^

Zdraví

Předoperační příprava a pooperační období gynekologických pacientů

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Každá chirurgická operace ovlivňuje procesy životně důležité činnosti organismu jako celku. Spolu s fyzickým traumatem je třeba vzít v úvahu i duševní účinky, bolest, vliv na omamné látky, ztrátu tekutin, elektrolyty. Teplo a mnoho dalších okamžiků. Úspěch operace závisí na:

 • správné vyhodnocení indikací a kontraindikace k chirurgickému zákroku;
 • pečlivost vyšetření pacienta a předoperační příprava;
 • volba způsobu anestezie, čas a povaha operace;
 • postupy pro provádění operace;
 • terapeutických a profylaktických opatření v pooperačním období.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Indikace pro chirurgickou léčbu

Indikace pro chirurgii mohou být absolutní a relativní.

Absolutní indikací jsou státy, přímo ohrožují život ženy, doprovázený obrazem náhlé příhody břišní (krvácení mimoděložní těhotenství, roztržení nebo perforaci dělohy, zkroucené nohy vaječníků cystadenom, prasknutí absces dělohy s vypršením hnisu v břišní dutině a zánět pobřišnice, atd) nebo externí krvácení (maligní nádory ženských pohlavních orgánů, submukózní děložní myomy) s hemoragickou anémií.

Příklady relativních indikací pro chirurgický zákrok mohou sloužit jako vynechání stěn vagíny a dělohy, malformace genitálních orgánů, které nespouštějí komplikace atd.

Výběr způsobu provozu

Při výběru možné metody a rozsahu chirurgické léčby se berou v úvahu následující údaje: povaha základní nemoci, přítomnost komorbidity, věk pacienta, životní a pracovní podmínky a špatné návyky. U mladých žen je při absenci zhoubných nádorů doporučováno chirurgické vyšetření orgánů. U žen v menopauzálním věku a při menopauze se provádějí radikálnější operace. Současná mimogenní onemocnění, stejně jako věk staršího pacienta, jsou indikací pro jednodušší, rychlejší a jednodušší provedení operace. Plán chirurgického zákroku lze během operace změnit. Závisí to na dalších informacích získaných během operace, stejně jako na výskytu komplikací (krvácení, kolaps, šok, zranění sousedních orgánů apod.).

Pro anestezii v gynekologických operacích se užívá lokální (včetně epidurální) a celkové anestezie. Existuje velké množství léků, analgetik, které uvolňují svaly, neyropletikov, ganglioblokatorov a antihistaminik, které umožňují moderní anestetikum s širokou škálu operací a provádět správu životně důležitých funkcí v průběhu chirurgického zákroku.

Předoperační přípravek

Délka předoperačního období je dána povahou základních a doprovodných onemocnění. Při mimořádných operacích je doba předoperační přípravy minimální. A s plánovaným, zvláště u pacientů se závažnými souběžnými nemocemi, se vypočítává ve dnech, někdy v týdnech.

Předoperační vyšetření

Během předoperační přípravy je objasněn celkový stav pacienta, objasněna hlavní diagnóza, identifikovány jsou doprovodné choroby. Zkouška začíná v ambulantních podmínkách, což podstatně zkracuje pobyt pacienta v nemocnici před operací. Existuje objem klinického a laboratorního výzkumu, který provádí pacient bez ohledu na povahu onemocnění.

Rozsah vyšetření gynekologických pacientů před operací

Pro malé a diagnostické operace

 • Klinický krevní test.
 • Klinická analýza moči.
 • Krevní test na RW.
 • Analýza krve na formuláři 50.
 • Krevní test na HBAG.
 • RTG hrudníku.
 • Analýza vaginálního skvrna pro biocenosu.
 • Analýza děložního krčku na atypii.

