Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Polysorb u psoriázy

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Psoriáza (šupinovitý lišejník) je chronická dermatologická patologie neinfekční geneze. Je charakterizován vzhledu náplastí typických pro toto onemocnění, které stoupají nad povrch kůže, odlupují růžovo-červené. Důvody, pro které k patologii dochází, se stále nenacházejí. Existují vědecké hypotézy o povaze geneze: autoimunitní, genetické, endokrinní, metabolické, porušení normálních neurohumorálních reakcí způsobených stresem. Vzhled prvních projevů šupinatých lišejníků se objevuje ve věku 15-30 let. Existuje mnoho vědecky rozvinutých klasifikací psoriázy.

Typické vyrážky jsou kombinovány do skupin, aby se lokalizovaly projevy na kůži, stupeň prevalence, závažnost celkového stavu pacienta, specifické rysy vyrážky a jejich patologické vlastnosti. Mezi provokující faktory patří: stresující stavy imunitního systému, psychogenní příčina patologie a dědičnosti. Nejčastější příznaky psoriatických projevů jsou: vzhled depolarizovaných hustých papulí náchylných ke fúzi a pokrytých bělavými nebo šedavými snadno odstranitelnými váhy. Psoriáza se skrývají nad povrchem pokožky, což způsobuje svědění a poškrábání. S drobnými zraněními na povrchu vyrážky se objeví "krvavá rosa". Nejtypičtější šíření lokalizací psoriatických projevů je kůže na extenzních plochách velkých kloubů, pokožky hlavy, části těla vystavené tření.

Průběh systémového onemocnění je zvlněný s remisemi, během nichž nedochází k úplnému odstranění charakteristických dermatologických projevů. Není možné úplně vyléčit šupinaté lišejníky, ale snižování a zmírnění projevů je jedním z cílů moderní medicíny. Vzhledem k mechanismu výskytu psoriatických projevů se tělo akumuluje dostatečně velký počet toxinů. Jejich odstranění hraje důležitou roli při snižování projevů psoriázy.

trusted-source[1], [2], [3]

Klasifikace ATC

D05 Препараты для лечения псориаза

Indikace Polysorbu při psoriáze

Léčba psoriázy, která se týká dermatóz, je komplikována nedostatečnou rovnováhou mezi akumulací a vylučováním toxických látek z těla. Kůže je komplexní multifunkční systém. Jakékoli toxické účinky, jak vnitřní, tak i vnější, mohou vést k patologickým změnám v něm. Pro detoxikaci těla se používá přípravek Polysorb. Hlavní údaje o použití léku:

 • intoxikace (akutní nebo chronická) dospělých a dětských organismů, bez ohledu na jejich příčinu;
 • střevní infekce vyvolané různými mikroorganismy;
 • otrava jídlem;
 • Intestinální dysbióza;
 • alergizace na léky;
 • těžká intoxikace v purulentně-septických nepředvídatelných událostech;
 • akutní otravy chemickými látkami;
 • chronická nebo akutní senzibilizace (různé typy alergických reakcí);
 • Komplexní léčba hepatitidy, pankreatu, selhání ledvin (zahrnuto do schématu léčby).

Prevence akumulace nebezpečných chemických látek pro zdraví u lidí žijících v oblastech se špatnou ekologií.

trusted-source[4], [5], [6]

Formulář vydání

Aktivní účinná látka - oxid křemičitý (SiO 2 ). Pomocné přísady neobsahují. K dispozici je pouze polysorbová prášková forma. Prášek sněhobílé barvy s lehkým namodralým odstínem, bez zápachu.

Z přípravku se připraví suspenze pro orální podání. Lék je prodáván sítí lékáren v plastových lahvích, jejichž objem je -12, 25, 50 g, stejně jako balení 1 g nebo 3 g.

trusted-source[7], [8]

Farmakodynamika

Polysorb je aktivní enterosorbent s antacidními vlastnostmi. Má absorbující účinek. A evakuuje se adsorbuje škodlivé látky endogenního a exogenního přírodě (alergeny, bakteriální endotoxiny a virového původu, toxické metabolity štěpení lipidů a proteinů generovaných ve střevě). Umožňuje odstranění a transport ze systémového krevního proudu do střevního lumen jedovatých toxických látek, aminů, oligopeptidů. Ve střevě jsou navázány na sorbent a evakuovány z těla.

trusted-source[9]

Farmakokinetika

Polysorb není schopen absorbovat nebo trávit zažívacími trakty. Vylučován exkluzivně ve stolici. Sorpční povrch 300 m 2 / g. Okamžitě (po 2-4 minutách) se dostane do trávicího traktu.

trusted-source[10]

Používejte Polysorbu při psoriáze během těhotenství

Doba těhotenství a laktace nejsou kontraindikací pro příjem přípravku Polysorb. Lék nemá teratogenní účinek a nepoškozuje zdraví matky. V gestačním období jsou zakázány dlouhé aplikační postupy enterosorbentu. Dlouhodobé užívání přípravku Polysorb (více než dva týdny) vyžaduje další příjem vitaminových komplexů a přípravků obsahujících vápník, protože tento sorbent může mírně snížit hladinu jejich obsahu u matek a budoucího dítěte. Pro kompetentní výběr komplexů minerál-vitamin je nutná odborná konzultace. Během doby užívání drogy může být tendence k zácpě. S preventivním účelem je nutné obohatit stravu o produkty bohaté na vlákninu.

