^

Zdraví

Venereolog

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pohlavní nemoci - je kvalifikovaný lékař, který diagnostikuje a léčení chorob, sexuálně přenosných chorob, které zahrnují klasické sexuálně přenosných chorob (např syfilis, kapavka), nedávno identifikovaný onemocnění (genitální herpes, trichomoniázu), kožní onemocnění, infekce, která se vyskytuje STD a HIV, hepatitidy C a B. V reakci na otázku, který je onemocnění pohlavních a co dělá, je třeba zmínit také o provádění profylaktické kontroly. Máte-li nechráněný pohlavní styk a nemáte pravidelného sexuálního partnera, musíte se s vyšetřením obrátit na veterináře.

Kdy mám jít na venereologa?

Hlavní příznaky, kdy se člověk musí okamžitě spojit s varlerolem, jsou následující:

 • oddělení od penisu u mužů, od vaginy - u žen;
 • vyrážka na kůži v genitální oblasti;
 • rezi, pálení a bolestivé pocity při močení;
 • bolesti v procesu sexuálního styku.

Je však třeba uvědomit, že některé infekce se mohou objevit skryté a způsobit rozvoj těchto komplikací jako zánět dělohy a jeho přídavky, prostaty, epidimit, neplodnost, a to je důvod, proč při absenci pravidelného sexuálního partnera, je nutné podstoupit periodické prohlídky.

Jaké testy musím vzít, když se obrátím na venereologa?

Pacienti, u kterých existuje podezření, že mají sexuální infekci, by měli okamžitě vyhledat pomoc od poliklinika a konzultovat, jaké testy by měly být vyšetřeny při kontaktu s veterinářem. Obvykle se jedná o krevní test, moč, výkaly, zátěž z genitálního traktu, enzymová imunotest, stejně jako PCR analýza (polydimenzionální řetězová reakce), výzkum DNA, bakposev.

Jaké diagnostické metody používá venerolog?

Pokud je osoba podezřelá ze sexuální infekce, měl by se pacient podrobit diagnostickému vyšetření. Chcete-li zjistit, jaké diagnostické metody používá venerolog, můžete přímo navštívit lékaře. Zejména pro přesné diagnózy se provádí vnitřní průzkum pacienta, je detekován příznaky onemocnění (např., Bolest při vyprazdňování močového měchýře, z pohlavních orgánů), krev se odebírá z analýzy a stěru genitálií.

Diagnóza venzabolevany zahrnuje mikroskopické vyšetření stěru (přímé nebo luminiscenční) materiálu pro výsev bakissledovaniya na živném médiu, což je enzym, způsob imunoanalýzy polirazmernoy řetězové reakce, detekce protilátek.

Co dělá venereolog?

Když je svědění a výtok z rodidel, rezey při močení, vyrážky v oblasti genitálií nebo jakýchkoli jiných příznaků pohlavně přenosných chorob, by měl okamžitě provést diagnostické vyšetření toho, co pohlavními chorobami. Po provedení všech testů a stanovení přesné diagnózy musí pacient absolvovat celou dobu léčby předepsanou kvalifikovaným specialistou.

S jakými nemocemi se jedná o venereologa?

Odpověď na otázku, které choroby se venereolog ošetří, spočívá na povrchu: jedná se o pohlavně přenosné nemoci nebo spíše o infekční onemocnění genitourinálního traktu, vysílané sexuálně. Příčinami sexuálních infekcí, které jsou ošetřovány varlerogem, jsou patogeny, které jsou v současné době známy pro asi dvacet druhů. Mezi nemoci genitální oblasti patří:

 • Herpes simplexové orgány
 • Gonorrhea
 • Veřejné vši
 • Mykoplazmóza
 • Ureaplazmoz
 • Trichomoniasis
 • Chlamydia
 • Venereální lymfogranulom
 • Syfilis
 • Inguinální granulom atd.

Poradenství venerologa

Chcete-li zachovat zdraví sexuální sféry, každý dospělý by měl striktně sledovat radu venereologist, a to:

 • Pro každý sexuální akt nezapomeňte použít kondom nebo jinou antikoncepci;
 • Používejte lokální antibakteriální látky;
 • Při absenci pravidelného sexuálního partnera se pravidelně podrobuje průzkumu včasného zjištění sexuálních infekcí;
 • Pokud máte obavy z výtoku z pohlavních orgánů, svědění, pálení nebo jiných příznaků pohlavně přenosných chorob, okamžitě vyhledejte pomoc lékaře;
 • V případě zjištění pohlavní nemoci informujte svého sexuálního partnera;
 • Vyhněte se promiskuitním sexuálním vztahům a vede zdravý životní styl.

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.