^

Zdraví

Odstranění krtků doma

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Rodné znamení nebo nevi, je téměř každý člověk. Jsou téměř neviditelné, ale mohou přinést hmatatelné nepohodlí. Rovněž je velmi nebezpečné poškodit mateřský štítek, protože začne krvácení. Pokud je nevus umístěn na těle tak, že může být poškozen, má neestetický vzhled nebo přináší jiný druh nepohodlí, může být odstraněn.

Značku můžete odstranit sami nebo se obrátit na lékaře. Problém nechtěných krtků a jejich odstranění z různých částí těla, které se zajímaly předtím. Proto alternativní medicína nabízí mnoho způsobů a receptů, jak se zbavit nevusu nezávisle a bezpečně.

Než se rozhodnete odstranit krtek, potřebujete analyzovat, jaké jsou následky a zda vás brání. Nejčastěji odstraňují ty krtky, které jsou na obličeji, krku, obzvláště velké velikosti nebo se mohou vyvinout do maligního nádoru.

Odstranění mateřské značky se skládá z jejich přípravy, samotného procesu odstraňování různých délek a následné péče a pozorování zbytkových jizev nebo jizev. Při správném přístupu nebude odstranění mateřského znamení těžké, bezpečné a účinné.

Indikace postupu

Indikace pro odstranění krtků mohou být různé, ale všechny se snižují na několik hlavních faktorů. Chcete-li odstranit krtek, doporučujeme:

 • Je umístěn na obličeji.
 • Pokud je obzvláště velký. Příznaky porodu akumulují melanin, takže velké vzorky se mohou vyvinout do melaninu.
 • Krtek nepřetržitě přináší nepohodlí, nachází se v místech stálého kontaktu s oblečením nebo bižuterií.
 • Stále se dotýkáte mateřských znamének nehty nebo jinými předměty, je to mimořádně nepříjemné místo. Například na zadní straně dlaně, kotníku atd.

Moles jsou také odstraněny, protože mohou způsobit maligní nádor. Ti z nich, kteří se nacházejí na nejvíce dostupných místech pro slunce, jsou nejvíce vystaveni tomuto riziku. Pokud se rozhodnete odstranit znaménko, ujistěte se, že jste u svého lékaře-onkologa. Molek může být regenerován v melanomu, lékař to okamžitě určí. Takže když odstraníte mateřský štítek sami, neubližujete se sebe a tělu jako celku, je lepší konzultovat odborníka.

trusted-source[1], [2], [3]

Příprava

Odstranění krtků doma je velmi nebezpečné. Lékaři o tom neustále varují. Pokud jste se však rozhodli zbavit se nechtěné mateřské značky sebe sama, stojí za to vzít v úvahu několik bodů:

 • Vyberte, jak chcete odstranit. Mohou to být masti, přípravky nebo tinktury. Velmi často se mateřská značka zpracovává pouze s masti, ale také s nití v základu.
 • Ujistěte se, že nejste alergičtí na žádné složky vybraného léku.
 • Odstraněná rodinka by neměla mít na melanomu žádné škody nebo podezření, a to mít stejné hrany, jednotnou barvu, suchý povrch, obvyklou velikost.
 • Kůže kolem krtek by neměla být zapálená. Také v blízkosti mateřské značky by neměly být žádné vyrážky, podráždění, kousnutí hmyzem, čerstvé rány nebo škrábance.

Příprava na odstranění mateřského znamení je velmi důležitou součástí celého postupu. Je důležité zpočátku zvolit správnou metodu, aby se později neobjevily žádné komplikace. V opačném případě může dojít k infekci, existuje velké riziko krvácení.

trusted-source[4], [5]

Technika odstranění krtků doma

Rodičovskou značku můžete doma odebrat různými způsoby. Můžete si vybrat metodu, která je jednodušší nebo komplexnější. Několik doporučení, které způsob odstranění krtků doma je lepší:

