^

Zdraví

Masti z růžových lichenů

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pink zoster (Pink pityriasis versicolor Gibert) je běžná kožní onemocnění, s charakteristikou až jeden centimetr v průměru, více světle růžové šupinaté plochy matek a plaku.

Příčina nemoci není definována. Předpokládá se, že jde o herpes virus typu 6 nebo typu 7, je možný infekční alergický stav. Růžové lišejníky mají sezónní charakter (jaro-podzim), často postihují lidi před virovými onemocněními, při nichž oslabují ochranné funkce imunitního systému. Děti a dospělí do věku 40 let pravděpodobně rozvíjejí růžovou pityriázu. U žen se výskyt růžových lišejníků vyskytuje častěji než u mužů. Doba trvání onemocnění je od 1 do 6 měsíců. Aby se zabránilo patogenů proces připojení v průběhu terapie růžové lišejníku se používají běžně používaných antibiotik a masti, krémy, emulze, obsahující ve svém složení antibakteriální léky širokospektrálních.

Ve všech případech, je-li podezření na výskyt zbavování Zhibery nezbytné, poraďte se s dermatologem.

Při prodlouženém a těžkém průběhu onemocnění jsou pacienti předepisováni masti s kortikosteroidními hormony. K odstranění alergických projevů v růžové pityriáze se doporučuje předepisovat antihistaminové léky, které se užívají ve formě tabletovaných nebo pádových forem uvolňování.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Dávkování a aplikace

Nejčastěji používané léky během léčby růžové pityriázy jsou:

Oletetrine masť. Léčba se používá při léčbě dermatologických infekcí různých genů a je také hlavním lékem při léčbě Zhibery. Antibakteriální přípravek oletetrin širokospektrální (oleandomycin + tetracyklin) má pozitivní účinek v prevenci a odstranění dodatečného upevnění bakteriální flóry na šupinovitý skvrn.

V průběhu užívání je jako vedlejší účinek možný úl. Hlavní kontraindikace užívání oletetrine masti jsou: gestační období a věk dětí do 8 let. Cyklus léčby trvá déle než 14 dní.

Acyclovir. Antivirový prostředek. Používá se externě. V lékárnách se prodává bez lékařského předpisu. Používá se při léčbě většiny infekčních dermatologických patologií pravděpodobně virové etiologie.

Kontraindikace je zvýšená citlivost na aktivní složky léčiva. Acyclovir by měl být ošetřen postiženými oblastmi pokožky 5krát denně. Cyklus terapie trvá od 7 do 14 dnů.

Hydrokortizonová masť. Aktivní složkou jsou glukokortikoidní hormony. Má protiedematózní a anti-exsudativní vlastnosti. Snižuje zánět, svědění. Na plochu postižené růžovou deprivou se aplikuje dvakrát denně. Doba trvání léčby by neměla přesáhnout 14 dní.

Sinalar. Masť má antiflogistické, antiexudtivní a antialergické vlastnosti. Je třeba aplikovat na postižené oblasti oblasti pokožky Zhibera 2 nebo 3 krát denně. Časový průběh léčby je určen lékařem v závislosti na závažnosti onemocnění.

Přednizolonová masť. Hlavní účinnou látkou jsou glukokortikosteroidní hormony. Má antiflogistické a hojivé účinky na rány. Přípravek je ošetřen skvrnami růžové pitiriázy dvakrát nebo třikrát denně. Cyklus terapie není delší než 14 dní.

Mast Lorinden. Synergetická příprava. Obsahuje glukokortikosteroidy a kyselinu fenolovou. Má antiflogistické, protiedémové, antialergické účinky. Loriden A výrazně snižuje projevy erytrodermie. V počáteční fázi léčby postižené oblasti kůže se mast aplikuje dvakrát nebo třikrát denně. Při poklesu velikosti a počtu plaků se frekvence léčby sníží na jeden dvakrát denně. Maximální doba trvání léčby je 14 dní.

