^

Zdraví

Tablety z otravy alkoholem

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Za prvé budeme objasňovat, co je otravou alkoholem a proč je nutné užívat tablety proti otravám alkoholem.

Nadměrné dávky alkoholu škodí lidskému tělu. Způsob štěpení ethylů určuje silné toxické zatížení funkční aktivity vnitřních orgánů. Jinými slovy, člověk dostal otravu alkoholem.

Důsledkem této intoxikace je syndrom kocoviny. Kocovina se objevuje kvůli tomu, že se tělo nemůže rychle zbavit toxických látek, které přišli. Chcete-li se z tohoto stavu dostat, potřebujete pomoci tělu využít toxiny. V této situaci pomohou tablety z otravy alkoholem, rozdělené do 2 skupin. První typ zahrnuje adsorptivní léky. Druhý typ zahrnuje léky pro symptomatické působení.

Je třeba poznamenat, že adsorbenty by měly lépe trvat asi 1 hodinu před konzumací alkoholu. To je způsobeno skutečností, že vstřebávání ethanolu do krve probíhá dostatečně rychle. Z tohoto důvodu sorbent nemá čas naplnit své lékařské poslání. Bude účelnější klasifikovat tyto léky jako preventivní sérii.

Symptomatické léky jsou zaměřeny na odstranění nepříznivých příznaků syndromu kocoviny. A také významně sníží negativní dopad kocoviny na pacientovu pohodu.

Indikace Tablety proti otravám alkoholem

 • Smrdí.
 • Bolesti hlavy.
 • Podrážděnost.
 • Nevolnost, zvracení.
 • Průjem.
 • Závratě.
 • Zvýšené pocení.
 • Bolest srdce.
 • Chvění.
 • Obecná slabost.
 • Nepríjemné pocity v ústní dutině.

trusted-source[1]

Formulář vydání

Názvy tablet z otravy alkoholem adsorpční skupiny

trusted-source[2], [3], [4], [5]

Aktivní uhlí

Farmakodynamika:

Speciálně upravené uhlí rostlinného nebo živočišného původu. Má vysokou povrchovou aktivitu. Má vlastnost absorbovat (adsorpcí) škodlivé látky (toxiny), plyny, jakož i solí těžkých kovů, syntetické a přírodní alkaloidy, hypnotické látky, jedy, fenolové deriváty, glykosidy, kyseliny kyanovodíkové a další.

Indikace pro použití aktivního uhlí:

 1. Intoxikace se projevují formou dyspepsie, nadýmání (otok střeva), průjem, pálení žáhy.
 2. Exacerbace alergických onemocnění různých etiologií.
 3. Nemoci trávicích orgánů infekčního původu (úplavice, salmonelóza).
 4. Otrava způsobená léky, nekvalitními potravinami a toxickými kovy.
 5. Hepatitida.
 6. Intoxikace způsobená psychotropními nebo omamnými látkami, stejně jako alkoholickými látkami.

Způsoby aplikace a dávkování:

Při každé otravě je předepsáno 25 g aktivního uhlí jako suspenze (tablety lžíte a promícháme ve vařené vodě při pokojové teplotě). Podobná suspenze se používá při proceduře výplachu žaludku. Navíc je při otravě předepsána směs v tomto poměru: 2 podíly aktivního uhlí, 1 díl oxidu hořečnatého a 1 podíl taninu (2 lžíce na sklenici vody). Při projevování nadýmání nebo pálení žáhy se užívají 2 g aktivního uhlí, míchají se v teplé vodě.

Nežádoucí účinky při aplikaci:

Užívání aktivního uhlí může způsobit průjem nebo zácpu, rozvoj nedostatku tuků, vitamínů a bílkovin. Vzhledem k adsorpčním vlastnostem tohoto léku se snižuje účinnost účinků jiných léků.

Kontraindikace užívání léku:

Použití aktivního uhlí se nedoporučuje u ulcerativních lézí trávicího systému.

