^

Zdraví

Operace vnějších genitálií a vagíny

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Otevření abscesu velké žlázy vestibulu

Indikace: akutní zánětlivý proces.

Technika: Podélný řez se děje na vnitřní straně malých pysky, rovnoběžné s druhým, po němž následuje odvodnění. V pooperačním období se denní peroxid vodíku před čištěním promyje a poté se vstřikuje gázová turunda.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Odstranění cysty velké žlázy vestibulu (enucleacio cystis glandulae vestibularis major)

Indikace: recidivující absces bortolinové žlázy, fistulózní průběh po otevření abscesu, cysta, deformující vstup do vagíny.

Technika: oválný řez pleti 5-6 cm dlouhý nad nádorem mimo pysky malých. Ostrým a tupým způsobem se cysta vylučuje z okolní tkáně a odstraňuje. Lůžko cysty se šití ponořenými kutky. Na okraji pokožky jsou uloženy nodální hedvábné švy.

Operace na hymenu

Indikace: úplná infekce nebo těžká tuhost, které brání pohlavnímu styku nebo toku menstruační krve.

Existuje několik možností pro operaci:

  1. disekce hymenotomie se provádí pomocí skalpelu v dolní části vnějšího řezu, což vede k řezání na základnu hymenu. Hrany rány jsou napnuty, nádoby jsou ligovány. Na okrajích řezu, protažených v podélném směru, jsou umístěny oddělené stehny kostek;
  2. vyříznutí hymenektomie (hymenektomie) - provádí se průřezový řez s vyříznutím okrajů rány mezi rohy. Hrany vyříznutého hymenu jsou pokryty oddělenými stehny koček;
  3. operace v procesu náhrady hymenu s tvorbou hematokolu (colpostomia). Křížový řez je tvořen vyčnívajícími hymeny s opláštěním okrajů řezu pomocí oddělených švů s kůží, aby se zabránilo tomu, že se povrchy nahého ránu vzájemně přilepí.

Chirurgie pro ovulaci a prolaps vaginální stěny a abnormální polohu dělohy

Přední kolporaphasie (přední kolporafie)

Indikace: vynechání přední stěny vaginy, prolaps přední stěny vaginy, cystocele.

Technika: Vaginální část cervixu je vystavena zrcadly. Přední hrana hrdla zachycené střely nebo dvojvazných pinzetou a je snížena na vstupu do pochvy (nebo odstranění oční štěrbiny vaginální stěna genitálu - válečku). Řez je veden mezi čtyřmi svorkami Kocher - 2 cm pod vnější otevření močové trubice, 2 cm nad vnější krční os a dvakrát - řez ven na stranách klapky oválného tvaru do hloubky vrstvy, aby se volná vlákna. Sliznice je oddělena akutním a tupým způsobem od podkladové ventrikulární fascie. Pak postel je posílena močového měchýře - kontinuální nodulární nebo kabelku řetězec šicího katgutu připojen paravezikalnye tkáň ponoření močového měchýře. Okraje vaginální sliznice kontinuální katgutu stehem připojeno v podélném směru.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

Coloporineeoraphy (colpoperineorrhaphia). Colposcopyinoplastic (colpoperineoplastica)

Indikace: ovulace a prolaps zadní stěny vagíny, rectocele.

Technika: vagina je vystavena zrcátky. Náplast sliznice zadní stěny pochvy je trojúhelníková. Základna se nachází na zadní straně na hranici pájení vaginální sliznice a kůže perinea, horní - ve střední čáře blíže k tělu (množství závisí chlopeň vyříznout z výšky rozkroku využitelných a závažnosti ptózy). Vstup do vagíny musí projít dvěma prsty. Po vyříznutí mukózní klapky je rána z horního rohu navinutá, spojující slizniční okraje s nepřetržitým stehem. Potom pokračujte v levatoplastice. Pomocí kolo tlustou jehlu, který je veden v první etapě levator jedné straně a propíchnuta zachyceného uvnitř vnější nohy levator druhé. Použijte 2-3 z těchto utahovacích švů. Poté spojování okrajů vaginální rány pokračuje kontinuálním suturou na okraji kůže. Posledním krokem je šití svalů a kůže perineu s nodálním hedvábným stehem.

trusted-source[20]

medián colporrhaphy (kolporrhaphia mediana)

Indikace: úplná ztráta dělohy ve stáří, recidiva vaginálního prolapsu po vaginální extirpaci dělohy. Operace vylučuje možnost sexuální aktivity v budoucnu.

Technika: děložní čípek je sevřena kulek kleštěmi pro oba rty, stržena a vagina a děloha se vysune. Pak krk směrem dolů a je uveden obdélníkový chlopeň vyříznut z přední poševní stěny s hranicemi - nahoru 2 cm pod vnější otevření močové trubice, v dolní - v poševní klenby. Šířka klapky závisí z pochvy šířky horní klapky by měla být o něco širší. Stejná velikost a tvar chlopně je řezán podél zadní stěny vagíny. Štěpky jsou odděleny ostrou cestou. Potom se obnoví povrch připojený mezi oddělenou katgut stehy postupně od přední a zadní oblouky (přední hranou a zadní zářezy příčnými děložního čípku), čímž vinutých povrchy jsou spojeny, závitové dovnitř a krk jde hluboko do pochvy. Levý a pravý kanál zůstávají pro odtok cervikálních exkrecí.

Ventrofie dělohy (ventrofixatio uteri)

Indikace: klesání a prolaps stěn vagíny a dělohy. Často doplňuje operace na vagině a perineu. To se projevuje u starších žen.

