^

Zdraví

Oleje pro psoriázu

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Použití různých olejů při lupénce je považováno za poměrně účinný způsob léčby této nepříjemné nemoci. Taková terapie je prakticky neškodná, proto je ideální pro ty, kteří z jakéhokoli důvodu nemohou užívat léky.

trusted-source[1], [2]

Indikace Oleje se psoriázou

Oleje lze zahájit, když se objeví první známky psoriázy. Toto onemocnění se vyznačuje zarudnutím kůže, silným olupováním kůže (kolena, lokty, chodidla a dlaně). Je to od sucha pokožky a peelingu, že kosmetické, esenciální a jedlé oleje jsou dostatečně účinné.

Často se používají společně, aby získali v krátké době pozitivní výsledek. V tomto případě mohou být některé druhy oleje používány nejen externě, ale i uvnitř, takže se zotavují mnohem rychleji. 

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7]

Formulář vydání

Všechny oleje, které se používají k léčbě psoriázy, lze rozdělit na tři typy: potraviny, esenciální a kosmetické. Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že kosmetické a éterické oleje by neměly být opilé uvnitř. Pro léčbu psoriatických plaků mohou být použity pouze externě. Nejobvyklejší oleje pro psoriázu jsou následující:

 1. Lněný olej.
 2. Olej z kmínového kmínu černý.
 3. Řepkový olej.
 4. Ropový olej.
 5. Olivový olej.
 6. Ricinový olej.
 7. Olej z bodláku.
 8. Olej z čajovníku.
 9. Kokosový olej.
 10. Rostlinný olej.
 11. Amarantový olej.
 12. Olej z oleje.
 13. Kamenný olej.
 14. Cedrový olej.
 15. Konopný olej.
 16. Olej z jojoby.
 17. Almondový olej.
 18. Dýňový olej.
 19. Arganový olej.
 20. Slunečnicový olej.
 21. Peachový olej.
 22. Bambucké máslo.
 23. Olej z vlašských ořechů.

Zvažme, jaké recepty nabízí alternativní medicína s použitím výše uvedených přírodních složek.

trusted-source[8]

Esenciální oleje pro psoriázu

Dnes málo lidí ví, že různé esenciální oleje pomáhají v krátké době, aby se zbavili nepříjemných psoriatických plaků. Ale pokud se rozhodnete zkusit tento způsob léčby, musíte nejprve poradit se svým lékařem. To vám pomůže vybrat z obrovského množství olejů přesně ty, které vám pomohou vyrovnat se s onemocněním. Hlavní výhodou této terapie je skutečnost, že tělo pacienta není zvyklé na esenciální oleje, takže vždy dávají pozitivní výsledek.

Pro ošetření silicích je velmi důležité správně zvolit jejich poměr a dávkování v každém jednotlivém případě. Dalším přínosem je, že tyto výrobky voní dobře, takže léčba bude nejpříjemnější. S psoriázou pokožky hlavy je vynikajícím výsledkem následující oleje: cedr, levandule, jasmín, santalový olej.

Některé esenciální oleje pro dosažení požadovaného výsledku by měly být používány ve spojení s ostatními. Takové jsou například černý kmínový olej a jedlový olej. Samy o sobě samozřejmě pomohou, ale ne na dlouho. Ale pokud k nim přidáte ylang-ylang nebo jojobový olej, pak bude terapeutický výsledek mnohem silnější.

trusted-source[9]

Lněný olej

Lněný olej byl používán k léčbě psoriatických plaků po mnoho desetiletí. Tento produkt je zcela přirozený a kromě toho obsahuje mnoho užitečných látek a vitamínů. Je však třeba pamatovat na jeden rys - z psoriázy pomůže pouze nerafinovaný olej z lnu.

Jaká je tajemství tohoto nástroje? Věc je, že obsahuje velké množství vitaminů E a A, stejně jako nenasycené mastné kyseliny, které nestačí pro pacienty s psoriázou.

