^

Zdraví

Tablety pro resorpci z bolestí v krku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Mezi různými léky, které se používají k léčbě bolesti v krku s angínou, spreje, roztoky, aerosoly a mnoho dalších, jsou přiděleny. Ale pacienti a lékaři věnují zvláštní pozornost zvláštním terapeutickým tabletám pro resorpci. S jejich pomocí můžete nejen zastavit příznaky angíny, ale také rychle zpomalit vývoj nebo zcela vyloučit zánět. Prakticky ve všech bonbónech a pastilkách obsahuje bolest v krku dezinfekční a antiseptické složky.

Indikace Tablety z bolavého hrdla

Pastilky a jiné tablety z anginy pro resorpci se aplikují s výskytem prvních příznaků této choroby:

 1. Zaskřípání v krku.
 2. Časté nutkání kašlat.
 3. Vzhled suchého kašle.
 4. Ostré bolesti v krku.
 5. Zkusnění krku.

Lékaři doporučují použití takových léků pro zánětlivé onemocnění hrtanu, hltanu, mandlí. Současně pomáhají jak s neinfekční, alergickou, tak infekční formou onemocnění.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Farmakodynamika

Zvažte farmakodynamiku a farmakokinetiku tablet z anginy pro resorpci pomocí příkladu populárních prostředků pro dospělé a děti "Strepsils".

Tyto pastilky mají antiseptický účinek proti velké skupině grampozitivních a gramnegativních bakterií. Také má antimykotický účinek.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13]

Farmakokinetika

Neexistují žádné údaje o farmakokinetice této skupiny léčiv.

trusted-source[14], [15], [16]

Dávkování a aplikace

V lékárnách, dnes si můžete najít širokou škálu pastilek a pastilky, jsou používány pro hydrataci a změkčování krku při bolesti v krku, odstranit zánět a zlepšit pacientovi pohodu při polykání. Mezi ně patří následující tablety pro resorpci:

 1. Stříkají.
 2. Připomeň si.
 3. Farignosept.
 4. Grammidin.
 5. Desetiletí.
 6. Falimint.
 7. Zaseto.
 8. Lizobakt.
 9. Streptofen.

Stříkají

Lék je kombinovaný přípravek s fungicidním a antibakteriálním účinkem. Jedna tableta se skládá z 1,2 mg dichlorbenzylalkohol 0,6 mg amilmetalkrezola, esenciální olej z máty peprné silice anýzu, sacharózy a glukózy, levomenthol.

Doporučuje se užívat Candies Strepsils od prvních dnů anginy. Standardní dávka je následující: jedna tableta se vstřebává do úst každé tři hodiny. Uvědomte si, že maximální denní dávka je dvanáct pasáží. Doba léčby je stanovena odborníkem. Děti do šesti let se nedoporučují užívat Candies Strepsils.

Možné předávkování, které se projevuje problémy s gastrointestinálním traktem. Pro ošetření se používá oplach. Příjem tablet je zastaven.

U těhotných žen je nutná úprava dávky od ošetřujícího lékaře. Nepoužívejte pacienty s alergií na základní složky tablet. Může způsobit dočasné změny chuti a alergických reakcí.

trusted-source[28], [29]

Připomeň si

Léčivo založené na aktivní složce cetylpyridiniumchloridu. Použití těchto tablet z bolesti v krku s angínou může inhibovat enzymatické reakce bakterií, což zpomaluje propustnost jejich membrán. Také cetylpyridiniumchlorid, pronikající do ústní sliznice, ničí viry a boje s jejich reprodukcí.

Pro léčbu anginy pectoris u dětí od čtyř do deseti let se tablety Septetelet užívají v následující dávce: jedna pastilka se rozpustí čtyřikrát po dobu 24 hodin. Od deseti let se dávka zvyšuje na šest pastilkách denně. Dávka pro dospělé pacienty je osm lízátka. Nejíst při jídle.

Nedoporučuje se užívat pastilky Septollet pacientům s alergií na cetylpyridiniumchlorid. Užívání tablet může způsobit nevolnost, průjem (zejména při předávkování), vyrážky nebo podráždění pokožky.

Faringosept

Antibakteriální léčivo, které se aktivně používá při bolestech v krku během bolesti v krku. Léčivo se skládá z aktivní složky Ambazone monohydrate. Navíc obsahuje: laktózu, sacharózu, kakao, povidon K-30, arabskou gumu, vanilin a stearan hořečnatý.

Chcete-li získat pozitivní výsledek, odborníci doporučují, aby rozpustili tablety přípravku Pharyngocept po dobu tří až čtyř dnů. Standardní dávka obsahuje tři až pět pastilkách, které se rozpouštějí po celý den. Je důležité, aby byl přípravek použit po jídle. Po resorpci nedoporučujeme jíst nebo pít po dobu dvou hodin.

Neužívejte tablety Pharyngoceptu dětem, které nedosáhly věku tří let, stejně jako pacientům s alergií na monohydrát Ambasone. Užívání tohoto léku může způsobit alergické reakce.

