^

Zdraví

Tablety z epilepsie

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Epilepsie je chronické neurologické onemocnění, které ovlivňuje mozek. Při epileptických záchvatech se objevují křeče doprovázené odpojením vědomí.

Tablety z epilepsie mohou snížit sílu impulzů, které dráždí nervové zakončení v mozku. V důsledku toho se snižuje epileptická aktivita, což přispívá k normalizaci jejího fungování.

Indikace Tablety proti epilepsii

Léky jsou indikovány pro parciální záchvaty s jednoduchými nebo komplexními příznaky, psychomotorickými záchvaty, křečovými záchvaty v spánku, difuzními záchvaty a smíšenými typy epilepsie. Předepsáno také pro takové formy epilepsie - akinetické, JME, submaximální, IGE.

Názvy tablet z epilepsie

Nejobvyklejšími léky pro epilepsii jsou tyto tablety: karbamazepin, valproát, pyrimidon, klonazepam, fenobarbital, benzodiazepiny, feniton.

trusted-source[1], [2]

Finlepsin

Finlepsin je antiepileptické činidlo na bázi karbamazepinu, které pomáhá normalizovat náladu, má antimanický účinek. Používá se jako základní lék nebo v kombinaci s jinými léky, protože může zvýšit antikonvulzivní prahovou hodnotu, a tím zjednodušit socializaci osob trpících epilepsií.

trusted-source[3], [4], [5]

Karbamazepin

Karbamazepin je derivát dibenzoazepinu. Léčba má antidiuretický, antiepileptický, neuro- a psychotropní účinek. Podporuje normalizaci stavu membrán podrážděných neuronů, potlačuje sériové neuronální výboje a snižuje sílu neurotransmisí nervových impulzů.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10]

Seizar (fenytoin, lamotriadin)

Seizar je antikonvulzivní látka. Ovlivňuje kanály Na + presynaptické membrány, což snižuje sílu vylučování mediátorů přes synaptickou štěrbinu. Především to potlačení nadměrné izolace glutamátu - aminokyseliny, která působí vzrušujícím účinkem. Jedná se o jeden z hlavních dráždivých látek, které vytvářejí epileptické výboje v mozku.

Fenobarbital

Fenobarbital má antikonvulzivní, hypnotický, sedativní a antispazmodický účinek. Používá se při kombinované léčbě epilepsie, která se kombinuje s jinými léky. V zásadě jsou takové kombinace individuálně vybrány pro každého pacienta na základě toho, jaký je celkový stav člověka, a také od průběhu a formy onemocnění. K dispozici jsou také hotové kombinované léky na bázi fenobarbitalu - to je pagluferal nebo gluferal atd.

Clonazepam

Clonazepam má uklidňující, antiepileptický, antikonvulzivní účinek na tělo. Vzhledem k tomu, že tento antikonvulzivní účinek léku je výraznější než jiné léky v této skupině, používá se při léčbě křečových onemocnění. Použití klonazepamu snižuje sílu a frekvenci epileptických záchvatů.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

Etosuksimid

Ethosuximid je antikonvulzivní látka, která potlačuje neurotransmisi do motorických oblastí mozkové kůry, čímž zvyšuje prahovou hodnotu rezistence pro výskyt epileptických záchvatů.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

Sodná sůl valproátu

Valproát sodný se používá jak pro samoléčení, tak ve spojení s jinými antiepileptickými léky. Léčivo samotné je účinné pouze u malých forem onemocnění, ale pro léčbu závažnějších typů epilepsie je nutná kombinovaná léčba. V takových případech se jako doplňkové látky používají takové léky, jako je lamotrigin nebo fenytoin.

Vigabatrin

Vigabatrin potlačuje vzrušující impulsy v centrálním nervovém systému normalizací aktivity GABA, která je blokátorem spontánních neuronálních výbojů.

Farmakodynamika

Podrobněji jsou vlastnosti tablet epilepsie zkoumány s použitím karbamazepinu jako příkladu.

Látka má vliv Na + kanálů perevozbuzhdonnyh membránách nervových zakončení, což snižuje vliv na ně z aspartát a glutamát, zvyšuje inhibiční procesy a interaguje s centrální receptory P1-purinergní. Antimanický účinek léčiva je způsoben potlačením metabolismu norepinefrinu a dopaminu. U generalizovaných nebo částečných záchvatů má antikoagulační účinek. Účinně snižuje agresivitu a silnou podrážděnost při epilepsii.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31]