Pacienti s psoriázou často čelí nepříjemným červeným vyrážkám na kůži. Objevují se proto, že se epiteliální buňky začínají příliš rozšiřovat. Současně se pokožka stává suchá a silně vločková. Lněný olej pomáhá tomuto problému vypořádat, protože vyživuje a hydratuje pokožku.

Typicky, pro ošetření lněného oleje, stačí mazat postižené oblasti epitelu. Pokud se desky liší velikou velikostí, můžete použít tento nástroj k vytvoření masky živin.

Černý kmínový olej

Olej ze kmínového kmínu normalizuje práci imunitního systému a vnitřních orgánů. Díky tomu pomáhá tento nástroj v krátké době, aby se zbavil plaků a vyrážky, které se objevují při lupénce. Pro léčbu nabízí alternativní medicína několik zajímavých receptů používajících černý kmínový olej.

Ráno pijte jednu lžíci černého rascového oleje s jednou lžící lněného oleje. Pokud je nemůžete spolknout sami, pak tuto směs můžete doplnit jakýmikoliv salátem. Později, po celý den, po jídle (dvakrát denně) vezměte jednu polévkovou lžíci černého kmínového oleje.

Tento olej může být také použity pro přípravu speciálních léčivé koupele, aby pomohla vyrovnat se s příznaky lupénky. Jedním z nejpopulárnějších receptů zde je následující: se 2 lžíce oleje, spojit se třemi kapkami jalovce oleje, tři kapky oleje cypřiše, tři kapky heřmánku a 200 g soli (s výhodou moře). Sem úplné vodní lázně, přidá se výsledné směsi, a máčet v něm po dobu půl hodiny.

Po ukončení úpravy vody může být tělo rozprostřeno černým kmínovým olejem, aby se výsledek opravil.

trusted-source[10]

Řepkový olej

Rostlin, jako je jeho olej, má mnoho léčebných vlastností. Používá se k léčení mnoha nemocí. Při lupénce pomáhá řepkový olej také rychleji zvládnout hlavní příznaky onemocnění. Pokud tedy nepřejete používat léky, rakovinový olej bude vaším skutečným asistentem.

Za prvé, olej z rakytníku pro pacienty s psoriázou je uvnitř. Díky tomuto přírodnímu prostředku pro toxiny a škodlivé látky čistí střeva. To je velmi důležité u psoriázy, protože mnoho lékařů se domnívá, že je to endogenní intoxikace těla v kombinaci s jinými faktory, které často vedou k rozvoji této nemoci. A pokud dodatečně namazáte postižené části pokožky rakytníkem, pak pozitivní výsledek léčby nebude trvat dlouho.

Pro léčbu nabízí alternativní medicína následující recept: po dobu prvních deseti dnů léčby naplňte prázdným žaludkem jednu lžíci oleje z rakytníku. Potom by měla být denní dávka snížena na jednu čajovou lžičku. Léčba trvá přibližně šest měsíců, ale přináší stabilní výsledky.

Ropový olej

Lékaři obvykle doporučují použití lopuchového oleje při léčbě psoriatických vyrážek, které se objevují na hlavě. Tento přírodní prostředek pomáhá pokožce pokrýt rychleji. Kromě toho pozitivně ovlivňuje vlasové folikuly, zlepšuje růst i těch, které byly poškozeny.

Pro ošetření se na pokožku hlavy nanese velké množství lopuchového oleje a ponechá se půl hodiny. Poté se omyje teplou vodou. Tento postup musí být opakován denně, dokud nebude dosažen pozitivní výsledek.

trusted-source[11]

Olivový olej

Ozonizované oleje, včetně olivového oleje, pomáhají rychle obnovit a zvlhčit pokožku. Proto se tak často používají k léčbě psoriatických vyrážek. Zvláště účinný olivový olej je, když se na chodidlech nohou a dlaních objeví plakety. Díky použití tohoto přírodního prostředku se normalizuje tělesná práce, zlepšuje se ochranná funkce, pokožka je výrazně zvlhčena a její struktura je obnovena. Je však třeba si uvědomit, že k dosažení více či méně přetrvávajících výsledků je nutné používat olivový olej denně nejméně tři až čtyři týdny.

