^

Zdraví

Tablety ze sinusitidy

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Abyste úspěšně vyléčili sinusitidu, musíte se nejprve zbavit infekce, která pokrývá oblast maxilárních sinusů. Po obnovení odtoku se výtok hnisavých a slizovitých výbojů zrychlí, čímž se urychlí proces hojení.

Výběr léčby této choroby závisí na jejím tvaru, stejně jako na závažnosti. Obvykle se tablety používají proti sinusitidě, které jsou kombinovány s metodami lokální léčby - mytí nosní dutiny, používání kapek a také inhalací.

Indikace Tablety z genitritidy

Tablety jsou předepsány pro akutní, subakutní a chronické formy sinusitidy (pravostranný, levostranný nebo dvoustranný typ) různých typů: virové, plísňové, bakteriální.

Formulář vydání

Sinupret

Tablety přípravku Sinupret obsahují rostlinné prvky, které umožňují, aby lék měl komplexní účinek na tělo pacienta. Lék přispívá k eliminaci bronchospasmu a také zředí sputa. Navíc má léčivo protizánětlivé, antivirové i imunostimulační vlastnosti.

Tsinnabsin

Cinnabsin je homeopatický přípravek s imunostimulačními a protizánětlivými účinky. Tento léčivý přípravek snižuje otoky sliznic v paranazálních dutinách a nosní dutině, což usnadňuje proces dýchání nosem.

Sinuforte

Léčivo Sinuforte je předepsáno pro zánětlivé procesy v paranazálních dutinách. Je vyroben ze zeleninových komponent - šťávy, stejně jako výtažek z evropských kyčel.

Léčivý přípravek má protiedémové vlastnosti - stimuluje žlázové želatinové buňky v nosní dutině, přispívá k významné dehydrataci sliznice. Má kombinovaný účinek (také způsobuje reflexní sekreci), čímž se rozšiřující přirozené spojení mezi dutin a nosní dutiny - to uvolňuje cestu pro odstranění hnisu a hlenu z dutin do nosních průchodů.

Guaffenizin

Mukolytická látka Guafenizin stimuluje sekreční buňky bronchiální sliznice, které vylučují neutrální polysacharidy. Kromě toho zředí sputum a zvyšuje jeho objem, vede k depolymeraci kyselých mukopolysacharidů, aktivuje činnost ciliárního aparátu. Všechny tyto účinky pomáhají zjednodušit proces tvorby sputa, stejně jako přechod kašle do produktivní formy.

Fluomyclist

Flumucil - tablety s mukolytickými vlastnostmi. Tato lék pomáhá zředit sputum nahromaděný v nosní dutině, zvyšuje její objem a také zjednodušuje proces odchodu. Přiřaďte mukolytiku, abyste usnadnili proces odečtení sekrece u sinusitidy.

Mukodin

Mukodin má expektorant a mukolytické vlastnosti. Je zařazena do kategorie stimulantů respiračních funkcí a sekretolitiky. Léčivo aktivuje enzymy umístěné v čípkových buňkách bronchiální sliznice a také stabilizuje kvantitativní podíl neutrálních a kyselých sialomucinů obsažených v bronchiální sekreci. Navíc Mucodin pomáhá obnovit elasticitu a viskozitu hlenu.

Antibiotika pro sinusitidu v tabletách

Nejčastěji s prodlouženou sinusitidou předepisují lékaři antibiotika. Často, pro úplné zničení infekce, stačí jeden léčebný kurs - tím se zabrání postupu punkce nosního sinu.

Nejúčinnější antibiotika v tabletách při léčbě sinusitidy jsou léky nové generace (jako Cefalosporin, Augmentin a Azithromycin). Pokud pacient trpí intolerancí na léky z kategorie penicilinu, lze předepisovat makrolidy nebo tetracykliny.