 1. Před začátkem průběhu postupů, bez ohledu na to, jakým způsobem se rozhodnete nezrušit mateřskou značku, proveďte test tolerance. Aplikujte na malou oblast pokožky pod kolena nebo na vnitřní straně zápěstí. Počkejte den. Pokud alergie, vyrážka, pálení nebo svědění nejsou, lék vám vyhovuje.
 2. Zastavte výběr na jednodušších možnostech. Vyberte několik. Pokud se první metoda neshoduje, můžete bezpečně zkusit další.
 3. Doporučujeme používat recepty s dostupnými přísadami. Cibule, česnek, citrón, ricinový olej si můžete zakoupit v každém obchodě a lékárně.
 4. Rychlost odstranění by neměla být příliš dlouhá.
 5. Výsledek by měl být v blízké budoucnosti nahrazen. Například po prvním týdnu použití.
 6. Zvolená metoda by neměla trvat hodně času. Zvolte způsob, jak si musíte před spaním nebo ráno a večer aplikovat masti nebo léky.

Níže jsou nejčastější, efektivní a cenově dostupné způsoby, jak odstranit mateřský štítek doma. Každá možnost má určité výhody a nevýhody. Ale hlavní výhodou každého z nich je to, že je mnohokrát testován tisíci lidí po mnoho let.

Prostředky pro odstraňování krtků

Stefalin. Je to moderní, velmi účinná droga. Je vyrobena ze sbírky léčivých bylin a kořenů, neobsahuje umělé nečistoty. Skládá se ze dvou komponent. Část bylinkami dělá odvar. Druhá část bylin a kořenů je sušena a rozetřena. Odbarvování a prášek se kombinují, získá se mast. Lék tak proniká hluboko do krtka a samotného kořene, což poskytuje dobrý výsledek.

Používejte pečlivě a postupujte podle pokynů. Pokryjte pokožku kolem mateřského znamení pomůckou, protože Stephalin nelze aplikovat na kůži. Masť se aplikuje jednou denně. Je lépe si vybrat pro toto období před spaním nebo použít přes noc. Nejdůležitější není mokré narození. Pokud odstraníte mateřské znaménko rychle, vymažte jej 2 krát denně.

Malawi. Přípravek se skládá z 37 bylin, které byly shromážděny v Altai. Obsahuje také mumie, minerály a kyseliny. Stačí, když použijete Malavit. Aplikujte malé množství masti na bavlněný tampón a přiložte ho k molu. Zajistěte ji lepivou omítkou. Je tedy třeba provést jednou za dva dny.

Collomac. Tento lék je vhodnější pro odstranění malého krtka. Kollomak změkčuje tkáně krtek, pak ho lze snadno odstranit. Doba aplikace - 3-4 dny. Aplikujte lék na krtek několikrát denně.

Cryopharma nebo Wartner. Tyto drogy zmrazí mateřskou značku, po které by měla postupně zmizet z povrchu kůže. Činidlo je aplikováno na krtek, poté postupně zmizí do 10 dnů. Je-li mateřská značka velmi velká, postup se může opakovat znovu, ale až po 14 dnech.

Viferon má jednu kontraindikaci - nelze ji používat během těhotenství a kojení.

Odstranění mateřských znamének vlasovými folikuly

Možná je tato metoda jednodušší a bezpečnější. Ale vlasy mohou být odstraněny pouze malý krtek, větší vzorky by měly být odebrány s krémy, masti nebo zmrazení. Odstraňte vlasy jen visící krtek, který je dostatečně nadzvedlý nad kůží.

Takže si vezměte dlouhé vlasy a zavěste je kolem krtka na samotné základně. Spojte uzel. Nemusíte vázat mateřské znaménko, ale ne slabě. Vlasy by neměly způsobovat bolest nebo těžké nepohodlí, ale musíte to cítit. Chůze několik dní chodí jako vlas. Zkontrolujte datum narození, mal by trochu vyschnout. Vytáhněte vlasy tak, aby se držely dobře i na zemi. Pokud jsou vlasy ztraceny, vezměte si nový.

Můžete odstranit krtek s koněmi. Metoda je velmi účinná a rychlá. Nemůžete samostatně natáhnout vaše rodné znamení vlasy, tak požádejte někoho, aby vám pomohl. Je nutné, aby byla mateřská značka na základně co nejtěžší, ale ne horlivě. Krev přestane proudit do krtků a rychle padne. U vlasů je třeba chodit 3-4 dny, než je odebrat před spaním nebo ve sprše.

