^

Zdraví

Tablety ze syfilisu

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Tablety ze syfilisu jsou léky na potírání pohlavních chorob. Uvažujme o jejich vlastnostech, mechanismu působení a populárních lécích.

Syfilis je pohlavní nemoc způsobená bledými bakteriemi treponema. Nemoc je přenášena sexuálně a od matky k dítěti. Ovlivňuje sliznice, kosti, kůži, vnitřní orgány a nervový systém. To se šíří traumatizovanou kůží, mikrotrhlinami nebo během narození.

4 fáze patologického stavu:

 • Doba inkubace.
 • Primární.
 • Sekundární.
 • terciárního.

Každá z nich má charakteristickou rostoucí symptomatologii. Nejnebezpečnější a smrtící je terciární forma, protože ovlivňuje meningy a vnitřní orgány.

Léčba syfilisů je dlouhý a časově náročný proces. Léky jsou předepsány od prvních dnů potvrzené diagnózy. K dnešnímu dni existuje mnoho moderních léků, které jsou účinné v jakékoli fázi. Nejdříve se jedná o antibiotika a léky, které zahrnují vizmut a jód. Několik staletí používali drogy s rtuťovou látkou, protože bledý treponém je na ni citlivý. Ale kvůli vysoké toxicitě těla v 80% případů způsobila rtuť úmrtí z intoxikace.

Léčba syfilisu tabletami

S pohlavními nemocemi se používají různé formy léků. Léčba syfilisu s pilulkami je indikována ve všech stádiích onemocnění, ale častěji v počátečních stádiích. Perorální terapie je možná z důvodu destruktivních změn v gluteusovém svalu v důsledku prodloužených injekcí. V tomto případě se zažívá gastrointestinální trakt. Dlouhodobé užívání tablet může způsobit zánět ledvin a jater, vředové onemocnění.

Léková terapie je založena na různých antibakteriálních lécích a antibiotikách řady penicilinu. To proto, že bledý treponém je vysoce citlivý na léčbu penicilinem a jeho deriváty. Tablety mohou být použity jako imunostimulační, antialergické a pomocné látky. V některých případech před podáním nové drogy 30-40 minut před zahájením léčby se doporučuje užít ji jako tabletu.

 • Z penicilinů pro léčbu syfilis lze identifikovat takové prostředky pro prodloužené působení: Bicillin, Extensillin, Retarpen. Jsou velmi účinné při ničení treponému, ale mohou způsobit alergické reakce.
 • Pokud je odpor pacienta deriváty penicilinu nebo alergické reakce, předepsané alternativní antibiotika další farmakologické skupiny: makrolidy (Medikamitsin, erythromycin, klarithromycin), fluorochinolony a streptomycinu (ofloxacin, ciprofloxacin), tetracyklinových antibiotik (doxycyklin), ciprofloxacin 3. Generace ( ceftriaxon), aminoglykosidy (streptomycin, gentamycin).

Ranní stadia onemocnění jsou mnohem snazší léčit. Takže se předpokládá počáteční forma optimální antibakteriální terapie. Trvá to asi tři měsíce a ve většině případů vede k úplnému zotavení. Léčba pokročilých stadií může trvat déle než dva roky. To je způsobeno skutečností, že v terciárním období je výrazná rezistence bledého treponému na antibiotika. V tomto případě se provádí toxická terapie deriváty arzeniky (Myarsenol, Novarsenol) nebo bismut (Biyohinol).

Pokud je léčba úspěšná a během pěti let nedošlo k žádným relapsům, je pacient považován za zdravého. K dnešnímu dni je patologická léčba léčena ve všech fázích, ale pro dobrý výsledek je nutný kompetentní přístup lékaře a přísné dodržování všech lékařských předpisů.

Indikace pro použití

Vzhledem k tomu, že syfilis se může projevit v jakémkoli stádiu, indikace užívání tablet je založena na jejích příznacích. Zvažte známky patologického stavu:

 • Inkubační doba a primární forma

Trvá 1 až 13 týdnů, v místě léze se tvoří pevný chancre. Zpočátku tato červená skvrna, která se rychle změní v bezbolestné vředy s hustými okraji a pevnou základnou. Při tření nebo lisování na novotvar se vytvoří bezbarvá tekutina, která obsahuje spirochety.

Chancre se může objevit na genitáliích, v lymfatických uzlinách, na krku, v ústech a na jiných orgánech. Po několika týdnech se vřed zavře. Pro mnoho pacientů je to zavádějící o ukončení nemoci. Ve skutečnosti zůstává treponema v těle a začíná se množit.

 • Sekundární stupeň

Symptomy se objevují po 6-12 týdnech, zatímco chancre může stále přetrvávat. Spirochaeti z vředů a lymfatických uzlin se šíří po celém těle proudem krve. Pacienti se stěžují na horečku, nevolnost, zvracení, celkovou slabost, bolesti hlavy a závratě, ztrátu sluchu a zraku, bolesti svalů a kostí.

U 80% pacientů je pozorováno poškození sliznic a kůže. Syfilní dermatitida (malá růžová vyrážka) zachycuje všechny části těla. Bez terapie vyrážky probíhají nezávisle po 1-3 týdny, ale mohou trvat několik měsíců a opakovat. Vyrážka je doprovázena svěděním, pálením a odlupováním kůže.

Asi 10% pacientů trpí lézemi kostí a kloubů (periostitis), meningí, ledvin (glomerulonefritida) očí (uveitida), játra a sleziny. U 30% pacientů se objevuje vzpřímená meningitida. U takových projevů syfilisu, bolesti hlavy, zrakových a sluchových poruch jsou charakteristické napětí v krku.