Pro břišní chirurgii

 • Klinická analýza krve (trombocyty + doba nekoherence).
 • Klinická analýza moči.
 • Analýza žita na RW.
 • Analýza krve na formuláři 50.
 • Krevní test není HBAg.
 • RTG hrudníku.
 • Informace o sanaci ústní dutiny.
 • Analýza vaginálního skvrna pro biocenosu.
 • Analýza děložního krčku na atypii.
 • Biochemický krevní test (celkový protein, bilirubin, glukóza, ALT, ACT).
 • Koagulogram (protrombin).
 • ЭKG.
 • Závěr terapeuta o absenci kontraindikací pro chirurgickou léčbu.
 • Údaje o diagnostické kyreta (u nádorů dělohy)

Při identifikaci souběžných onemocnění (chronická tonzilitida, bronchitida, kaz, kolpitis, endocervicitis atd.) Musí pacient podstoupit vhodnou léčbu.

Pro vyšetření gynekologických pacientů se kromě obvyklých pacientů používají další testovací metody (podle indikací), jejichž objem je určen základním onemocněním.

Vzhledem k cyklickým hormonálním změnám, ke kterým dochází v ženském těle, je příznivý čas pro operaci považován za první den po ukončení menstruace. Plánované operace by neměly být prováděny během menstruace.

Příprava pacienta na operaci

Doba trvání a povaha předoperačního přípravku se může lišit v závislosti na celkovém stavu pacienta, základních a souvisejících nemocech a věku.

Před operací se provádí posouzení funkčního stavu vitálních systémů těla a jejich rezervních schopností. Plánovaná operace se provádí na pozadí stabilní kompenzace a remisí souběžných onemocnění.

Vyhodnocení kardiovaskulárního systému je analýza kontraktility myokardu, změny v cévním systému jako celku a jeho jednotlivých bazény (plicním oběhu, mozkových cév, myokardu). Při odhalení patologických změn se provádí předoperační příprava pacienta v podmínkách terapeutické nemocnice (oddělení).

Při posuzování respiračního systému se upozorňuje na projevy chronických onemocnění. Prevence pooperačních komplikací zahrnuje fyzioterapeutická opatření zaměřená na normalizaci vnějšího dýchání. Podle indikace se léky používají k obnovení průchodnosti a odvodnění dýchacích cest.

Příprava gastrointestinálního traktu vyžaduje zvláštní pozornost. Předběžná sanace dutiny ústní a nosohltanu se provádí. Dieta v předoperačním období by měla mít vysoký obsah kalorií, ale není bohatá. Črevo by mělo být vyprázdněno denně. V předvečer operace jsou všichni pacienti léčeni čisticí klystýrou. Laxáty pro přípravu na operaci jsou v současné době předepsány zřídka, protože v důsledku jejich působení se může vyvinout acidóza a střevní paréza. Při přípravě pacientů pro operace na střeva (perineální slzy III stupeň, entericky vaginální píštěle) po dobu 2 dnů před operací je předepsán projímadlo, a den před a v den operace dát čistící klystýr.

Příprava jater. Omezení jídla v den operace a po něm vede k významnému výdeji glykogenu, proto se doporučuje injikovat glukózu bezprostředně před operací a během zákroku. Trvalé porušování základních funkcí jater je kontraindikací operace.

Příprava pacientů na vaginální operaci. Operace se provádí pod normocenózou nebo středním typem vaginální biocenózy. Při dysbiotických a / nebo zánětlivých procesech se provádí terapie zaměřená na obnovení normální mikroflóry. V přítomnosti tlakových vředů se používají tampony s mastnými mastí nebo emulzemi, rakytníkový olej a dávková forma obsahující estriol. Protože léčba tlakových vředů trvá dlouhou dobu, doporučuje se, aby byla prováděna ambulantně.

Obecná příprava. Lékař je povinen provést psycho-preventivní přípravu pacienta, vysvětlit jí povahu nadcházející operace, zvýšit důvěru v úspěšný výsledek chirurgického zákroku. Během několika dnů před operací se předepisuje Bechterewův lék nebo trankvilizéry (trioxazin, chlordiazepoxid nebo elen, atd.). Výsledkem obecné předoperační přípravy je získání písemného informovaného souhlasu pacienta k chirurgickému zákroku. V předvečer operace, na základě doporučení anesteziologa, začne premedikace.

Pacient má právo odmítnout provedení operace až do samého počátku.

