^

Zdraví

Urologist

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Urolog - lékař specializující se na léčbu onemocnění mužských pohlavních orgánů a orgánů vylučování u mužů a žen.

Kdo je urolog?

Urologa užívá muže s onemocněním reprodukčního systému, stejně jako ženy a muže s onemocněním výtokových orgánů. Nejprve urolog vyšetří pas, břicho, šourku. Klinická analýza krve a moče, bougie, cystoskopie může být přiřazena. Urolog si také připravuje dokumentaci pro každého pacienta.

Zdraví genitourinálního systému je velmi křehké, alespoň jednou v životě s tímto doktorem, kterým čelí každý. Nejčastěji se lékaře podává časté, bolestivé močení nebo sexuální porucha u mužů. Profylaxe v urologii je velmi důležitá. Muži by měli být vyšetřováni jednou za rok, ženy, pokud nejsou patologické - jednou za 1,5-2 roky.

Urolog zachází s poklesem potence, zánětu a adenomu prostaty, cystitidy, pyelonefritidy, močové inkontinence. Žena by měla být upozorněna, když mám močení a otoky. Může to být pyelonefritida nebo cystitida.

Jaké testy musím vzít, když kontaktuji urologa?

Urolog může potřebovat obecný krevní test, klinickou a biochemickou analýzu moči, analýzu moči pro Nechiporenko, aby objasnila diagnózu a taktiku léčby. Lékař jmenuje tyto nebo jiné analýzy, opírající se o charakteristické znaky, u kterých je možné podezření na toto nebo urologické onemocnění. U prostatitidy lze doporučit sekreci prostaty. Umožňuje vám vyhodnotit funkci prostaty. Vylučování prostaty se vyšetřuje pod mikroskopem, počítá se počet leukocytů, lecithinových zrn a amyloidních těles. Normální tajemství prostaty je homogenní viskózní mléčná tekutina, počet leukocytů je v oblasti výhledu až 15. Amyloidní těla se běžně nenacházejí.

Jaké diagnostické metody používá urolog?

Diagnostika, provedená kvalitativně a v plném rozsahu, určuje příčinu příznaků. Kontrola může být provedena během lezení a stoje. Opuch šourku, otoky, napětí břišních svalů. Průzkum prostaty pomáhá identifikovat prostatitidu, nádory. U mužské urologie je to nejstarší metoda, dosud relevantní. Přecitlivělost na vyšetření je jedním z příznaků prostatitidy. Urolog vizuálně vyhodnotí barva, stav genitálií, sondy břišní stěny, nahmatat močového měchýře hmatatelné šourku tkáň svítí. Cystoskopie, cystometrie, CT, MRI mohou být předepsány.

Co dělá urolog?

Urologa studuje onemocnění močového měchýře, vč. Ledviny a močového měchýře se uzdravuje nejen u mužů, ale i u žen, takže se mýlí, že ho považuji za mužského lékaře. Je správnější zavolat mužskému urologovi andrologovi. Léčí prostatitidu, močový měchýř a urolitiázu. Ženská urologová ošetřuje pouze ledviny a močový měchýř u žen a pohlavní orgány ošetřují gynekologa. Možná budete nuceni jít k urologovi, který hoří močením, bolesti zad (jsou obličky), mužskou neplodností a sexuálními problémy.

Jaká onemocnění urologa léčí?

Urolog se zabývá léčivou a operační léčbou urolitiázy, zánětem ledvin a ledvinami. Cystitida je nejčastějším urologickým onemocněním u žen. Je doprovázena močovou inkontinencí. Také urolog ošetřuje patologii nadledvin spolu s endokrinologem, mužskou neplodností. Spálení močením, krev v moči a kolika v břichu a dolní části zad je příležitostí zvuk alarmu. Na recepci se lékař poprvé seznámí s anamnézou, ptá se na povahu stížností, předepisuje další výsledky, ultrazvuku a léčbu podle výsledků.

Poradenství urology

Odmítněte kouření a alkohol. Dodržujte pravidla osobní hygieny. Chlad, vibrace a komprese jsou velmi škodlivé pro pánevní orgány. Zabraňte sexuálně přenosným chorobám. Nejlepší způsob, jak zabránit - pravidelný sexuální partner. Nedodržení těchto pravidel může vést ke snížení plodnosti mužů. To je alarmující trend v posledních letech.

Nenechte si ujít alarmující příznaky zánětu prostaty: bolesti v dolní části břicha, potíže s močením a problémy v intimním životě. Adresa urologovi, pravděpodobně bakteriální nebo stagnační prostatitida. Lékař předepisuje antibiotika, multivitaminy a masáž. Abyste neztratili svou maskulinní sílu, stačí jen obléknout se v mrazu a používat kondom, pokud není žádná trvalá žena. Abych vám odpustil, že není překonán, se sedavou prací, musíte se pravidelně zahřát. Normalizovat výživu a sexuální život. Adresujte lékaře a zapojte se do realizovatelných sportů. Každý rok se obraťte na urologa.

Chronická a akutní prostatitida vedou bez léčby k rozvoji prekancerózního stavu - prostatického adenomu.

Co se týče žen, mají dost urologické problémy. Velmi často po 35 letech se krásná polovina lidstva stěžuje na močovou inkontinenci. Moč se spontánně vylučuje během fyzické námahy, smíchu a intimity. Urolog vyšetří gynekologické křeslo. K vyloučení dalších patologií lze předepsat ultrasonografii ledvin.

Urolog vám pomůže vypořádat se s problémy močového měchýře, pokud ho kontaktujete včas, ale je lepší přijmout preventivní opatření a podstoupit každoroční vyšetření.

trusted-source[1], [2]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.