Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Patogen of feigiophomycosis

Lékařský expert článku

Infekční onemocnění
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018

Feogifomikoz - mykóza (feomikoticheskaya cysty) způsobené množstvím dematsievyh (hnědá pigmentovaný) houby tvořící tkáně hyf (mycelium). Dematsievye houby hnědé pigmentované houby, na rozdíl od nedematsievyh houby gialogifomitseton (hyalinní - nepigmentované hyphomycetes) tvořící mycelium způsobuje gialogifomikoz. Dematsievymi houby způsobující feogifomikoz jsou zástupci Exophiala porod, Pbialaphora, Wangielta, Bipoiaris, Exscrohilum , Ctadophiahphora, Phaeoatmelhtnyccs, Alternaria, Aureobasidium, Cladosporium, Curvularia, Phoma.

Teofigomykóza se rozvíjí po expozici demagogickým houbám z půdy v mikroskopu kůže končetin. Vytvoří se bezbolestná vyčerpaná hmota, která je nekrotická a vzniká subkutánní absces. V tkáních jsou nalezeny hnědé kvasinky podobné buňkám, pseudohyf a hyfy. Tyto houby může způsobit oportunní infekce, včetně zánětu vedlejších nosních dutin (např., Druhy Bipolaris, Exserohilum, Curvularia, Alternaria u pacientů s alergickou rýmou nebo chronická imunosuprese), a mozkové absces s imunodeficiencí konidií po inhalaci. Častěji léze mozku způsobují neurotropní houby Cladophiatophora bantiana. Při práci s těmito houbami je třeba věnovat zvláštní pozornost.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

Mikrobiologická diagnostika feigiofomykózy

V kožních odřezcích, biopsii tkání nebo sputu ošetřených 10% roztokem KOH se identifikují hnědé septátové hyfy. Vyrábějí plodiny na živných médiích, jako je Saburo - dextrózový agar, kde rostou černošské kolonie.

Léčba feigiofomykózy

Chirurgické odstranění postižených oblastí je prováděno; předepisovat amfotericin B, intrakonazol, vorikonazol.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.