Kontraindikace k chirurgické léčbě

Při rozhodování o otázce chirurgické léčby je třeba zvážit kontraindikace k chirurgickému zákroku. Patří k nim zejména závažné onemocnění kardiovaskulárního systému, onemocnění dýchacích cest, játra, ledviny a jiné orgány a systémy, což výrazně narušen celkový stav organismu a jeho kompenzačních a adaptačních mechanismů. Nicméně v řadě případů poskytování nouzové péče o údaje o životě je nutné provést operaci navzdory existujícím kontraindikacím. Kontraindikace plánovanou operací v gynekologických pacientů jsou obvykle spojeny akutní infekční onemocnění (chřipka, akutní respirační onemocnění, a další.), Pyoderma, proleženiny na vaginální části děložního čípku, vaginální sliznice zánět (před vaginálních operací).

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12]

Komplikace v pooperačním období

Nejpůsobivější pooperační komplikace je krvácení. To může nastat, když ligatura prokluzování s nádobou z nádoby, která nebyla ligován v průběhu operace, s hnisavou tání cévní stěny, jakož i z malých cév v rozporu koagulačních a antikoagulačních systémů krve. Klinický obraz vnitřního krvácení je charakterizován bledostí pokožky a sliznic, dyspnoe, kolapsem, častým malým pulsem, snížením arteriálního tlaku. K objasnění diagnózy vnitřního krvácení je nutná vaginální vyšetření. Pokud je v břišní dutině tekutá krev, je obvykle určeno vyklenutí zadní vaginální klenby. V případě retroperitoneálního krvácení je hematom palpován (nejčastěji mezi listy širokého vazu dělohy). Při perkuse se určí volná tekutina v břišní dutině nebo potlačení zvuku nad hematomem. K objasnění diagnózy je možné provádět ultrazvuk a MRI břišní dutiny, která odhaluje volnou tekutinu v břišní dutině. Přítomnost vnitřního krvácení je indikací opakované intubace pro bandáže krvácejících cév. Krvácení s tvorbou hematomu může být z cév přední břišní stěny: V tomto případě je ukázána ligace krvácející nádoby a odstranění krevních sraženin. Při krvácení po vaginálních operacích je diagnostika snadnější, protože dochází k vnějšímu krvácení. K zastavení je prováděna ligace cév nebo tamponáda pochvy.

Šok a kolaps jsou závažné komplikace pooperačního období. Šok se vyskytuje po delších a traumatických operacích doprovázených masivní ztrátou krve. V patogenezi svého vývoje hraje vedoucí roli porušení hemodynamiky a všech životně důležitých funkcí těla. Klinicky šok se projevuje inhibici psychiky, apatie při zachování vědomí malé časté puls, bledost, objeví studený pot, snížení teploty a krevního tlaku; může být pozorována oligurie nebo anurie. Současně dochází k narušení metabolismu, ke vzniku acidózy, ke zvýšení počtu červených krvinek, k poklesu objemu krve.

Zhroucení je způsobena primární lézí cévního systému a je doprovázen porušením hemodynamiky a poté změny v centrálním nervovém systému. Zhroucení charakterizován následujícími klinickými příznaky: ztráta vědomí, pochvy slabost, těžká bledost, cyanóza, studený pot, časté a malé, někdy arytmické puls, časté mělké dýchání, snížení krevního tlaku.

Léčba šoku a kolapsu by měla být zahájena okamžitě. Pacient musí být přemístěn do polohy Trendelenburg (úhel sklonu asi 15 °). Hlavním způsobem léčby je proudová transfúze krvetvorných tekutin za účelem stabilizace hemodynamiky. Z krovezameschayushih kapaliny, vstoupí s nízkou molekulovou hmotností, roztoky solí, hydroxyethylcelulóza roztok škrobu, protože jsou zachovány déle v krevním řečišti a stabilizovat krevní tlak. Současně se doporučuje podávat kortikosteroidy. Ke zlepšení srdeční aktivity se používají srdeční glykosidy. Při jevu dekompenzované acidózy se doporučuje intravenózní hydrogenuhličitan sodný.

Anurie je závažná komplikace pooperačního období. Důvody pro to může být šok a kolaps, spolu s poklesem krevního daacheniya a reflexní křečí ledvinových cév, ostrý pacienta anemizatsiya, krevní transfúze nekompatibilní faktoru nebo systému ABO Rh, septický infekce. Poranění nebo ligaci močovodů. Léčba anurie je určena její etiologií a musí být zahájena okamžitě.