Aplikujte olivový olej na léčbu psoriatických plaků v malých množstvích jednou až čtyřikrát za 24 hodin. Tento lék má baktericidní a antihypoxický účinek. Vzhledem k tomu, že do tkání vstoupí aktivní kyslík, výrazně se zlepšuje jejich okysličení. Svědění, pálení a suchost pokožky zmizí jen pár dní po začátku užívání olivového oleje, ale pro dosažení stabilního výsledku nelze léčbu zastavit.

Castorový olej

Rostlinný olej je vyráběn ze semen speciálního rostlinného kolečka. Je bohatý na antioxidanty, takže pomáhá rychle se vyrovnat s hlavními příznaky takové nepříjemné nemoci, jako je psoriáza. Vzhledem k viskózní konzistenci ricinového oleje může být zastavení šíření psoriatických plaků zastaveno.

Pro efektivní léčbu je zpravidla zapotřebí pouze jeden olej. Měl by být aplikován v dostatečném množství na bavlněnou podložku a hojně mastnat všechny oblasti kůže, které byly postiženy psoriatickými plaky. Olej na kůži by měl být ponechán po dobu dvou až tří hodin, aby se jeho aktivní složky absorbovaly do pokožky a začaly působit.

Pokud je příliš mnoho psoriatických plaků nebo jsou charakterizovány silným ztvrdnutím, doporučuje se užít ricinový olej před spaním po celou noc. Tento postup se opakuje každý den po dobu několika týdnů, dokud se psoriáza nezmění.

Thistle olej

Tento olej je vyroben z osiva bodláka (bodlák). Má příznivý účinek na funkci jater, odstraňuje toxiny z těla. Navíc díky mléčnému oleji se nebezpečné látky neabsorbují do střev a jater, které mohou vstoupit do našeho těla společně s jídlem. Pro léčení psoriázy se používá několik populárních receptů alternativní medicíny s tímto olejem.

První recept se skládá pouze z mléčného oleje, který musí být vypil jednu čajovou lžičku třikrát za 24 hodin půl hodiny před jídlem. Kurz terapie je měsíc.

Podle druhého předpisu musí být olej nejprve trochu zahřát a potom aplikován na kůži, která byla postižena plaky. Pro dosažení stabilního výsledku by měl být postup opakován až dvakrát za 24 hodin. Po nanesení oleje na kůži je třeba počkat trochu (půl hodiny) a pak ji vypláchnout teplou vodou.

Olej z čajovníku

Tento přírodní přípravek se používá často k léčbě psoriatických plaků, protože je naprosto bezpečné pro lidské zdraví a prakticky nezpůsobuje alergické reakce.

Pro léčení psoriázy, stejně jako pro prevenci tohoto onemocnění, se používá následující předpis. Malé množství tohoto produktu je smícháno s žádným lotionem na bázi okurek. Tato tekutina by měla být mazána plaky a vyrážky dvakrát až čtyřikrát za 24 hodin (v závislosti na závažnosti onemocnění).

Kokosový olej

Tento přírodní produkt pomáhá hydratovat pokožku příliš suchým. Je vynikající i pro velmi citlivou pleť a pro lidi, kteří jsou náchylní k alergickým reakcím. Hlavním rozdílem mezi kokosovým olejem a ostatními je skutečnost, že se rychle vstřebává do pokožky a dokonale chrání kůži před negativními účinky prostředí.