Podmínky skladování:

Skladuje se na suchém místě, kromě prostředků, které vypouštějí výpary a plyny.

trusted-source[6], [7], [8]

Polysorb

Farmakodynamika:

Má adsorpční vlastnosti. Vázá a odstraňuje z těl endogenní nebo exogenní toxiny, alergeny (bakterie a potraviny). A také vysoce toxické látky, které vznikly v důsledku štěpení bílkoviny v střevních orgánech. Podporuje transport toxických látek do střev z lymfy, krve.

Následující údaje, ve kterých se používá polysorb:

 • Infekční onemocnění střev (salmonelóza, escherichióza, jiné infekce způsobené potravinami).
 • Hepatitida virového původu.
 • Různé otravy (včetně intoxikace alkoholem).

Způsoby aplikace a dávky:

Polysorb je podáván ve formě suspenze. Příprava suspenze je následující: 1 polévková lžíce prášku (1,2 g) se míchá v 1 sklenici vařené vody. Vezměte hodinu před jídlem a léky. Dávka na den je přibližně 12 g. Při exacerbaci se dávka zvyšuje na 24 g (rozdělené na 4-5 recepty). Jakmile si můžete vzít asi 7g drogy.

Kontraindikace:

 • Nedělejte děti do jednoho roku.
 • Přítomnost ulcerativní a erozivní léze střevní sliznice.
 • Ulcerativní onemocnění v období exacerbace.
 • Kontraindikován individuální nesnášenlivostí léků.
 • Těhotenství.

Interakce s jinými látkami:

Při jednostupňovém podání kyselinou acetylsalicylovou (aspirinem) se zvyšuje proces rozpadu mikroelementů. Při použití polisorby se také zvyšují farmakodynamické vlastnosti kyseliny nikotinové.

Podmínky skladování:

Skladuje se v uzavřených lahvích. Teplota v místnosti by neměla překročit 25 stupňů Celsia. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti:

Suchý prášek je skladován až 3 roky. Připravená suspenze může být použita až do konce 24 hodin. Teplota by měla být asi 10-15 stupňů Celsia.

Carbolong

Karbolong se vyrábí v práškové formě aktivního uhlí, získaného z ovocných kostí. Má vysoké sorbentní vlastnosti.

Metoda a dávky aplikace:

Přípravek Carbolong se používá v dávce 5-8 g jednou dávkou třikrát denně. Vezměte přednostně od 2 do 15 dnů. Použijte orální směs prášku a vody. Můžete také použít suchý prášek (vypít sklenici vody).

Názvy tablet z otravy alkoholem symptomatické skupiny

Zorex

Farmakodynamika:

Má vysokou detoxifikaci, antioxidant a hepatoprotektivní vlastnosti. Mezi hlavní účinné látky, které jsou součástí struktury Zorexu, patří unithiol a pantotenát vápenatý. V důsledku interakce unithiolu a produktů rozpadu etanolu (jiných jedů) se vytvářejí netoxické komplexy, od kterých se organismus zbavuje moči. Přítomnost pantothenátu vápníku zvyšuje účinnost detoxikace přípravku Zorex.

Farmakokinetika:

V důsledku užívání tohoto léku se nejvyšší koncentrace v těle vyskytuje za hodinu a půl. Maximální koncentrace Zorexu v plazmě je přibližně 9 hodin. Doba pobytu v zažívacích orgánech je několik minut (20-25). Doba potřebná k rozpadu etanolu a dalších toxinů je asi 8 hodin. Močí se v těle vylučuje průměrně 55% léčiva, zbytek se vylučuje.

Když je zobrazen text ZOREX:

 • Alkoholismus v chronické fázi.
 • Akutní otravy alkoholem obsahujícími nápoje.
 • Otrava způsobená léky ze skupiny srdečních glykosidů.
 • Toxikace toxickými kovy.

Dávkování a aplikace:

Užívá se před jídlem.