 • Pozdní nebo terciární syfilis

Latentní stupeň je charakterizován absencí výrazných symptomů. Vzhledem k tomu, že první dva mají rozmazanou symptomatologii, mohou být bez povšimnutí. Je to proto, že v pozdějším období, kdy se provádějí krevní testy, diagnostikuje syfilis. Patologie má několik podob:

 • Světlo terciární

Gammase syphilis se rozvíjí 3-10 let po infekci. V patologickém procesu mohou být zahrnuty pokožky, vnitřní orgány a kosti. Gummy jsou měkké formace v tloušťce kůže a stěnách orgánů, které jsou tvořeny z mrtvých buněk a tkání. Rostou pomalu, pomalu se léčí a zanechávají jizvy. Pacient pocítí silnou bolest, která se zesílí v noci.

 • Kardiovaskulární

Vypadá to 10-25 let po infekci. Hlavní příznaky: aneuryzma vzestupné aorty, nedostatečnost aortální chlopně, zúžení koronárních tepen. Pacient trpí těžkým kašlem, obstrukcí dýchacích cest, paralýzou hlasivky, bolestivými erozemi páteře, žeber a hrudní kosti. Pulsace rozšířené aorty způsobuje stlačování a poškození struktur v sousedství hrudníku.

 • Neurosyphilis

Má několik forem: asymptomatické, meningovaskulární a parenchymální, hřbetní.

Velmi často Syfilitická dermatitida působí jako indikace pro použití syfilisových tablet. Tento symptom jednoznačně označuje patologii. Na těle pacienta se objevují vyrážky kruhového tvaru. Mohou se spojit a vytvářet velké škody, ale nedávají bolestivé pocity, ale pouze vločky. Po vymizení vyrážky zůstávají pigmentované světlé nebo tmavé skvrny na kůži. Pokud by vyrážka byla na pokožce hlavy, pak jsou tu místa plešatosti.

Dalším projevem onemocnění je široká kondylomata. Kožní výrůstky jsou široké, ploché, růžové nebo šedé, nejčastěji se vyskytují ve vlhkých oblastech pokožky a záhybů. Jsou extrémně nákazlivé. Mohou se objevit v ústech, na hrtanu, penisu, vulvě a dokonce i konečníku.

Všechny výše uvedené příznaky jsou záminkou pro vyhledání lékařské pomoci, provedení nezbytných testů, diagnostiku a zahájení léčby. Čím dříve je předepsána léčba, tím vyšší je pravděpodobnost úplného zotavení.

Farmakodynamika

Mechanismus účinku antisyfilitických léků závisí na účinných složkách, které tvoří jejich složení. Zvažte farmakodynamiku v příkladu Penicilinu. Tabletovaná forma uvolnění obsahuje V-penicilin. Jedná se o baktericidní kyselé rezistentní perorální antibiotika.

Antimikrobiální účinek je způsoben inhibicí syntézy buněčné stěny škodlivého mikroorganismu. V tomto procesu se jedná o tyto mechanismy:

 • Kombinace betalaktamového činidla se specifickými bílkovinami
 • Inhibice syntézy buněčné stěny transpeptidizace peptidoglukanu.

To vede k aktivaci autolytických enzymů v buněčné stěně, které ničí bakterie.

Spektrum účinku léku se vztahuje na streptokoky, stafylokoky, enterokoky, treponémy, spirotechu a další mikroorganismy. Vysoké koncentrace jsou účinné proti gramnegativním mikroorganismům, salmonelám a shigelům.

Farmakokinetika

Penicilin pro orální podání je odolný vůči působení kyseliny žaludku. Farmakokinetika udává maximální plazmatickou koncentraci do 60 minut po nanesení léku na prázdný žaludek nebo 2 hodiny po jídle. Koncentrace se postupně snižuje, látka je rozdělena do všech tkání, tekutin (pleurální, kloubní, perikardiální) a orgánů.

Koncentrace léčiva v tkáních odpovídá koncentraci v krevním séru, ale v CNS, prostatické žláze a očích níže. V-penicilin se váže na proteiny krevní plazmy v 80%, v 5% proniká do CNS. Asi 200% je koncentrováno v žluči, 10% v kostech, 50% v bronchiální sekreci, 40% v měkkých tkáních.

10% glomerulární filtrace a 90% tubulární sekrece se vylučuje ledvinami. Asi 40% perorálně podané dávky se vyloučí nezměněným močí po dobu 6 hodin. Biologický poločas trvá asi 60 minut, ale prodlužuje se o porušení funkce ledvin u novorozenců a starších pacientů.

Názvy tablet syfilisu

K dnešnímu dni existuje mnoho léků, které jsou účinné při léčbě sexuálně přenosných nemocí různého stupně závažnosti. Pokud znáte názvy tablet syfilisu a mechanismus jejich působení, můžete dosáhnout nejúčinnějšího léčebného režimu. Zvažte populární léky:

Doxilan

Antimikrobiální, bakteriostatické činidlo s účinnou látkou - doxycyklin. Antibakteriální účinek je podobný tetracyklinům. Je aktivní proti grampozitivním a gramnegativním mikroorganismům.

