Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Tablety na stěrky

Lékařský expert článku

Internistické infekční onemocnění
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Tablety z červa - to je jeden z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit "osadníků" v těle.

Před zahájením léčby je však nutné zjistit, jaké jsou červa. Takže to jsou malé červy, které mohou způsobit vážné svědění v konečníku osoby. V některých případech se tělo sama dokáže vypořádat s tímto problémem. Pokud je však vysoká míra infekce, je nejlepší vyhledat pomoc od zdravotnického zařízení.

Indikace pro použití tablet z červa

Hlavní indikace pro použití tablet z červa je poměrně jednoduchá. Léčba je zpravidla předepsána pro enterobiózu. Jednoduše řečeno, když je tělo nakaženo kuličkami. Podobné léky používají lidé s ascariázou, tj. Přítomnost ascaridů v těle. To je možná jediný důkaz, že takové léky jsou užívány.

Zvláštní opatrnost při přijímání prostředků by měla být věnována těhotným děvčatům. Protože jakákoliv lékařská intervence, zejména v prvním trimestru, může způsobit komplikace průběhu těhotenství samotného. Nicméně, Piperazin, je nejbezpečnější a povolený pro vstup do žen v tomto období jeho života. Nebezpečí pro dítě není pozorována.

Je-li to otázka ošetřující ženy, pak je také povoleno užívat piperazin. Jiné přípravky z černošic a čípků by měly být používány pouze po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Koneckonců, droga přes mateřské mléko se může dostat do těla dítěte. Samozřejmě, je to nepřijatelné.

Forma vydání

Standardní forma uvolňování je ve formě tablet a roztoků. Hodně závisí na tom, o čem je droga. Ale pokud budeme hovořit obecně, pak pilulky jsou nejúspěšnější formou uvolnění. Koneckonců, užívání léku jako řešení není tak výhodné.

Standardní dávka jedné tablety je tedy 0,1 nebo 0,25 gramu. Vše závisí na určitém léku. Pokud hovoříme o piperazinu, který byl zmíněn výše, pak jeho dávka je 0,5 gramu. Abyste dosáhli pozitivního výsledku, musíte jíst 3-4 gramy denně. Pokud jde o dávkování, tento problém je vyřešen lékařem. Protože mnoho závisí na věku pacienta a onemocnění, které je nemocné.

Tam je "obal" a ve formě suspenze, obvykle 5 ml. Průběh léčby, tablety i roztok trvá déle než 2 dny. Je žádoucí, aby proces zotavení postihl všechny členy rodiny. Protože jestliže jedna osoba je nemocná, ostatní musí získat prostředky na prevenci. V opačném případě se budete muset uchýlit k opakované léčbě. Tyto léky lze obecně nazvat efektivní, ale po jejich užívání se doporučuje provést čisticí klystýr.

trusted-source[1], [2], [3]

Farmakodynamika

Jakýkoliv antihelmintik může způsobit nervovou blokádu citlivých helmintů. Díky tomuto procesu je jejich úplné vyloučení poskytováno bez bušení a stimulace migrace postižených červů.

Anthelmintické látky jsou účinné v lumen střev proti dospělým a přesto nezralým citlivým helmintům obou pohlaví. Takové léky poskytují vysoký účinek proti invazi, které jsou způsobeny dyňovitými, houbami a ascaridy.

Přípravky zničí tkáňové a intestinální parazity, aktivně působí na samotné vejce, embrya a dospělé. Pozitivní účinek je pozorován v důsledku polymerace tubulinu. To je on, který způsobuje narušení metabolického procesu a vede k úplnému zničení helminthů. Takové antihelmintiká aktivně působí na ascaridy, červa, housenky, trpasličí pásnice, východní močály a další "obyvatele" lidského těla. Rozsah práce kteréhokoli léku je poměrně široký. Je pravda, že některé z nich jsou ještě účinnější při odstraňování "parazitů".