Pooperační pneumonie dojít po delším provozu na zpoždění průduškového hlenu, aspirace žaludečního obsahu, atelektázy a stagnaci v plic a plicní infarkt. Pneumonie se nejčastěji vyskytuje u lidí s chronickými onemocněními dýchacího systému, u oslabených starších a senilních pacientů. Při léčbě pooperační pneumonie hraje důležitou roli správné podávání antibiotik (resp. Citlivost mikrobiální flóry). Použití antikoagulancií nepřímé akce (neodicumarin, fenylin, synkumar atd.) Je ukázáno v individuálně zvoleném dávkování.

Paréza střeva, která se vyskytuje 2-3 dny po operaci, a střevní obstrukce, která se vyvíjí v 4-5th den, vyznačující se tím, křeče bolesti břicha, nevolnost, zvracení, plynu a stolice zpoždění. Následně se peristaltika zastaví, puls se stává častějším, teplota stoupá a celkový stav pacienta se zhoršuje. S fluoroskopií břišní dutiny ve svislé poloze je pacient určen plynovými bublinkami s horizontálními hladinami kapaliny pod nimi (Clauberovy misky). Dgsh terapie enteroparesis doporučuje drenáž a výplach žaludku, podávání neostigminu intramuskulární. Pro stimulaci peristaltiky střev, hypertenzních a případně sifonových neplazí. Při potvrzení diagnózy mechanické střevní obstrukce je indikována operace.

Pooperační zánět pobřišnice vyvíjí při břišních infekcí, a je charakterizován tím, bolestivost a tuhosti přední stěny břišní, pobřišnice symptomatické podráždění, časté tep, horečka, nevolnost, zvracení a těžkou celkový stav pacienta. V současné době je charakterizován rozmazané peritonitidy: zůstává relativně uspokojivé stav pacienta, chybějící nebo mírné příznaky peritoneálního dráždění, k nevolnosti a zvracení. Může být auscultated peristaltiku, to je nezávislá židle. V periferní krvi, leukocytóza, posun vlevo ve vzorku leukocytů, je zaznamenáno zvýšení ESR. Léčba operační peritonitidy - relaparotomie, odstranění zaměření infekce a široká drenáž břišní dutiny. Důležitou součástí léčby jsou antibakteriální, znecitlivění, antikoagulační a regenerační terapie. Při závažné hnisavé peritonitidě se provádí peritoneální dialýza.

Trombóza a tromboflebitida v pooperačním období se nejčastěji vyskytují v žilách dolních končetin a pánve. Vývoj těchto komplikací přispívá k obezitě, křečových žil dolních končetin, předchozí tromboflebitidě, kardiovaskulárnímu selhání. Známky trombózy jsou bolest na končetinách, otoky, horečka, bolestivost během palpace podél cév. Při léčbě trombózy je nutný úplný odpočinek, zvýšená poloha končetin, podávání antibiotik a antikoagulancia při přímé a nepřímé léčbě.

Porucha operační rány je pozorována častěji u pacientů léčených na maligní novotvary pohlavních orgánů a hnisavých procesů děložních příměsí. S vývojem infekce v oblasti operující rány jsou bolesti, infiltrace tkání. Hyperezie kůže, teplota stoupá. V takových případech je třeba odstranit několik švů, aby se vytvořily podmínky pro vypouštění separovaných látek, ošetření rány peroxidem vodíku a zavedení odtoku navlhčeného 10% roztokem chloridu sodného. Denně je nutné dělat obvazy a toaletní rány.

Vzácnou komplikací je úplná divergence okrajů rány a prolaps střevních smyček - událost. Když se překrývají sekundární švy o události v břišní dutině, zavádějí se kanalizace, které vypouštějí obsah a zavádějí antibiotika.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

Prevence infekčních komplikací

Pooperační infekce rány zhoršují výsledky chirurgického zákroku, prodlužují dobu hospitalizace a náklady na hospitalizaci. Jedním z účinných přístupů ke snížení frekvence pooperační hojivosti, spolu se zlepšením chirurgických postupů a dodržováním pravidel aseptických a antiseptických, je antibiotická profylaxe. Racionální antibiotická profylaxe v určitých situacích může snížit výskyt pooperačních infekčních komplikací z 20-40% na 1,5-5%. V současné době je bezpochyby účelnost antibiotické profylaxe při chirurgických zákrocích.