V podstatě s genyantritis jmenoval Macropenus nebo Augmentin. Vzhledem k tomu, že tyto léky jsou vícesložkové, mají velmi široký rozsah antibakteriálních účinků. To umožňuje úplné zničení bakterií a nejen zabránit jejich reprodukci, což se často děje v případě méně účinných léků.

trusted-source[1], [2]

Amoxicilin

Amoxicilin je polysyntetické antibakteriální léčivo z penicilinové skupiny. Lék účinně eliminuje bakterie, které přispívají k rozvoji zánětlivého procesu v nosních dutinách, a kromě toho brání jejich reprodukci a růstu, má baktericidní a bakteriostatické účinky.

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7], [8]

Macropon

Makroben - antibakteriální léčivo z kategorie makrolidů. Aktivně působí proti většině gram-negativních a grampozitivních bakterií a kromě toho ničí různé intracelulární mikroorganismy (jako jsou mykoplazma, chlamydia a legionella).

U sinusitidy je tento léčivý přípravek předepsán dospělým a dětem, kteří jsou alergičtí na léky z skupiny penicilinů nebo v případech, kdy se zjistí, že patogeny jsou citlivé na makroben.

Augmentin

Často v případě hnisavého zánětu vedlejších nosních dutin, vznikající v důsledku růstu bakterií, léčivo je přiřazen Augmentin - antibiotikum ze skupiny 3 generace polosyntetické peniciliny (amoxicilin). Obsahuje také kyselinu klavulanovou.

Augmentin velmi efektivní pro zánět vedlejších nosních dutin, protože jeho struktura zahrnuje širokou škálu expozice, která umožňuje použití u pacientů s různými typy rostlin (aerobní a anaerobní) s gram-negativním a gram-pozitivním bakteriím.

Antibiotikum pomáhá zničit buňky bakteriálních agens integrováním do jejich struktury. Kombinace dvou účinných látek v jednom přípravku umožňuje dosáhnout účinného výsledku, který ovlivňuje i rezistentní kmeny bakterií.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

Cephalexin

Cefalexin je léčivý přípravek z kategorie cefalosporinů, který má silné baktericidní vlastnosti. Lék je rezistentní vůči penicilinázám gram-pozitivních bakterií, ale je destruktivně ovlivněn laktamázami gramnegativních mikroorganismů.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18]

Azithromycin

Azithromycin je polosyntetické antibiotikum, které má chemickou vazbu s látkami, jako je klarithromycin a erythromycin. Použití léku v sinusitidě pomáhá zastavit růst bakterií, neboť narušuje produkci proteinů, které jsou pro ně nezbytné.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24]

Homeopatické tablety ze sinusitidy

Nejoblíbenější homeopatické pilulky pro léčbu chronického zánětu vedlejších nosních dutin jsou solubilis Mercurius, Silicea, Kalium bichromicum a Kalium Yodatium. V případech, kdy je zánět vedlejších nosních dutin v doprovodu špinění vláknitou viskózní konzistenci aplikovat lék Hydrastis, a když tam je silná bolest vedlejších nosních dutin a hojným vypouštění hnisu, použijte Hepar síra.

Homeopatické léky obsahují pouze přírodní látky, takže téměř nikdy nevyvolávají nežádoucí účinky a nemají kontraindikace. Existuje však několik doporučení, jak jej používat. Vzhledem k tomu, že léky z onemocnění neutralizují účinek homeopatických léků, je třeba při jejich užívání dodržovat tato pravidla:

 • odmítnout příjem antibiotik a fyzioterapeutických postupů;
 • nepijte silný černý čaj, kávu a soda, a nejezte hořkou čokoládu.

Protizánětlivé tablety s genyantritídou

NVP obvykle mají antipyretické a analgetické vlastnosti a proto pomáhají snižovat projevy určitých příznaků.

Analgetiky, které se běžně používají k eliminaci příznaků zánětu v maxilárních dutinách, jsou ibuprofen, aspirin a acetaminofen. Denní dávka těchto léků závisí na intenzitě bolesti. Ale za žádných okolností byste je neměli užívat déle než 7 dní po sobě, aniž byste o tom předem konzultovali s lékařem.

