^

Zdraví

Šťávy se psoriázou

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Šťávy v psoriázis hrají tak důležitou roli, že i tam je termín: sokoterapiya s psoriázou. Čerstvé rostlinné a ovocné šťávy jsou zdrojem vitamínů, mikroelementů, organických kyselin; také tělo saturají organickou vodou, která je životně důležitá pro každou živou bytost. Čerstvé džusy, bez nadsázky, se nazývají zárukou zdraví a dlouhověkosti.

Mrkvový džus při psoriáze

Zejména mrkvová šťáva,

  • zvyšuje chuť k jídlu a zlepšuje trávení,
  • posiluje imunitní systém a nervový systém,
  • čistí střeva a játra,
  • odstraňuje škodlivé látky.

Některá onemocnění způsobují vývoj deficitu některých látek, které jsou obsaženy v čerstvé šťávě z oranžové zeleniny. A naopak, při pravidelném užívání můžete vyléčit mnoho nemocí a v ideálním případě - obecně jim zabránit. To platí také pro kožní onemocnění, včetně psoriázy.

Mrkvový džus při psoriáze je důležitým prvkem zdravé výživy. Obsahuje součásti nezbytné pro celý organismus, a proto je univerzální způsob, jak zvýšit ochranné síly a obecný odpor vůči mnoha nepříznivým faktorům.

Čerstvé z mrkve je užitečné vzít na prázdný žaludek, sklenice každé ráno, po dobu tří měsíců. Pivo je tráveno lépe než mrkev a živiny v džusu jsou obsaženy v koncentrované formě. Proto během této doby mají kožní buňky čas na vyléčení a psoriatické prvky postupně zmizí.

Tam je tento názor: lidé trpící psoriázou, jeden den v týdnu je vhodné jíst výhradně čerstvé ovoce, zeleninu a džusy z nich. Mrkevová šťáva se dobře spojuje s jablkem nebo červenou řepou. Nedoporučuje se přidávat sůl do šťávy, koření, ale velmi kyselá může být oslazena a příliš sladká - zředěná vodou.

Maximální přínos čerstvého není na dlouhou dobu, takže je třeba je okamžitě pít po vaření.

Kyselá zelná šťáva se psoriázou

Při léčbě psoriázy je důležitým místem poměr tzv. Alkaliotvorných a kyselinotvorných produktů. Je všeobecně uznáváno, že by mělo být asi 70:30 procent, s výraznou prevalencí prvního. Porušení rovnováhy způsobuje kožní vyrážky a recidivu onemocnění.

Dieta s převahou zeleniny, ovoce a čerstvých šťáv v psoriázce čistí tělo a podporuje rychlé zotavení. Zvláštní strava pro tyto pacienty byla vyvinuta metodou Pegano. Podle tabulek patří zelí v počtu téměř 80% jiné zeleniny k tvorbě alkalických látek. Co je užitečné pro zelí při lupénce?

  • Oblíbená zelenina obsahuje celé skupiny vitamínů, které řídí metabolické procesy.
  • Komprese z kapusty bělily pokožku, zesvětlené pigmenty a červené skvrny.
  • Zvlhčující přísady zjemňují pokožku a odstraňují mrtvé buňky.

Zeleninová šťáva je velmi užitečný nápoj. Sokoterapiya trvá až tři týdny. Listy zelí se psoriázou se aplikují zvnějšku, u kompresí, které se mění dvakrát až třikrát denně.

Džus z kysaného zelí se používá také při psoriázě, ale ne jako dovnitř, ale jako externí lék. Alternativní medicína doporučuje navlhčit postižené oblasti zelným zelím, aniž by je otíral. Postup je užitečný v noci, několik dní po sobě.

Ve stejnou dobu užívejte zelí: 50 až 70 g pokaždé před jídlem. A tak za měsíc. Je důležité vědět, že tato léčba má kontraindikace - jde o patologii ledvin, jater, pankreatu, gastrointestinálního traktu.

Dýňová šťáva se psoriázou

Dýňový džus při psoriáze je tak účinný, že je doporučován pacientům nejen alternativními léčiteli, ale i odborníky. Přírodní nápoj se užívá na prázdný žaludek ve formě směsi citronové šťávy nebo vápna. Výsledky však nejsou bezprostřední: k dosažení cíle je třeba sklenici šťávy s psoriázou pít každé ráno po dobu nejméně pěti měsíců.

Alternativní medicína nabízí jiný recept pomocí dýně, přesněji jeho chvost: musí být uložen v troubě, dokud se nevytvoří popel, který při nasazování na prášek potřebujete postižené oblasti namazat. Při použití alternativních metod byste měli být trpěliví, protože léčba může být dlouhá a také vyžadovat velkou konzumaci čerstvých přísad.

Aloe šťáva s psoriázou

Při léčbě kožních onemocnění se používají listy a šťáva z aloe. Oblíbená rostlina je skutečný sklad léčivých složek: obsahuje mnoho enzymů, vitamínů, mikroelementů, glykosidů, pryskyřic, hlenu, biostimulačních látek. Takové složení činí aloe zajímavou pro lékárníky. Průmysl vyrábí liniment, extrakt, sirup se železem na bázi aloe, používaný pro prevenci a terapii včetně kožních onemocnění.

Aloe šťáva s psoriázou může být provedena sami. Je také účinný u infekcí, hnisavých ran, popálenin, vředů, ekzémů a tak dále. Z psoriázy účinná směs aloe šťávy s rostlinným rostlinným olejem, kořenem ara, lněného oleje, octa, šťávy netreba. Směs se nalije do vroucí vody, trvá několik hodin a používá se jako komprese.

Aloe šťáva pro takovou směs je získána z listů 3 až 5 let staré rostliny o délce 15 cm. Doporučuje se, aby se aloe neodevzalo dva nebo tři týdny předem. Další dva týdny by měly listy nakrájet v chladničce, v trubkách tmavého papíru, umístěné v krabici. To se provádí při výrobě biostimulátorů, které jsou aktivovány v podmínkách nepříznivých pro rostlinu (nedostatek vlhkosti, chladu).

Předpokládá se, že biostimulanty přispívají k regeneraci pokožky v postižených oblastech. Stárnutí v chladných surovinách je mleté nekovovým nožem, nalije se ochlazenou vařenou vodou (třikrát objem aloe vera) a po jedné a půl hodině se stlačují. Po filtraci se získá biostimulovaná šťáva, přičemž psoriáza je velmi užitečná ve směsi s dalšími léčivými složkami.

Alternativní prostředky v boji proti lupénce jsou již dlouho známy a podle mnoha z nich jsou docela účinné. Ale většina věří, že pouze zmírňují symptomy a viditelné kožní defekty. Šťávy v psoriázisch jsou jistě užitečné, ale je sotva možné zcela vyloučit problém bez pomoci dermatologů, odborníků na výživu a dalších kvalifikovaných specialistů.

trusted-source[1], [2]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.