^

Zdraví

Pharmaxel

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 15.08.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Farmaceutické přípravky jsou oční kapky, které mají antialergické a protizánětlivé vlastnosti.

Indikace Pharmaxel

Léčba neinfekčních zánětlivých a alergických stavů spojivky, rohovky a předního segmentu oka, včetně zánětlivých reakcí v pooperačním období, citlivé na steroidy.

trusted-source[1]

Formulář vydání

Tento přípravek je vyroben z polyethylenových lahví o objemu 5 nebo 10 ml.

trusted-source[2], [3]

Farmakodynamika

Kortikosteroidy mají protizánětlivé vlastnosti, které působí inhibicí vaskulárních adhezních molekul endotelových buněk, cyklooxygenázy typu I nebo II, stejně jako tvorby cytokinů. Pomáhá potlačit proces adheze leukocytů k vaskulárnímu endotelu a také zabraňuje tvorbě zánětlivých provokátů - to vše blokuje možnost jejich vstupu do zanícených očních tkání.

Dexamethason má silný protizánětlivý účinek, ale ve srovnání s jinými steroidy má slabší minerální kortikoidní účinek. Tato látka je považována za jeden z nejsilnějších protizánětlivých léků.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9]

Farmakokinetika

Vylučování dexamethasonu probíhá štěpením. Asi 60% látky opouští močí pod maskou 6-β-hydro-hydroxymethasonu. Nezměněná látka v moči nezůstává. Poločas trvá pouze 3-4 hodiny. Vazba na plazmatické proteiny krevního séra je asi 77-84%. Současně je clearance v rozmezí 0,111-0,225 l / h / kg a distribuční objem má hodnoty 0,576-1,15 l / kg. Indikátor biologické dostupnosti dexamethasonu v případě perorálního podání je přibližně 70%.

trusted-source[10], [11], [12]

Dávkování a aplikace

Použijte tento přípravek pouze pro dospělé a pouze pro oční použití.

Pokud dojde k akutnímu nebo závažnému stadiu onemocnění, je nutné vdechnout bolestivé oko 1-2 kapkami každou hodinu. Pokud se stav zlepší, může být frekvence postupu snížena, aby se podávala stejná dávka každé 2-4 hodiny. Později se dávka sníží na 1 kapku. 3-4 ruble / den.

Pokud existuje chronická forma zánětu, měla by být v léčbě aplikována na 1-2 kapky. Každých 3-6 hodin, abyste dosáhli požadovaného efektu.

Chcete-li eliminovat alergickou reakci, musíte kapat 1-2 kapky. Každých 3-4 hodin, dokud nebude dosažen požadovaný efekt.

Doba trvání léčby je stanovena individuálně pro každého pacienta. V průměru trvá 2 až 9 dní a maximální léčba může trvat 2-3 týdny.

Používejte Pharmaxel během těhotenství

Těhotné ženy by neměly tento lék užívat.

Kontraindikace

Přípravek Pharmadox může být kontraindikován v následujících případech:

 • Pokud je přecitlivělost na léčivou látku a jiné složky léčiva;
 • Chronické bakteriální infekce;
 • Akutní forma povrchní herpetické keratitidy;
 • Veterinární nebo kravská kiahní, stejně jako další virové onemocnění spojovky a rohovky (s výjimkou keratitidy způsobené herpes zoster);
 • Onemocnění očních struktur vyvolaných houbami;
 • Infekční onemocnění oka způsobená mykobakteriemi.

trusted-source[13]

Vedlejší efekty Pharmaxel

Možné vedlejší reakce z očí:

 • krátkodobý pocit pálení a pocit nepohodlí v očích;
 • mravenčení a svědění;
 • zčervenání sliznice a také roztržení;
 • alergie;
 • svědění a edém očních víček;
 • zhoršení vidění;
 • zúžení výhledu;
 • zvýšený IOP (intraokulární tlak);
 • perforace oční rohovky v důsledku jejího ztenčení;
 • dilatace žáků
 • vynechání víčka a keratitidy;
 • fotofobie;
 • vzhled zadní katarakty ve tvaru misky;
 • rozmazané vidění s možným zničením optického nervu.

Terapie s SCS může způsobit virové, bakteriální nebo plísňové infekce, konjunktivitidu nebo blefaritidu, protože tyto léky potlačují imunitní odpověď těla na infekci.

trusted-source[14]

Interakce s jinými léky

Dlouhodobé užívání léku v kombinaci s iodoxuridinem může zvýšit proces destrukce rohovkového epitelu.

V případě aplikace jiných lokálních oftalmologických léčiv (jako současná léčba v kombinaci s přípravkem Pharmadex) je nutné mezi jednotlivými postupy zachovat malý interval - asi 10-15 minut.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19]

Podmínky skladování

Lék by měl být umístěn na místě, které je uzavřeno pro přístup dětí a ze slunečního světla. Teplota v místnosti by měla být v rozmezí 15-25 ° C.

trusted-source[20], [21]

Skladovatelnost

Farmakod se smí užívat po dobu 3 let od data výroby léku.

trusted-source[22], [23]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Pharmaxel" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.