Farmakokinetika

Farmakokinetika uvádí, že se prakticky neabsorbují z gastrointestinálního traktu. Částečně lze léky metabolizovat k pečení na N-methyl-l, 3-propandiamin. Obvykle se vše vylučuje střevem, část v nezměněné podobě je absorbována ledvinami a také odstraňuje zbytky léku z těla.

Léky z oblých červů jsou zpravidla perfektně vstřebávány v zažívacím traktu. Zkušenosti o jejich přítomnosti v těle nestojí za to. Vzhledem k tomu, že obvykle stačí 24 hodin, jsou zcela vyloučeny spolu s močí.

To je důvod, proč jsou drogy široce využívány a děti. Neexistují žádné věkové omezení. Jediná věc, kterou se léčba může lišit, je dávkování jednoho nebo druhého antihelmintika.

Je třeba poznamenat, že při užívání pilulky perorálně jsou špatně absorbovány. Proto se spolu s léky doporučuje jíst potraviny bohaté na lipidy. Takže jejich absorpce se zvyšuje téměř pětkrát. To je docela dobrý ukazatel. Po dlouhodobém užívání léků trvá úplné vylučování asi měsíc.

Používání tablet z červa při těhotenství

Faktem je, že v této kategorii léku není žádné zvláštní nebezpečí. Ale přesto mnoho matek ví, že první trimestr těhotenství je nejtěžší.

Během tohoto období je nejen obtížné přenést nový stav, ale je stále nutné zajistit normální průběh těhotenství. Protože první trimestr je jedním z nejdůležitějších při formování plodu. Proto je přísně zakázáno užívat antihelmintiku nezávisle.

Nejbezpečnější je piperazin. Neovlivňují dítě žádným způsobem. Navíc může být také použita volně během kojení. Aktivní složky látky prostřednictvím mléka nejsou schopny proniknout do těla dítěte. Ale tato informace je relevantní pouze pro Piperazin.

Ale navzdory úplné bezpečnosti, užívejte drogu velmi opatrně. V každém případě je nutná konzultace lékaře. Protože jiné léky mohou dítě poškodit. Při léčbě během těhotenství musíte být opatrní.

Kontraindikace užívání tablet z červa

S lézemi centrálního nervového systému k použití takového nástroje se nedoporučuje. Chronické selhání je rovněž ohroženo. Hlavním rizikem je přecitlivělost na některé složky médií.

Opět mnoho závisí na určitých antihelmintikách. Existují tedy léky, které v žádném případě nelze použít pro malé děti. Účinnější látky obsahují ve svém složení specifické složky, proto je třeba je používat opatrně.

Je třeba si uvědomit, že při jmenování některých léků stojí za to zvážit okamžik, kdy si člověk může lákat nějaké léky. To naznačuje, že může dojít k nežádoucím účinkům. Koneckonců, mohou vylepšit složky ostatních.

Proto před zahájením léčby stojí za to získat odbornou konzultaci.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8]

Nežádoucí účinky tablet z červa

V téměř každém případě mohou být vedlejší účinky tablet z červa. To naznačuje, že v žádném případě nemůže sama předepisovat anthelmintiku. Kromě toho je nežádoucí upravit předepsané dávkování. To vše může mít vliv na lidské zdraví.

Mezi hlavní nežádoucí účinky patří bolest břicha, nevolnost a bolest hlavy. Lidé trpící selháním ledvin mohou vyvinout slabost ve svalech, výskyt třesu, zhoršené vidění, euforii atd. Proto se v tomto případě vše podává pouze pod dohledem lékaře. Zvláštní pozornost je třeba věnovat osobám s jaterní nedostatečností. Nežádoucí účinky mohou být podobné.

V každém případě je nutné přestat užívat drogu. Aby se stav člověka nezhoršil. Ne všechny léky mají podobné vedlejší účinky. Avšak všechny výše uvedené "varianty" lze považovat za standardní.

Tablety z červa pro děti

Vezměte si pilulky z číšek pro děti, které potřebujete s velkou opatrností. Protože tělo dítěte vyžaduje jemnější léčbu. Topické a účinné léky v boji proti obrovským červům jsou Zentel, Piperazin, Pirantel, Mebendazol a Levamisole.

