Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Tablety proti otoku a tíživosti břicha

Lékařský expert článku

Gastroenterolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Při léčení nadýmání - nadměrné tvorbě plynu ve střevě, což vede k nadýmání a pocitu nepohodlí - použití různých prostředků, včetně tablet z nadýmání a žaludeční těžkosti, které se liší ve svém složení a provozního principu.

Klasifikace ATC

A03A Препараты, применяемые при нарушениях функции кишечника

Indikace Tablety proti nadýmání a těžkosti břicha

Indikace pro použití tablet obsahujících adsorbenty zahrnují poruchy zažívacího traktu doprovázené dyspepsií, nadýmání a průjem, stejně jako stavy spojené s otravou potravinami nebo drogovou intoxikací.

Jména z nejpopulárnějších pilulky pro léčbu trávicího traktu: aktivním uhlím (Karbolit) Polyphepan (Polifan, Lignosorb, Filtrum-STI), bílá uhlík (Vaytsorb).

Léčba tíže v žaludku zahrnuje snížené produkce střevních plynů, která se používá Espumizan činidla (simethikonu, Simikol, Disflatil a jiné obchodní názvy.) - kapsle nebo pilulky břišní distenze a závažnosti surfaktant na bázi polymeru.

Jména tabletové formulace, které jsou často předepsané pro poruchy gastrointestinálního traktu spojené s nedostatečnou produkci enzymů: pankreatinu a synonym, vyráběné různými výrobci - pantsitrat, Pankreazim, Creon, Gastenorm, Mezim forte, Slavnostní, Mikrazim, Prolipaza a jiné údaje. Léky zlepšují trávicí proces v důsledku obsahu pankreatických enzymů.

V gastroenterologii jsou podávány s pankreatitidou, zánětlivá onemocnění trávicího systému a gastrointestinální poruchy různé etiologie, včetně nadýmání spojené s cholecystitis, a poškození střevní mikroflóry po léčbě antibiotiky.

Můžete také pojmenovat pilulku na nadýmání a zácpu, to je Lactofiltrum, Lineks (analog Bifiform), Gasospazam (Movespazm) atd.

Pokud jde o náklady na tyto léky, levné léky na nadýmání zahrnují Aktivovaný uhlík, Pankreatin, Movespasms.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Farmakodynamika

Farmakologický účinek nejběžnějších sorbentu je jak aktivní uhlí, vztaženo na porézní struktuře tohoto materiálu, a lepení absorpčních cizí částice (včetně toxiny), které se nacházejí v žaludku a tenkém střevě.

Enterosorbiruyuschee Bílé uhlí (které se vztahuje na doplňky stravy a nikoliv na farmakologické přípravky) kombinuje ve svém složení oxid křemičitý (oxid křemičitý) a MCC. Oxid křemičitý se již dlouho používá jako přísada E551, který zabraňuje tvorbě shluků v potravinářských výrobků, a mikrokrystalická celulosa (MCC) je hydrofilní potravinářské aditivum E460. V kompozici této přísady tedy není žádné uhlí a co se v reklamě nazývá aerosil, je oxid křemičitý, jen velmi rozdrcený. Mimochodem, v mnoha průmyslových odvětvích se používá jako zahušťovadlo a stabilizátor. To je dobré sorbentu a při uvolnění do gastrointestinálního traktu je vazebné a toxické cizí částice jsou v biologických tekutinách (tím, že přitahuje molekul, které mají polární funkční skupiny), které se pak vylučují.

V popisu tabáku White Coal nejsou k dispozici žádné informace o mikrobuněčném materiálu, který je prakticky ve všech tabletách téměř stejný (208 mg) jako silika (210 mg). MCC - není vystavena trávení hydrofilní vláknitý materiál (získané z bavlněné lintry), který po uvolnění do žaludku absorbuje vodu a zvětší (současně absorbovat všechno, co je k dispozici v gastrointestinálním traktu). Také není vysvětleno, jak obě složky vzájemně spolupracují.

Častý adsorbent Polyphepan však obsahuje jemně rozptýlené organické uhlovodíkové vlákna ze dřeva - hydrolytického ligninu, který se nerozpouští ve vodě a nerozkládá se působením střevních enzymů. Lignin působí podobně jako aktivní uhlí.

