^

Zdraví

A
A
A

Skrytý penis

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 27.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Dalším nevyřešeným problémem u pediatrické urologie je tzv. Skrytý penis. V tomto problému dominuje spíše sociální aspekt než funkční otázka.

Dospělí pacienti se skrytým penisem mají kosmetickou poruchu, ale ani močení, ani sexuální život nejsou obvykle porušovány, s výjimkou případů, kdy je anomálie kombinována s fimózou.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Formuláře

K dnešnímu dni neexistuje jediný pohled na klasifikaci této patologie, protože někteří urologové obecně tuto patologii považují za možnost pro vývoj penisu a proto neprovádějí žádné chirurgické zákroky. Z pohledu většiny urologů je latentní penis malformací mužských pohlavních orgánů, která vyžaduje ve velké většině případů chirurgickou korekci.

Ve většině klinik byla vyvinuta a implementována klasifikace této patologie.

Skrytý penis, ve kterém se vyskytuje výrazný nedostatek kůže ze skutečného falše, distálně umístěný podvržený konec vazu a krátké propadlé vazivo.

"Zachycený" penis, u kterého je nedostatek vnější kůže penisu v kombinaci se stenózou předkožky, což ve skutečnosti vede k situaci utopeného falše.

Druhý ukrytý penis - jak je projevem celkové  obezity, tuková tkáň z stydké oblasti vytlačuje kůži a vypadá jako plisované tkaniny, a v okamžiku erekce údu zátah téměř úplně.

Kombinovaný svěrák, ve kterém je možná kombinace tří výše uvedených možností.

Kombinovaná varianta vývojové malformace s hypospadií, epizdádiasem, kryptorchidismem, inguinální kýlou apod.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

Kdo kontaktovat?

Léčba latentní penis

Ve velké většině případů není chirurgická intervence s třetí formou malformace zobrazena. Pouze ve výjimečných případech - na naléhavou žádost pacienta za účelem jeho optimálního přizpůsobení ve společnosti - je nutné operaci provést.

Operativní zásah začít s třásněmi řezem kolem hlavy penisu, a pak úplně uvolní kůži penosimfizarnogo úhlu a protínají vaz odkladný falus (lig. Suspensorium penisu) a závěs svazku. Poté, 9, a ve 3 hodiny na ciferníku uvnitř kondicionovaného uložit dva uzlové šev mezi tunica odvozený cavernosa a kožní kryt penisu na rozhraní dermis v šourku hlavně. Pro tento účel se používá monofilní neabsorbovatelný materiál pro šití. Vnitřní list předkožky je rozdělen a pokryt mobilizovanými kavernózními těly samotnou kůží.

Latentný penis s druhou formou je ošetřen odstraněním jizvy předkožky, což brání tomu, aby hlava opustila celý kmen.

Nejproblematičtější je skrytý penis první varianty. Skutečný nedostatek kůže trupu v některých případech neumožňuje vyřešit problém přes noc. Někdy jsou chirurgové nuceni uchýlit se k užívání hormonální terapie, aby zvýšili zásobu plastického materiálu. K tomu použijte gel dihydrotestosteronu ve formě aplikací, který umožňuje krátkou dobu (3-4 týdny) vytvořit dostatek kožních záhybů pro plastický falus.

Po několika týdnech používání hormonálních aplikací se provede výše popsaná operace.

V pooperačním období je moč odebírána pomocí uretrálního katétru po dobu 5-7 dnů. Používejte také kompresní bandáž, doporučuje se výsev po dobu až 6 měsíců, protože v tomto případě provádí fixační úlohu. U dospělých pacientů k tomuto účelu používejte speciální peniální expostory, používané 4 hodiny denně po dobu 6 měsíců.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.