Při léčbě alkoholismu se užívá 1 kapsle 2krát denně (trvání léčby - 10 dní).

Při léčbě akutní otravy alkoholem: podobná dávka je předepsána - 1 kapsle 2 r / den. Pokud se může zvýšit exacerbace dávky: 1 kapsle 3 r / den. Délka trvání léčby je několik dní (dokud symptomy otravy nezmizí).

Při léčbě otravy toxickými kovy a sloučeninami arsenu se denní dávka zvyšuje: 350-1000 mg se dělí na 3 dávky. Neberte méně než 7 dní.

Vedlejší efekt:

V případech užívání zvýšených dávek lze pozorovat následující příznaky: palpitace, nevolnost, slabost. Také velmi vzácně se kožní reakce mohou vyvinout jako alergický typ.

Kontraindikace:

Nedoporučuje se užívat, jestliže je pacient přecitlivělý na danou drogu. Také je používání přípravku Zorex kontraindikováno, pokud osoba trpí onemocněními spojenými se selháním ledvin a jater.

Předávkování lékem:

Překročení dávky příjmu několikrát (10 nebo více) může vést k křečemi, dušnosti, vzniku pocitu inhibice a letargie. V tomto případě je nutné opláchnout žaludek, provést laxativa a aktivní uhlí.

Interakce přípravku Zorex s jinými léky:

Současné užívání přípravku Zorex s látkami obsahujícími toxické kovy a alkálie vede ke zvýšení rychlosti rozpadu léku.

Podmínky skladování:

Uchovávejte Zorex na tmavém místě, jenž je omezen příchodem vlhkosti. Teplota není vyšší než 25 stupňů Celsia. Přístup dětí do místa skladování by měl být omezen.

Biotredin

Jedná se o kombinované léky. Biotredin se skládá z L-threoninu a vitaminu B6 (hydrochloridu pyridoxinu). Tento nástroj zvyšuje duševní aktivitu, normalizuje metabolický proces. Pomáhá překonat příznaky akutní otravy alkoholem a chronické závislosti na alkoholu.

Indikace pro použití:

 • Používá se k léčbě alkoholismu v chronické fázi.
 • Neustálé toužení po alkoholu.
 • Stav, který vznikl v důsledku výrazného přerušení příjmu alkoholu (abstinenční syndrom).
 • Snížení duševních schopností.

Způsob aplikace a dávkování:

K neutralizaci touhy po alkoholu je předepsáno na 1 dávku 0,1-0,3 g přípravku Biotredin. Užívejte 4 r / den (5-7 dní). Postup léčby se může opakovat několikrát (7-10) za rok.

Chcete-li odstranit příznaky abstinence z alkoholu, můžete jmenovat až 4 karty. 4p / den. V následujících dnech léčby se dávka snižuje - 2 tabule. 3p / den. Trvejte nejméně 1 měsíc.

Kontraindikace:

Biotredin se nedoporučuje užívat ve stavu intoxikace, neboť terapeutická účinnost léčivého přípravku je významně snížena.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

Citrón

Farmakodynamika:

Komplexní lék Limontar se skládá z kyseliny citronové a kyseliny jantarové.

Podporuje normalizaci metabolických procesů v tkáních těla. Je charakterizován vysokou antioxidační aktivitou. Stimuluje uvolňování kyseliny chlorovodíkové v žaludku, zlepšuje chuť k jídlu. Odstraní příznaky otravy alkoholem, zvyšuje celkový výkon těla.

Používá se k prevenci intoxikace alkoholem. A také kvůli odchodu z chřipky s chronickým alkoholismem.

Způsoby aplikace a dávkování:

 • Limonar je určen pro vnitřní použití. Aplikujte ve formě kaše s vodou nebo džusem.
 • Pro účely preventivních opatření užijte 0,25 g léku 1 hodinu před pivem.
 • Při akutní intoxikaci alkoholem se používá 0,25 g (počet příjmů 4x) každé 2 hodiny.
 • Při odečtení z opilého stavu se Limonar (0,25 g) užívá při 4 p / den po dobu 5 až 10 dní.
 • Je třeba poznamenat, že při současném užívání tohoto léčiva se sedativy nebo barbituráty je farmakologický účinek tohoto léku snížen.

