^

Zdraví

A
A
A

Pocení s menopauzou

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Žena ve své fyziologii se nemůže vyhnout menopauze: zastavení sexuální funkce je nevyhnutelné. Psychologicky je to stres. To jsou zásadní změny ve zdraví a životním stylu. Obvykle existuje ještě jeden faktor: pocení s menopauzou.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Příčiny pocení s menopauzou

Zřídka se někdo podaří vyhnout se zvýšenému pocení. To způsobuje nepohodlí a podrážděnost, nejistotu a izolaci, pocit strachu nejen před startem, ale také potenciální nemoc. Absolutní většina a podle statistik je to 90% žen, jsou vystaveny přílivu a hojnému pocení. Důvody pro pocení by měly být známy každé ženě, která má menopauzu: pak bude duševně připravená.

trusted-source[7], [8]

Patogeneze

Léčivý termín "patogeneze" je mechanismus vzniku onemocnění a procesů, které jej doprovázejí. Při pocení, které se projevuje zejména během menopauzy, dochází ke změnám hormonálního pozadí v těle - klesá produkce estrogenu, což naopak ovlivňuje centrum termoregulace. Jakmile je nedostatek estrogenů, mozek, přesněji jedna z jeho částí - hypotalamus, obdrží falešný signál o přehřátí těla. A ihned existuje spojení mechanismu zajišťující uvolnění tepla. Pak se to stane:

 • rozšíření periferních cév nebo návaly horka;
 • búšení srdce;
 • hojné pocení.

To je nemožné si to všimnout. Ale věděli jste důvod, můžete a měli byste vnímat přílivy bez zbytečné úzkosti.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13]

Symptomy pocení s menopauzou

Silné pocení s menopauzou, obzvláště často noční pocení a ostrý příliv, jsou první známkou nadcházejícího menopauzy. Souběžně se jedná o poruchu s měsíční: jsou nepravidelná, mění se cykly, snižují se nebo se prodlužují, lze jednoduše vynechat. Krvácení je víceméně méně bohaté.

Při návratu k symptomům pocení je třeba poznamenat, že je nemožné je skrývat: pot je tak hojně přidělen. A téměř ve stejné době žena cítí zimnici. V tomto případě je často proces potu doprovázen kontrastním znaménkem, když je sucho v ústech a ve všech sliznicích. Další zřejmý příznak: vlasy se rychle zbarví a stávají se křehkými.

Komplikace a důsledky

Samotná skutečnost, že pocení, měnící se zimnice, často silné a prodloužené, naznačuje pravděpodobnost, že se zima dostane. Ale možná nemoc se stejným znamením - například tuberkulóza. Důsledky a komplikace doprovázejícího pocení nejsou nebezpečné pouze tehdy, jsou-li dočasné a způsobené změnami ženského těla na základě věku. V tomto případě intenzivní pot, ostře se měnící zimnice na chvíli ovlivňuje celkovou pohodu ženy. To je typické pro menopauzu.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19]

Diagnostika pocení s menopauzou

Obvykle se nevyžadují složité studie o výrazném pocení u ženy, která vstoupila do menopauzy nebo je v ní. Ale vyloučit paralelní onemocnění, které má podobné příznaky, je nezbytné. Testy na hormony:

 • stanovení folikuly stimulujícího hormonu v krvi;
 • na estradiol - hlavní pohlavní hormon u žen. Při menopauze bude nižší než norma - 70 pmol / l;
 • LH nebo luteinizačního hormonu, který ukazuje zrání vajíčka a ovulaci, tj. Hnojení spermií. Pokud žena vstoupí do menopauzy, hladina LH stoupne na 40-60 IU / L a více.

Na základě výsledků těchto tří analýz lze hormonům předepisovat hormony během menopauzálního syndromu, v případě potřeby hormonální léčbu.

Na základě stavu ženy a diagnózy pocení s menopauzou. Pocit prvního "útoku" hojného pocení, musíte být přesvědčeni o pravděpodobnosti pokroku v menopauze. Toho lze dosáhnout provedením speciálního testu hladiny FSH (hormonu stimulujícího folikuly) v moči. Pro test jsou používány speciální diagnostické proužky, které jsou volně prodávány v lékárně. Nestačí 2-3 pozitivní testy, aby bylo možné s vysokou pravděpodobností říci, že horké záblesky a pocení znamenají nástup předmenopauzy a pak menopauza.

Ale to by nemělo být omezeno na: vyvrcholení svého druhu platformy pro vývoj a zhoršení onemocnění kardiovaskulárního systému, metabolických poruch, kožních onemocnění atd li starosti nadměrná a prodloužená pocení, gynekologa vyšetření je pouze nestačí .. Je nutná konzultace s kardiologem, endokrinologa, neurologa. Již s výsledky analýz a testů, jak je uvedeno výše, provádí histologické děložní škrábání, cytologie, které musí být analyzovány v dynamice a plán bazální teploty.