 • Indikace: infekční nemoci (Q horečka, tyfus, Borrelia, brucelóza, yersinióza, Shigelóza (bacilární, amébová), tularemie, trachom, cholera, Lymská nemoc (I stupeň), malárie, leptospirózu psittakóza, atd.), A infekce způsobené intracelulární patogenní mikroorganismy. Patologie orgánů ENT a dolních cest dýchacích. Zánět pánevních orgánů, prostaty, kapavka, syfilis, hnisavé infekce kůže a měkkých tkání, infekční ulcerózní keratitidy, akné.
 • Je kontraindikováno použití s individuální netolerancí účinných látek během těhotenství a laktace s leukopenií, těžkou jaterní nedostatečností a pro léčbu dětí mladších 9 let.
 • Dávkování závisí na indikaci použití. Dospělí pacienti o hmotnosti vyšší než 50 kg jsou zpravidla předepisováni 200 mg v den 1-2 a následně 100-200 mg denně. U dětí ve věku od 9 let s hmotností nižší než 50 kg se dávka vypočítá na 4 mg / kg za 1-2 dny a dále při 2-4 mg / kg. Při syfilisu (primární, sekundární) užívejte 300 mg denně po dobu 10-12 dní.
 • Léčba může způsobit takové nežádoucí účinky: závratě a bolesti hlavy, cévní kolaps, zvýšené pocení. Alergické reakce (svědění, angioedém, vyrážka), průjem, zácpa, glositida, houbové infekce, trvalé změny v skloviny reinfekce se rezistentních kmenů.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

Rovamycin

Antibiotikum-makrolid s bakteriostatickým účinkem. Je účinný proti streptokokům, meningokokům, chlamydiím, campylobaktorům, leptospirem. Mírně citlivý na bacteroides a cholera vibrio, které nejsou citlivé na meticilin-rezistentní stafylokoky, enterobakterie.

 • Indikace: infekce, pohlavně přenosné infekce (syfilis, chlamydie, kapavka, toxoplazmóza), onemocnění urogenitálního systému, kožní onemocnění (flegmona, erysipel, abscesy), bronchopulmonální onemocnění a léze ORL.
 • Lék se uvolňuje ve formě tablet a prášku pro přípravu infuzí. Dávkování je individuálně zvoleno pro každého pacienta a závisí na závažnosti stavu vyžadujícího léčbu. Nepoužívejte s intolerancí jeho složek, během těhotenství a laktace, stejně jako se závažným poškozením jater.
 • V případě předávkování dochází k nevolnosti, zvracení, rozrušení stolice. Neexistuje specifické antidotum, proto je indikována symptomatická léčba. Nežádoucí účinky nejčastěji způsobují nepohodlí v epigastrické oblasti, nevolnost a zvracení, alergické reakce na kůži, vývoj pseudomembranózní kolitidy, flebitida.

Bitsillin

Přírodní antibiotikum skupiny penicilinů. Aktivní složkou je benzathin benzylpenicilin. Zničí škodlivé mikroorganismy, které potlačují syntézu buněčných stěn a stěn. To zastaví jejich růst a reprodukci. Efektivní proti grampozitivním a některým gramnegativním bakteriím. Přípravek se uvolňuje ve formě prášku pro přípravu roztoku pro intramuskulární podání. Existují tři typy bicilinu s různým složením a koncentrací aktivních složek.

 • Hlavními indikacemi pro použití infekcí způsobených bakteriemi citlivými na penicilin, syfilis, kapavky, Yaws, infekce respiračního traktu, prevence revmatické horečky, erysipel.
 • Kontraindikace: přecitlivělost na léčivou látku a novokain, kopřivka, bronchiální astma, senná rýma. Použití léku během těhotenství a laktace je možné pouze pod lékařským dohledem.
 • Nežádoucí účinky: závratě a bolesti hlavy, hučení v uších, bronchospasmus, nevolnost, zvracení, průjem, kožní alergické reakce, nestabilní krevní tlak, superinfekce, leukopenie, anafylaktický šok.

Při léčbě přípravkem Becillin jsou pacientům předepsány případy skupiny vitaminu B a kyselina askorbová. Tím se zabrání tvorbě houbových lézí.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

Miramistine

Antiseptikum s hydrofobním účinkem na cytoplazmatické membrány škodlivých mikroorganismů. Léčivo je účinné proti všem gram-pozitivním a gramnegativním, aerobním, anaerobním a jiným bakteriím, včetně kmenů se zvýšenou odolností proti antibiotikům. Miramistin je účinný při pohlavních chorobách, jejichž příčinami jsou: bledý treponém, chlamydie, gonokoky, trichomonas. Antifungální působení pomáhá v boji proti Ascomycetes, kvasnicovitým houbám, dermatofytům.

 • Indikace: léčba a prevence pohlavně přenosných chorob (trichomoniasis, syfilis, herpes, kapavka, genitální kondidoz), léčbě a prevenci dermatologických patologií (stafilodermiya hladká pleť kožního onemocnění, kandidóza kůže a sliznic). Droga používá v chirurgii pro ran infikovaných bakteriemi (píštěle, proleženiny a pooperačních hnisající rány, trofických vředů). Pomáhá s omrzlinami, povrchními a hlubokými popáleninami. Používá se v urologii, gynekologii, otolaryngologii a stomatologii.
 • Činidlo se uvolňuje ve formě roztoku a masti pro topickou aplikaci. Dávku a dobu trvání léčby zvolí lékař, individuálně pro každého pacienta. Řešení se používá pro okluzivní obvazy, mytí ran, tamponů a stříkaček. Masť se aplikuje na povrch rány, lze ji použít s tabletovanými antibiotiky.
 • Miramistin je kontraindikován při přecitlivělosti na jeho účinné látky. Nežádoucí účinky se projevují jako lokální alergické reakce - hoření, zarudnutí, svědění, které nezávisle procházejí bez stažení léku.