Technika: dolní střední laparotomie. Děloha se odstraní z břišní dutiny a vytáhne do spodního rohu rány. Peritoneum je šitý nepřetržitým suturou z horního rohu s umístěním pod dělohu. Ve spodním rohu peritoneu je šití na vnější povrch dělohy. Takže tělo dělohy leží na peritoneu paralelně s břišní stěnou. S maškarními stehy se přední povrch dělohy připojí na břišní svaly. Aponeuroza je šitována nodálními hedvábnými stehy.

Pro zlepšení účinnosti provozu a prevenci relapsu (od pobřišnice je tažen) produkovat šití dělohy 2-3 hedvábné sutury, vede je přes peritonea, svalů a fascie, přes které uzly stehů. Peritoneum a aponeuroza jsou obvykle šité.

Ventrosuspension (ventrosuspensio uteri) - operace zavěšení dělohy pro kulaté vazy podle Doleri-Gilliama.

Indikace: vynechání a prolaps dělohy, fixní retroflexie dělohy.

Technika: otevře se břišní dutina. Pobřišnice s aponeurózou se absorbuje na obou stranách řezu Kocher svorek. Ustupuje 2 cm od hrany řezu, skalpel aponeurózou tvoří průměr otvoru 1 cm. Zadření střídavě kulatý vaz ve vzdálenosti 3-5 cm od děložních vazů a výstup smyčky přes otvor v odpovídající boční aponeurózou. Výše aponeurózou vazů připojit steh z hedvábí smyčky a spojovány aponeurózou stehy. Peritoneum a aponeuroza jsou obvykle šité.

Operace v Manchesteru (operatio Manchester)

Indikace: vynechání a částečný prolaps dělohy, zvláště při prodloužení děložního čípku a přítomnosti cystocele.

Technika: děložního čípku je sevřena kulek pinzetou a je snížena na vstupu do pochvy. Řez z vaginální stěny k přední fascia měchýře od 1,5-2 cm pod zvukovodu. Na přední stěně vagíny můžete vymezit trojúhelníkovou klapku. Potom se kruhová incize sliznice děložního čípku kruhu (před - na úrovni posledního příčného přehybu). Sliznice přední poševní stěny otseparovyvaetsya z močového měchýře se zařezávají nůžkami pojivové kabely vyčnívat z hrdla do močového měchýře, a druhý tupými a ostrými odstraněných směrem k vyšší 2-3 katgutu stehů provedených provedení močového měchýře. Podél kruhového řezu obalu oddělen od krční poševní klenby směrem nahoru. Kardinální vazy umístěné na bočních plochách podlouhlého hrdla jsou vystaveny. Svazky jsou zachyceny klipy jsou řezané, sešity s odstupem v jejich větve děložní tepny. Vyrábí se kuželová amputace podlouhlá část děložního čípku, dělohy po předem bougienage krční dilatátory Gegara na № 10-11. Ořezové kardinální vazy jsou dotaženy k ose a sešity pod dolní části močového měchýře, což představuje dodatečnou podporu. Nasazení vaginální klenbu s amputovanou krku je vyroben ve tvaru U. Stehů. Boční část krku sešita katgut stehy odděleně od zabavení sliznice a svalové tkáně.

Posledním stupněm operace je colpoperineorafia podle obvyklé metody.

Vaginální extirpace dělohy (extirpatio uteri per vaginam)

Indikace: kompletní prolaps dělohy.

Technika: děložního čípku je sevřena pinzetou Museo, děloha se sníží na vstupu do pochvy. Na hranicích a přední poševní klenba sliznice pokrývající děložní čípek, kruhový nebo semilunární chirurgické otevření a členitý poševní stěny otseparovyvaetsya manžetou k děložní zevu. Močového měchýře akutní a tupé odděleny děložního dosahuje Vezikovaginální děložní záhybů, který je určen pomocí bělavé barvy. Měchýř je tlačena vpředu výtah a otevřel Vezikovaginální násobné předsměs (přední colpotomy). Paracervikální tkáň, světové strany vazy zachycené klipy překrývají a ligován struna. Volný okraj Vezikovaginální dělohy přehybu je připojen k okraji vaginální rána katgutu stehy. Tělo dělohy je vedeno skrz přední kolpotomii. Po odstranění dělohy se odstraní na levé straně, v počátečních úsecích kola, samostatně vazy a vejcovodu se překrývají klipy. Mezi nimi se tyto útvary protínají a jsou spojeny s katgut. Podobné akce jsou prováděny na druhé straně. Děloha je tažena v jednom směru, pařez příloh v druhém. Děložní tkáň ulevilo boční plocha je kolmá na sobě ležících svorek na děložní tepny, která protíná a ligován (stejně jako na druhé straně). Dotáhnout tělo a samotný děložního čípku, vystaveny sacro-děložní vazy, které jsou lisované, se protínají a jsou ligovány. Vyráběné křižovatky boční oblouky, pobřišnice, zadní poševní klenby, který je utažen na vstupní svorky pochvy. Peritoneum se šití šitím stehem. Kulaté vazů a Stump přídavky pevné extraperitoneální propojením s každé straně mezi sebou navzájem a s bočními hranami vaginální incize. Kardinální vazy se navzájem překrývají a sešívají dohromady. Incize vaginální stěny se šitím nodálními catgutovými stehy. Je vhodné, aby byl odstraněn rozpor pánevního dna doplnění této operace vaginoperineorrhaphia.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.