Odstranění krtků pomocí rostliny

Čistota je vynikající alternativní lék pro krtky všech druhů. Vystupuje jako "vyhoření", postupně suší a odstraňuje mateřské znaménko. Mohou být odstraněny jako zavěšené krtci a místa narození. Rovněž jsou odstraněny celandinové skvrny z celandinu. Zde jsou některé tipy, jak odstranit krtky celiakií:

 • Vezměte stonku celandinu, odřízněte kousek a přilepte ho na krtek s řezem. Džus by měl úplně spadnout na krtek. Také je pro kůži neškodný, nezpůsobuje alergie.
 • Vytvořte masti. Ve stejných poměrech promíchejte rozdrcený celandin a rosolovou vazelínu. Výsledná mast ošetřuje krtek každý den.
 • Tinktura kolínku. Každá sklenice se naplní půlkrát čerstvými listovými listy. Pak vylejte vodku. Infuze po dobu 14 dnů. Naplňte dobře a uložte do chladničky nebo sklepa. Před použitím zředěte tinkturu 1: 1 vodou, navlhčete bavlněný tampón a aplikujte na krtek. Velké množství krtků může být odstraněno během několika měsíců. Hlavní věc není přerušení kurzu.

Čistota je pomalá, ale téměř vždy účinná a bezbolestná. V některých případech dochází k mírnému zarudnutí kolem krtka, který rychle prochází. Ujistěte se, že konzultujete s lékařem, pokud stojí za to odstranění mateřské značky.

Odstranění mola kyselinou

 1. Kyselina salicylová. Kyselina salicylová je poměrně cenově dostupná, je široce používána v mnoha odvětvích medicíny. Kyselina postupně vysouší krtek, což vede k jeho úplnému vymizení. Aplikovat kyselinu je lepší pouze na molu, aniž by to ovlivnilo přilehlé oblasti pokožky. Faktem je, že konstantní kontakt může vést k vysychání, odlupování, zčervenání kůže. Pak je těžké určit - je to negativní reakce těla na kyselinu nebo jen podráždění.
 2. Kyselina octová. Ocot také skvěle zobrazuje krtky a bradavice. Pomocí pipety naneste několik kapek na krtek. Takže 7 dní několikrát denně. Riziko použití kyseliny octové spočívá v tom, že kůže kolem krtek a krtek by měla být bez nejmenšího poškození. Pokud má kůže ránu nebo čerstvé škrábance, ocot může ještě více poškodit poškozenou oblast.
 3. Kyselina citronová.  Tato metoda funguje stejně jako předchozí. Kyselina citronová může být vyrobena z velmi koncentrované šťávy. Aplikujte ji několikrát denně na krtek na týden. Kyselina citronová pomůže nejen odstranit krtek, ale také zesvětlit pigmentové skvrny.

Odstranění krtků jódem

Odstranění krtků jódem je považováno za účinné, protože tento lék může proniknout do samotného molu a úplně ho zničit. Suší a kauterizuje krtek zvenčí a zevnitř. Existuje několik způsobů, jak získat jaterní znamení:

 1. Navlhčete bavlněný tampón jódem a připevněte k molu. Zajistěte ji lepicí páskou a nechte ji přes noc. Ráno vždy odstraňte bandáž a opláchněte krtek. Během několika dnů od takových postupů začne můra zmizet.
 2. Dalším způsobem je zředit jód vodou s poměrem 1 až 5 a aplikovat na mol. Držte jej nejvýše 5 minut a opláchněte vodou. Sousední kůže je lepší nedotýkat se.
 3. Závěsné moly mohou být také odstraněny běžným alkoholovým roztokem jodu. Léčte tento krtek jódem několikrát denně, aniž byste se dotýkali kůže kolem. Postupně můra prostě vyprchá a zmizí. Po této metodě odstranění na kůži nejsou žádné jizvy.

Obecně platí, že odstranění krtků jódem je velmi bezpečné a levné. Dokonce i když jód není doma, může být vždy zakoupen v lékárně. Nedráždí kůži, není riziko krvácení nebo zánětu. Jediným negativním jódem jsou stopy na kůži. Je-li mateřská značka na významném místě, musí být zpracována velmi pečlivě. Pokud tomu tak není, můžete se dotýkat kůže kolem.

