^

Zdraví

Rentgenové záření (rentgenové studie)

Baryový rentgen: příprava, co ukazuje

Rentgenový výzkum je založen na skutečnosti, že lidské tkáně různé hustoty absorbují paprsky vycházející z rentgenky různými způsoby.

Ozařování rentgenovými paprsky

Rentgenové záření je proud elektromagnetických oscilací o délce, která je v rozsahu mezi ultrafialovým a γ zářením. Tato vlnová odrůda má specifický účinek na lidské tělo.

RTG hrudní kosti ve 2 projekcích

Rentgen hrudníku se obvykle provádí pro diagnostické účely, ale může být vyžadována soustředěná vizualizace ploché hrudní kosti uprostřed její přední stěny – rentgen hrudní kosti.

Rentgenový snímek pánve u žen, mužů a dětí

Rentgenový snímek pánevních kostí a kyčelních kloubů lze provést ve třech projekcích: předozadní (AP), zadní přední (AP) a laterální (laterální).

Rentgen tureckého sedla: co dělají, co ukazují

Rentgenová analýza stavu tureckého sedla je poměrně běžným diagnostickým postupem, a to i v gynekologii.

Rentgen klíční kosti ve dvou projekcích

V klinické praxi zůstává rentgenové zobrazování jednou z předních metod instrumentální diagnostiky poranění a nemocí pohybového aparátu.

RTG žeber

Při rentgenu žeber je vizualizován stav kostního mechanismu a částečně je vidět páteř. Stupeň ionizujícího záření není považován za nebezpečný pro lidské zdraví, takže rentgenové záření lze považovat za dobrou alternativu k ultrazvuku.

Rentgen lopatky

Protože není vždy možné okamžitě identifikovat příčinu patologie, lékaři používají rentgenový snímek lopatky. Mluvíme o neinvazivní, nebolestivé a dostupné diagnostické metodě, která je navíc dosti informativní.

Digitální rentgen

Jaká je nová diagnostická metoda - digitální rentgen? Ve skutečnosti je to naše obvyklé rentgenové vyšetření s digitálně zpracovaným obrazem.

RTG krční páteře s funkčními testy

Potřeba rentgenu krční páteře posoudí lékař v každé konkrétní situaci. Ve většině případů tato diagnostická metoda umožňuje lékaři rychle a přesně určit diagnózu a zahájit adekvátní léčbu.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.