Masť Flucinar. Hlavní účinnou látkou jsou glukokortikoidní hormony. Eliminuje projevy erytrodermie na povrchu pokožky pokryté liškami. Masť má antiflogistické a antipruritické účinky. Aplikujte na růžové postižené oblasti pokožky dvakrát denně, ne více než 14 dní.

Těstoviny Lassara. Aktivními složkami jsou kyselina fenolová a zinek. Kombinovaná antiseptická látka. Masť má antibakteriální, antiflogistický a sušící účinek. Odfarbují plaky růžové zbavené, z nichž barva pleti se stává rovnoměrnější. Aplikujte lék jednou nebo dvakrát denně. Lassara těstoviny lze kombinovat s hormonální terapií.

Tsindol. Jedná se o suspenzi (bolt), jejíž účinnou látkou je zinek, který má baktericidní vlastnost a účinek sušení. Cindol má antiflogistické, antialergické a antibakteriální účinky. Suspenze se aplikuje na lišejníky 2-3krát denně.

Rhodoxolová masť. Kombinovaná droga s antiflogistickými a antibakteriálními vlastnostmi. Masť se aplikuje na postižené oblasti pokožky jednou až třikrát denně. Doba trvání léčby je od 7 do 21 dnů.

Zinkovou masti

Odkazuje na dermatoprotektanty. Zinkovou mast má změkčující a ochranné účinky, antiflogistické, anti-exsudační a sušící účinky.

Účinnou látkou je oxid zinečnatý; pomocná látka - měkký bílý parafín nebo vazelína.

10% zinkovou masti se vyrábí v plechovkách a tubách.

Fermacodynamika. Přítomnost oxidu zinečnatého určuje ochranné a sušicí vlastnosti léčiva. Synergismus aktivní složky a vazelinové složky vytváří fyzickou bariéru, která vytváří ochrannou izolaci na pokožce, snižuje účinek dráždivých látek a zabraňuje vzniku nových vyrážky v postižené oblasti.

Indikace pro použití jsou následující dermatologické onemocnění: růžové lišejníky, ekzémy, pyoderma, dermatitida, intertrigo, vředy, pocení.

Unguentum Zinci se používá výhradně externě. Aplikujte tenkou vrstvu, dvakrát nebo třikrát denně na čistou pokožku. V závislosti na dynamice léčby a povaze onemocnění, trvání cyklu léčby masti zinek určuje individuálně lékařem.

Lék je dobře snášen. Předávkování v případě nadměrného užívání není zjištěno. Vedlejší účinek, který se vyskytuje při dlouhodobém užívání, je podráždění horní vrstvy pokožky. Při přecitlivělosti na léčivý přípravek Unguentum Zinci dochází k alergickým projevům ve formě svědění, pálení, zarudnutí, vyrážky v aplikační oblasti masti. Všechny nežádoucí účinky léku zmizely po přerušení užívání. Zabraňte kontaktu mastí s očima. Je zakázáno aplikovat lék na otevřené infikované povrchy rány.

Zinek mast kontraindikován při akutních lézí exsudativní různých vrstvách pokožky, jakož i zvýšené citlivosti pacienta na složkách přípravku.

Interakce s jinými léky a alkoholem nebyla studována. Neexistují žádné důkazy o vlivu přípravku Unguentum Zinci na farmakokinetické a farmakodynamické vlastnosti jiných léků a složek léčivých přípravků.

Podmínky skladování - na místě chráněném před přímým slunečním světlem při teplotě vzduchu nejvýše 15 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Interakce s jinými léky - nejsou identifikovány.

Doba použitelnosti je 70 měsíců. Nedoporučuje se používat masti zinku po uplynutí doby použitelnosti. Datum výroby a konec skladování jsou uvedeny na obalu.

trusted-source[11], [12], [13]

Síra mast

Eliminuje ložiska zánětu a má anti-exudační účinky. Farmakologická masť může být bezpečně užívána u dětí mladších dvou měsíců, stejně jako u žen během těhotenství nebo během laktace, což je u takových skupin pacientů, které jsou kontraindikovány silnými léky.

Charakteristickým rysem "Síranové masti" je to, že jejich použití nezpůsobuje suchou pokožku. To se děje velmi vzácně. Unguentum sulfuratum je téměř zcela bezpečné.

