^

Zdraví

Masti z drozd

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Vzhledem k tomu, soor (kandidóza) je důsledkem expozicí určité houbové infekce, jakékoliv prostředky proti příznaků onemocnění (vyrážka, zarudnutí, svědění, macerace, sekrety), nejsou vhodné. Je zapotřebí účinná mast z drozd, tj. Etiotropní léčba pomocí vnějších činidel působících přímo na příčinný účinek kvasnicovité houby-saprofyt Candida albicans.

trusted-source[1], [2]

Indikace Masti z drozdů

Hlavními indikacemi pro použití masti z kvasinek: kandidóza jinou lokalizaci do kůže a sliznic C. Albicans (mnohem méně často způsobují patologické změny jsou houba C. Tropicalis, C. Glabrata, C. Parapsilosis a C. Krusei), včetně afty nebo urogenitálního kandidóza - kandidóza vulvovaginitida, balanitida, balanoposthitis. Používají tyto externí prostředky a kandidamikoticheskih léze perianální oblast, podpaží, nehtu a kůži okolonogtevogo válců (onychomykózy).

Některé masti drozd, se používají pro jiné druhy houbových chorob, zejména vyvolané kvasinkami Rhodoturola mucilaginosa, Rhodotorula glutinis, Malassezia furfur, Torulopsis glabrata a Aspergillus a dermatofytickými Microsporum, Trichophyton, Epidermophyton.

Mělo by být poznamenáno, že masť z drozd pro ženy se neliší podle "pohlaví" pacienta a masť z drozd u mužů se naprosto neliší. Takže povinná současná léčba urogenitální kandidózy u obou partnerů (má kandidózu vulvovaginitidu, má balanitidu) se provádí se stejnými léky.

Čtěte také:

trusted-source[3], [4], [5]

Formulář vydání

V seznamu nejúčinnějších antimykotik, které jmenují gynekologové a dermatologové, můžete tyto názvy použít pro masti od drozd, například:

 • klotrimazol mast, stejně jako jiné obchodní názvy masti se stejnou účinnou látku: Candide mast Kanesten, Canison, Agisten, Lotrimin, Yenamazol, antifungol, Oronazol;
 • nystatinová masť;
 • masť Pimafucin;
 • Pimafukortová masť;
 • mast Leworin;
 • Lomexinový krém;
 • Miconazolová masť (Daktar, Daktarin, Mikozon, Surolan a další);
 • Zalain (krém);
 • mast Triderm.

Avšak masti, které se nepoužívají při léčbě drozdů, zahrnují:

 • Acridermová masť (obsahuje kortikosteroid betamethason a antibiotikum gentamycin, neúčinící na C. Albicans);
 • masť Acyclovir (určený k léčbě léze pokožky herpesvirusem);
 • Metyluracilová masť (používá se při radiační poranění kůže, špatně hojivých popálení, ran a vředů);
 • tetracyklinová masť (používaná pro infekční léze kůže a podkožní tkáně, doplněná hnojením);
 • sintomitsinovaja mast a jeho synonymum - Levomekol mast (obsahující antibiotikum chloramfenikol, a používá se při léčbě pustulární lézí a nekrotických záněty kůže, rány, zlomenin, popálenin a vředů);
 • streptotsidovaya masť (používá se pro abscesy kůže a podkožní tkáně, vaří, phlegmon, erysipelas, popáleniny a rány);
 • masť neplodnosti (pomáhá při malém poškození kůže);
 • zinková masť (antiseptická, protizánětlivá a proti exsudativním, ale nikoli houbou Candida albicans);
 • oxolinová masť (používaná pro virální zánět nosní sliznice, stejně jako pro močový měchýř a šupinatý lysý).

trusted-source[6], [7], [8], [9]

Farmakodynamika

Klotrimazol mast (mast Candid, Kanesten et al. Synonyma) obsahuje derivát klotrimazol imidazol, který inaktivovat peroxidáza mitochondriálních enzymů v buňkách Candida snižuje biosyntézu sterolů potřebných k vytvoření shell glikoproteinadgezina buňky hub, které násobí není výtrusy a pučení. V důsledku nedostatku steroly plísňových plazmatických membránách buněk ztrácejí svou nepropustnost, a spolu s ní i možnost násobit a existovat.

