^

Zdraví

Pediatr

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pediatr je lékař, který doprovází děti mladší 15 let, kteří sledují jejich vývoj až do dospívání.

trusted-source[1], [2]

Kdo je pediatr?

Pediatr je hlavním poradcem dítěte a matky. On může naučit svou matku identifikovat rušivé signály. Pediatr zhodnotí vývoj dítěte a jeho následnou připravenost vstoupit do školy.

Dává doporučení týkající se kojení a výchovy dětí. Pediatr identifikuje a provádí terapii dětských onemocnění: černý kašel, rubeola, kuřecí neštovice, stejně jako chřipka, ARVI a otravy. Pediatr také určuje (bez vymezení léčby) onemocnění ledvin, kardiovaskulární a nervový systém a řídí dítě příslušnými úzkými specialisty.

Kdy mám jít do pediatra?

 1. Pokud na kůži dítěte vidíte červené skvrny umístěné mimo hlavu. 
 2. Dítě je neklidné, plyny jsou hojně přiděleny, teplota stoupá. 
 3. Dítě má špatnou chuť k jídlu. 
 4. Zuby jsou řezány. 
 5. Dítě má volnou stoličku. 
 6. Do měsíce po propuštění z nemocnice. 
 7. Až rok - každý měsíc. 
 8. Pro očkování

Jaké testy mám vzít, když se zúčastním pediatra?

Obvykle lékař sám jmenuje potřebné testy a studie a začíná obecnou analýzou krve a moči.

Jaké diagnostické metody používá pediatr?

Jaké diagnostické metody používá pediatr při své práci? Obvykle to je vizuální kontrola, poslech přes stetoskop, pohmat, poklep, termometrie, měření výšky a hmotnosti dítěte a krevní diagnostiky, moč a výkaly v laboratoři.

Co dělá pediatr?

Pediatr se zabývá prevencí a léčbou onemocnění u dětí do 15 let. Prevence je očkování a klinice dětí, prevence dětského postižení. Sociální pediatrie se zabývá lékařskou výchovou rodičů.

Jaké onemocnění pediatr léčí?

Zajímá vás, jaké nemoci pediatr léčí? Zde není úplný seznam onemocnění: 

 1. Onemocnění dětí (spalničky, černý kašel, kuřecí neštovice, zarděnka). 
 2. Akutní respirační onemocnění, chřipka. 
 3. Otrava. 
 4. Nemoci srdce (ve spolupráci s kardiologem). 
 5. Onemocnění ledvin - s urologem. 
 6. Onemocnění centrálního nervového systému - spolu s neurológem.

Pediatr poradce

Užitečné pediatrické poradenství pro rodiče.

Jak zavést doplňkové potraviny? Začněte uvedením nízkotučného tvarohu, zeleninových pyré a džusů. Obecně lze říci, že reakce těla na jídlo může být velmi individuální. Pokud dítě vyvine potravinovou alergii, omezí průmyslové výrobky s konzervačními látkami a barvivy. Je lepší vyhnout se červené zelenině. Chudé maso může být podáno od 9 měsíců. Měl by být povinný bez soli.

Kolik zubů je normální a jak můžete pomoci vašemu dítěti? Koupit dětský gel na dásně Kamistad. 5 g gelu se aplikuje 3krát denně na gumu.

Co když má dítě silné pocení hlavy? Může to jak rakety, tak i individuální vlastnosti dítěte. Pokud zjistíte tyto příznaky, kontaktujte pediatra bez prodlení.

Během těhotenství si pravděpodobně představíte, jak budete hýčkat své dítě a zpívat mu lososy. Dítě se narodilo a sny s reálným životem se rozcházely.

Co když dítě pláče? Dejte dítě do prsou a protřepte. Zkontrolujte, zda je vlhký? Možná je horký nebo studený? Je-li to den, projděte se čerstvým vzduchem. Snažte se dítě izolovat od šumu.

Nechte svého pediatra stát se přítelem rodiny a spolehlivým, profesionálním poradcem, věnujte zvláštní pozornost jeho kvalifikaci a zdravě!

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.