masti osteochondrózu zahrnují masti mentol (Menovazin, Bom Bungay, Efkamon) a mast s na včelí jed Apizartron (Apifor, Ungapiven).
  • Zahřívání masti osteochondróza (přesněji, ohřívání nebo mestnorazdrazhayuschee) Kapsikam (Betalgon, Espoli), terpentýn mast, a většina výrobků obsahujících metol, kafr nebo včelí jed.
  • Mazi-chondroprotektory při osteochondróze: Chondroitinová masť (chondroitin, chondrasil, chondroxid), homeopatická masť.

Homeopatické mast osteochondrosis komplex reprezentován T znamená Účel a Traumel mast (a gel) vyrobené Biologische Heilmittel paty GmbH (Německo). Je třeba poznamenat, že protizánětlivý a analgetický gel Traumeel homeopatický již použitelný pro modřiny, krvácení, popáleniny, omrzliny a abscesy měkkých tkání, i když může být použita v případě problémů s klouby.

Heparinová masť se týká antikoagulancií a používá se při léčení křečových žil, tromboflebitidy, flebitidy, hemoroidálních kužely, subkutánních hematomů.

Dolobenová masť, kromě heparinu, obsahuje dimexid a dexpanthenol; doporučuje se použít modřiny, modřiny, protažení svalů nebo vazů.

Balzám na klouby nebo masti Dikulja doporučuje použít jako prostředek na masáž, která mzdové politiky za přítomnosti myositidy, artritidy a degenerativních onemocnění disku. Složení tohoto prostředku jsou zahrnuty řešetlákový olej a čaj strom, rostlinné extrakty (boky, kopřiva, heřmánek, aloe a kol.), Propolis a mumie, včelí jed, a medvědí žluči, a hydrolyzát kolagenu (lékařské želatinu) a dexpanthenol.

Masť Konopná síla na farmaceutické přípravky se nevztahuje, jde o gel pro nohy s mentolem, vitamínem E a levandulovým olejem.

Takzvaný zázrak mast Elena Seymovoy (v jiných provedeních se zobrazí název Valentine) - domácí směs rostlinného oleje, včelí vosk a vařeným vaječného žloutku, které nabízejí k léčbě vše od bolesti břicha a zácpa (přičemž v) k trofických vředů a ovariální cysty. S největší pravděpodobností, pokud bolest kloubů je vhodnější mast lidových předpis na houby, pro přípravu částicové sušené houby (100 g), které se homogenně smísí se 100 g vepřového sádla nebo ghí.

Nejnižší masti osteoartrózou, uvedené v hodnocení: Menovazin, terpentýn mast Bom Bungay, diklofenak mast, salve a mast chondroitin Hondrasil (tedy obsahuje stejný chondroitinsulfát masti Chondroxide dvakrát tolik).

Čtěte také:

trusted-source[6], [7]

Farmakodynamika

Farmakodynamika různých masti používaných pro osteochondrózu umožňuje vytvořit reprezentaci a jak tyto léky pracují s touto symptomatologií.

Analgetika a protizánětlivé masti na bázi Osteochondróza NSAID (diklofenak Ketonal, ibuprofen apod) ovlivňují zánětlivé mediátory (prostaglandiny) pro inhibici produkce, a tím i snížení zánětu a bolesti.

Analgetický účinek místních dráždivých látek na základě jejich dopadu na kůži receptorů a nervových zakončeních (která přerušuje signály bolesti), reflexní expanzních kapilár a krve do zraněného místa. Terpentinová masť obsahuje terpentinový olej z borovicové pryskyřice a stejným způsobem pracuje v apizartronové masti.

Účinné látky masti Kapsikam - vanilinonamid (syntetická náhražka alkaloidu kapsicinového hořkého pepře), terpentin a kafr. Masti s mentolem také obsahují: methylsalicylát, tj. Zánětlivou kyselinu acetylsalicylovou (Bom-benga); kafr, hřebíček a eukalyptový olej (Efkamon); lokální anestetika benzokain a novokain (menovazinová masť).

Masti-hondroprotektory (chondroitin mast Hondrasil et al.) Jsou složeny z chondroitin 4-gidrogensulfat zvířete podobné endogenních sulfatovaných glykosaminoglykanů (z toho vytvořené tkáně chrupavek). Chondroitin sulfátové molekuly proniknou do tkáně chrupavky a kloubní tekutiny v důsledku dimethylsulfoxidu (dioxinu); stimulující chondrocyty vede ke zpomalení procesu degradace a syntézy aktivace proteoglykanů - základ matrice chrupavky.