Vedlejší efekt:

Při užívání přípravku Limontar se mohou objevit známky zvýšeného krevního tlaku: tinnitus, závratě, bolest hlavy v zadní části hlavy. A také vzhled bolestivých pocitů v žaludku.

Léčivo by mělo být skladováno na suchém a suchém místě.

Yantavit

Farmakologický účinek:

Základem složení biologicky aktivní přísady Yantavita je kyselina jantarová, která má vysoké adapogenní vlastnosti. Yantavita zásah vedoucí k posílení imunitní funkce, normalizace metabolismu, působí proti hypoxické regenerační účinky a zlepšuje činnost všech orgánů a systémů v případě vystavení nepříznivých faktorů.

Indikace pro použití:

 • Stresující stav.
 • Fyzická nebo duševní únava.
 • Doba léčby a rehabilitace závažných onemocnění.
 • Akutní otravy toxickými prvky, včetně alkoholu).
 • Odstranění příznaků syndromu kocoviny.

Jak se dávky aplikují:

U dospělých je optimální denní dávka 1,0 g léku. Přípravek Yantavit by měl užívat 1 tabletku 2k denně - ráno a odpoledne (během jídla). Ve večerních hodinách to není nutné, protože Yantavit působí na tělo. Doba trvání přijetí je nejméně 1 měsíc. Uprostřed terapeutické léčby (po 2 týdnech) je třeba si odpočinout po dobu 3 dnů. Pro dobré výsledky je nutné postup opakovat každé 3 měsíce.

Metoxoxil

Frmakodynamika:

Má vysokou detoxikaci a hepatoprotektivní účinek.

Aktivuje jaterní enzymy alkoholdehydrogenázu a acetaldehyddehydrogenázu, které se podílejí na metabolismu etanolu, což vede k zrychlení procesu eliminace ethanolu a acetaldehydu.

Zabraňuje tvorbě jaterní cirhózy kvůli inhibici syntézy fibronektinu a kolagenu. Zlepšuje myšlení a paměť, snižuje riziko vzniku depresivních poruch.

Používá se při léčbě alkoholismu v akutních a chronických stadiích. Také při předávání průběhu léčby onemocnění jater způsobených dlouhodobým vystavením toxinům na hepatocytech.

Farmakologická forma uvolňování - tablety, ampule.

Metody aplikace: jednorázové (1 až 2 tablety), intravenózně nebo intramuskulárně (1-2 ampule s obsahem 0,5 ml).

Kontraindikace k použití:

Těhotenství, Parkinsonova choroba, přecitlivělost na léčivo.

Glycin

Farmakologický účinek:

Glycin uklidňuje nervový systém, zlepšuje náladu a odstraňuje depresi. Stimuluje duševní schopnosti a zlepšuje kvalitu spánku. Zvyšuje antitoxickou aktivitu při otravě léky, stejně jako otravou alkoholem.

Indikace pro použití:

 • Neštěstí a únava.
 • Poruchy spánku způsobené zvýšeným nervovým vzrušením.
 • Poruchy nervového systému (také ty, které jsou způsobeny dlouhodobými účinky alkoholu).
 • Nervozita v důsledku přenášených stresových situací.
 • Důsledky poranění hlavy.

Jaké jsou způsoby aplikace a dávkování:

Glycin ve formě tablet se užívá pod jazykem (sublingválně) nebo na tváři (bukální) pro 1 kartu. 3p / den. Délka trvání kurzu je alespoň 1 měsíc. Při léčbě onemocnění spojených s alkoholovou závislostí se léčba pravidelně opakuje.

