^

Zdraví

Valavir

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Valavir je antivirový přípravek používaný k komplexní léčbě cytomegaloviru, viru Epstein-Bar a herpesvirové infekce.

Indikace Calais

Mezi indikátory pro použití drogy:

  • Jako profylaxe s jednoduchou formou herpesu v době remisí (také se zohledňuje genitální herpes);
  • V případě příznaků herpes zoster (s postherpetickou neuralgií nebo akutní), infekce a infekční kůže nebo sliznic, což je způsobeno tím, herpes simplex virus typu (genitální herpes z nichž je v počáteční fázi nebo recidivující formy);
  • Prevence cytomegalovirové infekce způsobené imunodeficiencí těla (v důsledku transplantace kostní dřeně nebo jiných orgánů pacientovi, chemoterapie pro onkologické onemocnění a infekci HIV).

Formulář vydání

Léčivo je dostupné ve formě tablet (č. 10 nebo č. 42).

Farmakodynamika

Aktivní složka léčiva selektivně neutralizuje DNA polymerázu viru. Jakmile je v těle pacienta, valaciklovirový hydrochlorid se metabolizuje na oddělené prvky: acyklovir a také aminokyselinový valin. Hlavní složka ovlivňuje DNA polymerázu viru a reaguje s ním - čímž zpomaluje proces reprodukce, stejně jako replikaci virů. Zabraňuje množení virů Varicella zoster, stejně jako skupiny Negres simlleh 1 a 2, VEB, cytomegaloviru a HHV-6.

Selektivní antiherpetické efekt způsoben afinita základnový člen a thymidin následující viry: varicella zoster, EBV a Negres simrleh. Syntéza tohoto enzymu se vyskytuje v buňkách infikovaných virem. V důsledku expozice thymidinkinázy je acyclovir fosforylován přeměnou na aktivní složku acyclovir trifosfát. Tento prvek, pomocí kompetitivní substituce, inhibuje sestavení virové DNA.

Farmakokinetika

Valaciclovir má rychlou absorpci, téměř úplně převeden na valin, stejně jako acyklovir. Ukazatele bioakceptability acykloviru po konzumaci 1 gramu valacikloviru jsou 54% (navíc toto číslo nezávisí na příjmu potravy). Úroveň maximální koncentrace po použití jednorázové dávky (250-2500 mg) acyklovir dosáhne po 1-2 hodinách a je rovna 10-37 μmol (v rozmezí 2,2-8,3 μg / ml). Index maximální saturace plazmatického valacykloviru dosahuje přibližně 30-100 minut a tento údaj činí pouze 4% koncentrace acykloviru. A po 3:00 klesne na značku pod možným měřitelným číslem. Valaciclovir se mírně váže na plazmatické proteiny - pouze 15%.

Poločas rozpadu acykloviru je přibližně 3:00 a u pacientů s selháním ledvin v konečném stadiu je přibližně 14 hodin. Vylučování valacykloviru se vyskytuje společně s močí, často jako acyklovir (více než 80% celkové dávky) a spolu s ním jeho 9-karboxymethoxymethylguaninový metabolit.

Dávkování a aplikace

Musíte vejít do léku. Vstupné není závislé na jídle.

Když herpes zoster tvoří: dávka 2 tabulky. 3 ruble / den. Po dobu 1 týdne. (nejúčinnější bude tato droga, pokud bude aplikována do 2 dnů od okamžiku výskytu příznaků onemocnění).

V případě prevence recidivy infekce způsobené virem herpes simplex: pacienti, kteří mají zdravý imunitní status, by měli použít 1 tabulku. 1 rub / den.

V případě herpes simplex (včetně genitálního herpesu, stejně jako jeho relapsů) je třeba vypít 1 stůl. Dvakrát denně. Léčebný kurz je 5 dní. Pokud se vyskytnou závažné příznaky a vyžaduje se dlouhodobá léčba, může být kurz prodloužen až na 10 dní.

Pacienti s imunodeficiencí by měli používat 1 tabulku. Dvakrát denně.

Jako profylaxe cytomegaloviru jsou u dětí starších než 12 let a dospělých předepisovány léky v dávce 4 tablet. čtyřikrát denně co nejdříve po transplantaci.

Pokud je nutná renální insuficience, upravte dávkování:

Pacienti s jednoduchým herpesem (včetně genitálií) v případě clearance kreatininu menší než 15 ml / min by měli vypít 1 stůl. 1 rub / den;

Aby se zabránilo opakování herpes simplexu (v případě faktoru čistoty kreatininu méně než 15 ml / min nebo hemodialýzy), použijte 0,5 tablety. 1 pp / den;

Pacienti s herpes zoster s poměrem kreatininu 15-30 ml / min by měli vypít 2 tablety. Dvakrát denně; pokud je clearance kreatininu nižší než 15 ml / min, stačí 2 tablety denně.

Při prevenci cytomegaloviru: clearance 50-75 ml / min - 3 tablety. čtyřikrát denně; 25-50 ml / min - 3 tablety. Třikrát denně; 10-25 ml / min - 3 tablety. Dvakrát denně; méně než 10 ml / min, a také v případě dialýzy - 3 tablety. 1 rub / den.

trusted-source[4], [5]

Používejte Calais během těhotenství

Dostatečné informace o použití léků během těhotenství není, takže je třeba přiřadit (zejména v 1. Trimestru) pouze v případě, že výhody jejího přijetí do matku nad možného poškození dítěte.

Kontraindikace

Mezi kontraindikace užívání léků: zvýšená individuální citlivost na valacyklovir nebo acyklovir nebo jiné složky Valaviru a také děti do 12 let.

trusted-source[1], [2]

Vedlejší efekty Calais

Mezi vedlejšími účinky léku:

  • Gastrointestinální orgány: průjem, nevolnost, údaje o laboratorních vyšetřeních jater jsou zvýšeny;
  • Orgány oběhového systému: ve vzácných případech trombocytopenie;
  • Alergie: kožní vyrážka, svědění, kopřivka a fotosenzitivita; Občas se může objevit Quinckeho edém, dušnost nebo anafylaktický šok;
  • Orgány vylučovacího systému: někdy může být poškozena funkční činnost ledvin;
  • Orgány nervového systému: v extrémně vzácných případech se vyskytují závratě nebo halucinace - stav komatu (s renálním selháním u pacienta);
  • Jiné: v některých případech došlo k selhání ledvin nebo hemolytické anémii, stejně jako k mikroangiopatii.

trusted-source[3]

Předávkovat

V případě předávkování přípravkem Valavir se může zvyšovat pravděpodobnost nežádoucích účinků.

trusted-source[6]

Interakce s jinými léky

Vzhledem k tomu, že acyklovir se vylučuje spolu s močí kvůli aktivní sekreci renálních tubulů, ostatní léky, jejichž metabolické produkty se vylučují stejným způsobem, budou s tímto mechanismem vylučovat. Výsledkem toho může být zvýšení saturace acycloviru v krvi.

V kombinaci s probenecidem a cimetidinem není úprava dávkování Valavirem zapotřebí, protože tyto léky slabě snižují faktor renálního clearance acykloviru.

Při kombinaci s nefrotoxickými léky existuje riziko poruchy ve funkční činnosti centrálního nervového systému, stejně jako rozvoj selhání ledvin.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

Podmínky skladování

Uchovávejte lék v uzavřeném prostředí od slunce, na suchém místě, při kterém by teplota měla být nižší než 25 ° C.

Skladovatelnost

Valavir se může používat po dobu 2 let od data výroby.

trusted-source[11]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Valavir" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.