  • Zentel je antiprotozoální a anthelmintické činidlo, které patří do karbanátové skupiny. Používejte ho k potlačení napadení střevními škůdci, stejně jako kožních lézí. Hlavním směrem antihelmintika je odstranění červa, vepřového řetězce, ascaris a dalších "parazitů". Je užíváno jednou denně za 0,2 gramu, pokud věk dítěte nepřesáhne 3 roky. Pro děti starší 3 let, 0,4 gramů denně.
  • Piperazin. Tento léčivý přípravek je předepisován pro enterobiózu, jinými slovy, když je infikován kuličkami. Denní dávka pro dítě je 1,5-2 gramů. Doba trvání léčby je 2 dny. Vezměte si pilule před jídlem.
  • Pyrantel. K boji s ascariasis, enterobiasis, non-catarrh a trichocephalosis. Děti nad 12 let mohou užívat 750 mg denně. Pro děti od 6 měsíců do 2 let pouze na 125 mg. Starší než 6 let 250 mg. Za účelem neinfekce se po 3 týdnech opakuje kurz.
  • Mebendazolu - je anthelmintikum, který účinně bojuje proti enterobiózy, trihotsefaleze, trichinelózu, askarióza a dalších „obyvatel“ lidského těla. Užívejte jednu dávku 100 mg denně. Pokud je to otázka dětí od 2 do 10 let, je žádoucí snížit dávku 2-3krát, stačí 25-50 mg. Doporučuje se opakovat léčbu po 2-4 týdnech.
  • Léčivý přípravek Levamisol se používá k boji proti červům a dalším onemocněním, které jsou doprovázeny vývojem parazitů v lidském těle. Děti do 6 let mohou užívat 25-50 mg jednou. Starší než 7 let, 50-125 mg. Dávkování je předepsáno ošetřujícím lékařem. Všechny jsou účinné, ale je důležité nezapomínat opakovat průběh léčby ve 2-3 týdnech.

Tablety z červa u dospělých

Během léčby jsou tablety z červa v dospělých používány přesně stejně jako u dětí. Koneckonců ve skutečnosti není v tomto procesu velký rozdíl. Jediným rozdílem je dávkování. Přípravy, které stojí za pozornost, jsou Vermox, Methovit, Decaris, Helminthox a Nemosol.

Vermox se používá při infekci těla intestinálními parazity. Při enterobióze by měla být použita jedna tableta. Po 2-4 týdnech zopakujte postup, aby došlo ke konsolidaci efektu. Pokud se jedná o děti, lék se aplikuje ráno a večer na jednu tabletu po dobu 3 dnů. Opakovaný kurz není proveden.

Metovit je širokospektrální antihelmintikum. Bojuje nejen s parazity, které jsou v lidském těle "zalomené", ale také odstraňuje nemoci trávicího traktu. Každý den musíte užívat 1 tobolku dvakrát denně. Pokud jde o děti, pak 1 tablet denně.

Přípravek Decaris se aktivně používá při ascariázi, trichocefalóze, silylloidóze a dalších onemocněních spojených s vývojem "parazitů" v lidském těle. Vezměte si drogu, kterou potřebujete jednou před spaním, a to v množství 0,15 gramu. Dávka u dětí je 2,5 mg na kilogram tělesné hmotnosti.

Helmintox se používá k řízení ascaridů a červa. Děti do 6 let mohou užívat 1 lžičku suspenze denně. Více dospělých dětí jednu tabletku denně. Dospělí užívají 6 odměřovacích lžiček.

Nemozol - má široké spektrum antihelmintického efektu. Zvolte obvykle 20 ml suspenze. Doporučuje se absolvovat léčbu pro všechny členy rodiny.

Dávkování a podávání

Závisí na způsobu aplikace a na dávce onemocnění, s nímž člověk bojuje. Samozřejmě je hodně založeno na samotném léku. Proto bude uveden příklad piperazinu.