Kontraindikace užívá glycin pro děti do 2 let, pacienty s nízkým krevním tlakem a osoby přecitlivělé na tento lék.

Tablety pro nevolnost s otravou alkoholem

Anestezin

Má lokální anestetický farmakologický účinek.

Indikace, pro které je žádost předepsána:

 • Bolest spazmodická v žaludku.
 • Nevolnost, jejíž příčinou je otravu alkoholem.
 • Zkus a svědění kůže.

Způsoby použití a dávkování:

Pro vnitřní použití se používá anestezin ve formě prášku a tablet. Pokud máte bolesti v žaludku nebo nauzeu, určit 0,3 g léku s frekvencí 4 p / den. Pro zmírnění nepříjemných příznaků kožních onemocnění se používají masti a prášky (5-10%) pro vnější použití.

Kontraindikovaný anestezin se zvýšenou přecitlivělostí na léčivo.

Validol

Tento lék má sedativní účinek na nervový systém, stejně jako reflexní vazodilatační účinek na krevní cévy. Vzhledem k přítomnosti mentolu snižuje pravděpodobnost vzniku zvraceného reflexu.

Indikace pro použití:

 • Ischemická choroba srdeční.
 • Výskyt nevolnosti a zvracení v důsledku intoxikace alkoholem.
 • Zvýšená nervozita, hysterie.

Způsoby použití a dávkování:

Validol je dostupný ve formě tablet (0,06 g) a jako roztok. Aplikuje se sublinguálně - 1 tableta platná pod jazykem. Můžete také použít roztok (5-6 kapek). Vzhledem k této metodě aplikace se farmakologický účinek vyvíjí poměrně rychle.

Podmínky skladování:

Skladovací teplota je 20 stupňů. Pokud je platina uložena jako roztok, musí být lahvičky utěsněny.

Metoklopramid (Cerucal)

Farmakodynamika :

Tato léčiva má antiemetický a anti-icic účinek, aktivuje motorickou aktivitu gastrointestinálního traktu. Blokování centrálních a periferních D2-dopaminových receptorů má antiemetický účinek. Příznivě ovlivňuje funkční účinnost zažívacího traktu.

Indikace, ve kterých:

 • Zvracení, nevolnost různých původů, s výjimkou vestibulární etiologie.
 • Akutní a chronické stavy onemocnění orgánů zapojených do trávení: plynatost, GERD, dyskineze žlučových cest.
 • Bolesti hlavy.
 • Diagnostické studie.

Způsoby aplikace a terapeutické dávky :

Toto léčivo je určeno jak pro vnitřní, tak pro parenterální podání.

Interní aplikace: 1 záložka. 3p / den po dobu 15-20 minut před jídlem.

Parenterální podání: 1 ampulka 2 p / den.

Při diagnostických prohlídkách: intravenózně se podávají 2 ampule metoklopramidu (20 mg). Orálně užijte 30 mg léku 20 minut před zahájením léčby.

Nežádoucí účinek léku :

Vyskytují se extrémně vzácně. Někdy se můžete cítit ospalý. Z tohoto důvodu je nutné věnovat pozornost lidem, kteří se zabývají aktivitami vyžadujícími maximální koncentraci pozornosti. Účinky karcinogenity a mutagenity jsou prokázány.

Metoklopramid by měl být skladován na suchém, tmavém místě. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Tablety z otravy alkoholem pomáhají snadněji přenášet stav kocoviny. V případě akutní intoxikace je nejprve nezbytné odstranit osobu ze stavu intoxikace - vypláchnout žaludek nebo vyvolat zvracení umělými prostředky. Teprve po tomto je možné spojit léky. Při konstantním a dlouhodobém užívání alkoholu (chronický alkoholismus) se poraďte s narcologem. Nejlepší možností není dostat závislost na horkých nápojích. Pak nebudou potřebné pilulky na otravu alkoholem, stejně jako vycvičení k lékaři. Dobré zdraví pro vás!

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety z otravy alkoholem" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.