Diferenciální diagnostika je také povinná. Jeho úkolem je rozlišit:

 • předčasné ukončení (40 let) ovariální funkce;
 • onemocnění štítné žlázy;
 • hormonálně aktivní nádor nebo feochromocytom;
 • psychopatie a doprovodných záchvaty paniky;
 • zvýšení hladiny prolaktinu nebo hyperprolaktinemie v krvi;
 • tuberkulóza;
 • infekčních nemocí.

Pro stanovení přesné diagnózy v obzvláště obtížných případech se používají také instrumentální metody vyšetření jako ultrazvuk břišní dutiny, RTG hrudníku, mamografie.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25]

Diferenciální diagnostika

Rozlišení menopauzy a jejích příznaků od jiných nemocí je životně důležité. Jinak může být předepsána nesprávná léčba. Jeho důsledky jsou často nezvratné. Stačí zdůraznit jako příklad rozvoj diabetes mellitus, ve kterém žena může také zažít návaly horka a hojné pocení. Jeho léčba vyžaduje zcela odlišnou techniku než při menopauze.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31]

Léčba pocení s menopauzou

V menopauze a doprovázejících přílivových přílivů, mnoho žen bez léčby. Jedná se o přirozený proces, který ve většině případů bezpečně končí. Pokud však dochází k chronickým onemocněním nebo se zvyšuje intenzita pocení a zábleskových záblesků, je nutná léčba návalů tepla s menopauzou. Prvním krokem je odstranění provokace. Je třeba si uvědomit, že způsob života, který vede ženu, slouží jako odrazový můstek pro psychický stres. Není-li intenzita přílivu snížena, a to i při odpovídajícím klimatickém režimu, může lékař rozhodnout o léčbě.

Léky: tablety pro pocení s menopauzou

Nejúčinnější metodou je hormonální substituční léčba. Do nich vstupují, estrogeny jsou nasyceny pohlavními hormony. Jedná se o tablety pro pocení s menopauzou. Normalizují hojné pocení, snižují pocení horečky. A stabilizovat psychoemotický stav léků jsou nepostradatelné. Vyrovnávají náladu, posilují paměť a spí, odolávají nervovému podráždění. Mezi ně patří:

 • příprava ruské výroby Cliofitu. Jeho komponenty jsou koriandr, psí růže, hloh, anýz, matka, řebříček, máta, plantain, eleutherococcus. Již samotná kompozice naznačuje sedativní účinek elixíru. Normalizuje spánek, zmírňuje závratě a horké záblesky;
 • tablety Lerivon od nizozemského výrobce, kumulativní, trvání 2-3 týdnů, akce. Efektivní a bezpečné ve srovnání s jinými antidepresivy, antioxiotoxickým účinkem, normalizujícím spánek. Nebuďte návyková. Vyžaduje však abstinenci nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou pozornost a rychlé motorické dovednosti. Dávky se u jednotlivých pacientů nastavují individuálně;
 • Czech Novo-Passit - řešení a tablety, které se rozšířily kvůli přirozenému složení složek. Praxe potvrzuje příznivý účinek na hormonální pozadí ženy. Aplikace Novo-Passit odstraňuje dušnost, bolesti hlavy, eliminuje srdeční tep, normalizuje pocení. Denní dávka je předepsána v závislosti na individuální tolerabilitě: 1 tableta 3krát denně nebo 1 lyžařka. 3 krát. Droga je také vhodná, protože může být užívána s čajem a džusy;
 • Persen (česká produkce) se skládá z citrónového balzámu, valeriánu a máty ve formě výtažků. Kromě odstranění pocení normalizuje spánek, palpitace a brání nervovému napětí. K dispozici jako pilulky a kapsle. Příjem Persen - až 3krát denně pro 1 kapku nebo 2 dražé hodinu před spaním.

Tyto léky mohou být užívány společně s dalšími léky, které lékař předepisuje pro terapeutickou léčbu. Případy, kdy byla aplikována operační léčba pocení s menopauzou, nebyly pozorovány.

Alternativní léčba

Nevěřte recepty, které jsou součástí alternativní léčby, neexistují žádné důvody: používají se z generace na generaci. Dnes netradiční medicína pracuje souběžně s tradiční medicínou. Ve své klasifikaci, hojení nebo pozitivní korekci zdraví desítek tisíc pacientů. Existují osvědčené způsoby, jak zmírnit a s menopauzou, když žena trpí horkými záblesky a pocením. Nejdostupnější je horká lázeň pro nohy před spaním. Teplota vody je asi 40 stupňů, čas je 20 až 30 minut. Držte nohy v takové lázni, musí být dobře utírán a jít do postele. A pokud si vezmete před spaním kontrastní noční lázně, když 4-5 minut udržujte nohy v horké vodě, pak půl minuty v chladném, přesněji v pokojové teplotě, efekt se zvýší.