Hlavním principem léčby bolesti je použití malých dávek. Nejprve byste měli vypít 0,5 tablet a pouze tehdy, pokud nebyl dosažen požadovaný účinek, je dovoleno použít druhou část. Toto pravidlo by měly následovat všichni, zejména starší lidé, děti a ti, kteří mají nízkou hmotnost.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30], [31]

Ibuprofen

Tablety Ibuprofen v případě sinusitidy se používá jako symptomatický protizánětlivý lék vedle hlavní léčby. Tento lék se používá k eliminaci bolesti a také jako antipyretikum.

Při onemocnění paranasálních dutin a nosní dutiny lék pomáhá odstranit otoky, čímž uvolňuje dýchací cesty dýchacími orgány. Výsledkem je snazší dýchání nosem, uvolnění hlenu více volně, vč. A z ucpaných nosních dutin. Přípravek navíc může zmírnit bolest a pocit raspiruyuschee, ke kterým dochází při pokročilé sinusitidě (zatímco plná nosní dutina tlačí na okolní tkáň, dráždí nervové zakončení).

Paracetamol a Aspirin

Paracetamol, analgin a aspirin přispívají k eliminaci mírné a mírné bolesti a navíc působí jako antipyretické a protizánětlivé činidlo. Tyto léky se rychle zbaví nepohodlí a bolesti, dokud nebudou zahájeny hlavní metody léčby.

Hlavní vlastnosti tablet sinusitidy se zkoumají pomocí příkladů preparátů Ibuprofen a Augmentin.

Farmakodynamika

Ibuprofen dosahuje anestetického účinku inhibicí syntézy PG, které působí jako vodiče zánětlivého procesu a nepříjemné pocity. Použití přípravku umožňuje změnit citlivost bolestivých konců, v důsledku čehož se bolest ustupuje.

Protizánětlivé vlastnosti léčiva jsou způsobeny snížením hladiny vaskulární permeability a eliminace patogenu zánětu, snížením celkového otoku tkání.

Antipyretický účinek ibuprofenu, který je derivátem kyseliny fenylpropionové, je méně výrazný. Vysoká teplota je snížena kvůli poklesu excitability center v mozku, které jsou zodpovědné za proces regulace tepla.

Farmakokinetika

Po perorálním podání se obě aktivní složky léčiva rychle vstřebávají z trávicího traktu. Při použití přípravku Augmentin v dávce 375 mg bude maximální nasýcení amoxyslikinu v krevní plazmě 3,7 mg / l a kyselina klavulanová 2,2 mg / l; v dávce 625 mg amoxicilinu dosáhne koncentrace 6,5 mg / l a kyselina klavulanová je 2,8 mg / litr.

Lék se vylučuje hlavně ledvinami. S jediným perorálním příjmem 1 stolu. Objem 375 mg (jedna 125 mg klavulanové kyseliny, jakož i 250 mg amoksillitsina) nebo 625 mg (v tomto případě se část amoksillitsina zvýšena na 500 mg), asi 60 až 70% amoxicilinu a kyseliny klavulanové 40-60% v průběhu prvních 6 hodin po konzumaci zůstávají nezměněny společně s močí.

Poločas rozpadu těchto látek po podání jedné tablety přípravku Augmentin v dávce 375 mg bude v průměru 1 hodina u amoxyllikinu a 72 minut u kyseliny klavulanové. Při dávce 625 mg bude toto období 78 a 48 minut.

trusted-source[32]

Dávkování a aplikace

Tablety Sinupret by měly být spolknuty celé, aniž by byly žvýkány a omyty je vodou. Dávkování pro dospělé - 2 tablety. Třikrát denně; pro děti ve školním věku - 1 karta. Třikrát denně. Kurz trvá přibližně 7-14 dní. Pokud příznaky přetrvávají po 7-14 dnech nebo se pravidelně zhoršují později, měli byste se poradit se svým lékařem.