Léčba stimuluje imunitní nespecifickou odezvu a aktivitu imunitních buněk, což urychluje hojení povrchů rány. Snižuje odolnost mikroorganismů vůči antibakteriálním látkám a neabsorbuje se do systémového oběhu.

Při návratu

Léčba s aktivním složkou β-laktamovým antibiotikem s prodlouženým účinkem. Je účinný proti streptokokům, stafylokokům tvořícím penicilin, anaerobům, treponému a dalším mikroorganismům. Je k dispozici v prášku v injekčních lahvičkách k rekonstituci a přípravě injekcí.

 • Indikace pro použití: léčba syfilis, šarlami, erysipelami (chronická forma), infikované rány, tonzilitida. Používá se k prevenci různých revmatických patologií v období po kontaktu s lidmi se syfilisem, šarlami.
 • Injekce se podávají intramuskulárně. Suspenzační roztok se připravuje injekcí 5 ml vody pro injekci do injekční lahvičky s práškem. Přípravek by měl být protřepáván po dobu 20 sekund, vložen do stříkačky a zasunut do svalu gluteus (na jednom místě ne více než 5 ml). Pro léčbu primárního syfilisu se provádí dvě injekce po 5 ml každý týden. Při sekundárním, latentním časném syfilisu se podávají tři injekce v intervalu týdne.
 • Retarpen kontraindikován intolerance penicilinová a cefalosporinová antibiotika, průduškové astma, pediatrické, když anamnezmalnyh závažné alergické reakce, pro léčení patologií, které používají vysoké plazmatické hladiny penicilinu. Při léčbě těhotných žen a pacientů s poruchou funkce jater se zvláštní péčí.
 • Nežádoucí účinky se projevují z mnoha orgánů a systémů, ale nejčastěji je: kožní vyrážka nebo svědění, kloubů, svalů a bolesti hlavy, problémy s dýcháním, kopřivkou, nevolnost a zvracení, neuropatie, leukopenie, anafylaxe a jiné patologické projevy.
 • Pokud je dávka předepsaná lékařem překročena, objeví se příznaky předávkování. Nejčastěji jsou pacienti vystaveni encefalopatii, zvýšené excitabilitě a konvulzivní reakce. Možné narušení funkce gastrointestinálního traktu. Neexistuje žádné specifické protilátky, doporučuje se přestat užívat drogu a vyhledat lékařskou pomoc.

Cefophyde

Lékem s léčivou látkou je cefoperazon. Je určen k léčbě infekcí pohlavních, respiračních a močových cest, měkkých tkání, kloubů a kostí. Je účinný při zánětu pánevních orgánů, meningitidě, septikémii, při prevenci infekčních pooperačních následků.

Kontraindikace s intolerancí na cefalosporiny, během těhotenství a kojení. Nežádoucí účinky se projevují formou alergických reakcí na kůži, lékovou horečkou, neutropenií, zvýšenými hladinami AST, ALT. Možná průjem, flebitida, bolest v místě vpichu, snížení krevního srážení.

trusted-source[17], [18], [19]

Cefotaxim

Polysyntetická antibiotická skupina cefalosporinů třetí generace. Vztahuje se k farmakologické skupině antimikrobiálních a antiparazitických léčiv. Má široké spektrum účinku, je účinný proti mnoha grampozitivním a gramnegativním bakteriím. Mechanismus antimikrobiálního účinku je založen na inhibici enzymatické aktivity transpeptidázy blokádou peptidoglykanu a narušení tvorby mukopeptidu buněčné stěny škodlivých mikroorganismů.

 • Přiřadit k infekcí genitourinálního traktu, pohlavních chorob, otolaryngologických onemocnění, septikémie, lézí kostí, měkkých tkání, břišní hemisféry, gynekologických infekcí.
 • Dávkování je pro každého pacienta individuálně určeno. Nepoužívat v případě nesnášenlivosti penicilinu a cefalosporinová antibiotika série, během těhotenství a kojení, krvácení, jater a funkce ledvin, historie enterokolitida.
 • Nežádoucí účinky a příznaky předávkování se nejčastěji projevují formou alergických reakcí. Pro jejich léčbu se používají desensitizující a symptomatické látky.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24]

Úl

Antimikrobiální, antiparazitická léčiva. Vztahuje se k farmakologické skupině antisyfilitických léčiv. Má protizánětlivý a resorpční účinek.

 • Používá se při léčbě všech forem syfilisu, s nešpecifickými lézemi centrálního nervového systému, zánětem membrán a tkání mozku, s traumatem lebky.
 • Je kontraindikován u pacientů mladších než 6 měsíců, při zvýšené krvácení, jater a ledvin patologie, zánět dásní sliznice, stomatitida, zvýšená citlivost na chinin, selhání srdce a těžkých forem tuberkulózy.
 • Léčba se injektuje intramuskulárně do gluteusového svalu, což je dvoustupňová metoda. Dávkování závisí na závažnosti stavu pacienta. Před injekcí se injekční lahvička zahřeje v teplé vodě a protřepe. Dávka kurzu pro syfilis je 30-40 ml v závislosti na stupni, denní dávka je 3-4 ml.
 • Nežádoucí účinky: zánět dásní, stomatitida, dermatitida, nadměrná slinění, neuritida, zánět obličejových nervů, nefromatiza bismutů, polyneuritida, albuminurie.

trusted-source[25]

Bismoverol

Lék z antisympilické skupiny. Droga je indikována pro všechny formy syfilisu. Má terapeutický účinek na nemoci způsobené mikroorganismy spirální formy.