Takže s ascariasis, dospělí musí vzít 1,5-2 gramů najednou. Obecně platí, že osoba konzumuje 3-4 gramy denně. Trvá to několik dní. Pokud má osoba enterobiózu, dávka se denně nezvyšuje, ale trvání léčby je 5 dní. Proto je nutné projít nebo uskutečnit 1-3 kurzy, aby se v organizmu zcela zbavili parazitů. Po ošetření je důležité provést čisticí klystýr, aby se z těla dostalo vše.

Podobná schéma aplikace je pozorováno u všech antihelmintik. Některé z nich je třeba přijmout trochu jinak. Takže jedna pilulka je dost jednou. Postup je opakován po 2-3 týdnech. Tím se zcela zbaví těla parazitů.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

Názvy tablet z červa

K dnešnímu dni je aktivní užívání tablet z červa. Protože léčba s nimi není dlouhá, ale efekt je rychlý.

Jedním z nejoblíbenějších léků je piperazin.

Je předepsáno na 1 gram denně. Doba trvání léčby je 3-5 dní. Ne všechny kurzy jednoho kurzu stačí. Proto je přiřazen opakovaný cyklus s intervalem týdne. V tomto případě není použití projímadla potřebné.

Široce použitá a medaminová. Musí být aplikována na základě hmotnosti pacienta. Takže jeden kilogram by měl vypít 10 mg. Užívá se 3krát denně. Léčba by měla být opakována po 2-3 týdnech.

Pirantel patří mezi nejoblíbenější léky. K tomu, aby to bylo nutné, je třeba dovnitř, v podobných dávkách, stejně jako medamin. Aby se zabránilo sebevraždě, kurz se může opakovat až po 3 týdnech. Před tabletami musí být tablety žvýkány. Je třeba poznamenat, že samošetření nelze řešit jednoznačně.

Pyrantel

Ošetření dunajských červů se pyrantem provádí poměrně efektivně. Ale i přes to, metody boje proti červům nejsou tak malé. Pacientům je poskytována náprava. Tento lék je jedním z mála, který opravdu pomáhá zbavit se obřích červů.

Toto je poměrně silný antihelmintický agent. Vyrábí se ve formě tablet a suspenzí. Lék působí rychle na tělo. V krátkém čase se můžete zbavit všech parazitů v lidském těle.

To je vysvětleno skutečností, že droga způsobuje neuromuskulární blokádu parazitů. Pirantel bojuje dobře nejen s černošskými červy, ale také s ascaridy, houbami a dalšími parazity. Dávkování je uvedeno v pokynech a pro každého je individuální. Pouze zde těhotné ženy a lidé trpící jaterní poruchou přijmou nápravu, nestojí za to. V tomto případě je léčení červa daleko lepší pro provádění zvláštních dietních doplňků.

Vermox

Léčba vermoxem je poměrně účinná a velmi bezpečná. Takže nástroj se používá k boji proti parazitům, které se nacházejí uvnitř lidského těla.

Způsob aplikace je poměrně jednoduchý. Přípravky by měly být konzumovány uvnitř a současně je spláchnout velkým množstvím vody. Děti, jejichž věk dosáhl 10 let, by měly užívat současně 100 mg léku. V mladším věku by dávka neměla překročit 25-50 mg jednou. Pokud je vysoká pravděpodobnost opakovaného výskytu problému, měli byste vypít druhý cyklus během pouhých 2-4 týdnů.

Dávkování závisí na problému a jeho průběhu. Proto se samo-administrace nedoporučuje. Při dlouhodobém užívání anthelmintik je nutné kontrolovat obraz periferní krve, jakož i funkce jater a ledvin. Během dne, po podání drogy, nemusíte jíst těžké jídlo. Protože střeva by neměla vytvářet další zátěž. V takovém případě bude léčba skutečně účinná.