Farmakokinetika

Je absorbován v zažívacím traktu téměř úplně, ale pomalu, protože jídlo nemá vliv na sílu a rychlost sacího procesu. Maximální koncentrace po jediné přijímací tableta dostane po dobu 12 hodin. Příjem (jednorázové nebo opakované) retardovaných tablet poskytuje maximální koncentraci (index nižší než 25%) po dobu 24 hodin. Retard ve srovnání s jinými lékových forem je snížena o 15% biologické dostupnosti. Krevní proteiny se váží v rozmezí 70-80%. Sliny a mozkomíšním moku akumulace jsou vázány, které jsou úměrné reziduí účinné složky nejsou vázány na proteiny (20-30%). Prochází placentou a přechází do mateřského mléka. Šíření Viditelné objem je v rozmezí od 0,8 do 1,9 l / kg. Biologicky převedeny v játrech (obvykle epoxidové cesta), čímž se vytvoří několik metabolitů - zdroj trans-10,11-diolu a jeho sloučeniny, včetně glukuronové kyseliny, N-glukuronidy a monohydroxylovaného derivátu. Poločas rozpadu je 25 až 65 hodin, a v případě dlouhodobého užívání - 8-29 h (v důsledku enzymové indukce výměnou proces). Pacienti užívající induktory MOS (například fenytoin a fenobarbital), tato doba trvá 8-10 hodin. Po jednorázové 400mg prochází ledvinami 72% přijatých léčivo a zbývajících 28% jsou na výstupu ze střeva. Moč mine nezreagovaný 2% karbamazepin a 1% účinné látky (10,11-epoxy derivát), a spolu s tímto asi 30% jiných produktů látkové výměny. U dětí, vylučování proces je urychlován, takže možná budete potřebovat dávkových silách (s přepočítáním podle hmotnosti). Protikřečové účinky mohou trvat minimálně několik hodin, a maximální - (. V některých případech až 1 měsíc) několik dní. Antinevralgicheskoe akce trvá 8-72 hodin a antimanická 7-10 dnů.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36], [37], [38]

Dávkování a aplikace

Léčba by měla začít s použitím malé dávky léčiva, což se projevuje ve formě epilepsie pacienta a typu záchvatu. Pokud dojde k nežádoucím účinkům u pacientů, dochází ke zvýšení dávky a záchvaty pokračují.

Karbamazepin (finlepsin a timonil, Tegretol a karbasan) difenin (fenytoin), valyproatы (konvuleks a valproát) a takzhe pentobarbital (lyuminal) primenyayutsya dlya podavleniya partsialynыh pristupov. Pervoocherednыmi schitayutsya valyproatы (Srednyaya sutochnaya dávka 1000-2500 mg) a karbamazepin (600-1200 mg). Potřebné dávkování je rozděleno 2-3.

Často používají a zpomalují tablety nebo léky s prodlouženou expozicí. Chcete-li je konzumovat, potřebujete 1-2 g / den (takové léky jsou tegretol-CR, depakin-chrono, stejně jako finlepsin-petard).

trusted-source[44]

Používejte Tablety proti epilepsii během těhotenství

Vzhledem k tomu, že epilepsie je chronické onemocnění, které vyžaduje pravidelnou medikaci, je nutné užívat pilulku i během těhotenství.

Domnívali se, že AEP mohly mít možnost uplatnit teratogenní účinky, ale teď je to odůvodněno, že užívání těchto léků jako jediný zdroj léčbě epilepsie snižuje riziko vrozených vad. Studie ukázaly, že více než 10 let na pozadí použití AEP se frekvence zděděných malformací snížila na 8,8% oproti počátečním 24,1%. V průběhu studií užívala monoterapie léky, jako jsou primidon, fenytoin, karbamazepin, fenobarbital a kyselina valproová.

Kontraindikace

Tablety z epilepsie jsou zakázány osobám trpícím závislostí nebo alkoholismem, stejně jako svalová slabost. V akutní formě selhání ledvin, pankreatických onemocnění, přecitlivělost na léčivo, různé typy hepatitidy, hemoragické diatézy. Nemůžete přijmout ty, kteří se účastní činností, které vyžadují fyzickou aktivitu a soustředění.

trusted-source[39], [40]

Vedlejší efekty Tablety proti epilepsii

Léky na epilepsii mají tyto nežádoucí účinky: nevolnost, zvracení, třes a závratě, reflexní otáčení nebo pohybu očí, problémy s funkcí oběhového, ospalost, potlačení vitální aktivity Národního shromáždění, dýchací potíže, poruchy krevního tlaku, poruch pohybového ústrojí. Může se vyvinout prodloužená deprese, rychlá únava, podrážděnost. Někdy je na kůži alergie nebo vyrážka, která se v některých případech může dostat do Quinckeho edému. Možná nespavost, průjem, duševní poruchy, třes, problémy se zrakem, stejně jako bolesti hlavy.

trusted-source[41], [42], [43]

Předávkovat

V případě předávkování se mohou objevit příznaky, jako je potlačení centrálního nervového systému, pocitu únavy, dezorientace, excitovaného stavu, výskytu halucinací, a možné kóma. Lze pozorovat také hyperreflexie, stává hyporeflexie, rozmazané vidění, problémy s řečí, opakovanými reflexními pohyby očí, dysartrie, poruchy koordinace pohybů, dyskineze, myoklonických záchvatů, poruchy psychomotorických, hypotermie, mydriáza.

