Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Maxikold

Lékařský expert článku

Internistické infekční onemocnění
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Maxocold je kombinovaný lék používaný k odstranění infekčních nebo zánětlivých patologií, doprovázených bolesti uvnitř kloubů a svalů, stejně jako vysoká horečka.

Klasifikace ATC

N02BE51 Парацетамол в комбинации с другими препаратами (исключая психолептики)

Účinné látky

Парацетамол
Фенилэфрин
Аскорбиновая кислота

Indikace Maksikolda

Je indikován k zánětlivých a infekčních onemocnění (jako je například chřipka nebo SARS), v nichž je horečka, bolest hlavy, horečku, zduření nosní sliznice, bolest svalů a kloubů, stejně jako v nosních dutin a krku.

Formulář vydání

K dispozici v práškové formě pro perorální roztok. Sáčky s práškem mají objem 5 g. V jednom balení obsahuje 5 nebo 10 sáčků.

Maxikold s oranžovou chutí. Lék je dostupný ve formě prášku s pomerančovou příchutí, která má specifický zápach a žlutý odstín. Snad přítomnost směsi bílých krystalů, stejně jako snadno rozpustné hrudky. V důsledku rozpouštění ve vodě se vytvoří opalescentní roztok, který má vůni oranžové barvy a světle žlutého odstínu.

Maxcod s citrónovou příchutí. Prášek s citrónovou příchutí, se specifickým zápachem a žlutým nádechem. V prášku mohou existovat bílé krystaly a navíc rychle se rozpouštějící hrudky. Kvůli rozpouštění v kapalině se vytvoří světle žlutý opalescentní roztok s citrónovým zápachem.

Maxikold s malinovou příchutí.  Malinový prášek má odstín, který se pohybuje od světlé růžové až tmavé (s malými okraji červené barvy). Je povoleno mít ve směsi spolu s malými hrudkami bílé krystaly. Po rozpuštění ve vodě se vytvoří speciální opalescentní roztok, který voní malinami a má růžovou barvu.

Maxikold Reno se používá k odstranění projevů onemocnění při akutních onemocněních dýchacích cest.

Farmakodynamika

Maxiokolovy vlastnosti jsou určeny účinnými látkami obsaženými v léku:

 • Fenylefrin má vazokonstrikční účinek, který pomáhá usnadnit proces dýchání nosem a rovněž vyčistit paranální dutiny nosními průchody;
 • Paracetamol má analgetické a antipyretické vlastnosti. Efektivní, snižuje svaly a bolesti hlavy, stejně jako projevy horečky a navíc zmírňuje bolest v krku;
 • vitamín C zvyšuje imunitní odpověď těla na infekce a také podporuje aktivaci metabolismu uhlohydrátů a vývoj procesů snižování oxidace.

Svědectví ukazují, že účinnost léku je poskytována, pokud se užívá v doporučených dávkách během 3-5 dnů.

Používejte Maksikolda během těhotenství

Používejte léky v průběhu těhotenství nebo laktace opatrně.

Kontraindikace

Mezi kontraindikacemi:

 • závažná forma poruch v činnosti ledvin nebo jater;
 • přítomnost tyreotoxikózy;
 • srdeční patologie (např. Závažná aortální stenóza);
 • přítomnost tachyarytmií;
 • akutní infarkt myokardu;
 • zvýšený krevní tlak;
 • kombinované použití s inhibitory MAO, β-blokátory a tricyklymy (také v časovém intervalu až 2 týdny po ukončení jejich užívání);
 • kombinace s jinými léčivy obsahujícími paracetamol nebo léky, které zmírňují projevy chřipky, nachlazení a přetížení nosní dutiny;
 • adenom prostaty;
 • glaukom uzavřeného typu;
 • věk méně než 12 let;
 • nesnášenlivost prvků léčiva.