Hlavní nežádoucí účinky se mohou projevit jako alergické projevy - vyrážka a svědění v oblasti aplikace. Kontraindikace užívání drogy zvyšuje citlivost na její složky.

Síra mast je povolena pro léčbu růžové lišejníky u žen během těhotenství. Použití drogy je povoleno po jmenování lékaře. Použití masti má také negativní stránku: přípravek má specifický zápach, který může poškodit postel a spodní prádlo. Během terapie je lepší používat oblečení z druhé ruky a staré postele.

Způsob použití. Ošetřte postiženou oblast, s výjimkou pokožky hlavy, s 2 až 3násobnou periodicitou, až do úplného vymizení lichenových plátů.

Farmakokinetika. Jakmile se na pokožce dostanou přísady sírové mastí do kontaktu s látkami organického původu, čímž vzniká řada sulfidů, které mají antimikrobiální a antiflogistické účinky. Díky sulfidům, které mají účinek na hojení ran, dochází ke stimulaci regenerace a obnovy integrity poškozených oblastí kůže.

Masť se vyrábí v tmavých skleněných bankách o hmotnosti 25 g nebo v tubách o objemu 40 gramů s obsahem účinné látky 10% a 33,3%.

Uloženy standard - mimo dosah dětí, tmavých a chladných (15 C) v originálním balení. Nevystavujte mrazu.

Doba použitelnosti - 24 měsíců. Nedoporučuje se používat na konci data vypršení platnosti. Datum výroby a konečné datum použití jsou vyznačeny na původním obalu.

Masť z růžové zbavuje děti

Pro léčbu růžové pityriázy u dětí se často používají masti s glukokortikoidy: fluorokort, flucinar, hyoxison. Před aplikací různých léků je nutná konzultace pediatra nebo dětského dermatologa. Lékař bude schopen posoudit závažnost průběhu onemocnění a předepsat odpovídající terapii. S nekomplikovaným průběhem růžových lišejníků možná nebudete potřebovat zvláštní léčbu. Pro prevenci onemocnění je nezbytné neustále posilovat imunitu dítěte a dodržovat pravidla osobní hygieny. Bude užitečné pro vytvrzování, fyzické cvičení, procházky venku. Je zapotřebí plné, správné a včasné výživy.

Používejte Masti z růžové zbavují během těhotenství

Pokud jsou zjištěny první příznaky onemocnění, musí být dermatolog okamžitě kontaktován. Metody, metody a prostředky léčby jsou zvoleny odborníkem v závislosti na typu průtoku a stupni zanedbání procesu. Chcete-li odstranit podráždění a svědění předepsané antihistaminiky schválené během gestačního období. Při absenci ohrožení života a zdraví nenarozeného dítěte se doporučuje:

Jmenování vitaminů, vitaminových komplexů a použití antiflogistických masti; Nejlepší lék v tomto případě bude chůze na čerstvém vzduchu, dobrá nálada, pozitivní emoce a správná výživa.

Efektivní mast z růžových lichenů

S růžovým lichenem můžete použít spoustu mastných forem léků distribuovaných v lékárenských řetězcích. Účinné jsou léky, které mají vlastnosti, které blokují uvolňování histaminu. Koneckonců, s Zhiberovou deprivací je to histamin, který způsobuje svědění.

Během léčby této choroby se používají suspenze, masti, gely, krémy, jejichž účinná složka jsou kortikosteroidní hormony (hydrokortison a prednisolon).

Při zanedbávaných formách růžových lišejníků se používají antibakteriální látky k zabránění připojení bakteriální infekce.

Navíc, v terapii růžové pityriázy je příjem vnitřních antihistaminik předepsán:

  • "Suprastin"
  • "Klarinet",
  • Loratadinu
  • "Zodek",
  • «Erus».

Kromě toho dermatologové doporučují pacientům imunostimulanty a komplexy vitamínů, které umožňují tělu lépe bojovat proti infekcím.

trusted-source[14], [15]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Masti z růžových lichenů" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.