^

Zdraví

Tablety proti otoku a tíživosti břicha

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Při léčení nadýmání - nadměrné tvorbě plynu ve střevě, což vede k nadýmání a pocitu nepohodlí - použití různých prostředků, včetně tablet z nadýmání a žaludeční těžkosti, které se liší ve svém složení a provozního principu.

Indikace Tablety proti nadýmání a těžkosti břicha

Indikace pro použití tablet obsahujících adsorbenty zahrnují poruchy zažívacího traktu doprovázené dyspepsií, nadýmání a průjem, stejně jako stavy spojené s otravou potravinami nebo drogovou intoxikací.

Jména z nejpopulárnějších pilulky pro léčbu trávicího traktu: aktivním uhlím (Karbolit) Polyphepan (Polifan, Lignosorb, Filtrum-STI), bílá uhlík (Vaytsorb).

Léčba tíže v žaludku zahrnuje snížené produkce střevních plynů, která se používá Espumizan činidla (simethikonu, Simikol, Disflatil a jiné obchodní názvy.) - kapsle nebo pilulky břišní distenze a závažnosti surfaktant na bázi polymeru.

Jména tabletové formulace, které jsou často předepsané pro poruchy gastrointestinálního traktu spojené s nedostatečnou produkci enzymů: pankreatinu a synonym, vyráběné různými výrobci - pantsitrat, Pankreazim, Creon, Gastenorm, Mezim forte, Slavnostní, Mikrazim, Prolipaza a jiné údaje. Léky zlepšují trávicí proces v důsledku obsahu pankreatických enzymů.

V gastroenterologii jsou podávány s pankreatitidou, zánětlivá onemocnění trávicího systému a gastrointestinální poruchy různé etiologie, včetně nadýmání spojené s cholecystitis, a poškození střevní mikroflóry po léčbě antibiotiky.

Můžete také pojmenovat pilulku na nadýmání a zácpu, to je Lactofiltrum, Lineks (analog Bifiform), Gasospazam (Movespazm) atd.

Pokud jde o náklady na tyto léky, levné léky na nadýmání zahrnují Aktivovaný uhlík, Pankreatin, Movespasms.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Farmakodynamika

Farmakologický účinek nejběžnějších sorbentu je jak aktivní uhlí, vztaženo na porézní struktuře tohoto materiálu, a lepení absorpčních cizí částice (včetně toxiny), které se nacházejí v žaludku a tenkém střevě.

Enterosorbiruyuschee Bílé uhlí (které se vztahuje na doplňky stravy a nikoliv na farmakologické přípravky) kombinuje ve svém složení oxid křemičitý (oxid křemičitý) a MCC. Oxid křemičitý se již dlouho používá jako přísada E551, který zabraňuje tvorbě shluků v potravinářských výrobků, a mikrokrystalická celulosa (MCC) je hydrofilní potravinářské aditivum E460. V kompozici této přísady tedy není žádné uhlí a co se v reklamě nazývá aerosil, je oxid křemičitý, jen velmi rozdrcený. Mimochodem, v mnoha průmyslových odvětvích se používá jako zahušťovadlo a stabilizátor. To je dobré sorbentu a při uvolnění do gastrointestinálního traktu je vazebné a toxické cizí částice jsou v biologických tekutinách (tím, že přitahuje molekul, které mají polární funkční skupiny), které se pak vylučují.

V popisu tabáku White Coal nejsou k dispozici žádné informace o mikrobuněčném materiálu, který je prakticky ve všech tabletách téměř stejný (208 mg) jako silika (210 mg). MCC - není vystavena trávení hydrofilní vláknitý materiál (získané z bavlněné lintry), který po uvolnění do žaludku absorbuje vodu a zvětší (současně absorbovat všechno, co je k dispozici v gastrointestinálním traktu). Také není vysvětleno, jak obě složky vzájemně spolupracují.

Častý adsorbent Polyphepan však obsahuje jemně rozptýlené organické uhlovodíkové vlákna ze dřeva - hydrolytického ligninu, který se nerozpouští ve vodě a nerozkládá se působením střevních enzymů. Lignin působí podobně jako aktivní uhlí.