Naomi

Při léčbě nemmozolem musíte věnovat pozornost dávkování a nežádoucím účinkům. Takže lék je předepsán lidem, kteří bojují proti parazitům v jejich těle.

Aplikujte nemazol na 0,4 g najednou. U dětí je dávka 6 mg / kg. V tomto případě není nutná zvláštní výživa nebo užívání projímacích prostředků.

Pokud dojde k výskytu leukopenie, měli byste okamžitě ukončit léčbu. U neurocystickrózy, která je doprovázena poškozením oka, musíte před zahájením léčby navštívit svého lékaře. Protože povinným postupem je vyšetření oční sítnice. Koneckonců, existuje riziko zhoršení patologie.

Ženy v reprodukčním věku před zahájením léčby se také musí poradit s lékařem. Během léčby je nutná antikoncepce. Pacienti, kteří dostávají vysoké dávky léku, by měli být sledováni. Koneckonců, tam je velké zatížení jater a ledvin.

Decaris

Droga je předepsána pro boj s parazity, které se usadily v lidském těle.

Takže dekaris by měl být vzat uvnitř při jídle. Jeho dávka je 150 mg denně. A musíte současně pít i lék. Léčba je zpravidla 3 dny, ale opakuje se. Pro úplné zotavení budete muset projít 2-3 kurzy s periodicitou jednoho týdne.

Před zahájením léčby je nutné provést studii periferní krve. Během samotné terapie se monitoruje počet leukocytů v krvi. Obzvláště nebezpečné jsou infekční nemoci a zhoubné novotvary. V tomto případě se antihelmintikum používá výhradně v určitých dávkách, které předepisuje ošetřující lékař.

Mělo by být zřejmé, že dekaris je schopen zvýšit účinnost fenytoinu a nepřímých antikoagulancií. Proto není v žádném případě možné sami sebrat. Léčba by měla mít pozitivní účinek.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20]

Helm

Je možné zacházet s červami bez konzultace s lékařem? Droga je široce používána v boji proti enterobióze a trichocefaláze. Je pravda, že způsobuje nevratné narušení využití glukózy a je také schopno vyčerpat zásoby glykogenu v helminthových tkáních. Tudíž zasahuje do syntézy buněčného tubulinu.

Používá se k napájení dovnitř a je vypláchnut malým množstvím vody. Takže děti starší 10 let a dospělí by měli být podáváni jednou denně. Pokud jde o batolata, dávka by neměla překročit 50 mg. Doporučuje se, aby byli všichni členové rodiny léčeni současně. Bez ohledu na to, zda jsou infikováni nebo ne.

Pokud je antihelmintikum prodlouženo, pak stojí za to sledovat funkce jater a ledvin. Nespotřebujte tučné pokrmy do 24 hodin po použití. Laxative není předepsáno. Terapie je považována za účinnou, pokud nebyly vidět helminty 7 dní po léčbě.

Předávkování

Abyste předešli předávkování, musíte dodržovat všechna pravidla pro užívání léků. Vzhledem k nezávislému zvýšení dávky a vedoucí k nežádoucím účinkům.

Co se může stát, když člověk používá mnohem více antihelmintiku? Břišní křeče se začnou projevovat jako první. Pak se do tohoto procesu připojit nevolnost, zvracení a průjem.

Toto jsou nejčastější možnosti, které se mohou stát pouze osobě. Pokud se objeví příznaky předávkování, měli byste okamžitě provést výplach žaludku. Je žádoucí, aby se jedná o vodný roztok manganistanu draselného. A vy potřebujete ji připravit výpočtem 20 mg / 100 ml. Kompletně vhodné a aktivní uhlí, odstraní nepříjemné příznaky.

Je třeba si uvědomit, že nezávislé zvýšení dávky nebude mít dobrý účinek. Ještě více může vyvolat různé reakce z gastrointestinálních orgánů.

Interakce s jinými léky

Existují interakce mezi tabletami a červami s jinými léky a je možné užít současně několik léků? Pokud nebudeme mluvit o léčivech, které bojují s okrouhlými červy, pak je docela možné kombinovat několik léků.