 • Injekce se injektují intramuskulárně do gluteusového svalu. Dospělí pacienti jsou předepisováni 1,5 ml dvakrát týdně, průběh léčby je 16-20 ml. Dávka u dětí je od 0,1 do 0,8 ml, v závislosti na věku dítěte.
 • Je kontraindikován pro použití při renálních a jaterních onemocněních, zvýšené krvácení, srdeční selhání, stomatitida, diabetes mellitus. Nežádoucí účinky se nejčastěji projevují formou alergických kožních reakcí. Možná se na dásně objevil tmavě modrý okraj, zvýšil se protein v moči a neuritis trigeminálního nervu.

Kromě výše popsaných tablet a jiných forem léků pro syfilis mohou být pacientům předepsána nespecifická léčba. Provádí se latentní, infekční a pozdní formy onemocnění (vrozené, neuroviscerosylphilis). Pacientka podstupuje pyroterapie, terapii vitaminem, injekce biogenních stimulantů a imunomodulátorů, ultrafialové ozařování. Tyto metody lze užívat současně s podáváním tablet.

trusted-source[26]

Penicilin

Nejoblíbenějším a nejúčinnějším léčivem pro léčbu pohlavních chorob a syfilisů je penicilin. Je to produkt živé činnosti různých druhů plísní. Správně považován za hlavní zástupce skupiny antibiotik. Má širokou škálu baktericidních a bakteriostatických účinků.

Je účinný proti streptokokům, pneumokokům, tetanu, gonokokům, proteům. Neúčinné při léčbě onemocnění způsobených bakteriemi střevně-tyfid-dysenterická skupina, pseudomonas aeruginosa a tuberkulózní bacilus, viry, houby a protozoa.

Nejefektivnějším způsobem používání Penicilinu je intramuskulární injekce. Lék je rychle vstřebáván do krve, přechází do svalové tkáně, plic, dutiny kloubů a exsudátu rány. Intramuskulárně injikované léky pronikají do pleurální a břišní dutiny, překonávají placentární bariéru.

 • Indikace: septikémie, meningokoková, pneumokokové, gonokoková infekce, lokalizované hluboké a rozsáhlé infekční léze, purulentní meningitida, syfilis, kapavka, zápal plic, zánět kůže, erysipel, abscesy mozku. Profylakticky účinné jako pooperační období, kdy hnisavé komplikace, hoří 3, 4 Rozsah poranění měkkých tkání a na hrudi. Před aplikací se všichni pacienti podrobí citlivé reakci.
 • Dávkování, forma přípravku a vlastnosti jeho použití jsou individuální pro každého pacienta a jsou zvoleny lékařem. Antimikrobiální účinek se rozvíjí jak lokálně, tak resorptivně. Látka může být podávána subkutánně, intravenózně, intramuskulárně do páteřního kanálu pod jazykem, ve formě oplachů a máchání, inhalací, perorálně.
 • Penicilin je kontraindikován pro svou intoleranci, bronchiální astma, sennou rýmu, kopřivku, alergické nemoci. Není určena pro pacienty s přecitlivělostí na sulfonamidy a antibiotika.
 • Nežádoucí účinky se vyskytnou při překročení doporučené dávky a nedodržují se pravidla použití. Nejčastěji je to alergie, bolesti hlavy, poruchy trávicího traktu (nevolnost, zvracení, zácpa) a respirační (astmatické bronchitidy, zánět hltanu), kandidóza, a anafylaktické reakce. Pro léčbu je prováděna symptomatická léčba a protilátka je předepsána v závislosti na vedlejších příznacích.
 • Pokud se lék užívá během těhotenství a kojení, měl by být zvážen účinek senzibilizace plodu / dítěte na penicilin. Lék je kontraindikován, aby byl konzumován současně s alkoholem.

Způsob a dávkování tablet syfilisu

Pro účinnou léčbu pohlavních chorob by měla být věnována pozornost nejen výběru léku, ale také způsobu jeho použití. Dávky tablet syfilisu se vybírají jednotlivě pro každého pacienta. Léčebný režim je založen na stupni patologie, věku pacienta a individuálních vlastnostech jeho organismu.

Například při použití penicilinu v tabletách je pacientovi předepsáno 250 až 500 mg každých 8 hodin. Maximální denní dávka by neměla překročit 750 mg. Lék je užíván 30-40 minut před jídlem nebo 2 hodiny po jídle. Doba trvání léčby závisí na závažnosti onemocnění a výsledcích léčby v počátečních dnech.

Pokud se injekčně podává penicilin, mohou se podávat intramuskulárně, subkutánně nebo intravenózně, případně vložením do páteřního kanálu. Aby byla léčba účinná, vypočítá se dávka tak, že v 1 ml krve se podává každé 3 až 4 hodiny až do 0,3 ED.

Používání tablet syfilisu během těhotenství

Syfilis během těhotenství je vážným problémem, který čelí 10% žen. Její nebezpečí je založeno na skutečnosti, že bez odborné lékařské péče může patologie vyvolat vážné následky: potrat, předčasné porod, narození dítěte s vrozenou syfilisou. Použití syfilisových tablet během těhotenství je možné po testování (screening) k potvrzení. Studie se provádí při registraci v konzultacích pro ženy.

Pokud je diagnóza potvrzena, je ženě předepsána dvě povinná léčebná období:

 1. Provádí se trvale ihned po zjištění infekce.
 2. Preventivní kurz lze provádět v nemocnici nebo v domácím lékárně po dobu 20-24 týdnů.

