Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Svědění v pochvě

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Svědění v pochvě (svědění vulvy) stlačuje a dráždí.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Vyšetření svědění v pochvě

Důvod pro svědění v pochvě může být odhalen studiem anamnézy. Zkontrolujte pacienta pro celkové zdravotní a kožní podmínky. Prohlédněte vulvu a další oblasti genitálií, pokud je to možné s nárůstem, a vezměte si cervikální nátěr. Vezměte také vaginální tampón a tampon vulvy a také proveďte test glukosurie. Pokud máte pochybnosti o diagnóze, proveďte biopsii.

V důsledku poškrábání a samošetření může dojít ke změně vizuálního obrazu.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

Léčba svědění v pochvě

Léčba svědění v pochvě je často neuspokojivá. Je-li to možné, ošetřete základní příčinu. Je velmi důležité pacienta přesvědčit, že netrpí závažným onemocněním. Poradit jí, aby se vzdala nylonového prádla, chemikálií a mýdel (použijte tekutý sprchový gel) a použijte vysoušeč vlasů namísto ručníku. Svrbení v pochvě může být sníženo aplikací krátkého průběhu topické léčby steroidními přípravky, například betamethason valerianát ve formě 0,1% krému. Odstraňte všechny topické léky, které mohou pokožku dráždit, pokud je to nutné, předepíšete perorální antipruritidu, například diprazin v dávce 25-50 mg každých 24 hodin.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.