Pro mnoho žen je záchrana šalvěje z pocení s menopauzou. Cenově dostupné prostředky lze koupit bez lékařského předpisu v lékárně. Vaření 3 lžičky. Ve čtvrtině litru vroucí vody, je třeba pít takový bylinný čaj teplý a před samotným spánkem.

Alternativní léčitelé doporučují a odfarbu rozmarýnu. Lžíce jeho listů je třeba nalít sklenici vařící vody a držet na nízkém ohni po dobu 20 minut. Naplníme a trváme půl hodiny před jídlem 2-3krát denně.

Efektivní tinktury hloh, kterou lze vždy koupit v lékárně. Stačí stačit 30 kapek denně, takže příliv poklesne, normální spánek.

Kromě toho můžete vypít vápenný čaj, který se vaří jako obvykle. Existují i jiné hotové sady bylin, které jsou doporučovány pro návaly horka a pocení.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36], [37]

Homeopatie

Ať už je možné opravit situaci homeopatické přípravky - dnes již tak není otázka nutná. Homeopatie má jedinečnou vlastnost: jejím principem je zabránit tomu, aby podobné věci byly podobné. V případě těžkého pocení a návalů horka během menopauzy se do těla zavádí homeopatické přípravky, které vyvolávají onemocnění. Zároveň je potencována příčina patologie. A tělo se s ním musí vyrovnat. Výsledkem je eliminace nespavosti a deprese, nervová aktivita se vrátí do normálu. To vše znamená obnovu fyziologie, její počáteční reakce.

Pokud jde o povolení k léčbě homeopatickými léky, vydal jej ministerstvo zdravotnictví. Lékárny proto mohou koupit Climakt-Hel, Remens, Sepia atd.

Homeopatické pilulky pro resorpce „Klimakt Hel“ skládá z mnoha komponent - Sanguinar kanadensis, Ignatia, atd. Tsedrona definování snížení zvýšené nervovou podrážděnost a návaly horka času menopauza .. Jsou podávány 3x denně 30 minut před jídlem nebo hodinu po jídle. Léčba trvá od 1 do 2 měsíců. Ale přizpůsobit ji, stejně jako předepsat drogu, by měl odborník. Co se týče paralelního příjmu jiných drog, neexistuje zákaz.

Sepia (sepia) je lék, který zmírňuje stav ženy během menopauzy, při poruše spánku, pocení, podrážděnosti. Složení léku zahrnuje klopogon racemózu, jed z hadíka Bushmeyster, tajemství sáčku sépie a etylalkoholu. 8-10 kapek přípravku by mělo být rozpuštěno ve čtvrtině sklenice vody a pít až 2krát denně po dobu půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle. Léčba, pokud žena nemá intoleranci na drogy, trvá dva měsíce. Během této doby se uvolňování potu stabilizuje, přílivy se sníží. Případy předávkování sepií nebyly zaznamenány.

Homeopatický léčivý přípravek Remens je účinným prostředkem léčby menopauzy, který vede k selhání v některých tělových systémech, zejména v orgánech ženských pohlavních orgánů. "Remens" obnovuje narušený poměr endokrinních žláz, které zajišťují normalizaci hormonálního pozadí. Tento lék je charakterizován skutečností, že může být použit v kombinaci s jinými léky v jakékoli fázi menopauzy. "Remens" je propuštěn jako kapka. Láhve 20, 50 nebo 100 ml s dávkovačem. Existují pilulky, které je třeba vzít pod jazyk. Kromě zajištění hormonální rovnováhy "Remex" stabilizuje autonomní nervový systém: odstraňuje nadměrné pocení, horké záblesky, búšení srdce a bolest v srdci.

Tyto a další homeopatické přípravky nejsou jen populární, jsou oprávněně populární: jejich složky jsou výhradně rostlinného původu.

Prevence

Prevence se také neliší od něčeho zvláštního. Způsob, výživa, zvládnutí emocí, přítomnost tělesné výchovy a maximálního pohybu.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42]

Předpověď

Když mluvíme o tom, prognóza je prospěšná ve velké většině případů: po nějaké době klimakterium a doprovodné nepohodlí přestanou dát ženám potíže. Ale samo o sobě se to nestane: je nutné změnit období a dokonce i způsob života po dobu menopauzy. Měl by být zdravý: bez alkoholu a nikotinu, s dostatkem času na odpočinek, vždy mobilní a správnou dietou. Doporučení jsou stejná jako u jiných onemocnění.

trusted-source[43]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.