Odstranění molu octem

Mole je možné odstranit a ocot. Za tímto účelem je jablečný jablečný ocet dokonalý. Je jemnější, nedráždí pokožku a má měkký efekt. Tato metoda je určena k odstranění krtků a pigmentových skvrn na kůži, ale není vhodná k odstranění zavěšených nebo konvexních krtků. Zásadou je, že ocot bělí skvrnu na pokožce a odstraňuje pigment. Několik aplikací:

 1. Položte na krtek několik kapek octa. Takže během týdne. Krtek by měl postupně zmizet bez stopy. Neexistují žádné kožní vyrážky, alergie nebo svědění.
 2. Nejprve zkontrolujte, zda jste alergičtí na ocot. Naneste malé množství na kůži, neoplachujte a nechejte po dobu jednoho dne. Pokud kůže nereaguje na kyseliny octové, můžete začít odstraňovat krtek. Vytvořte malý výtěr z vaty, který uzavírá pouze samotný válec. Nasypete ho octem a přilepte ho na krtek. Zajistěte ji lepivou omítkou. S obvazem je třeba neustále chodit po celý týden. Bavlněný tampón se mění několikrát denně. Krtek musí úplně zmizet.
 3. Pokud vám čas dovolí, pak stojí za to zkoušet tento účinný způsob vylučování krtků.

Za prvé, musíte zjemnit pokožku. Držte krtek 10-15 minut ve vodě nebo pod tekoucí vodou. Namočte bavlněný tampon octem a připevněte k molu. Přidržte 15-20 minut. Odstraňte tampón a opláchněte krtek. Takže čtyřikrát denně za týden. Výsledkem vás příjemně překvapí. Molo se změní na černé a bude pokryto kůrou. Pak bude spadnout, a pod ním bude čistá kůže bez stop.

Odstranění krtků mýdlem pro domácnost

Domácí mýdlo vyschne a pomáhá prakticky bezbolestně odstranit krtek. Tímto způsobem se můžete zbavit malého visícího krtek. Toto by mělo být provedeno takto:

 1. Než jdete do postele, naneste na krtek silnou vrstvu mýdla. Opakujte postup na 3-4 noci. Je nutné opatrně aplikovat mýdlo, aby nedošlo k poškození mateřské značky. Po aplikaci by měla být lehce zapálená. To znamená, že začal proces ničení. Mýdlo k tomu, aby se dal nebo vykreslit to už není nutné. Postupně se krtek zmenší a sám se zřítí.
 2. Pokud noc nepracuje na použití mýdla, pak můžete udělat nějaký druh komprese. Odřízněte tenkou vrstvu mýdla a připevněte k molu. V tomto případě by měla být kůže nebo mýdlo navlhčeno vodou. Na obličej aplikujte obvaz a upevněte ho lepicí omítkou. Ve večerních hodinách vyjměte komprese a umyjte pokožku. Takže za 3 dny.

Po nanesení mýdla se kůže zcela jistě zapálí, zarudnutí, pocit pálení a svědění. Ale dotknout se mateřského znamení je v každém případě nemožné. Nemůžete to léčit buď krémem nebo jinými přípravky. Je třeba trpět několik dní, po kterém začne moch vysychat, kůže se změní na normální barvu a nepohodlí zmizí. Poté, co můra sama spadne, pod ním zůstává čistá kůže bez jizev nebo jizev. Tato metoda není vhodná k vylučování skvrnitých skvrn nebo mírně vyjádřených moří.