Opatrnost je nutné v případě absence genetické G6PD a dále do jater nebo selhání ledvin, benigní forma hyperbilirubinemie, diabetes a problémy s absorpcí glukózy (dědičné povahy). Také je třeba opatrně jmenovat starší osoby.

Vedlejší efekty Maksikolda

Paracetamol může způsobit takové nežádoucí účinky: alergie (angioedém, vyrážka, kopřivka), stejně jako občas může vyvinout agranulocytóza nebo trombotsito- a leukopenie.

Nežádoucí účinky způsobené vlastnostmi fenylefrinu: bolesti hlavy s nevolností a navíc mírné zvýšení krevního tlaku; občas existuje palpitace (tyto jevy zmizí po zrušení léků).

Vzhledem k dlouhodobému užívání ve vysokých dávkách se zvyšuje pravděpodobnost vývoje funkčních poruch ledviny nebo jater.

trusted-source[1]

Dávkování a aplikace

Prášek s léčivem (1 balení) je třeba nalít do hrnečku, poté přidat horkou vodu a promíchat, dokud se prášek zcela nerozpustí. Pak by měla být tekutina opojena (horká).

U dospělých je dávka 1 balení za 4-6 hodin. Více než 4 balení za den (24 hodin) nelze použít. Je zakázáno užívat léky o více než 4 hodiny později.

U dětí od 12 let je dávka 1 balení každých 6 hodin. Do 24 hodin můžete použít maximálně 3 balíčky.

Je třeba upozornit pacienta, že lék nemůže být užíván jako analgetikum déle než 5 dní a jako antipyretikum - nejvýše 3 dny. Dlouhší kurs může předepisovat pouze lékař na individuálním základě.

Pokud po užívání léků v určeném období výskytu onemocnění přetrvává, musíte se poradit s lékařem.

trusted-source[2], [3]

Předávkovat

Předávkování se obvykle vyskytuje v důsledku účinků paracetamolu. Mezi jeho projevy - vývoj anorexie, hepatonekózy a bledosti pokožky, vznik zvracení s nevolností, zvýšení PTV, stejně jako zvýšení aktivity jaterních transamináz.

Chcete-li odstranit příznaky poruchy, musíte provést výplach žaludku a dát pacientovi aktivní uhlí. Symptomatická léčba je také používána. Intoxikace paracetamolu může být odstraněna použitím specifického antidota, N-acetylcysteinu.

Interakce s jinými léky

Lék zvyšuje účinek sedativních léčiv, ethylalkoholu a MAO inhibitorů.

Antiparkinsonické léky, antidepresiva, antipsychotika a deriváty fenothiazinu zvyšují pravděpodobnost sucha v ústech, zácpy a zadržování moči.

GCS zvyšuje pravděpodobnost glaukomu a halothan - pravděpodobnost ventrikulární arytmie. Paracetamol snižuje účinek diuretik a fenylefrin oslabí antihypertenzní vlastnosti guanetidinu. V tomto případě zvyšuje guanetidin účinek působení alfa-adrenomulátorů a tricykly zvyšují sympatomimetické vlastnosti fenylefrinu.

Možnost hepatotoxických zvyšuje účinek v případě kombinace s fenytoin, rifampin, a karbamazepin, barbituráty, zidovudinu a jiné induktory jaterních mikrozomálních enzymů.

trusted-source[4], [5], [6], [7]

Podmínky skladování

Uchovávejte přípravek na místech nepřístupných dětem, chráněných před pronikáním vlhkosti. Teplotní hladina není vyšší než 25 ° C. 

trusted-source[8], [9], [10]

Skladovatelnost

Maxikold je povoleno užívat v období 2 let od data uvolnění léčivého přípravku.

trusted-source[11]

Farmakologická skupina

Анилиды в комбинациях

Farmakologický účinek

Жаропонижающие препараты
Анальгезирующие (ненаркотические) препараты

Oblíbení výrobci

Фармстандарт-Лексредства, ОАО, Российская Федерация

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Maxikold" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.