Díky svým antioxidačním vlastnostem kokosový olej uvolňuje kůži z volných radikálů a zabraňuje pronikání do hlubokých vrstev epidermis. Dokonale se vyrovná s houbami, zbavíme se bakterií, proto se aktivně používá k léčbě mnoha kožních onemocnění, včetně psoriázy.

trusted-source[12]

Máselný olej

Čistota se již dlouho používá k léčbě výskytu psoriatických erupcí a plaků. Složení rostlinného oleje obsahuje vitamíny (A, C), kyselinu citronovou, kyselinu jablečnou, flavonoidy, kyselinu chelidonovou, kyselinu jantarovou, saponiny, karoten. Ale i přes takovou bohatou léčivou kompozici se nedoporučuje užívat tento léčivý přípravek těhotným ženám, během laktace, pacientům s bronchiálním astmatem, epilepsií a srdečními chorobami. Důvodem je, že kromě jiného je ještě také jedovatý.

Clycle olej se obvykle používá k vytvoření teplých a horkých léčivých lázní. Pro přípravu horké lázně je třeba ohřát vodu až o 45 stupňů a přidat do ní jednu lžíci oleje. Koupí se těsně před spaním. Lešení v horké vodě nesmí být delší než deset minut. Postup by měl být opakován každý den, aby byl dosažen pozitivní výsledek.

Pro teplou lázeň, voda s teplotou nejvýše 35 stupňů. Lze jej užívat v denní době. Ve vaně, stejně jako v prvním případě, se přidá jedna lžíce oleje z celandinu. Můžete také přidat některé léčivé byliny (tři lžíce sušené třezalky, čtyři lžíce sušeného jetele, dvě lžíce tymiánu a stejné množství želatiny).

trusted-source[13]

Amarantový olej

Mezi všechny rostlinné léčivé oleje, které se používají k odstranění psoriatických vyrážek, je to velmi oblíbený amarantový olej. To znamená, že se získává ze semenu zvláštních rostlinných dříví, které jsou součástí rodiny amarantů. Ve složení tohoto oleje existují takové aktivní složky: skvalen, vitaminy E, A a D, polynenasycené mastné kyseliny, fytosterol, fosfolipid.

 • Squalen pomáhá regulovat základní metabolické procesy, které se vyskytují v lidském těle. Díky této látce dochází k normalizaci práce dýchacího systému a procesu tkáně. Rozlišuje fungicidní a antimikrobiální účinek.
 • Vitamin E je schopen posilovat tělo a udržovat jeho ochranné funkce. Díky této látce je regulován růst buněk v poškozené pokožce.
 • Vitamin A je charakterizován imunostimulačními a regeneračními vlastnostmi. Pomáhá zabraňovat procesu přeměny kůže, stimuluje buněčnou imunitu.
 • Vitamin D pomáhá regulovat výměnu vápníku, fosforu a také posiluje imunitu, která je velmi důležitá u psoriázy.
 • Fytosteroly jsou strukturní prvky, které se nacházejí ve všech buněčných membránách. Jejich deficit vede k destruktivním změnám.
 • Fosfolipidy jsou strukturálními prvky v membránách mitochondrií a buněk. Díky tělu si tělo udržuje metabolismus uhlíku a lipidů.
 • Polynenasycené mastné kyseliny normalizují procesy intracelulárního metabolismu, které se vyznačují protizánětlivým účinkem.

Amarantový olej se používá při léčbě psoriázy, protože pomáhá hydratovat pokožku a eliminovat nadměrnou suchost. Musí se však používat s mimořádnou opatrností, protože nesprávná dávka může vést k nevolnosti, závratě, bolestem hlavy, zvracení, pálení žáhy a průjem.

trusted-source[14]

Olej z oleje

Olej z oleje pomáhá zbavit se mnoha dermatologických onemocnění, včetně psoriázy. K léčbě tohoto nepříjemného onemocnění musíte vzít 550 ml studené vody a nalít je do smaltovaných hlubokých nádob. Dejte ho do ohně. Jakmile voda začne vařit, rozetřete do 30 g běžného dětského mýdla a nechte ohněm, dokud se mýdlo úplně nerozpustí. Poté odstraňte z tepla a do vody nalijte 0,5 l jedlého oleje mýdlem a mírně promíchejte.