V žádném případě byste neměli užívat antihelmintiká, jejichž cílem je potírání stejného problému. To může zvýšit účinek složek v pilulce a tím zhoršit stav pacienta.

Zvláštní pozornost by měla být věnována pacientům trpícím cukrovkou. Protože pilulky z červa mohou snížit účinnost inzulínu. To opět potvrzuje skutečnost, že v žádném případě není možné samostatně čerpat peníze. To vše dokazuje lidské zdraví.

Je důležité vyhnout se interakci těchto léčiv s cimetidinem. To může vést k nežádoucím účinkům. Proto musíme být opatrní.

Podmínky skladování

Teplé místo, žádné sluneční světlo a žádné poškozené obaly jsou ideálními skladovacími podmínkami. Je to však vše, co je potřebné pro zachování léků? Ve skutečnosti je všechno trochu vážnější.

Je důležité, aby byl přípravek uchováván na teplém místě, ale teplota by neměla překročit 25 stupňů tepla. Tento ukazatel v žádném případě nesmí kolísat. Vyhněte se přímému slunečnímu světlu. To může zkazit antihelmintiku.

Vlhkost, to je další nepřítel všech léků. V takovém prostředí se tablety mohou rychle zhoršit, takže nebudou moci být použity. Chcete-li říci, že léky na oběžné dráhy nemohou být hodně hodné, ale přesto je třeba respektovat určité podmínky skladování, protože je vždy nákladné nakupovat léky stejně.

Během skladování je třeba hledat a za vzhledu léku. Pokud je obal poškozen, nesmí se lék užívat. Tablety můžete ponechat 3 roky. Po této době, i když lék vypadá perfektně, nemůžete ho použít.

Datum vypršení platnosti

Trvanlivost je ovlivněna mnoha faktory, včetně podmínek skladování. Proto je zapotřebí pozorovat je především. Takže nedovolte přímé sluneční světlo. To může vést k tomu, že se aktivní složky látky odpařují.

Negativní vliv na trvanlivost a poškození obalu. Pokud je blistr roztrhaný nebo má zjevné vady, je zjevně zakázáno užívat takové pilulky. Je třeba se vyvarovat vlhkosti všemi možnými způsoby, může to lámat lék. Nadměrná teplota také negativně ovlivňuje léčivo. Je žádoucí, aby jeho hodnota byla v rozsahu 25 stupňů tepla.

Takže trvanlivost léků obvykle kolísá v rozmezí 2-3 let. Ale po celé období stojí za sledování a vzhled léku. Vzhledem k tomu, že otevřené tablety, které se takovou dobu drží, se nedoporučuje. Pokud naopak nástroj udržuje dobré externí údaje, pak je také nežádoucí použít. Poté, co se tablety z černých červů počítají po určitou dobu.

Nejlepší pilulky z červa

Během boje proti parazitům, které se rozšířily do lidského těla, je touha zjistit, jaké jsou nejlepší pilulky z červa a co přesně je třeba věnovat pozornost při jejich výběru.

Samozřejmě, zvýraznění oblíbených není tak snadné. Koneckonců, všechny organismy jsou individuální a říkají, že existují zvláštní přípravy obtížné. Je třeba vzít v úvahu lidské zdraví, jeho onemocnění a další důležité body.

Ale navzdory tomu, že to všechno dokážete vyzkoušet to nejlepší z léků, můžete. Takže vedoucí postavení zaujímá Piperazin, aktivně bojuje proti parazitům a po dvou dnech je zcela odstraní z těla.

Vermox také odkazuje na počet dobrých léků. Dokáže se vyrovnat i s velmi složitými případy "infekce". Szentel má podobné vlastnosti. Děti mohou volně užívat Pirantel, protože nemůže poškodit tělo dítěte. Decaris zase pomůže dospělým.

Ve skutečnosti je spousta drog. Řekněme, že jsou všechny bezvadné, nemůžete.


Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety na stěrky" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.