Macrofen se užívá před jídlem. U dospělých je dávka 400 mg třikrát denně. Za den můžete konzumovat více než 1,6 gramu léků. U dětí v případě závažných nebo středně závažných infekcí je denní dávka 30-50 mg / kg pro 3 použití. Pokud dojde k infekci v lehké formě, může být tato dávka dvojí. Kurz trvá přibližně 7-10 dní.

trusted-source[35]

Používejte Tablety z genitritidy během těhotenství

V případě genyantritidy během těhotenství může lékař předepisovat pouze lékař. Je naprosto nezbytné, aby přínos léčiva přesáhl možná zdravotní rizika. Obvykle antibiotika nejsou v takových případech předepsána, lékaři se snaží používat jemné metody terapie. Nicméně existují některé léky, které jsou oprávněny jmenovat nebo jmenovat v případě genyantritidy v těhotenství: Augmentin, Azithromycin a Cephalosporins III generace. V závažných případech může být také předepsáno užívání přípravku Spiramycin.

Rovněž těhotné ženy mohou používat Sinupret - tento nástroj je bezpečný a účinný lék, který ředí nahromaděné v paždí hnisu a hlenu, a zjednodušuje proces jeho odstranění.

Kontraindikace

Antiguiritidy antibiotika mají některé kontraindikace. Je zakázáno užívat, jestliže je pacient náchylný k alergickým reakcím, stejně jako porušení funkce ledvin nebo jater. Během těhotenství a laktace jsou také většinou zakázány antibiotika.

Hlen je kontraindikován, pokud má pacient přecitlivělost na hlavní složky léku. Také děti nemohou používat děti mladší 18 let. Navíc jsou tyto tablety sinusitidy zakázány v následujících případech:

 • Bronchiální astma;
 • Onemocnění gastrointestinálního traktu (žaludeční vřed nebo duodenální vřed);
 • Renální nebo jaterní nedostatečnost.

Používání léků proti bolesti je v těchto případech zakázáno:

 • S vředy 12 dvanáctníku nebo žaludku;
 • S alergiemi;
 • Děti do 12 let.

Vedlejší efekty Tablety z genitritidy

Nejčastěji při užívání tablet ze sinusitidy mohou nastat takové nežádoucí účinky:

 • Kýchání s kašlem;
 • Problémy s fungováním trávicího systému;
 • Nepříjemná pachuť a sušení v ústech;
 • Otok a zarudnutí orgánů zraku;
 • Vyrážky na kůži;
 • Alergie;
 • Zvracení s nevolností;
 • Ztráta chuti k jídlu.

trusted-source[33], [34]

Interakce s jinými léky

Azithromycin by neměl být používán v kombinaci s hořčíkem nebo hliník obsahující antacida (jsou přípravky Maalox nebo Mylanta), neboť tyto mohou interferovat s procesem absorpce azithromycinu v gastrointestinálním traktu.

Kombinované užívání makrofenu s karbamazepinem nebo alkaloidy z námezdních bobů snižuje proces metabolismu těchto látek v játrech a také zvyšuje saturaci séra. Proto je nutné užívat tyto léky opatrně v kombinaci. Přípravek Macropen neovlivňuje farmakokinetiku teofylinu. Jestliže užíváte tento přípravek současně s antikoagulancie (jako je warfarin) nebo cyklosporinem, proces jeho vylučování bude pomalý.

Pacienti, kteří užívali přípravek Augmentin, měli zvýšený protrombinový čas, stejně jako období krvácení. Užívání přípravku Augmentin v kombinaci s antikoagulancií by mělo být prováděno s opatrností. Kombinace tohoto léčiva s perorálními hormonálními kontraceptivy může snížit jeho účinnost.

trusted-source[36], [37], [38]

Podmínky skladování

Udržujte antihemorrhoidní léky v normálních podmínkách - teplotu nejvýše 25 stupňů Celsia, na místě, které je uzavřeno od slunečního světla.

trusted-source[39], [40], [41], [42]

Skladovatelnost

Tablety ze sinusitidy lze použít po dobu 2-3 let od doby výroby.

trusted-source[43]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety ze sinusitidy" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.