Přijaté prostředky k použití při přípravě léčebných lázní. Voda by měla být použita dostatečně horká (až do 39 stupňů), nalijte do ní 15 g směsi. Koupit se doporučuje nejdéle patnáct minut. Všimněte si, že je nutné ležet ve vodě tak, aby nezakrýval oblast srdce.

Pokaždé, když užíváte tuto léčebnou lázeň, musíte přidat 5 g množství směsi s olejem z oleje. Maximální výše finančních prostředků by neměla přesáhnout 85 g.

trusted-source[15]

Kamenný olej

Kamenný olej pomáhá zlepšit obranyschopnost těla, posílit metabolismus sacharidů a proteinů, aktivovat regeneraci pokožky. Tento lék je také protizánětlivý, imunomodulační, antialergický a baktericidní.

Vzhledem k přítomnosti mikro- a makro-prvků v přípravku, které jsou nezbytné pro zlepšení regenerace tkání, se kamenný olej aktivně používá k terapii a prevenci mnoha dermatologických onemocnění, včetně psoriázy.

Cedrový olej

Olej z piniových oříšků se liší antiseptickými vlastnostmi, pomáhá v krátké době léčit kůži, která byla postižena psoriázou.

K dosažení pozitivního výsledku terapie by mělo být malé množství cedrového oleje aplikováno dvakrát nebo třikrát za 24 hodin na psoriatické plaky. Také můžete pít jednu čajovou lžičku tohoto léku ráno před jídlem.

Pozitivní výsledky budou viditelné v týdnu, ale léčba by měla pokračovat po dobu jednoho měsíce. V případě potřeby můžete opakovat po dvou týdnech přestávky.

trusted-source[16]

Konopný olej

Konopný olej se v antiseptických, protizánětlivých a regeneračních vlastnostech liší. Může být použit u pacientů se suchou nebo mastnou pokožkou. Při psoriáze konopný olej posiluje imunitní systém těla, obnovuje kůži, normalizuje mazové žlázy, regeneruje kožní buňky.

Pro léčbu a prevenci psoriatických vyrážek a plaků se doporučuje pít 2 lžíce tohoto léku denně. Věnujte pozornost, odborníci poukazují na to, že pouze nerafinovaný konopný olej umožňuje dosažení pozitivních výsledků. Platby začnou projít druhý týden použití tohoto alternativního léku.

Jojobový olej

Tento produkt se aktivně používá k péči o vlasy a pokožku. Díky jojobovému oleji se pokožka hydratuje, měkká a pružná. Kromě toho, že obsahuje mastné kyseliny (erukové, gadoleová, nervonovaya, olejová, palmitová, palmitolejová kyselina behenová), kolagen, aminokyseliny a vitamin E. To je přes to tento přirozený lék se používá pro prevenci a léčbu psoriázy. Zejména vám umožňuje zbavit se svědění.

Almondový olej

Tento lék se často používá k léčbě výskytu psoriatických erupcí, protože může eliminovat zánět, zmírnit svědění a odlupování a zlepšit regeneraci pokožky.

Pro vytvoření terapeutické směsi je třeba vzít dvě čajové lžičky mandlového oleje, pět kapek levandulového esenciálního oleje, pět kapek odvar z heřmánku, tři kapky vitaminu E, a míchat všechno. Doporučuje se aplikovat tento roztok na plaky dvakrát nebo třikrát za 24 hodin. Po takovém ošetření se kůže stává měkkou, elastickou a zánět postupně prochází.

Dýňový olej

Tento přírodní lék je považován za jeden z nejúčinnějších v prevenci a léčbě vyrážky způsobené psoriázou. Ve svém složení najdete obrovské množství minerálních složek, fosfolipidů, pektinů, bílkovin, látek podobných hormonům a vitamínů. Díky tomu dýňový olej pomáhá zlepšit metabolismus lipidů.