Antibiotikum, na rozdíl od antibiotik předpokládá zadání antibakteriálního činidla v nepřítomnosti aktivní infekce a vysoké riziko infekce, aby se zabránilo jeho vývoj. Profylaktické používání antibiotik je jejich účelu, a mikrobiální kontaminaci operační rány nebo infekce v ráně, a pokud existují důkazy kontaminace a infekce jako primární způsob léčby je chirurgický zákrok, a jmenování antibiotika má za cíl, aby se minimalizovalo riziko infekce rány.

V závislosti na riziku pooperačních infekčních komplikací jsou všechny chirurgické zákroky rozděleny do 4 kategorií.

Charakteristika typů transakcí

Podmíněná charakteristika Charakteristiky intervence
"Čistý" Neúrazové volitelný chirurgický zákrok bez známek zánětu, které nemají vliv na hltanu, dýchacích cest, trávicího traktu a urogenitální systém, stejně jako ortopedické operace, mastektomii, strumektomii, kýly, flebektomie pacientů bez trofických poruch, protetických kloubů. Artroplastika, operace na aortě a tepnách končetin, srdeční chirurgie
"Podmíněně čisté" Čisté transakce s rizikem infekčních komplikací (plánovaný provoz na hltanu, gastrointestinální trakt, mrzačení ženských pohlavních orgánů, urologické a plicní chirurgie bez důkazů souběžné infekce), flebektomie u pacientů s trofickými poruchami, ale bez trofických vředů, reintervence přes „čistého“ ránou pro 7 dní, ponořená osteosyntéza s uzavřenými zlomeninami, naléhavé a naléhavé operace. Kroucením kritérií zahrnutých do skupiny "čisté", tupé poranění bez prasknutí dutých orgánů
"Kontaminovaný" Ordinace na žlučových a infekce močových cest, v přítomnosti, v gastrointestinálním traktu, s vysokým stupněm znečištění, v rozporu s aseptické operace nebo v přítomnosti zánětlivého procesu (ale ne hnisavý zánět). Operace pro traumatické poranění. Pronikající rány, ošetřené po dobu 4 hodin
"Dirty" Ordinace se známou infikovaných orgánů a tkání, v přítomnosti souběžné nebo předchozí infekce, poranění nebo perforací gastrointestinálního traktu, proktitida, gynekologické chirurgii, penetračních ran a traumatické rány ošetřené po 4 hodinách, flebektomie u pacientů s trofických poruch a vředů, operandy s purulentním zánětem na infikovaných tkáních

Antibiotická profylaxe je indikována pro všechny "podmíněně čisté" a "kontaminované" operace. U čistých operací se prevence provádí v případech, kdy potenciální infekce představuje vážné ohrožení života a zdraví pacienta a pokud má pacient rizikové faktory pro vznik pooperačních infekcí, mezi něž patří:

 • věk nad 70 let;
 • poruchy příjmu potravy (obezita nebo podvýživa);
 • cirhóza jater;
 • selhání ledvin, srdeční selhání;
 • diabetes mellitus;
 • alkoholismus nebo drogová závislost;
 • zhoubné novotvary;
 • vrozené nebo získané stavy imunodeficience;
 • léčba kortikosteroidy nebo cytostatiky;
 • antibiotická terapie před operací;
 • krevní transfúze;
 • ztráta krve;
 • - doba trvání provozu je delší než 4 hodiny;
 • - dlouhá hospitalizace před operací.

Řízení pacientů v pooperačním období

Jakýkoli chirurgický zákrok má výrazný účinek na stres pacienta. Součástí chirurgického stresu jsou:

 • emoční psychický stav pacienta;
 • operace zahrnující bolest, mechanickou a krevní ztrátu.