Kromě hydrolytické lignin tablety distenzi a zácpa Laktofiltrum obsahují osmotické laxativum ve formě syntetického stereoizomerů laktózy (mléčný cukr) - laktulózy. Projímavý účinek laktulózy je proto, že se v daném střeva neabsorbuje, takže dochází ke zvýšení osmotického tlaku, při kterém prochází voda do lumen tlustého střeva, zvýšení množství stolice a jejich ředění. Kromě toho, normální střevní mikroflóry, protože mikroorganismy jsou obligátně absorbující laktulóza, pomáhají vytvářet kyselé prostředí - nepříznivý hnití a růst oportunních bakterií.

Používá se při průjmech a střevní dysbiózou LINEX (tobolky) se vztahuje k eubiotics a zahrnuje liofilizilaty živé laktobacily a bifidobakterie, které jsou součástí střevní mikroflóry. Prospěšné mikroorganismy ve střevech začne fungovat, což přispívá nejen ke své hodnotné práci, ale také potlačují aktivitu patogenních mikrobů.

Terapeutické účinky kapsle Espumizan předpokladu, simetikon -kremniyorganicheskim polymer s vysokou povrchovou aktivitou. Tím, že redukuje povrchové napětí plynových bublin, simetikon podporuje jejich prasknutí a volný výstup střevních plynů bez nadýmání.

Farmakodynamika kombinovaný přípravek Gazospazam založeny na stejném simethikonu, stejně jako spazmolytika ditsikloverina hydrochlorid, který uvolňuje svalové křeče střeva, blokuje M-cholinergní receptory.

Pankreatin (Creon Mezim forte, Mikrazim. Atd) přidá tělo pankreatické enzymy - pankreatinu, lipázy, amylázy a proteázy, což vede k výraznému zlepšení trávicích funkcí a další úplné absorpce základních tělesných látky získané z potravy.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10]

Farmakokinetika

Aktivní látky v tabletách Aktivovaný uhlík, Espumizan, bílé uhlí, Polyphepanum a Lactofiltrum nejsou rozděleny a nevstupují do krve, ale vylučují se z těla stolicí.

Jak se lék Linex chová v těle, výrobci nezkoumali, protože (jak je uvedeno v oficiální instrukci) se účinek bakterií mléčného kyslíku projevuje pouze v zažívacím traktu.

Dicyclosterin hydrochlorid, zahrnutý v přípravku Gaspospase, se vstřebává do trávicího traktu a váže se na plazmatické proteiny téměř o 98%. Maximální koncentrace dicykloviru v plazmě se pozoruje 1-1,5 hodiny po podání. Dycycolverin se vylučuje ledvinami, část se vylučuje střevem. Poločas je asi 5 hodin.

Pankreatin (Creon, Mezim forte, Mikrazim) se rozpouští v žaludku a začne působit v duodenu, a pak, aniž by byla absorbována do systémové cirkulace, - v lumen tenkého střeva. Intestin (s výkaly) pancreatin je vylučován z těla.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

Používejte Tablety proti nadýmání a těžkosti břicha během těhotenství

Během těhotenství může docházet k krátkodobému užívání tablet Activated Carbon a Espumizan.

Tablety z nadýchání a zácpy, které Gaspazam jmenují nebo užívají samostatně u těhotných a kojících žen, je zakázáno. Pod zákazem je také lék Polyphepanum a doplňky stravy bílého uhlí.

Spolehlivé údaje o bezpečnosti těhotných žen s jinými léčivými přípravky (obsažené v tomto přehledu) chybí.

Přečtěte si také - nadýmání v těhotenství

Kontraindikace

Každé z těchto léčiv obsahuje určité kontraindikace k použití.

Pokud vřed žaludku a dvanácterníku nebo v případě žaludečního krvácení nemůže přijmout aktivní uhlí, bílé uhlí a Polyphepanum. Bílé uhlí je také zakázáno používat se sníženou intestinální motilitou a děti do 14 let a Polyphepan - s gastritidou s nízkou kyselostí žaludeční šťávy.

