^

Zdraví

Dermatolog

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Dnes v oboru dermatologie existují odborníci jako dermatolog, dermatovenerolog, dermatolog, kosmetolog a tricholog.

Problémy s kožními vyrážkami a svěděním, všemi, problémy s nehty se od nejstarších časů potýkají s lidmi. Byly nalezeny informace, které potvrzují, že asi 1,5 tisíc let před naším letopočtem. E. Byla provedena studie kožních onemocnění a způsoby jejich léčby. Dermatologie - jedna z nejstarších odvětví medicíny, se objevila v kolébce nejstarších národů - v Číně, Indii a Řecku, a tato věda se v každé zemi rozvinula zcela nezávisle.

trusted-source[1], [2]

Kdo je dermatolog?

Chcete-li zjistit, kdo je dermatolog, vrátíme se k předmětu studia vědy, jako je dermatologie. Jsou to kůže a její přídavky (vlasy, nehty). Kůže lidského těla nebo epitelu je jedním z největších orgánů a provádí dvě nejdůležitější funkce: ochrannou a respirační. Jakékoliv změny ve vnitřních orgánech a ve vnějším prostředí zanechávají změny na kůži. Někdy změny na epitelu mohou znamenat vážná onemocnění, takže pro trvalé změny v kůži, stejně jako nehty a vlasy je návštěva dermatologa nejen žádoucí, ale také nezbytná.

Kdy mám jít k dermatologovi?

Lidská kůže ktomu nejsilněji ovlivněna vnějším prostředím, jako jsou změny teploty a vlhkosti, zhoršení kvality vody z vodovodu. Z tohoto důvodu, že ne všechny kožní reakce může být signálem z vnitřních orgánů nemoci a vyžadují okamžitou návštěvu dermatologa. Kdy mám jít k dermatologovi? Když konstanta, která neprojde, světle nebo živý vyrážka na epitelové krytu, zarudnutí, která má vlastnost pokroku, otok kůže, septických útvary, zvýšený výskyt akné, odlupování a svědění, změny ve struktuře vlasové nebo infekce nehtů vši, změny barvy a velikosti mateřských znamének, zvýšení jejich počtu na těle. Všechny tyto problémy na lidském těle vyžadují okamžitou návštěvu dermatologa.

Jaké testy mám vzít při návštěvě dermatologa?

K diagnostice některých onemocnění, které způsobily problémy s pokožkou a jejími přísadami, jsou potřebné další studie a analýzy. Nicméně spektrum onemocnění vedoucích k problémům s epiteliálním pokrytím osoby je tak velké, že neexistují žádné obecné doporučení, jaké testy musí projít při oslovení dermatologa. Doktor sám jmenuje všechny nezbytné testy a pošle ostatním odborníkům, pokud to v této potřebě vidí. Můžete před návštěvou dermatologa provést biochemický krevní test, stejně jako analýzu pohlavních hormonů a hormonů štítné žlázy. Přesněji řečeno, lékař musí po vyšetření pacienta určit vše, protože každý případ je individuální.

Jaké diagnostické metody používá dermatolog?

Aby bylo možné řešit problém, je třeba zjistit příčinu. Když vidíte nějaké změny na kůži, nehty, vlasy, budete muset navštívit dermatologa. Když se jede, a to, co diagnostické techniky dermatology používá? Za prvé, je to vizuální kontrola postižených oblastech epitelu, jejich cítění. Také dermatolog používá tyto diagnostické metody, jako je například mikroskopie, cytologie, histologie, atd Na základě výsledků studií je lékař může dát pacientovi postoupení jinému specialistovi, odeslat ji na další diagnostický test pro testy na alergie, ultrazvuk, a na základě jejich výsledků se jmenovat léčbě.

Co dělá dermatolog?

Dermatolog je úzký odborník, ale musí znát nejen vlastní dermatologii, ale i mnoho dalších odvětví medicíny. Velmi často dermatolog interaguje s dalšími specialisty, zvláště když problémy s epitelovým krytem jsou způsobeny onemocněními vnitřních orgánů. Co dělá dermatolog? Vyšetřování změn v kůži a přílohách osoby, objasnění příčiny těchto změn, jakož i určení vhodných opatření k jejich odstranění. Velmi často se dermatolog může obrátit na jiného odborníka, aby zjistil, zda je vše v pořádku s jedním nebo druhým orgánem pacienta.

Jaké onemocnění léčí dermatolog?

Stav kůže, nehtů a vlasů člověka je zrcadlem jeho vnitřního zdraví, proto by měly být zohledněny všechny změny epiteliálního pokrytí a ukázány dermatologovi. Jaké onemocnění léčí dermatolog? Především jsou to kožní vyrážky jakékoli povahy: přenášené prostřednictvím virů, infekcí, parazitů, hub, které se vyvíjejí na pozadí alergií nebo poruch funkcí vnitřních orgánů. Je to také akné, porušení mazových žláz a seborrhea v důsledku toho, pedikulóza, houby na nehty rukou a nohou, kopřivka. Také dermatolog může pacienta odkázat na diagnózu složitějších a závažnějších onemocnění, například onkologických nádorů.

Poradenství od dermatologa

Každá nemoc je individuální a její léčba v konkrétním organismu vyžaduje individuální přístup. Všeobecná rada dermatologa však může být formulována následovně. Za prvé, jakékoliv změny epiteliálního krytu by měly být viděny a zkoumány, čím dříve, tím lépe. Proto musí každá osoba sledovat stav jejich kůže, vlasů, nehtů, udržovat je v čistotě a zvolit pro ně vhodné přípravky pro péči. Často je příčinou problémů s kůží podvýživa nebo zvýšená nervozita. Proto zdravá strava a klid budou mít dobrý vliv na váš vnitřní stav a na vnější.

trusted-source[3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.