^

Zdraví

Rybí olej a lupénka

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pokud je člověk diagnostikován s "psoriázou", může to znamenat jen jednu věc: pacient bude muset bojovat s touto nepříjemnou chorobou, která pokrývá horní vrstvy pokožky po celý život. Zdá se, že zdraví není škodlivé, je nutné ho léčit, neustále přetvářet organismus jinou "chemií"? Ale co je estetická stránka problému? A fyzické nepohodlí, které výrazně snižují kvalitu života, nestojí za to, že se ho zbavíme? Kromě toho je problém "chemie" rychle a snadno vyřešen pomocí alternativních prostředků, z nichž jeden je rybí olej, který se v psoriázích široce používá.

Mnozí lidé slyšeli o výhodách rybího oleje při léčbě rachit, ale není to každý, kdo má podezření, že toto zvláštní přísady do potravin pomáhají účinně bojovat s projevy nevyléčitelného onemocnění kontroverzní povahy nazývané psoriáza. Nicméně tento nástroj jako pomocný stimulant imunitního systému doporučujeme nejen alternativními léčiteli, ale i kvalifikovanými lékaři.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Indikace Rybí olej pro psoriázu

Abyste pochopili, jak rybí olej ovlivňuje plaky psoriázy, musíte se seznámit s chemickým složením tohoto cenného výrobku. Jeho studie ukázala, v rybím tuku prospěšné pro imunitní systém a kožní vitaminů A a D. Nedostatek těchto vitaminů je častou příčinou, že kůže se stává suché a drsné, a nehty začnou vrstvit. Ve skutečnosti, vitamin D, jehož obsah rybí olej je vedoucí, kromě udržování optimální poměr vápníku a fosforu v těle, stimuluje imunitní a nervový systém, a také se aktivně účastní procesu regenerace kůže a odlupování „mrtvé“ a modifikované buňky u psoriázy. A retinol, který je také vitamín A, stimuluje růst a reprodukci zdravých kožních buněk.

Nejcennějšími složkami rybího oleje jsou polynenasycené mastné kyseliny, které jsou známy pod názvem Omega-3 a Omega-6. Zabraňují rozvoji aterosklerózy a tvorbě krevních sraženin v cévách, což snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Normalizují také výživu buněk tkání a orgánů a také mají protizánětlivý účinek.

Největší množství mastných kyselin, zejména omega-3 je možno nalézt v drahém pochoutka ryby, jako jsou například pstruzi, losos, losos, a další. Pravidelná konzumace těchto druhů ryb je vynikající prevencí mnoha onemocnění, ale získání tak cenné pro lidské zdraví ryb ne každý může dovolit . Kromě toho, ryba je vhodné použít čerstvé, nesmí zmrznout, to není vždy možné. Zmrazování je příčinou zničení některých živin a vitamínů ve složení ryb. Všechny tyto nuance byly vzaty v úvahu při vývoji léku rybího oleje, který je za přijatelnou cenu, kterou si můžete koupit v lékárně, a vhodnou formou vydání: ve formě tobolek nebo roztoku.

Vzhledem k tomu, že jsme studovali složení rybího oleje, rozumíte tomu, že takový výrobek nemůže přinést výhody při léčbě kožních onemocnění. Jeho složení a účinek na lidské tělo určuje účinnost rybího oleje při psoriáze jak v rámci komplexní terapie exacerbací onemocnění, tak i jako restabilizační a profylaktické činidlo během remise.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

Dávkování a aplikace

Léčba psoriázy je komplexní a zdlouhavý proces, přičemž velkou roli hraje lokální léčba topickými přípravky, mezi které patří olej z tresčích jater. A může být použita jak v čisté formě, tak iv složení domácí masky a masti.

Externí aplikace rybího oleje při psoriáze se projevuje jak během exacerbace onemocnění, tak po určitou dobu po odstranění symptomů ke zlepšení stavu pokožky.