Kontraindikace

 • přecitlivělost na účinnou složku léčiva;
 • děti do 1 roku;
 • žaludeční a / nebo duodenální vředy;
 • eroze střeva;
 • atony střeva.

trusted-source[11], [12]

Vedlejší efekty Polysorbu při psoriáze

Prakticky chybějící. Mohou existovat obtíže při evakuaci střeva (zácpa), dyspeptické jevy. Pokud se vyskytnou alergické reakce, což je velmi vzácné, léčba by měla být přerušena. Dlouhodobé kúry přípravku Polisorba u psoriázy vyžadují jmenování komplexů minerálních vitamínů a přípravků obsahujících vápník, protože enterosorbent mírně snižuje jejich obsah v systémovém krevním řečišti těla.

trusted-source[13], [14], [15]

Dávkování a aplikace

Připravte koloidní roztok následujícím způsobem: 1 šálek st. L. Se přidá do sklenice studené vařené vody. (1,2 g) Polysorb dospělým nebo 1 lžička. (0,6 g) drogy dětem. Roztok musí být důkladně promíchán, dokud není dosaženo rovnoměrné suspenze. Použijte ho orálně ihned po přípravě. Je třeba dodržovat časové intervaly, které berou v úvahu dietu nebo užívání léků. Polysorb se používá po dobu 60 minut. Až do 1,5-2 hodin po podání jídla nebo při podávání léků.

Dospělí a děti starší 7 let jsou předepsány 12 g přípravku Polysorb denně; děti od 1 roku do 7 let - 150-200 mg / kg hmotnosti dítěte. Denní dávka léku je rozdělena na 3-4 dávky. Jedno maximální povolené množství sorbentu by nemělo přesáhnout polovinu denní dávky.

Doba trvání polysorbu pro psoriázu je 14-21 dnů.

Pro prevenci a komplexní terapii alergické senzibilizace se dospělým předepisuje 1-2 lžičky. Třikrát denně před jídlem.

trusted-source[16],

Předávkovat

Údaje o případech předávkování chybí.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

Interakce s jinými léky

Současné užívání přípravku Polysorb s různými léky může snížit jejich terapeutickou účinnost.

trusted-source[22], [23], [24]

Podmínky skladování

Uchovávejte v dobře uzavřených nádobách na tmavém, suchém místě s teplotou vzduchu nejvýše 25 ° C.

trusted-source[25], [26]

Skladovatelnost

Datum výroby a datum vypršení léčivého přípravku jsou uvedeny na tovární kartonové a plastové lahvičce. Podle pokynů je doba skladování 5 let. Nedoporučuje se používat po uplynutí doby použitelnosti. Hotová suspenze může být uchovávána po dobu 48 hodin v chladničce.

trusted-source[27], [28]

Recenze lékařů a pacientů

Polisorb přírodní, bez chemických konzervačních látek a stabilizátorů, lék. Pacienti jsou dobře snášeni. Má pozitivní účinek při léčení dermatologických onemocnění, jako je psoriáza, atopická dermatitida, toxodermie. Konstanta těchto onemocnění, symptom je obecná endointoxikace. Endotoxiny vedou k necitlivosti těla na mnoho léků.

Lékaři, kteří provedli studie o použití enterosorbentů při komplexní terapii různých systémových onemocnění, poznamenali, že přípravek Polysorb může zvýšit citlivost těla na léčbu drogami. Použití polysorbu při psoriáze jako detoxikační terapie bylo úspěšné při zastavení dermatologických projevů alergií na potraviny a léky a snížení výskytu psoriatických erupcí.

Pouze složitá léčba dermatologických onemocnění má pozitivní účinek. Podle lékařského výzkumu, léčba lupénky s krátkými kurzy hladovění, stravování Polysorb, antioxidantů (vit. A, E), masti pro vnější použití, UV záření a pleťové vody s vývarem vlaštovičník dal pozitivní dynamiku. Polovina pacientů měla téměř úplné zotavení a čtvrtina těch, kteří se zúčastnili experimentu, měla výrazné zlepšení stavu pokožky.

Samotní pacienti si uvědomují, že při komplexní léčbě psoriázy pomocí specifických přípravků a enterosorbentu Polisorba výrazně snižují svědění kůže, opakovaný výskyt vyrážky a snížené plochy lézí.

Negativní zpětná vazba o použití enterosorbentů Polysorb u psoriázy je ponechána u lidí, kteří kvůli zvláštnostem svého těla obtížně užívají drogu. Pacienti jsou nepohodlí s jeho konzistencí a chutí, nebo jsou netolerantní k tomuto léku. Ve svých odpovědích naznačují, že jejich negativní je spojena pouze se subjektivními pocity.

Objektivně, většina odpovědí jak lékařů, tak pacientů naznačuje, že použití enterosorbentu Polysorb jako součásti komplexní léčby psoriázy poskytuje pozitivní výsledky. Proto může být použita při standardní terapii dermatologických onemocnění jakékoliv geneze.


Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Polysorb u psoriázy" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.