^

Zdraví

Operace, které připravují mateřské znamení pro porod

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Rozšíření perineu a pochvy

Pro rozšíření cesty z vagíny a perineu se používají operace epiziotomie a perineotomie.

Indikace:

  • komplikované vaginální porod (panvové zobrazení plodu, dystokie plodových ramen, porodnice, vakuová extrakce plodu);
  • úzkost plodu;
  • cikatrické změny v perineu, které jsou překážkou narození dítěte.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Perineotomie

Po ošetření kůže hráze 2% alkoholickým roztokem jodu a lokální anestezie v průběhu výšky erupce hlavy pokusy vyrobit perineální řez s tupými nůžkami. Za tímto účelem je pod nožem ovládán jeden nožní kartáč mezi hlavou a perineální tkání. Na střední čáře perineu je proveden 2-3 cm dlouhý řez.

Episiotomie - boční incize perinea. Podle výše uvedených pravidel v pudendální anestezii se provádí 2-3 cm dlouhý řez ve směru ischiální hlízy.

Rozšíření cervikálního kanálu

Rozšíření děložního čípku aplikací kličkových kleští. V současné době se tato operace provádí pouze tehdy, je-li mrtvý předčasný plod (s pozdním potratem). Podmínkou pro provedení operace je otevření děložního čípku nejméně 3-4 cm, prasklý plodový močový měchýř. Před operací se ujistěte, že není žádný močový měchýř. 1-2 pod kontrolou prstech levé ruky, který byl zaveden do vaginy a přitlačí k prezentující hlavě představil výkonné bidentátní kleští nebo pinzety a pochopení hlavního záhybu Museo kůže. V tomto případě by mělo být zřejmé, že okolní tkáň se nedostala do kleští. Jednoduše vytáhněte kleště, zkontrolujte, zda je tkáň pokožky hlavy dostatečně zachycena. Gázová bandáž o hmotnosti 300-400 g, která je zavěšena, je připevněna k rukojeti kartáčovaných kleští a přenášena přes blok. Tato operace urychluje otevření cervixu a posiluje kontrakce.

Rozšíření cervikálního kanálu konstantním taháním na stonku plodu. V moderní porodní asistenci se operace provádí pouze v případě, že je mrtvý předčasný plod (extrémně vzácný). Podmínkou pro provedení operace je otevření děložního čípku nejméně 3-4 cm, prasklý plodový močový měchýř. Před operací se ujistěte, že není žádný močový měchýř. S výhradou pravidel asepse a antisepse z pochvy představit celou ruku, a do dělohy - jen dva prsty (index a střed). Vložení prst uchopení přední nohu plodu a výstup ji z pochvy, rys hodí gáza smyčky zavěšené břemeno k němu 200 g a hodí to po bloku.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

Umělá ruptura močového měchýře

Normální plodu měchýře protrhne nezávisle na konci první fáze porodu. V některých případech je potřeba pro umělé protržení membrán: zpoždění membrána prasknutí, fetální měchýře plochý, parciální placenta previa, zpoždění narození druhého plodu v dvojčat, jakož i operativní dodávky vaginálně v přítomnosti fetálního močového měchýře. Provoz zařízení je jednoduchý: je-li v aseptické a antiseptické se zavádí do vaginy indexu nebo ukazováčkem a prostředníčkem a trhání během kontrakce napjatých membrán SHELL. Pokud tato metoda selže, pak bublina praskla čelist bullet kleští nebo pinzety. Protržení nástroj membrán vyráběných pod kontrolou uložené prsty. Typicky, bublina praskla ve středu. Kdy je vhodné přerušit bubliny hojný stranu plodová voda teče pomalu. Za tímto účelem také přitlačí hlavu rukou Není možné extrahovat pochvy a zabránit rychlému amniorrhea (prevence ztráty pupeční šňůry).

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.