Grammidin

Antibiotikum, které se aktivně používá k léčbě bolesti v krku. Léčivo založené na aktivní složce gramicidinu C. Gramidinové tablety zvyšují propustnost bakteriální buněčné membrány, kvůli které zahynou.

Pro léčbu dětí, které ještě nedosáhly věku dvanácti, se doporučuje použít následující dávkování: jedna nebo dvě pastilky jsou absorbovány čtyřikrát do 24 hodin. Dospělí pacienti mohou trvat až osm lolit denně. Léčba trvá až šest dní.

Odborníci nedoporučují užívání přípravku Gramidine k léčbě anginy pectoris během kojení. Při současném podávání antimikrobiálních látek mohou tyto tablety zvýšit jejich účinek. Může vyvolat alergii.

Desetiletí

Drogy založené na aktivní složce dequaliniumchloridu. To se liší v fungistatických a baktericidních účincích, rychle zmírňuje bolest v krku, snižuje zánět.

Na počátku onemocnění, jednou cukroví každé dvě hodiny k vyřešení stavu rychle. Když pacient pocítí, že bolest v krku se snížila, dávka se sníží na jednu pastilku každé čtyři hodiny.

Tablety Decathilene mohou být užívány bez obav pacientům s diabetem. Během těhotenství se před použitím poraďte s lékařem. Neexistují žádné důkazy o předávkování. Může vyvolat alergické reakce.

trusted-source[30], [31], [32], [33]

Falimint

Léčivo založené na aktivní složce acetylaminonitropoxybenzenu. Také v kompozici jsou: želatina, sacharóza, tuk, kopovidon, mastek, stearan hořečnatý, oxid křemičitý, glukosa. Po začátku resorpce paletového falimintu v ústní dutině se pociťuje příjemný chlad, díky čemuž je dýchání usnadněno. Tablety uvolňují zánět, snižují bolest v krku, zředí hlen.

Doporučuje se rozpustit jednu pastilku najednou, ale nepřekračujte předepsanou maximální dávku - deset pastilky za 24 hodin. Lék se užívá tři až čtyři dny před úplným zmizením nepříjemných příznaků.

Lék se nedoporučuje používat při alergiích na acetylaminonitropropoxybenzen. Pacienti s diabetem by měli pečlivě sledovat hladinu cukru. Léčba během těhotenství byste se měli nejdříve poradit se svým lékařem.

A oseté

Přípravek na léčbu bolesti v krku s anginou s antibakteriálním a antiseptickým účinkem. Léčivo založené na aktivní složce hydrochloridu chlorhexidinu.

Rozpusťte jednu pastilku ze čtyř až desetkrát denně. Doba léčby je jeden až tři týdny.

Nepoužívejte tablety přípravku Sebidine pro alergie na hydrochlorid chlorhexidinu. Vstupní fondy mohou způsobit alergické reakce a dyspeptické poruchy.

Lizobakt

Léčivo na bázi aktivních složek hydrochloridu pyridoxinu a hydrochloridu lysozymů. Kombinované činidlo, které má antibakteriální vlastnosti. Chrání sliznici úst, reguluje místní nespecifickou imunitu.

Standardní dávka tablet Lizobakt je následující: dvě pastilky musí být absorbovány až do úplného rozpuštění tří až čtyřikrát za 24 hodin. K léčbě dětí do věku dvanácti let se dávka sníží na jednu pastilku třikrát denně.

Lékaři nedoporučují používat léčivo u pacientů s laktózovou intolerancí, stejně jako alergie na lysozym hydrochlorid nebo hydrochlorid pyridoxinu. Nepoužívejte k léčbě dětí, které ještě dosáhly tříletého věku.

V případě předávkování může pacient cítit necitlivost jazyka, brnění v ústech, ztráta citlivosti dolních nebo horních končetin. Pro ošetření použijte bohatý nápoj. Užívání tablet Lizobakt může vyvolat alergické reakce.

Streptofen

Léčivo založené na aktivní složce flurbiprofenu. Má protizánětlivé, analgetické vlastnosti. Pacient může pociťovat pozitivní účinek působení Strepfenových tablet během půl hodiny po začátku resorpce. Tento výsledek trvá zpravidla až dvě hodiny.

Pastilka se vstřebává do ústní dutiny až do úplného rozpuštění, nestojí za žvýkání nebo spolknutí celé tablety, protože to nepovede k očekávanému výsledku. U pacientů ve věku dvanácti let je doporučená dávka jedna sladka pětkrát za 24 hodin. Terapie trvá déle než tři dny.

Odborníci Strepfen zakázat použití v léčbě dětí mladších dvanácti let, starších osob, těhotných žen a žen v období kojení. Také není nutné, aby se kosočtverec při akutním žaludečním vředem, glukóza deficitu, hyperbilirubinemie, edém, oběhové selhání, hemofilie, hypertenze, ztráta sluchu, poruchu ledvin a jater sluchu.

Používání lízátka Strepfen může způsobit nevolnost, průjem, pálení žáhy, tachykardii, anémii, ataxii a alergické reakce.