Kromě hydrolytické lignin tablety distenzi a zácpa Laktofiltrum obsahují osmotické laxativum ve formě syntetického stereoizomerů laktózy (mléčný cukr) - laktulózy. Projímavý účinek laktulózy je proto, že se v daném střeva neabsorbuje, takže dochází ke zvýšení osmotického tlaku, při kterém prochází voda do lumen tlustého střeva, zvýšení množství stolice a jejich ředění. Kromě toho, normální střevní mikroflóry, protože mikroorganismy jsou obligátně absorbující laktulóza, pomáhají vytvářet kyselé prostředí - nepříznivý hnití a růst oportunních bakterií.

Používá se při průjmech a střevní dysbiózou LINEX (tobolky) se vztahuje k eubiotics a zahrnuje liofilizilaty živé laktobacily a bifidobakterie, které jsou součástí střevní mikroflóry. Prospěšné mikroorganismy ve střevech začne fungovat, což přispívá nejen ke své hodnotné práci, ale také potlačují aktivitu patogenních mikrobů.

Terapeutické účinky kapsle Espumizan předpokladu, simetikon -kremniyorganicheskim polymer s vysokou povrchovou aktivitou. Tím, že redukuje povrchové napětí plynových bublin, simetikon podporuje jejich prasknutí a volný výstup střevních plynů bez nadýmání.

Farmakodynamika kombinovaný přípravek Gazospazam založeny na stejném simethikonu, stejně jako spazmolytika ditsikloverina hydrochlorid, který uvolňuje svalové křeče střeva, blokuje M-cholinergní receptory.

Pankreatin (Creon Mezim forte, Mikrazim. Atd) přidá tělo pankreatické enzymy - pankreatinu, lipázy, amylázy a proteázy, což vede k výraznému zlepšení trávicích funkcí a další úplné absorpce základních tělesných látky získané z potravy.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10]

Farmakokinetika

Aktivní látky v tabletách Aktivovaný uhlík, Espumizan, bílé uhlí, Polyphepanum a Lactofiltrum nejsou rozděleny a nevstupují do krve, ale vylučují se z těla stolicí.

Jak se lék Linex chová v těle, výrobci nezkoumali, protože (jak je uvedeno v oficiální instrukci) se účinek bakterií mléčného kyslíku projevuje pouze v zažívacím traktu.

Dicyclosterin hydrochlorid, zahrnutý v přípravku Gaspospase, se vstřebává do trávicího traktu a váže se na plazmatické proteiny téměř o 98%. Maximální koncentrace dicykloviru v plazmě se pozoruje 1-1,5 hodiny po podání. Dycycolverin se vylučuje ledvinami, část se vylučuje střevem. Poločas je asi 5 hodin.

Pankreatin (Creon, Mezim forte, Mikrazim) se rozpouští v žaludku a začne působit v duodenu, a pak, aniž by byla absorbována do systémové cirkulace, - v lumen tenkého střeva. Intestin (s výkaly) pancreatin je vylučován z těla.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

Dávkování a aplikace

Aktivním uhlím se doporučuje užít 2-3 tablety (žvýkání a pití vodou) až třikrát denně;

Polyphepan - 3-4 tablety třikrát denně (jednu hodinu před jídlem, stlačené dostatečným množstvím tekutiny);

Bílé uhlí - 2 gramy třikrát denně (hodina před jídlem), maximální doba trvání přijetí je pět dní;

Espumizan - nejméně třikrát denně pro jednu tobolku (po jídle);

Lactofiltrum - jednu hodinu před jídlem třikrát denně pro 2 tablety;

Linex - ve stejném dávkování, ale pouze během jídel;

Gazospazam - jedna tableta až 4krát denně (před jídlem nebo po jídle);

Pancreatin (Creon, Mezim-forte, Mikrazim) - 1-2 tablety dvakrát nebo třikrát denně (před jídlem); Také je možné užít jednu dávku, aby zmírnila pocit těžkosti v žaludku vyvolané přejíděním.