Taková léčba umožňuje snížit pravděpodobnost vrozeného syfilisu u plodu. Těhotným ženám jsou předepsané antibiotika, zpravidla Penicilin. Tato léčiva nemá žádný patologický účinek na tělo dítěte a nemůže vyvolávat anomálie ve svém vývoji.

Také pro léčbu penicilinu se vztahuje tato antibiotika penicilin skupiny: prokain benzylpenicilinu, sodné soli benzylpenicilinu, ampicilinu, ceftriaxon, prokain penicilin. Trvání a dávky léků závisí na zvoleném léku a jsou určeny ošetřujícím lékařem.

V některých případech může použití tablet syfilis během těhotenství vyvolat vedlejší účinky. Mohou to být bolesti hlavy a závratě, nevolnost, horečka. Tyto reakce neohrožují život plodu a zpravidla procházejí nezávisle bez použití symptomatické léčby. Pokud však tablety způsobily bolest v oblasti břicha nebo boje, stojí za to okamžitě kontaktovat svého lékaře.

Kontraindikace pro použití

Tablety jsou kontraindikovány pro použití při přecitlivělosti na jejich účinné látky. Například V-penicilin není povolen pro použití v případech intolerance k této skupině antibiotik, cefalosporinů, sulfonamidů a jiných léků.

Léčba se nedoporučuje u pacientů s bronchiálním astmatem, údy, sennou rýmou a jinými alergickými onemocněními.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Nežádoucí účinky tablet z syfilisu

Léky k léčbě pohlavně přenosných chorob, stejně jako jakékoli jiné léky, mohou vyvolat nežádoucí účinky, pokud nejsou dodržovány lékařské doporučení pro jejich použití. Nežádoucí účinky tablet z syfilisu jsou spojeny s reakcemi přecitlivělosti. Zvažme podrobnější možné nežádoucí účinky:

 • Alergické reakce - kopřivka, svědění, odlupování kůže, angioedém, bolesti kloubů, anafylaktický šok s kolapsem, astma, multiformní erytém, exfoliativní dermatitida.
 • Poruchy gastrointestinálního traktu - stomatitida, glositida, průjem, zácpa, podezření na pseudomembranózní kolitidu. Může kandidóza ústní dutiny a pochvy.
 • Odchylky od hematologických parametrů: eozinofilie, hemolytická anémie, trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza, pozitivní test Coombs. Jarische-Gerxheimerova reakce je sekundární bakteriolýza.

Předávkování

Pokud nejsou doporučení lékaře k užívání léku pozorovány (zvýšené dávky, prodloužené užívání), objeví se nežádoucí reakce. Předávkování je velmi podobné vedlejším účinkům.

Pacienti nejčastěji čelí gastrointestinálním poruchám, poruchám rovnováhy vody a elektrolytů, bolesti hlavy, závratě. Ve většině případů neexistuje specifický antidot, proto je indikována symptomatická léčba. V případě předávkování se doporučuje umyt žaludek a hemodialýzu.

Interakce s jinými léky

Při léčení pohlavně přenosných chorob je možné současně užívat několik léků, aby se dosáhlo stabilního terapeutického výsledku. Zvažte možnost interakce s jinými léky v příkladu Penicilinu.

 • Peniciliny jsou účinné proti množících mikroorganismů, tedy které nejsou určeny pro použití v kombinaci s bakteriostatickými antibiotiky (Flukloksatsilin, aminoglykosidy, amino peniciliny).
 • Při interakci s protizánětlivé, antipyretické a antirevmatické léky (salicylát, indomethacin, Fenilbuazon) nebo možnou inhibici vylučování Probenecid léků.
 • Penicilin snižuje účinnost perorálních kontraceptiv.
 • Injekce nejsou kompatibilní s přípravky na bázi sloučenin zinku. Rovněž se nedoporučuje používat roztok glukózy, protože to může vyvolat nežádoucí vedlejší reakce.

Podmínky skladování

Podle pokynů a podmínek uchovávání je třeba tablety syfilis uchovávat v původním obalu. Doporučená skladovací teplota je pokojová teplota, která není vyšší než 25 ° C. Tablety by měly být v suchu, chráněny před vlhkostí, slunečním světlem a nedostupné pro děti.

Nedodržení podmínek skladování vede ke zhoršení stavu léku: ztrátě fyzikálních a chemických vlastností a účinkům léků. Použití takového léčiva může vyvolat nekontrolované nežádoucí účinky.

Datum vypršení platnosti

Každý tabletový přípravek používaný k léčbě má určitou trvanlivost. Je uveden na obalu léku. Tablety by měly být zpravidla používány do 3-5 let od data výroby. Na konci tohoto období musí být léčivo odstraněno.

Použití léků po lhůtě pro lékařské účely ohrožuje nepříznivými příznaky z mnoha orgánů a systémů.

Efektivní pilulky pro syfilis

Léčba pohlavně přenosných chorob je komplexní a zdlouhavý proces. Čím dříve je léčba zahájena, tím vyšší je pravděpodobnost úspěšného zotavení. Zvažte nejúčinnější pilulky pro syfilis, které jsou odvozeny od prvních dnů patologie a v posledních fázích:

 1. V-penicilin

Baktericidní kyselé penicilinové antibiotikum pro perorální podání. Jeho antimikrobiální účinek je způsoben inhibicí syntézy buněčných stěn mikroorganismů. Vyrábí se v baleních o obsahu 250 mg a 500 mg účinné látky.

