^

Zdraví

Tseregin

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Neuroprotektivní činidlo. Používá se k léčbě poruch mozkové cirkulace. Látka pozitivně ovlivňuje intracelulární metabolismus, chrání mozkové buňky před negativními účinky toxických látek a také má neuromodulační účinek.

trusted-source[1], [2]

Indikace Ceregina

Indikace pro Ceregin jsou následující:

 • Ischemická mrtvice (v akutní fázi a během rehabilitačního období).
 • Snížená paměť, duševní výkon.
 • Duševní selhání.
 • Poruchy myšlení.
 • Ztráta.
 • Cerebrovaskulární nedostatečnost.
 • Senilní demence.
 • Posttraumatické stavy mozku (léze lebky a jejich obsah v důsledku traumatu, rehabilitační období po operaci v důsledku chirurgické metody léčby oblastí mozku).
 • Demence různých etiologií.
 • Endogenní deprese.

trusted-source[3], [4]

Formulář vydání

Ceregin se vyrábí výhradně jako injekční a infuzní roztok. Čirá kapalina se nažloutlý odstín v bílých skleněných ampulí po 1 ml nebo 5 ml №10 №5 obrysu v pletiva zásobníků vyrobených z polyvinylchloridu (PVC), balených do krabiček původní továrny.

Farmakodynamika

Srvátkový protein je aktivní složkou v Ceregin. Surovinou pro získání hydrolyzátu je mozek prasat a skotu.

Složení vícesložkové lékové formulace zahrnuje biologicky aktivní sloučeniny, neuropeptidy, s nízkou molekulovou hmotností, které jsou schopné překonat fyziologickou bariéru mezi oběhového systému a centrálního nervového systému, přímo přichází do mozkové neurocytes.

Posiluje ochrannou funkci neuronové tkáně před patologickými účinky mléčné acidémie. Zabraňuje výskytu volných radikálů, vývoj neurodegenerativních jevů v mozkových tkáních.

Intenzivní trofická aktivita je realizována inhibicí, někdy zastavením neuronálních degenerativních procesů v mozku. Má pozitivní účinek v přítomnosti kognitivních poruch, pozitivně ovlivňuje procesy memorování, koncentrace a přenosu informací, aktivuje mnezické funkce, má neuromodulační funkci.

Farmakokinetika

Farmakokinetický účinek léčiva není možné vyšetřit kvůli jeho vícesložkové povaze.

trusted-source[5]

Dávkování a aplikace

Přípravek Ceregin se používá výhradně ve formě intramuskulárních injekcí od 1 do 5 ml a infuzí intravenózních kapaček od 10 do 50 ml. Dávkování a trvání léčebného cyklu závisí na závažnosti a povaze onemocnění, dynamice léčby a věku pacienta.

Obvyklá doba trvání léčby je 1 měsíc (minimální počet injekcí je 5 týdnů, ale je to lépe denně)

V mozkových lézích, akutní cerebrální cirkulační nedostatečnosti, pooperační období, je léčivo podáváno intravenózně denní dávkou 10-50 ml denně. Na 100 až 250 ml fyziologického roztoku po dobu 1 až 1,5 hodiny. Léčebný cyklus trvá od 10 do 25 dnů.

V rehabilitačním období po UCLC jsou dospělí pacienti rutinně předepisováni od 5 do 10 ml / den. Intravenózně po dobu 20 dnů nebo 1 měsíc v závislosti na dynamice.

S demencí vaskulárního původu pro dospělé 20-30 ml na 100-200 ml fyziologického roztoku. Doba přijetí - 20 injekcí.

Používejte Ceregina během těhotenství

Vzhledem k tomu, že nebyla provedena studie Ceregin během těhotenství nebo laktace, lék není předepsán.

Kontraindikace

 • přecitlivělost na léčivé látky,
 • patologii močového měchýře,
 • období těhotenství,
 • období laktace,
 • konvulzivní bdělost.

Vedlejší efekty Ceregina

Agresivita, přeexpirace, nespavost, zmatenost.

Nevolnost, poruchy zažívacího traktu, průjem, zvracení.

Lokální alergické projevy (hyperémie, svědění, horečka).

Možné reakce přecitlivělosti - cefalalgie, vyrážka, rychlé a těžké dýchání, bolest v krční oblasti, anafylaktický šok.

Se zavedením přípravku Ceregin při vysokých rychlostech - teplo, vertigo, ruční třes, arytmie

Je nezbytné, abyste aplikaci Ceregin velmi pečlivě aplikovali u pacientů s alergickou diatézí. Nepoužívejte lék s roztoky, které by mohly měnit úroveň kyselosti Cereginu nebo obsahující tuky.

Předávkovat

Doposud nebyly k dispozici žádné informace o předávkování drogy.

trusted-source[6], [7]

Interakce s jinými léky

Během synchronního podávání přípravku Ceregin a jiných léků se může objevit aditivní účinek, který musí být při užívání léku zohledněn.

V jedné injekční lahvičce není přípustné smíchat vyvážené roztoky aminokyselin a Ceregin.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

Podmínky skladování

Uložené obvyklým způsobem - v tmavé místnosti při teplotě ne více než vzduch 20 na str není vystavena mrazu. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost

Datum výroby a datum expirace jsou uvedeny na originálním obalu. Při správném skladování je to 36 měsíců.

trusted-source[12]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tseregin" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.