Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Příčinné faktory trichofytózy (Trichophyton)

Lékařský expert článku

Infekční onemocnění
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 21.03.2019

Trichophytosis (synonyma: ringworm) je způsobena houbami rodu Trichophyton. Existuje antroponická a zooangroposofická trichofytóza.

Antroponózní (povrchní) trichofytóza je způsobena T. Tonsurans a T. Vialaceum. Doba inkubace je 1 týden. Pouze lidé trpí, častěji děti. Infekce nastává při blízkém kontaktu s pacientem nebo přes domácí předměty. Často se stane postižených sportovců wrestlers transmisní T. Tonsurans kontaktem (zoster trupu Gladiatortrainer). Vzniká zánět a olupování středu oválných kořenů kůže. Vlasy jsou ovlivněny typem "endotriků" a rozkládají se na povrchu kůže. Čistá kultura T. Tonsurans reprezentován střelby (2-3 mikronů), bezbarvý, přepažený mycelium je jen zřídka, hruškovitými mikrokonidií, arthrospores, a někdy hlamidosnorami makrokonidií. Čistá kultura T. Vialaceum sestává z tenkého (3-4 mm), zvlněný maloseptirovannogo mycelium, chlamydospore pestrý. Arthrospores se objevují ve starých kulturách.

Zooantroponoznaya (infiltrativní-hnisavé) trichophytia způsobené T. Mentagrophytes var. Mentagrofytes, který se přenáší na člověka z myší a domácích zvířat. Pokožka hlavy, vousy, nehty, sténání jsou ovlivněny. V kožních abscesích se objevují granulomy. Venku je na vlasu arthroconidia ("ektotriky"); vypadnou vlasy. Čistá kultura houby se skládá z tenké (2 mikrony) iztoporoobraznmi přepážkami mycelia hyf a mikrokonidií zaoblených (2-4 mikronů) podlouhlé makrokonidií (8x40 m) a chlamydospór.

T. Verrucosum se přenáší člověku z velkého skotu, telat, koní, oslů, koz; způsobuje poškození kůže, srsti, hlavy a vousů. V otevřených oblastech kůže se objevují velké ložiska léze s vyklenutými obrysy. Ve vlasech se nachází typ "ektotriků". Čistá kultura houb se skládá ze septického mycelia. Slzná nebo prodloužená mikroconidia, sférická makrokonidie (40x5 mikronů) ve formě kuliček a četné chlamydospory se tvoří.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.