 • Používá se: syfilis, pneumokoková pneumonie, infekce kůže a měkkých tkání, bakteriální faryngitida, endokarditida. Efektivní při léčbě onemocnění způsobených gram-negativními a grampozitivními mikroorganismy.
 • Absolutní kontraindikace k použití je intolerance penicilinu a cefalosporinových antibiotik. Nepoužívá se při alergických onemocněních (kopřivka, astma), gastrointestinální léze, infekční mononukleóza, porucha funkce ledvin.
 • Nežádoucí účinky se vyskytují u 5% pacientů. Nejčastěji jsou alergické reakce: kopřivka, svědění, kožní hyperemie. Možná horečka, angioedém, zvýšené krvácení, leukopenie. Symptomy předávkování jsou podobné nežádoucím účinkům.
 1. Vibramycin

Antibakteriální látka s účinnou látkou - doxycyklin. Produkovány ve formě kapslí pro orální podání (10 kusů v blistru, 2 blistry v balení). Má bakteriostatický účinek, který spočívá v inhibici biosyntézy proteinů na úrovni ribosomů. Léčivo je účinné proti gramnegativním a grampozitivním mikroorganismům, kmenům odolným vůči antibiotikům. Aktivně ovlivňuje příčinné souvislosti s nebezpečnými infekcemi (mor, antrax, chlamydia, brucella, legionella). Není citlivá na Pseudomonas aeruginosa a kvasinkové houby.

 • Hlavní indikace pro použití: infekční a zánětlivé onemocnění způsobené citlivými mikroorganismy (faryngitida, bronchitida, průdušnice, pneumonie), lézí horních cest dýchacích, infekce urogenitálního systému (zánět močového měchýře, prostaty, močové trubice, mykoplazmózy, kapavky, endocervite). Pomáhá s infekcí kůže a očí, jakož i na syfilis, legionella, Yaws, odřeniny, infekce zažívacího traktu.
 • Kontraindikace pro použití s individuální přecitlivělostí na aktivní složku, těžkou jaterní insuficienci, leukopenií, porfyrií, během těhotenství a laktace u pacientů mladších 8 let.
 • Pro léčbu syfilisů určte 300 mg po dobu 10 dnů. Je-li to nutné, je možná druhá léčba. V případě předávkování nebo nedodržení lékařských doporučení existují vedlejší účinky. Zpravidla se jedná o porušení zažívacího ústrojí (nevolnost, zvracení, zácpa, průjem, ezofagitida, gastritida), nervového systému (bolesti hlavy, závratě, zvýšený nitrolební tlak), se stranou krve (neutropenie, eozinofilie, trombocytopenie, anémie ). Také, alergické reakce (svědění kůže a vyrážka, zarudnutí kůže, anafylaxe, drogové lupus erythematodes). Neexistuje specifické antidotum, proto je indikována symptomatická léčba.
 1. Wilprafen

Antimikrobiální a antiparazitické. Vztahuje se k farmakologické kategorii antibiotik a makrolidů. Jeho bakteriostatický účinek je způsoben inhibicí syntézy bílkovin škodlivými mikroorganismy. Vysoké koncentrace léčiva mají baktericidní účinek. Je aktivní proti mnoha intracelulárním mikroorganismům, gram-pozitivním aerobním bakteriím, gramnegativním, anaerobním bakteriím a proti Treponema pallidum.

Produkovány ve formě tablet s entericky rozpustným potahem. Jedna tobolka obsahuje 500 mg josamycinu. Po požití se účinná látka rychle vstřebává z trávicího traktu. Maximální koncentrace se dosahuje 1-2 hodiny po podání. Josamycin proniká přes biologické membrány a má vlastnosti, které se hromadí v tkáních (plicní, lymfatické), orgány močového systému, kůže a měkkých tkání. Vylučuje se ledvinami ve formě aktivních metabolitů.

 • Indikace k použití: terapie a prevence infekčních a zánětlivých onemocnění, orgánů horních cest dýchacích a ENT, záškrtu, šarla. Infekce ústní dutiny, močových cest a pohlavních orgánů (syfilis, kapavka, prostatitida, uretritida). Léze kůže a měkkých tkání.
 • Je kontraindikováno, že je používán k intoleranci na antibiotika makrolidů, stejně jako k závažnému porušení funkce jater. Použití během těhotenství a laktace je možné s lékařským clearem, pokud přínosy pro ženy jsou vyšší než potenciální rizika pro plod.
 • Doba léčby a dávkování jsou individuální pro každého pacienta a jsou zvoleny ošetřujícím lékařem. Pokud nedojde k těmto doporučením, dojde k nežádoucím reakcím a symptomům předávkování. Nejčastěji vznikají poruchy zažívacího ústrojí (nevolnost, zvracení, pálení žáhy, průjem, poruchy žlučových odtoku) a alergické reakce (kopřivka, svědění, zarudnutí kůže). Abyste je odstranili, musíte přestat užívat drogu nebo snížit dávkování a vyhledat lékařskou pomoc.
 1. Doxal

Polosyntetické širokospektré antibiotikum. Vztahuje se ke skupině tetracyklinů, má bakteriostatický účinek, který potlačuje syntézu proteinu mikrobu. Aktivní složkou je doxycyklin (100 g v tabletě). Je účinný proti většině aerobních gram-pozitivních, gramnegativních a anaerobních bakterií.