Během exacerbace patologie a zvětšení postižených oblastí pokožky se doporučuje je namazat teplým rybím olejem zahřátým na vodní lázni a ponechat ji po dobu 45-50 minut. Poté je zbývající tuk odstraněn otřením pokožky teplou vodou sterilním obvazem nebo vatou. Pro tento postup můžete použít jak roztok rybího oleje, tak kapsle, který je propíchl jehlou k uvolnění obsahu.

Účinná léčivá masť pro psoriázu se získává z rybího oleje a vajec. Pro jeho přípravu budete potřebovat tvrdou vařenou, drcenou a smaženou v suché pánvi, dokud se olejovitá tekutina neobjeví v žloutkách domácích vajec. Tato kaše se kombinuje s rybím olejem a aplikuje se na plaky psoriázy, dokud se pokožka nevyčistí.

Jako zlepšující se stav kůže a preventivní pro psoriázu se doporučuje použít vnější masku na bázi rybího oleje a medu. Aplikujte ho pravidelně po dobu půl hodiny, promývejte později teplou vodou nebo odtučněním heřmánek. Tento postup má antimikrobiální účinek, odstraňuje zánětlivé procesy a vyrovnává poruchu pigmentace.

Psoriáza je onemocnění, které se projevuje pouze v povrchových vrstvách kůže a má hlubší kořeny. Proto se jeho léčba neomezuje na lokální stažení symptomů, a to externí aplikací léků. Takže rybí olej v lékařství psoriázy poradit nejen k rozmazání na kůži, ale také vzít uvnitř. Obvyklá dávka udržovací léčby je 500 mg nebo 3 kapsle rybího tuku. Denní norma se doporučuje rozdělit na 3 dávky, které se kombinují v čase s příjmem potravy.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

Recenze na léčbu rybího oleje

Musím říci, že neexistují žádné takové léky, které by stejně pomohly všem pacientům. A co můžeme říci o potravinářských přídatných látkách, které navíc nejsou všelékem onemocnění, ve kterém jsou doporučovány pro použití.

Takže rybí tuk, může zmírnit stav mnoha pacientů, ale neexistuje způsob, jak vyléčit nevyléčitelné onemocnění. Názory lékařů hovoří o účinném účinku léku jak pro zmírnění symptomů psoriázy, tak pro celkové zlepšení těla, zejména pro normalizaci nervového a imunitního systému. Použití lékařů z rybího oleje doporučuje v komplexní terapii, ale výsledek bude delší a výraznější.

Nezapomeňte, že jako léčivý přípravek má rybí olej kontraindikační účinky. Může způsobit alergické projevy a reakce na intoleranci drog. Není vhodné riskovat a zvýšit obsah vápníku nebo vitaminu D. Požití rybího oleje je zakázáno v případě akutních onemocnění jater a ledvin, stejně jako při poruchách štítné žlázy.

Někdy se jedná o nedodržování doporučení ohledně používání rybího oleje, které vede k vzniku nežádoucích příznaků a následně k negativní zpětné vazbě od pacientů.

Mnozí pacienti prostě nechápou, že jeden rybí olej nemůže vyléčit psoriázu. K odstranění symptomů a prodloužení doby remisí onemocnění je kromě komplexní terapie také nutné dodržet určitou dietu. A pokud ve světlech případů psoriázy, kdy jsou postiženy malé části těla, použití rybího oleje poskytuje hmatatelné výsledky i bez dalších léků, pak ve vážných případech bez léčebné léčby je prostě nemožné.

Je třeba si uvědomit, že rybí olej v psoriáze je druh pomocného nástroje, který usnadňuje stav pacienta a zlepšuje účinnost jiných léčiv tím, že stimuluje tělo k boji proti nemoci. Čekání na zázrak z jeho použití nestojí za to, protože k léčení takové zákeřné nemoci, jako je psoriáza, dokonce i medicínské přípravky nemohou být dokonce účinné. Ale tady, abychom zmírnili pacientovu situaci a dali mu naději na normální, plný život bez peelingu pokožky, svědění a ošklivých plaků na kůži po nějakou dobu, může rybí olej dobře. A žádná "chemie"!

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Rybí olej a lupénka" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.