Předávkování výše uvedenými způsoby vede ke zvýšení jejich vedlejších účinků; Přípravek Plynový křeč při zvyšování terapeutické dávky může způsobit nervovou nadměrnou expresi se zvýšením teploty.

trusted-source[23], [24], [25]

Používejte Tablety proti nadýmání a těžkosti břicha během těhotenství

Během těhotenství může docházet k krátkodobému užívání tablet Activated Carbon a Espumizan.

Tablety z nadýchání a zácpy, které Gaspazam jmenují nebo užívají samostatně u těhotných a kojících žen, je zakázáno. Pod zákazem je také lék Polyphepanum a doplňky stravy bílého uhlí.

Spolehlivé údaje o bezpečnosti těhotných žen s jinými léčivými přípravky (obsažené v tomto přehledu) chybí.

Přečtěte si také - nadýmání v těhotenství

Kontraindikace

Každé z těchto léčiv obsahuje určité kontraindikace k použití.

Pokud vřed žaludku a dvanácterníku nebo v případě žaludečního krvácení nemůže přijmout aktivní uhlí, bílé uhlí a Polyphepanum. Bílé uhlí je také zakázáno používat se sníženou intestinální motilitou a děti do 14 let a Polyphepan - s gastritidou s nízkou kyselostí žaludeční šťávy.

Espumizan, stejně jako Gazospazam a Lactofiltrum je kontraindikován při střevní obstrukci a exacerbaci jakýchkoli gastroenterologických onemocnění.

Kromě toho, tablety distenzi a zácpa Gazospazam nelze přiřadit selhání ledvin, nebo nefritidy, zánětlivých procesů ve střevě, adenomy prostaty, onemocnění štítné žlázy a glaukomu. Tento léčivý přípravek je zakázán pro děti do 12 let.

Pacienti s akutním zánětem pankreatu a exacerbací chronické formy pankreatitidy jsou kontraindikovány Pankreatin, Creon, Mezim-forte a Mikrazim.

trusted-source[18], [19], [20]

Vedlejší efekty Tablety proti nadýmání a těžkosti břicha

Nejčastějšími nebo pravděpodobnými vedlejšími účinky jsou:

Aktivní uhlí, bílé uhlí, Polyphepanum - zácpa, průjem, nedostatek vitamínu, bolest žaludku, celková slabost, exacerbace gastrointestinálních onemocnění;

Linex a Espumizan - kožní vyrážky alergické povahy;

Lactofiltrum - průjem, zvýšená tvorba plynu, kožní alergie;

Plynpazam - nevolnost, zvracení, sucho v ústech, zácpa nebo průjem, porucha chuti k jídlu; bolesti hlavy a bolesti břicha; zvýšený puls, celková slabost; poruchy močení, spánek a koordinace pohybů.

Pancreatin (Creon, Mezim-forte, Mikrazim) - dyspeptické příznaky, kopřivka, hyperurikémie nebo hyperurikurie.

trusted-source[21], [22]

Interakce s jinými léky

Všechny tablety obsahující adsorbenty omezují nebo zcela blokují působení jiných léků - za předpokladu, že jsou užívány současně. Z tohoto důvodu je nutné provést dostatečný časový interval mezi různými léčivými přípravky.

Tablety z nadýmání a zácpa Gazospazam by neměly být brány v jediném průběhu léčby antiarytmik a antihistaminika, stejně jako neuroleptika a antidepresiva.

Neužívejte pankreatin (Creon Mezim forte, Mikrazim) společně s prostředky proti pálení žáhy skupiny uhličitanu vápenatého nebo hydroxidu hořečnatého (Maalox nebo typ Rennie).

trusted-source[26], [27], [28]

Podmínky skladování

Optimální skladovací podmínky pro tyto produkty: mimo vlhkost, při teplotách až + 25-28 ° C

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34]

Skladovatelnost

Tablety proti nadýmání a těžkosti žaludku Aktivovaný uhlík, Lactofiltrum a Polyphepan lze skladovat po dobu až 5 let. Doba použitelnosti Espromizana, Pancreatin, atd. Je 3 roky.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety proti otoku a tíživosti břicha" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.