 • Předepsány pro léčbu těchto onemocnění: syfilis, trachom, akné, kapavka, a infekce močových cest, psittakóza, Mycoplasma pneumoniae, zánět pohrudnice, zánět průdušek, zápal plic.
 • Nepoužívá se při přecitlivělosti a u pacientů mladších 8 let. Nedoporučuje se v těhotenství a laktaci, protože může způsobit nezvratné patologické stavy u plodu.
 • Tablety užívají 1-2 tobolek denně během jídel. U primárního a sekundárního syfilisu se podává 300 mg denně po dobu 10 dnů. V případě předávkování existují vedlejší účinky: alergické reakce, dyspeptické poruchy, fotosenzitivita.
 1. Kalia Jodid

Tablety ovlivňují syntetickou funkci, tj. Tvorbu hormonů. Zabraňují tvorbě hormonů hypofýzy, zvyšují oddělení sputa a rozkládají bílkoviny. Lék zabraňuje akumulaci radioaktivního jodu ve štítné žláze.

 • Jodid draselný se používá při komplexní terapii syfilisu. Léčivý přípravek je účinný při onemocnění štítné žlázy, zánětlivých poruchách dýchacího traktu, otolaryngologických patologií, houbových lézí.
 • Lék není povolen pro plicní tuberkulózu, onemocnění ledvin, mnohočetný purulentní zánět kůže, zvýšené krvácení, během těhotenství a kojení.
 • Nežádoucí účinky se projevují formou neinfekčního zánětu sliznic: kopřivka, rýma, Quinckeho edém, nepohodlí v epigastrické oblasti.
 1. Minoleksin

Antibiotikum z farmakologické skupiny tetracyklinů. Má bakteriostatické vlastnosti. Je účinný proti grampozitivním, gramnegativním a anaerobním bakteriím. Efektivní při léčbě Treponema pallidum, Mycobacterium spp a Ureaplasma urealyticum.

 • Indikace: syfilis, kapavka, akné, zánět plic, zánět mandlí, střevní infekce, hnisavé infekce měkkých tkání, osteomyelitida, brucelóza a trachom. Léčba je zakázána u pacientů s poruchou funkce jater, se zvýšenou citlivostí na tetracyklin a u dětí do 8 let věku.
 • Při perorálním podání je denní dávka pro dospělé 100-200 mg, u dětí je první dávka 4 mg / kg a poté 2 mg / kg každých 12 hodin.
 • Účinné látky pronikají do placentární bariéry a vylučují se do mateřského mléka. Proto není předepsáno v druhém trimestru těhotenství a laktace. Nežádoucí účinky se projevují formou poruch vestibulárního aparátu, poruchami gastrointestinálního traktu a kožních alergických reakcí.
 1. Monoclin

Látka, která inhibuje syntézu bílkovin v buňkách škodlivých mikroorganismů. Je aktivní proti gramnegativním a grampozitivním mikroorganismům, protozoám, intracelulárním patogenům. Léčivou látkou je doxycyklin. Po perorálním podání se rychle vstřebává v horní části trávicího traktu. Maximální koncentrace v krevní plazmě je dosažena během 2 až 4 hodin. Vylučuje se ledvinami močí.

 • Indikace: onemocnění způsobená Treponema (syfilis předepisován pouze v případě alergie na beta-laktamů), urogenitálních infekcí, cholera, akné, brucelóza, Chlamydiové infekce, Mycoplasma, gonokok. Obvykle užívejte 1-2 tablety denně, délka léčby určuje ošetřující lékař.
 • Kontraindikace v těhotenství a kojení, protože aktivní složka proniká do placenty a do mateřského mléka. Nepoužívejte s intolerancí na doxycyklin a jiné složky léku, u pacientů mladších 8 let.
 • Nežádoucí účinky a předávkování se projevují formou dyspeptických poruch, nevolnosti, průjem, zvracení. Možná hemolytická anémie, superinfekce, anorexie, hypoplázie zubní skloviny, různé alergické reakce. Pro léčbu je nutné přestat užívat pilulku a provádět symptomatickou léčbu.
 1. Tetracyklin

Antibiotikum širokého spektra účinku. Jedna tableta obsahuje 100 mg tetracyklin hydrochloridu. Má bakteriostatický účinek. Je účinný proti grampozitivním a gramnegativním mikroorganismům, většině kmenům Bacteroides fragilis, houbám a malým virům.

 • Tetracyklin předepsán syfilis, kapavky, střevní infekce, zápal plic, bronchitidy, endokarditida, kapavky, osteomyelitida, trachom, zánět spojivek, zánět žlučníku a jiných onemocnění způsobených mikroorganismy citlivými na lék. Dospělí pacienti jsou předepisováni 250 mg každých 6 hodin, maximální denní dávka je 2000 mg. Pro děti starší než 7 let, 25 mg / kg tělesné hmotnosti každých 6 hodin.
 • Kontraindikace při selhání ledvin, houbových infekcích, přecitlivělosti na tetracyklin, pro těhotné ženy a kojení, u dětí do 8 let s leukopenií.
 • Možné nežádoucí účinky: nevolnost a zvracení, zácpa, průjem, glossitida, bolest břicha, alergické reakce. Ve vzácných případech je angioedém a fotosenzitivita. Dlouhodobé užívání léku může způsobit intestinální dysbiózu, kandidózu, nedostatek vitaminu B, leukopenii, neutropenii.

Tablety ze syfilisu se používají pouze pro lékařské účely od prvních dnů diagnostikované nemoci. Správně formulovaný průběh léčby umožňuje zcela vyloučit patologii a varovat její komplikace.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tablety ze syfilisu" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.