Složení homeopatických mastí Účel T, který se rovněž týká chondroprotektivními, více než tucet komponenty, včetně výtažků z arniky, škumpa jedovatá Tox Rhus Toxicodendron (dráždící kůži), krytů hořkosladkého lilek Solanum dulcamara (obsahující triterpenoidů a steroidy), koloidní kyseliny křemičité (Acidum silicicum), sublimuje síry (síra), koenzym a, výtažky z pupeční šňůry a placenty tkáních skotu a dalších. Výrobce tvrdí, že homeopatický mast s osteochondróze má nejen boleuto akční řídí, ale také stimuluje obnovu tkáně chrupavky aktivací tvorbu nových chondrocytů.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13]

Farmakokinetika

Masť Diklofenak a ketonální masť se rychle vstřebávají do kůže, částečně vstupují do systémové cirkulace a váží se na plazmatické proteiny. Doba dosažení nejvyšší koncentrace účinných látek je téměř 120 minut. Metabolismus těchto léků se vyskytuje v játrech, produkty transformace se vylučují ledvinami během 1,5-2 hodin.

Po aplikaci působí mastné chondroprotektory (chondroitinová masť) také do krve a akumulují se v intraartikulární tekutině a chrupavce; biologická dostupnost chondroitinsulfátu je o něco více než 12% a jeho maximální obsah je zaznamenán po přibližně 3,5 hodinách. Vylučuje se z těla během jednoho dne močí

Farmakokinetika jiných mastek (terpentýn, cíl T, mentol nebo včelí jed) v pokynech pro přípravky nejsou vysvětleny.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19]

Používejte Masti z osteochondrózy během těhotenství

Často se nedoporučuje používat masti z osteochondrózy těhotnými ženami. Masť Diklofenak je zakázán v posledních třech měsících těhotenství, ketonální masti, stejně jako masti s terpentinem, mentolem, gafem a včelím jedem - během těhotenství.

Podle pokynů by masti-chondroprotektory (chondroitinová masť atd.) Během těhotenství a laktace měly být předepsány pouze tehdy, je-li to naprosto nezbytné

Žádná homeopatická masť pro osteochondrózu by neměla být použita při léčbě těhotných žen, jako většina homotoxických léků.

Kontraindikace

Masti s NSAID (masť Diclofenac, Ketonální masti apod.) Jsou kontraindikovány při spasmech průdušek a alergické rinitidě a dermatitidě.

Masti s mentolem, Capsicum, Bon-benga, terpentinovou masti, masti. Účel T není aplikován na zvýšenou reakci na složky těchto látek.

Kontraindikační masti Apizartron zahrnují poškození kůže a dermatologické onemocnění, stejně jako problémy s ledvinami; masti - chondroprotektory pro osteochondrózu - akutní zánětlivé procesy v oblasti aplikace, alergie, kožní onemocnění, tromboflebitida.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24]

Vedlejší efekty Masti z osteochondrózy

Svědění a vyrážky může být za použití masti na bázi NSAID masti Kapsikam a cílit T chondroitin masti, masti s včelí jed (Apizartron) a terpentýnu masti.

Nežádoucí účinky masti s mentolem mohou být vyjádřeny obecnou slabostí, snížením krevního tlaku, závratě.

trusted-source[25], [26], [27], [28]

Dávkování a aplikace

Masti pro osteochondrózu se aplikují zvenčí aplikací malého množství léčiva na kůži v oblasti postiženého kloubu (snadno zabarvená):

  • masti obsahující gáfor, terpentýnovou masti a masti s včelím jedem - jednou denně;
  • masti Diclofenac, Keton, Kapsikam - dvakrát denně (1-2 g);
  • masti-chondroprotektory - 3-4krát během dne (sloupec extrudované masti 1-1,5 cm);

Homeopatická masť pro osteochondrózu Cíl T - až pětkrát denně.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34], [35]

Předávkovat

V pokynech pro popsané léky nebyl zaznamenán jejich předávkování.

trusted-source[36], [37], [38]

Interakce s jinými léky

Masť Diklofenak a ketonální masti potencují působení antimikrobiálních a antimykotických činidel pro vnější použití.

Informace o interakci jiných mastek od výrobců nejsou poskytovány, doporučuje se však vyhnout se současnému použití jiných mastek a případných lokálních léků.

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43]

Podmínky skladování

Masti Diklofenak, keton, cíl T, Apisartron by měl být skladován při teplotě t <+ 25 ° C; mastné chondroprotektory - při t <+ 20 ° C; Masti s mentolem a terpentinovou masti - pro t <+ 15 ° C;

trusted-source[44], [45]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti léčiv je uvedena na obalu.

trusted-source[46], [47], [48], [49]


Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Masti pro osteochondrózu" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.