Odstranění krtků alternativními metodami

 • Soda. Soda dehydratuje a koroduje mateřskou značku. Připravte těstoviny. Chcete-li to provést, promíchejte lžičku sody a 4 čajové lžičky vody. Ponechte směs na molu 1 hodinu. Během 3 dnů mačkejte 2krát denně. Můžete také kombinovat sódu a vitamín E. To vám pomůže dosáhnout rychlého výsledku.
 • Len.  Nebylo vědecky prokázáno, že lně pomáhá odstraňovat krtky, ale považuje se za jeden z nejúčinnějších prostředků k odstranění krtků různých typů. Budete potřebovat lněný olej, med a lněnou mouku. Smíchejte máslo s medem ve stejných částech. Přidejte trochu mouky, aby se krém vytvořil. Aplikujte na krtek, podržte hodinu a opláchněte. Takže jednou denně 7 dní.
 • Pampeliška.  Metoda pomůže odstranit ploché mateřské znaménka a postupně je změní barvy. Odřízněte kořen pampelišky a naneste na krtek bílou kapalinu. Nechejte 30 minut a opláchněte. Postup by měl být opakován nejméně týden, výsledek bude patrný. Můžete vyrobit masti. Směs 1 polévkové lžíce. Lžíci šťávy se 4 lžíci. Lžíce másla. Několikkrát denně namažte krtek.
 • Ocot a česnek. 2 stroužky česneku nakrájíme a nalijeme 100 gramů (polovinu sklenky) jablečného octa. Trvejte na 14 dní. Poté naplníte bavlněným tampónem a připevníte se k mateřskému znamení po celou noc. To udělejte, dokud není mateřský prvek pryč.

Odstranění krtků smyčkou

Další bezbolestná a rychlá metoda, jak odstranit krtek, je smyčka. Toto je název zvláštního chirurgického nástroje, který se používá pro celý postup. Nežádoucí účinky, podráždění a krvácení nebyly pozorovány dříve.

Přístroj vypadá takto: je to nějaká rukojeť, na jejímž konci je kovová smyčka. Je velmi malý, takže může odstranit nejmenší krtci. Smyčka je umístěna na mateřském znaménku a pak se používá vysokofrekvenční proud.

Při odstraňování: vysokofrekvenční proud silně zahřeje krtek a okamžitě jej odřízne. Z tohoto důvodu krvácení nezačíná. Také tam není infekce tkání kolem, alergické vyrážky a další věci.

Po odstranění molu zůstává na povrchu malá kůra. Ona sama zmizí za týden. Poté, co může zůstat malý bílý bod, který brzy zmizí úplně. Pokud byl krtek velký nebo hluboký, na pokožce zůstane lehká jizva, která se postupně stává méně nápadná.

Odstranění mateřských znamének je možné s koagulantem pouze po konzultaci s lékařem. Každý mol může být regenerován v melanomu. Pokud je taková zhoubná znaménka odstraněna, může se tato nemoc zhoršit. Rakoviny jsou odstraněny při záchvatu kůže kolem několika centimetrů.

Kontraindikace k postupu

Pokud se rozhodnete odstranit nudné mateřské znaménko, měli byste znát řadu případů, kdy to nelze udělat. Kontraindikace k odstranění krtků:

 1. Podezření na maligní nádor.
 2. Vedle krtek je na kůži zánět. Nejdříve je musíte vyléčit a potom odstranit mateřské znaménko.
 3. Těhotenství. Ženy "v situaci" je lepší odložit odstranění mateřského znamení pro poporodní období.
 4. Alergie k určitým složkám léků nebo podezření na negativní reakci.
 5. Diabetes.

Vymazání mateřského znamení doma je lepší pouze po konzultaci s onkológem. Nějaký mol může růst do melanomu. Pak je nutný chirurgický zákrok k odstranění nejen nebezpečného růstu, ale také jeho kořene. Je také velmi důležité odstranit všechny poškozené tkáně. Pokud jste absolutně zdraví, můžete si zvolit libovolnou možnost, jak odstranit mateřský štítek a postupovat. Pokud však existuje některá z těchto kontraindikací, odstraňte krtek pouze v lékařském středisku.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

Důsledky po postupu

Po odstranění mateřského znaménka zasahujete do dobře koordinované práce organismu a porušujete ho. To může mít důsledky různého stupně složitosti:

 • Nepochybně namísto mateřského znamení bude nejprve malá čerstvá rána. Jeho velikost závisí na velikosti odstraněného krtka. Je to docela přirozený proces, takže se nemusíte panicovat.
 • Na ráně se objeví kůra. V žádném případě nemůže být roztrhaná nebo nějak ovlivněna. Kůra musí sama vypadnout. Pod ním jsou procesy pro opravu a hojení tkání.
 • Místo kůry zůstane světlé místo. Je to mladá kůže, která je citlivá na přímé sluneční světlo. Je také zakázáno navštívit solárium.
 • 2-3 týdny se ujistěte, že kůže z bílé se stává normální barvou. Zakalení postupně prochází.
 • Až šest měsíců může dojít k nepříjemnému pocitu, který připomíná vzdálené mateřské znaménko.