Možná tachykardie, mdloby, snížení nebo zvýšení krevního tlaku, potíže s dýcháním, plicní edém, gastrostáze, zvracení s nevolností, snížená motorická aktivita tlustého střeva. Může dojít ke zpoždění močení, oligurie nebo anurie, otoku, hyponatrémie. Možnými následky předávkování mohou být také hyperglykemie, zvýšení nebo snížení počtu leukocytů, glykosurie a metabolické acidózy.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49], [50], [51]

Interakce s jinými léky

Vzhledem k tomu, není lamotrigin může způsobit vážné zpomalení nebo indukci jaterních oxidačními enzymy, je účinek v kombinaci s léky, které jsou metabolizovány cytochromem P450 enzymový systém, bude nízká.

Metabolismus léčiv, které jsou biologicky převedeny v játrech (mikrozomální oxidativní enzymy aktivováno), je obohacen o kombinaci s barbituráty. Proto je účinnost AED (jako je acenokumarol, warfarin, fenion, atd.) Snížena. V tomto případě by kombinované užívání mělo sledovat hladinu antikoagulancií k úpravě dávkování. To také snižuje účinky kortikosteroidů, digitalis drog, metronidazol, doxycyklin a chloramfenikol (poločas doxycyklinu je snížena a tento účinek je někdy přetrvává po 2 týdny. Zrušení po barbiturate použití). Stejný účinek je také na estrogeny, TCA, paracetamol a salicyláty. Fenobarbital snižuje absorpci griseofulvinu snížením hladiny v krvi.

Nepředvídatelné barbituráty ovlivnit metabolismus antikonvulziv, hydantoinové deriváty - obsah fenytoinu může zvýšit nebo snížit, takže je třeba sledovat koncentrace v plazmě. Kyselina valproová a valproát sodný zvětšují fenobarbital v krvi a snižují saturaci klonazepamu s plazmatickým karbamazepinem.

V kombinaci s jinými léky, které potlačují funkce centrálního nervového systému (hypnotika, sedativa, trankvilizéry a některé antihistaminiká), může způsobit přídavné supresivní účinky. Monoaminooxidázy prodlužují dobu expozice fenobarbitalu (pravděpodobně proto, že potlačují metabolismus této látky).

trusted-source[52], [53]

Podmínky skladování

Tablety z epilepsie by měly být skladovány na suchém místě, uzavřené od slunce. Teplota nesmí překročit 25 stupňů.

trusted-source[54], [55], [56], [57], [58]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti epilepsie je 3 roky.

trusted-source[59], [60], [61], [62], [63]

Léčba epilepsie bez tablet

Tablety z epilepsie nejsou jediným způsobem léčby této nemoci. Existují také alternativní terapie.

Jedním z receptů je tinktura jmelí na alkoholu (týden trvá na suchém tmavém místě). Použijte 10 dní na 4 kapky ráno na prázdném žaludku. Poté proveďte 10denní přestávku a opakujte kurz znovu. Analogou tohoto léku je úprava růžového radiolinku na alkohol.

Další způsob léčby - pomocí "marjinového kořene". Vykopněte rostlinu, ořízněte asi 50 gramů, omyjte a nalijte 0,5 litru vodky. Nastříkejte směs na 3 týdny. Ve tmě. Pro použití je nutné cínu rozpustit ve vodě (1 zásobník). Dávkování: pro dospělé 20 kapek ráno, 25 - odpoledne, 30 - před spaním. Pro děti - v závislosti na věku (pokud je dítě 8 let - 8 kapek na zásobník, denně 3 ruble / den).

V některých případech se musíte zbavit epilepsie chirurgicky. Tato metoda se používá, pokud má pacient symptomatické onemocnění, ke kterému došlo v důsledku výskytu mozkových nádorů nebo kavernomu. Odstranění patologického zaměření ulehčuje pacienta záchvatům v 90% případů.

Někdy je nutné odstranit nejen samotný nádor, ale také část kůry kolem maligní formace. Pro zvýšení účinnosti je operace prováděna pomocí elektrokortikografie. S jeho pomocí se zaznamenávají pulzy EEG přicházející z povrchu mozku, takže je možné určit, které oblasti kůry kolem léze se také podílejí na epileptogenní aktivitě.

Indikace pro operační léčbu epilepsie jsou takové faktory:

  • Léky neposkytují potřebný účinek;
  • Léky jsou účinné, ale pacient nemůže tolerovat vedlejší účinky vyplývající z přijetí;
  • Forma epilepsie, která se pozoruje u pacienta, může být vyléčena pouze chirurgickým zákrokem.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety z epilepsie" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.