Pacienti s psoriázou obvykle používají tekvicový olej k aplikaci na plaky a vyrážky po ošetření peroxidem vodíku nebo mýdlem. Namažte nejméně čtyřikrát denně. Současně můžete vzít dýňový olej a dovnitř v dávce dvě čajové lžičky najednou. Doporučuje se doporučit třikrát denně před jídlem.

Arganový olej

Arganový olej se často nachází v různých předpisech alternativní medicíny při léčbě dermatologických onemocnění. Pomáhá v krátké době vyrovnat se se všemi nepříjemnými příznaky psoriázy.

Pro dosažení pozitivního výsledku je zpravidla kombinován arganový olej s dalšími složkami. Například recept je poměrně populární, ve kterém jsou 3 ml tohoto oleje, 3 ml heřmánek, 3 ml palmarózy a 3 ml světa, 1 ml nard a 1 ml rozmarýnu. Ve směsi je také nutné přidat 100 ml 2% karbomerového gelu. Aplikujte tento lék na plaky třikrát až čtyřikrát za sedm dní.

Když je pokožka hlavy poškozená, arganový olej se zahřívá a pak se nanáší na vlasy a lehce masíruje prsty.

trusted-source[17]

Slunečnicový olej

Pokud hledáte účinnou alternativu k nebezpečným a nákladným lékům na léčbu psoriázy, pak byste měli věnovat pozornost slunečnicovému oleji. Samozřejmě stojí za to pochopit, že tento alternativní prostředek vám nepomůže zcela se zbavit nepříjemného onemocnění, ale eliminuje jeho hlavní příznaky.

Chcete-li získat viditelný výsledek, naneste tenkou vrstvu slunečnicového oleje na desky a vyrážky ihned po koupeli. Opakujte tento postup až čtyřikrát denně. Chcete-li odstranit váhy z pokožky hlavy, zahřejte slunečnicový olej a aplikujte na vlasy po dobu 2 hodin. Poté je načistěte speciálním hřebenem (s častými denticuly) a opláchněte je šamponem.

Peachový olej

Peachový olej se vyznačuje protizánětlivými, zvlhčujícími, regeneračními, tonizujícími, změkčujícími, omlazujícími a vyčistějícími vlastnostmi. K léčbě kožních onemocnění, včetně psoriázy, se tento lék používá jako další součást.

Bambucké máslo

Bamové máslo má odlišný protiedémový a protizánětlivý účinek. Pomáhá zbavit se sucha kůže, hrubé kůže a svědění, které se často vyskytují u psoriázy.

Je třeba poznamenat, že bambucké máslo je pouze dalším nástrojem pro léčbu a prevenci kožních onemocnění. Pro zlepšení jeho stavu se doporučuje aplikovat tento lék na vyrážky a plaky dvakrát denně po dobu 10 dnů.

Olej z ořechu

Složení oleje z následujících účinných složek jsou vlašské ořechy: nasycené mastné kyseliny (stearové, palmitové kyseliny), tuk (omega-3, omega-6), jód, železo, kobalt, vápník, měď, hořčík, fosfor, selen, zinek, beta -sitosterolů, fosfolipidů, fytosterolů, sfingolipidů, entiramiázy, karotenoidů, koenzym Q10.

Díky tomuto chemickému složení se ořechový olej používá k léčbě psoriázy. Hlavní výhodou tohoto nástroje je skutečnost, že lze použít i pro terapii těhotných žen.

Používejte Oleje se psoriázou během těhotenství

Léčba psoriatických plaků a vyrážky během těhotenství je velmi obtížné, protože většina léků je během tohoto období zakázána. Některé oleje lze však použít i pro terapii těhotných žen. Lékaři zakazují používat pouze éterické oleje, protože mohou poškodit zdraví plodu.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Oleje pro psoriázu" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.