^

Zdraví

Města v Mrtvém moři

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Všechny sanatoria, kliniky a hotely se nacházejí ve specifické přírodní oblasti a nechtějí strávit lékařské a rekreační aktivity někde v poušti. Proto je touha dozvědět se více o těch městech mrtvého moře, které budou muset projít obnovou.

trusted-source[1], [2]

Města na břehu mrtvého moře v Izraeli

Izraelské město na pobřeží Mrtvého moře Ein Bokek (Ein Bokek) může být nazýváno obrovským střediskem a zdravotním střediskem. Jeho území je velmi často pokryto velkým počtem velkých i malých hotelů, hotelů, lázeňských center, sanatoria. Infrastruktura Ein Bokek je zcela podřízena recepci, ubytování, léčbě, údržbě a zábavě rekreantů. Téměř všechna města mrtvého moře, ve své činnosti, jsou zaměřena na mezinárodní cestovní ruch a medicínu, které jsou hlavní příjmovou položkou tohoto malého státu.

Každá klinika města má svou vlastní specializaci, v komplexu léčí téměř celou řadu nemocí. Ale wellness terapie není to všechno město Ein Bokek, které má všechny atributy resortu centra. Jedná se o vícenásobné hráze, pláže, obecní stav, kde může přijít někdo, a soukromé prostory, kde zákazníci odpočívají v hotelech.

K dispozici je široká síť stravování: restaurace různých úrovní, kavárny, bary, večerní kluby. Turista zde může nejen zlepšit své zdraví, ale i zcela odpočinout. Milovníci ticha a exotiky jsou připraveni setkat se s malými soukromými hotely v parkové zóně města. Neobyčejná fascinující krajina a tyrkysová z Mrtvého moře jsou ideálními podmínkami pro relaxaci.

Místní atrakce zahrnují:

  • Národní park Qumran je osídlem helénismu, starých svitků. Pocit plného návratu před dvěma tisíci lety.
  • Rezerva Ein Gedi je tropickou oázou mezi pouští, kterou představuje zvláštní krajina, zvířecí a zeleninový svět.
  • Mount Sodom je jedinečný přírodní jev. Skoro se skládá ze soli.
  • Masada pevnost je orientačním bodem pro Izraelce. Několik mýtů a legend obklopuje tuto strukturu.

Ein Bokek je jediné, podle našeho chápání, izraelské město na břehu mrtvého moře.

Arad - malé městečko ležící na pohoří Judeční pouště v blízkosti Mrtvého moře. Moderní osada vznikla v těsné blízkosti staré osady Arad zmíněné v Bibli. Každý rok přijíždějí tisíce lidí do hotelů a klinik tohoto města, kteří se chtějí lépe a odpočívat na břehu tohoto jedinečného jezera.

Starověké město Ein-Gedi po mnoho staletí své existence bylo několikrát zcela zničeno a přešlo z jednoho zdroje do druhého. Nyní, toto území patří do Izraele a nedaleko starobylé ruiny vzkvétá kibucu (nepovinný komunitu lidí, kteří organizované urovnání na principu spoluvlastnictví, dobrovolná práce - „Zásady komunismu v jedné komunity“). Populace plodně narůstá data a květiny, zabývá se chovem drůbeže. Komunita založila výrobu minerální vody a výrobu kosmetických přípravků na bázi výrobků z Mrtvého moře - světově proslulé značky "Ahava".

Malé osídlení na jižním cípu Mrtvého moře - Neve Zohar. Nachází se nedaleko pláže Ein Bokek. Tato dohoda není na jednání. To je pojmenované po názvu vysychání během horkého období, proud Zohar ("svítí"). Po odpaření vody zůstávají na spodní části postele vícenásobné konglomeráty krystalické soli lesklé na slunci. Na území vesnice jsou také zříceniny římsko-byzantských staveb, několik jeskynních pohřbů tohoto období.

Neve Zohar je zastoupeno 30 rodinami a je považováno za nejnižší v porovnání s úrovní Světového oceánu, lidského osídlení na Zemi. Vesnice Neve Zohar se nachází pod pobřežím Mrtvého moře.

Města na břehu mrtvého moře v Jordánsku

Má město na břehu mrtvého moře a Jordánu.

El-Karak je poměrně velká osada této země. Je jeho správním centrem. Město se nachází na západě Jordánu, v určité vzdálenosti od pobřeží Salt Lake a izraelské hranice. Osada byla původně vytvořena kolem mohutné pevnosti křižáků, která je nyní částečně zničena. Hlavní příjmy v rozpočtu města přináší turisté navštěvující pevnost, procházející starobylým městem Petra. To je cíl celé ekonomiky El-Karak.

Téměř celá kotlina solného jezera v Saúdské Arábii je pokryta pouští, a proto při cestách podél pobřeží nejsou města mrtvého moře často nalezena. Ale jděte do léčby na tomto jedinečném místě, nezoufejte se o skromný exkurzní program. Věřte mi, pokud budete chtít, budete mít něco vidět.

trusted-source[3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.