Péče o pacienty v pooperačním období do značné míry závisí úspěch chirurgické léčby, t. To. Je známo, že bez ohledu na to, jak umně učinil operaci, vždy existuje možnost výskytu komplikací nebo smrti. Preventivní udržování komplikací v pooperačním období by mělo být věnováno pacientům, kteří přišli na plánovanou chirurgickou léčbu ještě v ambulantní fázi s přitažlivostí odborníků sousedních specialit. Dále jen „riziko“ komplikací patří pacienti s obezitou, anémie, křečovými žilami, s klinickými příznaky onemocnění kardiovaskulární, plicní, renální a dalších systémů a orgánů, jakož i starší ženy.

Doba rané pooperační periody u gynekologických pacientů trvá 7-10 dní. Doba pozdní pooperační periody s nekomplikovaným průběhem je omezena na tři měsíce po chirurgické léčbě.

Časném pooperačním období je charakterizována snížením denní moči, vzhledem k retenci sodíku v séru a relativní hypokalémie a giperkaliyuriey zbývající po 6. Den po operaci. Hypoproteinurie, nerovnováha proteinových frakcí krve se objevují až do konce prvního týdne pooperačního období, který je spojen s adrenokortikoidní fází katabolismu.

Zvýšení tělesné teploty v prvním týdnu pooperačního období je fyziologickou reakcí těla na absorpci produktů rozkladu zraněných tkání, krve a sekretu rány. U starších a starších žen je leukocytóza a teplotní reakce méně výrazná než u mladých pacientů.

Preventivní udržování tromboembolických komplikací v pooperačním období zahrnuje provádění nespecifických opatření a specifické profylaxe. K nespecifické prevenci patří:

 • včasná aktivace;
 • bandáž hřbety bezprostředně před operací pomocí elastických bandáží.

Specifická prevence je věnována pacientům s obezitou, křečovými žilkami, chronickou tromboflebitidou, kardiovaskulární insuficiencí. Profylaxe otevírá 2 hodiny před chirurgickým zákrokem a zahrnuje použití heparinu a jeho derivátů s nízkou molekulovou hmotností (fraksiparin, Clexane a kol.), Pooperační podání obou látek trvá 6-7 dny.

Léčba a rehabilitace

Terapie a rehabilitace v pooperačním období jsou rozděleny do 4 fází.

V první fázi je pacient v jednotce intenzivní péče. Základem intenzivního dohledu je včasné odhalení symptomů, důkazy o negativním pooperačním období nebo nevhodných reakcí pacienta k terapeutickému účinku, který může zabránit vzniku kritických podmínkách.

Intenzivní monitoring v anesteziologie a intenzivní péče oddělení (UAR), nebo v jednotce intenzivní péče (JIP) se liší od tradičních kontinuita a soustředit se a může být vizuální, laboratoř, monitor a kombinovat.

Pro každého pacienta v UAR a JIP je generována hodinová monitorovací mapa se seznamem událostí. V nich jsou v době pozorování v oddělení pacienta po 1-3 hodiny registrován dechovou frekvenci, prokrvení, tělesné teploty, vylučování moči, množství vypouštění katetry a kanalizace, a bere v úvahu objem vstřikované kapaliny odvozené.

Vizuální pozorování je jedním z nejjednodušších a nejvíce přístupných, použitelných za jakýchkoliv podmínek. Zkušený lékař a sestra jsou schopni zachytit nejmenší změny funkcí vnějších systémů životně důležité činnosti organismu. Současně se věnuje zvláštní pozornost chování pacienta, barvě a teplotě pokožky, frekvenci a hloubce dýchání, účasti na pomocných svalech, přítomnosti kašle, charakteru sputa.

Velkou pomoc při posuzování stavu pacienta mají sledování funkčního stavu orgánů (formou a stupněm břišní distenze, jeho účast v aktu dýchání, stav obvazu v chirurgických ran, přítomnost vnitřní nebo vnější krvácení, svalového napětí přední břišní stěny). Nevolnost, regurgitace, zvracení si zaslouží pozornost. Schopnost stanovit čas zotavení motorické funkce střeva (vzhled peristaltiky, únik plynů a stolice).

