^

Zdraví

Yox

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Antiseptikum ve formě spreje pro zavlažování dutiny orofaryngu.

Aktivní složky v přípravku polyvinylpyrrolidonu Polyvidone-jod (2,550 g) a allantoin (0,030 g), rozpustí v destilované vodě s přidáním levomenthol, antioxidant E330, hydrocitrate sodný, etanol 96% propylenglykolu ve 30 ml.

Vzhled: červenohnědá kapalina, smíchaná s vodou bez omezení.

Indikace Yoxa

Jako lokální antiseptikum pro záněty a infekce dutiny orofaryngální, různé geneze, prevence jejich výskytu po chirurgické operaci ORL a chemoterapii.

trusted-source[1], [2], [3]

Formulář vydání

Balené v polyethylenových nebo polyethylentereftalátových aerosolových lahvích o objemu 30 ml.

trusted-source[4]

Farmakodynamika

Komplexní lék na sanitizaci dutiny orofaryngeální. Při styku s kůží a sliznicemi se uvolňuje jód, který vykazuje baktericidní, fungicidní, antivirové, antiparazitické a lehké imunomodulační účinky. To zkapalňuje hlen, čímž usnadňuje jeho vylučování, má schopnost rozkládat proteiny.

Polyvidon podporuje rychlé dodávání jódu do buněk a zajišťuje jeho významnou koncentraci po krátkém čase po zavlažování. Absorbovaný jód ovlivňuje metabolické procesy v těle, podporuje produkci hormonu T4.

Allantoin má změkčovadlo, hojivé obnovení, zánětlivý účinek, který katalyzuje vlastnosti polyvidon-jodu.

Aerosol Joks snadno aplikovat na sliznice dýchacích cest v důsledku trysky aplikátoru dobře proniká jejich epitelové vrstvy má antivirovou rychlost se SARS a chřipky, efektivní a to jak v akutních stavů a chronické. 

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Farmakokinetika

Při zavlažování je polyvidon-jód silněji vstřebáván sliznicemi a poškozen a není zdravý povrch kůže. V procesu metabolismu se tvoří jodidové soli, které se obvykle soustřeďují do štítné žlázy.

Vylučuje se většinou ledviny, malé množství - střeva, kůže a sliny.

Jodidové soli snadno překonávají placentární ochranu, nacházejí se v mateřském mléce, proto se nedoporučuje užívat těhotné a kojící ženy.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16]

Dávkování a aplikace

Odstraňte krytku a nasaďte trysku aplikátoru. Dva nebo třikrát odešlete lék do stříkací pistole po nastavení režimu rozprašování. Vložte aplikátor trysky o tři centimetry do dutině ústní a hrtanu, pokrývající ústa a držení dech, k zavlažování sliznice hltanu na pravé a levé dvakrát nebo třikrát.

Aerosol se používá dvakrát až čtyřikrát denně, maximálně až šestkrát (každé 4 hodiny). Před a po použití je tryska aplikátoru opláchnuta horkou vodou.

trusted-source[23], [24], [25], [26]

Kontraindikace

  • senzibilizace vůči složkám léčiva; 
  • ve věku 0-7 let; 
  • hypertyreóza, tyreotoxikóza; 
  • dysfunkce srdce a ledvin;
  • dermatitis bulózní polymorfní
  • při užívání radioaktivních jódových přípravků.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22]

Vedlejší efekty Yoxa

Tato lék je zpravidla charakterizován absencí vedlejších účinků.

Příležitostně však dochází k alergii ve formě zčervenání a svědění v místě aplikace, rychle zmizí, když zavlažování zastaví. 

Interakce s jinými léky

Spolu s podobnými antiseptiky k použití se nedoporučuje.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31], [32], [33]

Podmínky skladování

Udržujte v souladu s teplotním režimem od 10 ° C do 25 ° C, v tmavé místnosti. Uchovávejte mimo dosah dětí.

trusted-source[34], [35], [36], [37]

Skladovatelnost

 Vhodné pro 4 roky.

trusted-source[38]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Yox" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.