^

Zdraví

Spreje pro psoriázu

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Psoriáza je onemocnění, které nelze vyhrát s pomocí moderních technik vždycky, ale různými léky přispět ke zlepšení stavu pokožky a na dlouhou dobu zachránit pacienta od nepříjemných příznaků. Většina pacientů trpí snadnou formou onemocnění, takže pro její léčbu existuje dostatek lokálních léků. Mezi nimi je zvláštní místo obsazeno sprejy z psoriázy.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Indikace Psoriasové spreje

Psoriasový sprej se používá k zpomalení intenzivního růstu buněk. To pomáhá rychle a účinně odstranit zánět. Přípravek by měl zvolit lékař, podle toho, jaký typ nemoci má pacient, kolik prostoru je již obsazeno psoriatickými plakymi, jakou formu onemocnění a jaký je stav pacienta v současné době. Obvykle jsou různé typy sprejů vhodné pro léčbu ve stavu remisí nebo exacerbace během procesu poklesu. To pomáhá zlepšit stav pokožky a každodenní péči o ni.

trusted-source[6], [7]

Formulář vydání

V současné době v lékárnách najdete obrovské množství různých názvů sprejů z psoriázy. Jsou vybírány s přihlédnutím k mnoha individuálním charakteristikám pacienta, ale jsou i ty, které získaly největší popularitu. Mezi ně patří:

  1. Beauty Balance.
  2. Sprej.
  3. Kožní čepice.

Také dobré výsledky jsou uvedeny a hormonální spreje z psoriázy. Měli byste však dbát na to, aby byly používány přísně podle pokynů.

Níže uvažujeme o všech populárních a účinných sprejů z psoriázy.

Beauty Balance

Tento sprej se liší přirozenými a zcela bezpečnými pro zdraví složení pacienta. Jeho účinná látka jsou: vinné listy, šťáva z aloe vera, jírovce, máta peprná silice, agar-agar, ginkgo biloba.

Díky této šetrné k životnímu prostředí složení Beauty Balance Spray pomáhá změkčit, omladit, zklidnění pokožky, že ji zbaví nepříjemných symptomů psoriázy, stejně jako pomalý proces stárnutí.

Rozstřikování nemá žádné kontraindikace, s výjimkou intolerance ke složkám léčiva. Může být použita i během těhotenství, protože přirozená kompozice nepůsobí negativně na vývoj plodu a na zdraví nastávající matky.

trusted-source[8], [9]

Sprej 999

Tato léčiva je předepisována pacientovi během remise nebo po akutní formě psoriázy už prošla. Pomáhá denně ošetřovat postižené oblasti pokožky a zvlhčovat je. Kromě toho se tento sprej doporučuje také u pacientů s atopickou dermatitidou a neurodermatitidou.

Sprej se vyznačuje dobře známým antiseptickým, antipruritickým, zvlhčovacím a protizánětlivým účinkem. Můžete použít drogu spolu s jinými léky pro psoriázu.

Lék je zcela přirozený. Skládá se ze 30 léčivých bylin, včetně: červeného světlice, umělého pižma, stonožky.

Před nastříkáním důkladně protřepte láhev léku. Aplikujte na kůži ve vzdálenosti nejméně 15 cm. Používejte dvakrát denně. Je třeba poznamenat, že přípravek nezanechává na pokožce mastné skvrny ani lesk.

Sprej je kontraindikován pro použití během těhotenství a kojení. Při kresbě chráňte před přípravkem oka, sliznic.

Kožní čepice

To je možná nejpopulárnější ze všech sprejů, které lze dnes nalézt v lékárnách země. S jeho pomocí můžete efektivně a rychle léčit psoriázu bez užívání kortikosteroidů a cytostatik. Doporučuje se také při léčbě atopické a seboroické dermatitidy, neurodermatitidy, zánětů kůže.

Aktivní aktivní složkou spreje je pyrithion zinek. Ve sprejích jeho množství nepřesahuje 0,2%. Sprej dokonale zvládne všechny formy psoriázy, i když onemocnění postihuje pokožku hlavy.

Je velmi důležité před použitím produktu pečlivě přečíst pokyny. Za prvé, postižená kůže je připravena k aplikaci. K tomu je třeba dobře vyčistit a vysušit. Lahvičku dobře protřepejte sprejem. Během léčby držte kůži s ní vertikálně. Neaplikujte lék příliš daleko od pokožky. Optimální vzdálenost je 15-20 cm.

Postup postřiku se musí opakovat dvakrát až třikrát denně. Trvání léčby závisí na individuálních charakteristikách těla pacienta. I když už máte terapeutický výsledek, nemusíte přestat používat sprej. Při zpracování vlasové pokožky se používá speciální tryska, která se prodává spolu s lékem.

V některých případech může způsobit alergické reakce. Nepoužívejte lék s nesnášenlivostí k jeho složkám.

Hormonální spreje z psoriázy

Při léčbě psoriázy je vynikajícím výsledkem hormonální přípravky, mezi nimiž by se měly zvýraznit následující spreje.

Oxycyklozol. Antibakteriální činidlo, které také kombinuje protialergické a protizánětlivé účinky. Používá se k léčbě psoriázy, popálenin a ran na kůži.