Espumizan, stejně jako Gazospazam a Lactofiltrum je kontraindikován při střevní obstrukci a exacerbaci jakýchkoli gastroenterologických onemocnění.

Kromě toho, tablety distenzi a zácpa Gazospazam nelze přiřadit selhání ledvin, nebo nefritidy, zánětlivých procesů ve střevě, adenomy prostaty, onemocnění štítné žlázy a glaukomu. Tento léčivý přípravek je zakázán pro děti do 12 let.

Pacienti s akutním zánětem pankreatu a exacerbací chronické formy pankreatitidy jsou kontraindikovány Pankreatin, Creon, Mezim-forte a Mikrazim.

trusted-source[18], [19], [20]

Vedlejší efekty Tablety proti nadýmání a těžkosti břicha

Nejčastějšími nebo pravděpodobnými vedlejšími účinky jsou:

Aktivní uhlí, bílé uhlí, Polyphepanum - zácpa, průjem, nedostatek vitamínu, bolest žaludku, celková slabost, exacerbace gastrointestinálních onemocnění;

Linex a Espumizan - kožní vyrážky alergické povahy;

Lactofiltrum - průjem, zvýšená tvorba plynu, kožní alergie;

Plynpazam - nevolnost, zvracení, sucho v ústech, zácpa nebo průjem, porucha chuti k jídlu; bolesti hlavy a bolesti břicha; zvýšený puls, celková slabost; poruchy močení, spánek a koordinace pohybů.

Pancreatin (Creon, Mezim-forte, Mikrazim) - dyspeptické příznaky, kopřivka, hyperurikémie nebo hyperurikurie.

trusted-source[21], [22]

Dávkování a aplikace

Aktivním uhlím se doporučuje užít 2-3 tablety (žvýkání a pití vodou) až třikrát denně;

Polyphepan - 3-4 tablety třikrát denně (jednu hodinu před jídlem, stlačené dostatečným množstvím tekutiny);

Bílé uhlí - 2 gramy třikrát denně (hodina před jídlem), maximální doba trvání přijetí je pět dní;

Espumizan - nejméně třikrát denně pro jednu tobolku (po jídle);

Lactofiltrum - jednu hodinu před jídlem třikrát denně pro 2 tablety;

Linex - ve stejném dávkování, ale pouze během jídel;

Gazospazam - jedna tableta až 4krát denně (před jídlem nebo po jídle);

Pancreatin (Creon, Mezim-forte, Mikrazim) - 1-2 tablety dvakrát nebo třikrát denně (před jídlem); Také je možné užít jednu dávku, aby zmírnila pocit těžkosti v žaludku vyvolané přejíděním.

Předávkování výše uvedenými způsoby vede ke zvýšení jejich vedlejších účinků; Přípravek Plynový křeč při zvyšování terapeutické dávky může způsobit nervovou nadměrnou expresi se zvýšením teploty.

trusted-source[23], [24], [25]

Interakce s jinými léky

Všechny tablety obsahující adsorbenty omezují nebo zcela blokují působení jiných léků - za předpokladu, že jsou užívány současně. Z tohoto důvodu je nutné provést dostatečný časový interval mezi různými léčivými přípravky.

Tablety z nadýmání a zácpa Gazospazam by neměly být brány v jediném průběhu léčby antiarytmik a antihistaminika, stejně jako neuroleptika a antidepresiva.

Neužívejte pankreatin (Creon Mezim forte, Mikrazim) společně s prostředky proti pálení žáhy skupiny uhličitanu vápenatého nebo hydroxidu hořečnatého (Maalox nebo typ Rennie).

trusted-source[26], [27], [28]

Podmínky skladování

Optimální skladovací podmínky pro tyto produkty: mimo vlhkost, při teplotách až + 25-28 ° C

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34]

Skladovatelnost

Tablety proti nadýmání a těžkosti žaludku Aktivovaný uhlík, Lactofiltrum a Polyphepan lze skladovat po dobu až 5 let. Doba použitelnosti Espromizana, Pancreatin, atd. Je 3 roky.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39]

Farmakologická skupina

Желудочно-кишечные

Farmakologický účinek

Нормализующие функции ЖКТ свойства препараты

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety proti otoku a tíživosti břicha" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.