^

Zdraví

Praktický lékař

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Každý den se dozvídáme stále více nových slov a dokonce jména lékařských profesí. Až donedávna nikdo neslyšel o existenci takového praktického lékaře. Kdo je on? A obecně, proč potřebujete jen velmi málo lidí.

Pokud mluvíme s obvyklými podmínkami pro nás, pak s praktickým lékařem, s rodinným lékařem nebo terapeutem, který zachází s celou rodinou, stejně jako se studiem dějin nemoci.

Ve stručnosti jsme zhruba popsali nový koncept a nyní budeme podrobněji zvážit výhodu vzhledu tohoto specialisty.

Kdo je praktický lékař?

Skutečnost, že praktický lékař je osoba s lékařským zázemím, je logická. Jeho kvalifikace vám umožňuje konzultovat všechny členy rodiny o jakékoli záležitosti zdravotnického průmyslu, zatímco on může přidat další užší odborníky k případu, stejně jako dohlížet na relativní zacházení sám.

V prvním okamžiku konzultace praktický lékař důkladně prozkoumá lékařskou anamnézu pacienta a poté jmenuje potřebnou diagnostiku. Dále je jeho práce zaměřena na snížení nebo eliminaci pravděpodobnosti výskytu patologických jevů, u kterých je u pacienta tendence.

Jaké testy mám vzít, když vidím praktického lékaře?

Lékař by měl důkladně znát anamnézu, a proto jsou nezbytné následující testy:

 • obecnou analýzu krve a moči,
 • předat výkaly vejce červů,
 • krevní test na infekci HIV, Wassermanovu reakci,
 • hormonální vyšetření a ejakulát,
 • krevní testy, kde kontrola TORCH infekcí, ESR, Rhesus faktor, oncomarker a tak dále,
 • analýza urogenitálního traktu,
 • analýzy na gynekologa: plodiny na kandidózy, flóry, cytologie, citlivosti na antimykotik, antibiotik, biopsie, aspirace, bacterioscopy.

Jaké metody diagnostiky používá praktický lékař?

Praktický lékař by měl jasně vidět situaci týkající se zdraví pacienta, a jelikož některé testy nestačí, je třeba se uchýlit k mnoha diagnostickým metodám, které zahrnují:

 • EKG, EEG, ECHO, ECE, UZI,
 • Rentgenové a fluorografické přístroje,
 • kolposkopie, CT, MRI, mamografie.

Tento diagnostický systém vám umožňuje sledovat stav dýchacího systému, činnost srdce a dalších orgánů. Takový postup je užitečný, protože tímto způsobem je možné varovat před nejzávažnějšími problémy, například infarktem.

Co dělá praktický lékař?

Praktický lékař zahrnuje v rámci svých povinností léčbu různých onemocnění, mezi něž patří:

 • ateroskleróza,
 • onkologické patologie,
 • metabolický syndrom,
 • nadváhu,
 • obtěžující onemocnění cév dolních končetin.

Jeho úkolem je určit přítomnost pravděpodobných onemocnění, jakož i příčiny jejich výskytu. To také zahrnuje výběr preventivních opatření k prevenci rizika onemocnění, které jsou závislé, včetně genetické predispozice pacienta. Je třeba dodat, že praktický lékař není pouze okresním lékařem, ale odborníkem, který se účastní všech záležitostí týkajících se léčby některých onemocnění.

Jakým onemocněním léčí praktický lékař?

Navzdory "širokému" názvu praktický lékař nezachází se všemi nemocemi, ale kontroluje a přitahuje jiné lékaře, pokud se jeho kompetence nevztahuje na stávající onemocnění pacienta.

Nad tím jsme již řekl, že praktický lékař léčí onkologické patologie, nadváhu, aterosklerózu a tak dále.

Co se týče obezity, zde léčba si klade za cíl nejen sestavit správný jídelníček, a některé faktory vyzváni tento stav zejména, že další váha - je možné, že onemocnění, například nesprávné metabolismus, hormonální poruchy, problémy se štítnou žlázou, duševní stav a mnohem více.

Kdy mám jít na praktického lékaře?

Praktický lékař pomůže za přítomnosti nejrůznějších příznaků, dokonce i zdánlivě, na první pohled bezvýznamného, jako je pocit těžkosti nebo únavy. Někdy provokatér bolesti hlavy, které se na první pohled zdají být neopodstatněné, jednotka může být v oblasti krční páteře - má přímý vztah k cévním křečím, které narušují proudění krve do hlavy.

Ale z tohoto důvodu se doporučuje konzultovat praktického lékaře. Ve skutečnosti je mnoho:

 • změny hmotnosti, přestože se dietní a životní styl nezměnily. Tyto příznaky jsou charakteristické pro různé nemoci, například onemocnění rakoviny nebo onemocnění nervového systému,
 • mrzutá řeč, únava, paralýza a stupor končetin mohou mluvit o blížící se mrtvici,
 • černé výkaly jsou možným vředem nebo otokem v žaludku nebo střevě. Změna barvy stolice v této situaci nastává na základě vnitřního krvácení, což samo o sobě představuje nebezpečný proces,
 • Meningitida je charakterizována bolesti hlavy, která prochází do krku, doprovázená teplotou,
 • s krvácením do mozku, je vyčerpávající bolest hlavy.

Lékař může pomoci se všemi těmito příznaky a dalšími příznaky.

Poradenství lékaře lékaře

Praktický lékař doporučuje dodržovat standardní pravidla, která mohou prodloužit zdraví a tím život sám:

 • chránit se před všemi druhy stresových situací, neboť i nejmenší tlak negativní energie může být škodlivý nejen pro nervový systém, ale i kardiovaskulární. Kromě toho se většina onemocnění vyskytuje na nervovém základě,
 • potřebujete chránit své srdce a krevní cévy a pro to je jednoduchý preventivní komplex skládající se z správné výživy a životního stylu: sport, denní režim, správný odpočinek,
 • láska dělá zázraky. Proto se milujte navzájem a buďte šťastní.

trusted-source[1], [2]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.