Aktivní aktivní složky spreje jsou oxytetracyklin a prednisolon. Před nástřikem na poškozenou kůži musí být aerosolová láhev důkladně protřepána. Aplikujte ze vzdálenosti minimálně 20 cm pouze na ty části pokožky, které byly postiženy psoriázou. Aplikujte každý den, dokud nezmizí hlavní symptomy onemocnění.

Lék je kontraindikován u některých onemocnění: hojivé rány, houbové léze pokožky, nesnášenlivost součástí. Také ji nelze použít během těhotenství a během laktace.

Polcortolone TC. Lék je protizánětlivý a antibakteriální. Aktivními účinnými látkami léčiva jsou hydrochlorid tetracyklinu a acetonid triamcinolonu.

Přípravek se používá k léčbě psoriázy, folikulitidy, furunkulózy, kopřivky, atopické dermatitidy.

Před použitím aerosolu musíte injekční lahvičku protřepat lékem. Zlikvidujte postiženou pokožku během tří sekund. V tomto případě by měl být přípravek udržován ve vzdálenosti 13-15 cm od pokožky.

Při léčbě dospělých pacientů se aplikace provádí dvakrát až třikrát denně. Děti v raném věku (po třech letech) se doporučují stříkat stříkačku častěji než jednou denně. Terapie je pět až deset dní.

Lék je kontraindikován pro tuberkulózu kůže, virové a houbové onemocnění, syfilis, nádor, kuřecí neštovice, nesnášenlivost lékových složek během těhotenství.

Mezi hlavní vedlejší účinky z použití spreje patří: svědění, zánět, podráždění, alergické reakce, akné.

Farmakodynamika

Vezměme v úvahu farmakodynamiku a farmakokinetiku sprejů způsobených psoriázou pomocí příkladu populární nehormonální drogy Skin Cap.

Zirkonium pyrithion, který je součástí jeho složení, se vyznačuje výraznými antibakteriálními, antifungálními, protizánětlivými vlastnostmi. Má citlivost na takové houby: Pityrosporum orbiculare a Pityrosporum ovale. Způsobují svědění a nadměrné olupování kůže. Je také aktivní v následujících bakteriích: Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Proteus spp.

Při působení pyrithionu zirkonu se hladina ATP snižuje, čímž dochází k depolarizaci buněčných membrán. To způsobuje smrt patogenních mikroorganismů a hub.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

Farmakokinetika

Pokud je aplikován zvenčí, pyrithionový zinek se nanáší v horní vrstvě dermis a epidermis. Absorpce je velmi pomalá. Může se nalézt v krvi.

trusted-source[14], [15]

Dávkování a aplikace

Před aplikací postřikem na postiženou kůži, sprejem z psoriázy, by měla být pokožka důkladně omyta a usušena. Baňka s aerosolem několikrát protřepe a pak se aplikuje na tělo pacienta. Láhev udržujte ve vzpřímené poloze ve vzdálenosti nejméně 13 cm od pokožky. Dávkování je individuální a je předepsáno lékařem.

Vzhledem k tomu, že spreje jsou nejčastěji používány během remise, mohou a měly by být použity po vymizení hlavních symptomů onemocnění.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30]

Používejte Psoriasové spreje během těhotenství

Studie psoriatických sprejů o bezpečnosti užívání během těhotenství nebyly provedeny. Proto je obtížné přesně říci, jak tyto léky ovlivňují zdraví těhotné ženy a plodu. Některé spreje s přírodním základem (Spray 999, Beauty Balance) mohou být předepsány těhotným ženám. Měli by však být velmi opatrně a pod dohledem ošetřujícího lékaře.

Kontraindikace

Spreje z psoriázy zpravidla nemají závažné kontraindikace. Všechny tyto přípravky se nedoporučují používat s nesnášenlivostí hlavních složek léčiv. Také některé léky (Polcortolone TC, Oxycyclozol) by neměly být aplikovány na postiženou kůži nebo plísňové infekce. Před použitím jakékoli přípravky byste si měli pečlivě přečíst pokyny.

trusted-source[16], [17], [18], [19]

Vedlejší efekty Psoriasové spreje

Velmi zřídka se mohou při použití sprejů způsobených psoriázou vyskytnout alergické reakce: svědění, vyrážky, peeling, podráždění, kopřivka. V takovém případě ihned přestaňte užít drogu a poraďte se s lékařem.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24]

Předávkovat

V současné době nebyly zaznamenány případy předávkování sprejů z psoriázy.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35]

Interakce s jinými léky

Nehormonální spreje z psoriázy mohou být užívány spolu s dalšími léky z této nemoci.

trusted-source[36], [37], [38], [39], [40]

Podmínky skladování

Přípravky, které jsou uvolňovány ve formě aerosolu (sprej), by měly být uchovávány mimo dosah dětí. Teplota vzduchu může být 4 až 30 stupňů nad nulou.

trusted-source[41], [42], [43], [44]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti od čtyř do pěti let. Nepoužívejte výrobek po uplynutí doby použitelnosti.

trusted-source[45], [46]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Spreje pro psoriázu" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.