Příprava Lomeksin vaginální krém má stejný účinek, ale na úkor jiného imidazolového derivátu - fentikonazol v mastech Zalain aktivní antimykotikum sertakonazol je antimykotika a farmakodynamika masti z kvasnic mikonazolu založené na působení mikonazol nitrát.

Vzhledem nystatin (polyenové antibiotikum-mikozaminilnistatinolidu), nystatin mast působí také na buněčné membráně hub a vložením do ní na molekulární úrovni, nevratně zvyšuje intracelulární osmolarity elektrolyty, snižuje hladinu pH a kyslíku spotřeby procesu dává houby buňky. To vše spolu vyvolává koagulaci cytoplazmatických proteinů, což vede k lýze buněk C. Albicans.

Antifungální účinek podobný nystatinu je poskytován masti z drogu Levorin (s heptaenickým aromatickým antibiotikem levorinem).

Masť Pimafucin obsahuje polyen natamycin, jehož farmakodynamika je podobná klotrimazolu. Mast pimafukort kromě natamycin obsahuje účinné proti mnoha bakterií na antibiotika neomycin, a hydrokortizon, který snižuje zánět a svědění pokožky drozd.

Masť Tridentum zahrnuje kortikosteroid betamethason, antibiotikum gentamicin a clotrimazol. Účinek clotrimazolu byl popsán výše; gentamycin zabraňuje připojení bakteriální infekce a kortikosteroid pomáhá zmírnit zánět a svědění.

A i když všechny tyto léky snižují výskyt příznaků kandidózy, kvůli kortikosteroidům ve složení přípravků Pimafukort a Triderm je oba svědění ze svědění s drozdem nejúčinnější.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

Farmakokinetika

Při aplikaci na sliznice vaginální kandidózy (moučnivka) absorpce klotrimazolu, klotrimazol masti, které obsahují, Candid Triderm mast a mast nepřekračuje 5,10%, a jeho koncentrace ve vaginálním hlenu (pro intravaginální procesu aplikace) je mnohem vyšší než v plazmě krve a trvá 2-3 dny. Clotrimazol se přeměňuje v játrech a vylučuje se střevem.

Nystatinová masť skrze sliznice není absorbována a špatně proniká intaktní kůží, takže systémová adsorpce drogy není zaznamenána.

Při neexistenci poškození kůže a sliznic se mast Pimafukort také špatně vstřebává; adsorpce hydrokortizonu se pohybuje v rozmezí od 1 do 5%. Neexistují žádné údaje o biotransformaci součástí masti v pokynech.

V popisu farmakokinetiky Lomexinu je uvedeno, že fenticonazol se prakticky neabsorbuje a jeho obsah není v krvi zjištěn.

Pokyny pro masti Pimafucin, Levorin a Triderm neobsahují informace o adsorpci, systémovém metabolismu a vylučování těchto léčiv.

trusted-source[17], [18], [19]

Dávkování a aplikace

Jakákoli masť z drozdů by měla být aplikována na postiženou oblast dvakrát během jedné denní vrstvy. Při aplikaci masti se doporučuje zachytit 5-10 mm povrchu neporušené kůže obklopující oblast poškození.

Masť Clotrimazol (Candide masť, atd.) Se používá asi měsíc; nystatinová masť se používá maximálně 10 dní; Pimafucinová masť se aplikuje do 15-20 dnů. Ženy a masti Lomeksin Pimafutsin podávat hluboko do pochvy 1-2 krát denně (ráno a večer), zatímco muži - aplikován na oblasti genitálií a análního otvoru. Mast se používá k úplnému vymizení příznaků drozd, a po dobu asi jednoho týdne - ve formě masti pro prevenci drozd.