Tablety z anginy pro resorpci pro děti

Léčba anginy pectoris u dětí je velmi důležitým procesem, protože toto onemocnění může vést k rozvoji poměrně závažných komplikací. Když začnou bolavé krky, lékaři doporučují použití speciálních resorpčních tablet, které jsou vhodné pro malé pacienty. Za prvé, jsou příjemnější na chuť, takže dítě nebude muset být nuceno přijímat takové prostředky. Zadruhé jedná velmi rychle a efektivně.

Nejoblíbenější pastilky s více v krku v průběhu anginy pectoris pro děti jsou následující:

 1. Stříkají.
 2. Coldrex Lari Plus.
 3. Faringosept.
 4. Septrifril.
 5. Neo-Angin.

Strepy pro děti

Strepsils je považován za jednu z nejoblíbenějších pastilky, která pomáhá vyrovnat se s bolestmi v krku. V téměř všech formách tohoto léčiva jsou dvě hlavní aktivní složky: dichlorbolsil alkohol (2,4%) a amylmetakresol.

Pro léčbu anginy pectoris u dětí se používá speciální forma Strepsils. V lékárnách najdete dvě drogy: s chutí jahod a chutí citronu. Ve složení těchto léků neexistuje cukr, protože dlouhodobá resorpce sladkých pastilky může způsobit zubní kaz. Povšimněte si, že resorpční tablety Strepsils jsou vhodné pro pacienty od šesti let.

Coldrex Lari Plus

Prostředky s analgetickým účinkem, které se aktivně používají k léčbě bolestí v krku u dětí. Léčivo založené na aktivní složce dicloninu. Lízátka mohou mít různé chutě: třešeň, citron, oranžová.

Může být použita k léčbě dětí od dvanácti let. Dávka tablet přípravku Koldrex Lari Plus je následující: jednou lízátko se užívá každé dvě hodiny. Neužívejte víc než osm pastilkách za 24 hodin.

Při léčbě přípravkem Caldex Lari Plus se mohou objevit následující nežádoucí účinky: znecitlivění úst, podráždění ústní sliznice, nevolnost, změny chuti.

Faringosept

Pharyngosept je účinná resorpční tableta, která se velmi často používá k léčbě anginy pectoris u malých dětí. Nemají žádné kontraindikace a vedlejší účinky, nemohou způsobit dysbakteriózu. Poslední věc je považována za velmi důležitou v terapii dětí, protože v důsledku oslabené imunity mají s ní často problémy.

Bohužel, děti se vždy bojí bolestí hrdla častěji než dospělí. Důvodem je nedostatečná imunita, která vede k onemocněním, zejména když je dítě v týmu. Příjem přípravku Farignosept pomáhá potlačit životně důležitou aktivitu bakterií, takže stojí za to zahájit léčbu od prvních dnů anginy.

Použití pastilky může být od tří let, kdy dítě už může rozpustit cukr. Pro terapii nejmladších pacientů (3-7 let) je dávka jednou pastilkou třikrát za 24 hodin. Po sedmi letech můžete rozpustit až sedm pastilků denně. Pamatujte si, že po podání tablet nelze pít nebo jíst po dobu dvou hodin.

Septrifril

Léčivo založené na aktivní složce dekametoxinu. Je charakterizován účinným antibakteriálním účinkem, pomáhá posilovat účinek antimikrobiálních látek, má fungicidní vlastnosti.

Pro léčbu anginy pectoris u dětí se používá od pět let. Dávka v tomto případě je: jedna pastilka třikrát za 24 hodin. Terapie trvá déle než čtyři dny. Po resorpci bonbónu se sekrece slin může po určitou dobu zvýšit.

Neo-Angin

Léčivo je založeno na aktivních složkách: levomentol, amylmetakrezol, 2,4-dichlorbenzylalkohol. Má antiseptické vlastnosti, zmírňuje zánět, bolest v krku a angínu.

Pro léčbu anginy pectoris u dětí lze užívat od šesti let. Standardní dávka je jedna pastilka každé dvě až tři hodiny. Je však třeba poznamenat, že maximální dávka nesmí překročit šest tablet za 24 hodin. Terapie trvá déle než čtyři dny.

Předávkování může způsobit bolest v břiše, zvracení, průjem. K léčbě musíte přestat užívat léky.

Kontraindikace

 1. Alergie k hlavním složkám léku.
 2. Žaludeční vřed v akutní formě.
 3. Nedostatek glukózy.
 4. Puffiness.
 5. Věk dětí (pro některé).
 6. Nedostatečný krevní oběh.
 7. Porucha jater a ledvin.
 8. Diabetes.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22]

Vedlejší efekty Tablety z bolavého hrdla

 1. Nevolnost.
 2. Průjem.
 3. Zvracení.
 4. Alergické reakce.
 5. Ztráta, změna chuti (dočasně).

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27]

Podmínky skladování

Je důležité uchovávat tablety na resorpci na místech, které jsou pro malé děti nepřístupné. Chraňte před přímým slunečním světlem při teplotě vzduchu nejvýše +25 stupňů.

trusted-source[34], [35], [36], [37]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti není delší než tři roky. Nedoporučuje se používat po uplynutí této doby.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety pro resorpci z bolestí v krku" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.