Pokud se rozhodnete urychlit uzdravení krémem nebo mastí, poraďte se se svým lékařem. Vybraný nástroj se může skládat ze součástí, které vám nevyhovují.

trusted-source[10], [11], [12]

Komplikace po postupu

Vlastní odstranění krtků doma má řadu komplikací, které je doporučeno před zahájením studie:

 • Bez ohledu na to, jak tvrdě se snažíte, nemůžete dodržovat všechny hygienické standardy doma. Pravděpodobnost infekce je velmi vysoká. Ve zdravotním středisku je chirurgický chirurg, celý přístroj a doktorské oblečení zcela sterilní. A ty?
 • Některé krtky obecně nelze dotknout. V opačném případě může dojít k závažnému krvácení.
 • Není možné zcela odvodit mateřské znaménko úplně. Nemůžete určit hloubku, ve které je umístěn kořen. Zvláště klamné jsou visící a konvexní mateřské znaménka. Horní část může být odstraněna, ale kořen zůstane. Na stejném místě může růst nová mateřská značka.
 • Velkou část místa odstraněného krtce zůstává výrazná jizva. Odstranění mateřského znamení pomocí laseru, dusíku nebo jiných prostředků na pokožce časem nic nezůstane.
 • Existuje velké riziko, že si vyberete špatný způsob odstranění. Krtek zůstane na svém původním místě, pouze poškodíte kůži kolem. Vezmeme-li neznámé infuze uvnitř, můžete poškodit tělo jako celek.

trusted-source[13], [14], [15]

Péče o proceduru

Období rehabilitace trvá asi 2 až 6 měsíců. Během této doby by se měla pokožka úplně zotavit a pocit nepohodlí zmizet. Obecně platí, že rehabilitační období začíná již od prvního dne po odstranění kteroukoli zvolenou metodou.

Bezprostředně po odstranění znaménka na místě se objeví kůra. Nemůže být oškrábáno ani poškrábáno. Také se vyhněte kontaktu s vodou a všemi kosmetickými výrobky. Jediná věc, kterou můžete použít, je opalovací krém. Úroveň ochrany by měla být 60 nebo více.

Kůra musí sama vypadnout. Kůže kolem místa odstranění bude zčervenána dalších 15 dní. To je zcela přirozené a naznačuje, že proces obnovy probíhá dobře. Postupně se místo odstranění stává jednou barvou s kůží kolem. Pocit nepohodlí se může objevit pravidelně, ale postupně také projde.

Doba rehabilitace závisí přímo na velikosti a hloubce molu. Malý krtek je jednodušší a během jednoho měsíce mu můžete bezpečně zapomenout. Velký krtek způsobí větší potíže. Možná na kůži bude malá jizva nebo známka.

Je-li mateřská značka správně odstraněna, nebude se o ni vyžadovat zvláštní péče. Naopak, je žádoucí ji obtěžovat méně. Jediná věc, kterou lze ošetřit mateřským znaménkem, je peroxid vodíku. Opatrně otřete místo odstranění, ale až poté, co kůra spadne.

Pokud byl mateřský odstín neúmyslně odstraněn a jizva zůstala na svém místě, může být redukována speciální omítkou se silikonovou základnou. Přiložte ji k pokožce s jizvou a chvíli ji noste. Věří se, že sádra tlačí na jizvu a brání průtoku krve. Proto se jizva nebo jizva stávají méně viditelnými a snižují jejich velikost.

Péče a dozoru alespoň několik měsíců jsou potřeba, když byl odstraněn velký krtek s hlubokým kořenem. Nemohla být úplně odstraněna, kořen zůstal v tkáních. Na jejím místě může vzniknout nová mateřská značka. Nemůžete se ho zbavit. Okamžitě se poraďte s lékařem, pouze se může rozhodnout, co dělat s reeducící. Může být ponechán nebo smazán.

trusted-source[16]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.