Použít lze pimafukort masti dvakrát denně po dobu 14-28 dnů, nechá 4-transformace aplikace za den (v akutní formy kandidózy nebo dermatózy), dospělí mohou použít obvazy.

Miconazolová masť se doporučuje po mírném nanesení do postižené oblasti; průběh léčby tohoto léku je v průměru 4 týdny.

trusted-source[27], [28], [29]

Používejte Masti z drozdů během těhotenství

Použití masti z drogy Pimafukort, Miconazole, Levorin, Zalain a Triderm se nedoporučuje těhotným a kojících ženám; masti Clotrimazol by neměl být užíván během prvních tří měsíců těhotenství.

Mohou být použity při léčbě kvasinkových infekcí u těhotných mast Pimafutsin a nistatinovaya Lomeksin masti a může být podáván během těhotenství pouze za předpokladu, že očekávaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod.

Kontraindikace

Masti z drozd mají následující kontraindikace pro použití:

 • masť Clotrimazol (kandidová masť apod.), Pimafucin, Lomexin, Zalain by neměly být používány, pokud jsou přecitlivělí na složky těchto léků.
 • nenákladná mast z drozd - nystatin a miconazol - se také nepoužívá v případě individuální intolerance, která se projevuje jako dermatologická alergická reakce.
 • Mast Mast Triderm pimafukort a (vzhledem k obsahu hydrokortisonu) při zvýšených kontraindikováno reakcemi na exogenní steroidy nebo použitých pro kůži vytváří pohlavní nemoci, sklon k akné, ulcerací a dalších otevřených lézí na kůži a sliznice.
 • mast Leworin kontraindikace za přítomnosti anamnézy jakýchkoli projevů alergie.

trusted-source[20], [21]

Vedlejší efekty Masti z drozdů

Téměř veškeré masti z drozdů mohou na prvním místě způsobit lokální podráždění, propláchnutí a otoky kůže a sliznice. To je charakteristické pro takové léky, jako je masť Clotrimazole (masť Candida), masti Pimafucin a Mikazol, masti Levorin, Lomexin. Lék Zalain je schopen vyvolat erytém a dočasnou kontaktní dermatitidu.

Intravaginální aplikace masti obsahující deriváty imidazolu může být doprovázena spálením, svěděním, zvýšeným výtokem a otokem měkkých tkání a sliznic. Nevylučujte výskyt bolesti hlavy a břicha, nepohodlí při močení a jejich frekvenci.

Dlouhodobé používání masti nebo pimafukort Triderm může vést k tvorbě v místě aplikace atrofie pásu kůže (strie), pigment zesvětlení kůže aplikační místě přípravy a zlepšit kožní kapiláry jako cévní sítě.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26]

Předávkovat

Předávkování masti z drozd, podle tvrzení výrobců, nebylo zaznamenáno.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34]

Interakce s jinými léky

Použití klotrimazol mast (mast Candid), je možné použít i jiné prostředky vnější protivomikoticheskie s polyenových antibiotik (nystatin mast Pimafutsin) jako snížení léčebných účinků léků.

Údaje o lékových interakcích jiných mastek od drozd uvedených v přehledu nejsou uvedeny v pokynech.

trusted-source[35], [36], [37], [38]

Podmínky skladování

Masti Clotrimazol (Candide), Pimafucin, Pimafucort, Zalaine, Lomaxin,

Miconazolová masť, masť Triderm by měla být skladována mimo dosah světla při teplotě nejvýše + 25 ° C.

Nystatinová masť a mast Leworin - při teplotě nejvýše + 5-6 ° C.

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43]

Skladovatelnost

Klotrimazol mast nistatinovaya mast, mast Pimafutsin, Lomeksin, Zalain, levorin a Triderm jsou vhodné pro použití na 3 roky (Candid atd.); masť Pimafukort - 4 roky.

trusted-source[44], [45], [46], [47], [48], [49]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Masti z drozd" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.