^

Zdraví

Wartner pero na odstranění bradavic

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 22.05.2022
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Běžná kožní infekce různými typy lidského papilomaviru (HPV) vede ke vzniku dermatologických defektů, které se běžně nazývají bradavice. Při řešení tohoto problému může pomoci nástroj, jako je Wartner pero na odstranění bradavic.

Indikace Pera Wartner

Účelem aplikátoru Wartner Wart Pen (výrobce Pharmaspray BV, Nizozemí) je samostatné (domácí) odstranění běžných bradavic (verruca vulgaris) na kůži končetin, včetně plantárních bradavic (verruca plantaris).

Obdobně indikace k použití Wartner Cryotherapy Wart Remover (výrobce - Omega Teknika, Irsko) nebo Wartner cryo na bradavice.

Formulář vydání

Uvolňuje se zařízení Wartner Verruca & Wart Removal Pen - tužka nebo Wartner aplikační pero na bradavice metodou kyselina-kapalina. Gel obsažený v přístroji Wartner je složení s TCA - koncentrovanou kyselinou trichloroctovou (trichlorethanovou), která kauterizuje tkáň bradavice a způsobuje prodlouženou deskvamaci (olupování).

Další formou antiverukózního prostředku této značky je Wartner Cryotherapy (Wartner cryo) - aerosol (válec s aplikátorem); tyto útvary na kůži zmrazí (zmražením na -50°C). Této teploty je dosaženo odpařením plynné směsi DMEP (dimethylether + propan) obsažené v balónku, který je ve formě pěny aplikován aplikátorem na povrch bradavice, čímž dochází k přímému poškození buněk keratinocytů a jejich nekróza.

Dávkování a aplikace

Tyto prostředky jsou využívány externě. Pokyny k perům Wartner a Wartner Cryo podrobně popisují, jak je používat, a výrobci opakovaně zdůrazňují důležitost dodržování těchto pravidel.

Pro určení správného množství gelu, které se má na bradavici nanést, má aplikační pero otočný mechanismus. Při prvním použití pera Wartner - k jeho úplnému naplnění gelem - musíte otočit knoflíkem na horní straně zařízení úplně ve směru hodinových ručiček (dokud se neobjeví kapka). Jedna kapka stačí k léčbě jedné středně velké bradavice. Gel se aplikuje dvakrát denně čtyři dny po sobě (pokud je bradavice malá, stačí jednou); gel se do tkáně bradavice vstřebá do čtvrt hodiny (to znamená, že tato doba je nezbytná pro vysušení).

Odlupující se kůže (která se obvykle loupe asi týden) lze omýt teplou tekoucí vodou. Po vymizení bradavice zůstane růžová skvrna zregenerované kůže, která se časem vrátí do své normální barvy.

Po stisknutí ventilu kryo aplikátoru Wartner (což by nemělo přesáhnout 3 sekundy) by měla být zachována pauza 20 sekund, po které je na povrch bradavice aplikována studená pěna (po dobu 20-40 sekund). Současně bradavice zbělá, objeví se mírné brnění a pod bradavicí se objeví pustula (puchýř) Jedna bradavice pomocí Wartner Cryo může být zmrazena nejvýše třikrát - s intervalem 14 dnů po každém zákroku.

 • Aplikace pro děti

Využití těchto prostředků pro děti je možné až po dovršení čtyř let věku.

Používejte Pera Wartner během těhotenství

Tyto prostředky k odstranění bradavic se nepoužívají během těhotenství a kojení.

Kontraindikace

Podle oficiálních pokynů je použití pera Wartner a Wartner cryo kontraindikováno:

 • k odstranění bradavic lokalizovaných na obličeji, v podpaží a inguinální oblasti; papilomy na sliznicích; bradavicovité tmavé névy, stejně jako verukózní útvary na kůži jiných částí těla;
 • zbavit se bradavic, na kterých rostou chloupky;
 • v přítomnosti podráždění, svědění a / nebo hyperémie kůže v místě zamýšleného použití;
 • v případech anamnézy diabetes mellitus nebo periferní žilní kongesce.

Vedlejší efekty Pera Wartner

Jak je uvedeno v přiložených pokynech, Wartner Wart Pen by měl být aplikován velmi opatrně, aniž byste se dotkli kůže kolem bradavice, jinak může dojít k jejímu poškození a po zhojení může zanechat jizvu.

Wartner Cryo by se měl používat také k zamezení zjizvení a poškození nervů (které způsobuje ztrátu citlivosti pokožky v oblasti kůže, která byla zmrzlá).

Předávkovat

Nadměrné množství gelu při použití pera Wartner může způsobit velmi bolestivé chemické poleptání se zarudnutím a ulcerací kůže přiléhající k bradavici. Dojde-li k intenzivní bolesti, je třeba gel rychle smýt studenou vodou.

Zmrazení bradavice Wartner Cryo v rozporu s pokyny (příliš dlouhé) je plné místní nekrózy tkáně.

Podmínky skladování

Tyto prostředky skladujte na suchém místě mimo dosah dětí; optimální teplota + 18-25 ° С.

Skladovatelnost

Doba použitelnosti - dva roky.

Analogy

Analogy pera Wartner: aplikátor EndWarts Pen (s kyselinou mravenčí), Undofen Wart Verruca Remover Pen (Omega Pharma, Belgie), Walgreens Wart Remover Pen (s kyselinou salicylovou) atd.

Mezi aktuálně existujícími analogy Wartner Cryo poznámka:

 • EndWarts Freeze (výrobce MEDA Pharma GmbH, Rakousko);
 • Scholl Freeze Verruca (výrobce - SCHOLL, UK);
 • Undofen Cryotherapy (Omega Pharma International, Belgie);
 • Wortie Advanced (Trimb Healthcare, Nizozemsko);
 • Cryotag Skin Tag Remover (Appia Healthcare Ltd, UK);
 • Směs W Freeze Off Advanced (Prestige Brands Holdings, Inc., USA).

Recenze

Schopnost zbavit se bradavice sami, aniž byste se uchýlili k pomoci dermatologů nebo kosmetologů, stejně jako dostatečně snadné použití pera Wartner (nebo jeho analogů) vysvětluje pozitivní zpětnou vazbu týkající se jeho použití.

A zmrazování bradavic směsí dimethyletheru a propanu s Wartner Wart and Verruca Remover bylo klinicky prokázáno, že je stejně účinné jako klasické použití kapalného dusíku v lékařském prostředí.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Wartner pero na odstranění bradavic" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.