Použití monitorovacích zařízení velmi usnadňuje proces monitorování pacientů a zvyšuje jejich informovanost. Zařízení Monitor umožňuje kontinuální monitorování respirační funkce (dýchání, dechový objem, respirační minutový objem, saturace kyslíkem, obsah CO 2), oběhový systém (srdeční frekvence, arteriální a centrální žilní tlak, EKG, tlak v srdečních dutinách), centrální nervový systém ( EEG), termoregulace (tělesná teplota). Využití počítačové technologie umožňuje nejen včasné rozpoznání akutního porušování životních funkcí těla, ale také jejich odstranění.

Vizuální a monitorovací monitorování nevylučuje hodnotu laboratorní diagnostiky. Rychlý laboratorní umožňuje prozkoumat mnoho metrik a zahrnuje stanovení hemoglobinu a hematokritu, objemu krve (CBV), koagulace, kyslík základním stavu (CBS), se obsah krevních plynů, hladiny elektrolytů a erytrocytů, stupně hemolýzy, celkové hladiny proteinu, funkčního ledviny a játra atd. Řada těchto indikátorů by měla být studována v dynamice jako intenzivní terapie, včetně v noci.

Pro prevenci pooperačních komplikací je v raném pooperačním období velmi důležité:

 • adekvátní anestezie s použitím narkotických a narkotických analgetik;
 • eliminaci hypovolemie;
 • předčasné rozšíření režimu motoru.

Ve druhé fázi je pacient v generálním oddělení. Tam držel sledování pooperačních švů začala pokračovalo v léčbě, jakož i prevenci a diagnostiku ze zánětlivé komplikace projevují sklon k 6- 7. Pooperační den.

Z klinického hlediska je cenově nejdostupnější a spolehlivým ukazatelem v diagnostice pooperačních zánětlivých komplikací (PGVO) je určit index leukocytů intoxikace (Lil). Leukocytový index intoxikace, navržený v roce 1941 J. Ya.Kalf-Kalifom:

(SY + 2 + 3 POB mladé. Medullocell 4 +). (Plazma, tř. + 1) / (monocyty + lymfocytů) (eosinofily + 1)

Obvykle je toto číslo od 0,5 do 1,5. Zvýšení indexu charakterizuje zvýšení zánětlivé odpovědi. Různé modifikace FID k dnešnímu dni byly široce používány v klinické praxi.

Nový přístup k diagnostice a predikci PGVO použít leukocytární vzorec jako nedílná indikátor odrážející rysy neurohumorální odezvu organismu na různé stresové vliv na pevnost. Podle L.H. Garkaviho (1990) jsou reakce akutního a chronického stresu způsobeny působením silného podnětu. Dráždivé látky s nedostatečnou pevností způsobují reakci výcviku a dráždivé účinky síly jsou reakce klidné a zvýšené aktivace. Nežádoucí účinky zahrnují reakce na stres, trénink a aktivaci, ke kterým dochází při dechronizačních jevech, což svědčí o poklesu přirozené rezistence organismu a zhoršení klinického průběhu onemocnění.

Jednou z tradičních metod prevence HBV je v současné době intraoperační antibiotická profylaxe.

K dnešnímu dni v chirurgické praxi se získaly zkušenosti s použitím imunomodulačních léčiv pro prevenci PGVO (thymolin, thymogen, interleukin). Indikuje možnost rozšíření přirozených obranných mechanismů makroorganismu a tím i řízení průběhu pooperační periody.

Dnes je imunoterapie zastoupena nejen přípravky přírodního nebo syntetického původu. Různé fyzikálně-chemické faktory, jako je ultrazvuk, magnetické pole, mimotělní metody detoxikace, ihla a laserová punkce, se také vztahují na plnohodnotnou imunoterapii.

Pro zlepšení imunoreaktivity a zlepšení léčení chirurgické rány u pacientů s gynekologickými onemocněními se používají transfúze laserových ozařovaných a ultrafialových autoblogů.

Ve třetím stádiu je pacient sledován v konzultacích žen v místě bydliště. Velký důraz je kladen na provádění fyzioterapeutických postupů a resorpční terapie.

Čtvrtá fáze zahrnuje realizaci rehabilitačních opatření pro ženy v specializovaném sanatoriu. Kromě obecné regenerační léčby lze pacientům předepsat balneoterapii, blátivou terapii podle indikace.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.